Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 21:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 28., szombat 11:15
Hozzászólások: 648
GABRIEL777 írta:
Isten pedig lélek,ezért mondom, hogy Isten lelke, minden emberben jelen van
már a születése pillanatában is.


Kizárást érő tévtanítás. Istentől Ádám és Éva kapott lelket,de nem Isten lellkét!. Ezek a lelkek a bűneset következtében a bűn rabszolgái lettek, így Ádám minden utoda is bűnös lélekkel születik.
Olyannyira hogy 1Jn3,12 Káinról azt írja a gonosztól vala, 1Jn4,1 pedig figyelmeztet, hogy ne higgyünk minden léleknek, mert sok hamis próféta jött ki erre a világra. Jn8,44 és Jn10,25-26-ban pedig Jézus maga beszél a vele beszélők hitetlenségének okáról, hogy nem az ő aklából valók.

Isten különös kegyelme folytán egy népet gyűjt magának. Nekünk adja a Szent lelkét. Lelke által újjászül, megelevenít és megtérít, s jó cselekedeteket készít, hogy azonban járjunk. Ám ebben nincs része mindenkinek. Te persze szeretnéd ezt a teljes keveredést, így szándékosan akarod elhinteni, hogy mindenkiben ott van Isten lelke. Nincs ott. Júdás az Iskariotesre például Jézus azt mondta ördög. Hogy lett volna benne Isten lelke? Amikor belement a Sátán, szerinted társbérletbe került Isten lelkével?

Úgy tűnik fel sem dereng, hogy állításodnak milyen következményei vannak. Szörnyűek. Ezért lenne jó, ha kizárnának végre. Lenne időd ezeket meggondolni, és bűnbánatot tartani, s megbánva a dolgot visszajöhetnél. Úgy tűnik, amíg nem alkalmazzák rád ezt a fegyelmező eszközt nem fogsz elgondolkodni, hanem csak ontod magadból a sértett védekező eszközét a visszatévtanítosozást – vagy a minden alapot nélkülöző gyalázkodást. Elég volt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
tulip írta:
GABRIEL777 írta:
Isten pedig lélek,ezért mondom, hogy Isten lelke, minden emberben jelen van
már a születése pillanatában is.



Kizárást érő tévtanítás. Istentől Ádám és Éva kapott lelket,de nem Isten lellkét!. Ezek a lelkek a bűneset következtében a bűn rabszolgái lettek, így Ádám minden utoda is bűnös lélekkel születik.
Olyannyira hogy 1Jn3,12 Káinról azt írja a gonosztól vala, 1Jn4,1 pedig figyelmeztet, hogy ne higgyünk minden léleknek, mert sok hamis próféta jött ki erre a világra. Jn8,44 és Jn10,25-26-ban pedig Jézus maga beszél a vele beszélők hitetlenségének okáról, hogy nem az ő aklából valók.

Isten különös kegyelme folytán egy népet gyűjt magának. Nekünk adja a Szent lelkét. Lelke által újjászül, megelevenít és megtérít, s jó cselekedeteket készít, hogy azonban járjunk. Ám ebben nincs része mindenkinek. Te persze szeretnéd ezt a teljes keveredést, így szándékosan akarod elhinteni, hogy mindenkiben ott van Isten lelke. Nincs ott. Júdás az Iskariotesre például Jézus azt mondta ördög. Hogy lett volna benne Isten lelke? Amikor belement a Sátán, szerinted társbérletbe került Isten lelkével?

Úgy tűnik fel sem dereng, hogy állításodnak milyen következményei vannak. Szörnyűek. Ezért lenne jó, ha kizárnának végre. Lenne időd ezeket meggondolni, és bűnbánatot tartani, s megbánva a dolgot visszajöhetnél. Úgy tűnik, amíg nem alkalmazzák rád ezt a fegyelmező eszközt nem fogsz elgondolkodni, hanem csak ontod magadból a sértett védekező eszközét a visszatévtanítosozást – vagy a minden alapot nélkülöző gyalázkodást. Elég volt!


Móz.1.6. És monda az Úr:Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben,mivelhogy ő test;legyen életének ideje száz húsz esztendő


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
tulip írta:
Fony írta:
Továbbra sem tudok mást mondani, mint hogy ha félelmet ébresztett benned ez a történet, ne látogasd ezt a topikot.


Ez a "félelmetes" vita nekem magas. Nem lehet Fony, hogy valamit félreértettél, mert én nem emlékszem, hogy MM bármit írt volna arról, hogy benne a történeted félelmet keltett volna. Sokkal inkább a másik végletben levőnek láttam, aki szerint "csak" a használati utasítást nem olvasta el aki így járt. (MM használati utasítása egyik eleme: Ne tanulj sarlatántól volt.) Ezt egyébként helyesen reagáltad le, hogy nincs használati utasítás.



Kedves Tulip!

Mária Magdolna a félelemmel kapcsolatban többek között a következőket írta:
Mária Magdolna írta:

Fony,én sem vitatkozni szerettem volna Veled,csupán indokolatlannak tartom ezt a félelemkeltő hadjáratot,amit itt jelenleg is folytatsz.

Mária Magdolna írta:

Még annyit,hogy szerintem aki fél,az "kiabál",tehát az kürtöli szét a félelemkeltő sztorikat - ennyit a félelemről.


Rajta kívül senki nem nevezte „félelemkeltő” hadjáratnak, sztorinak a történetet, ezért gondoltam, hogy benne félelmet ébresztett és ezért tette szóvá.
Ennyi az egész.
Nem hiszem, hogy félreértettem volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:16 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony, a történeted nem bennem keltett félelmet. Nekem úgy tűnt,hogy a történet bemásolásával a természetgyógyászat iránti félelmet szeretnéd az olvasókban táplálni,nekem csak ezzel kapcsolatban voltak fenntartásaim. Természetesen ahhoz nekem semmi közöm nincs,hogy mit írhatsz a fórumba és mit nem,ezt a moderátorok döntik el.
Legutóbbi hsz.-omban pedig rámutattam arra a különbségre - többek között - hogy más az amikor egy terjengős sztorit olvasok egy olyan ember tollából,aki csupán továbbadja azt,és más az,amikor egy konkrét személy konkrét, saját tapasztalataira vagyok kíváncsi,és ezért megkérem őt,hogy írjon róla.Ha még mindig nem látod a különbséget,nem tudok mit tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
GABRIEL777 írta:
Fony írta:

A topiknak átlagban napi 3-400 látogatója volt, rajtad és Gabrielen kívül senkinek nem volt ellenvetése azzal kapcsolatban, hogy ezt tettem, legalábbis eddig nem jelezték.



Bocs,de ha háromból ketten jelzik,hogy
problémás az írásod,a harmadik meg Te vagy,akkor az csak elgondolkodtató :D :D :D


Gabriel kedvéért helyesbítek (hogy ő is értse):

"...A topiknak átlagban napi 300-400 látogatója volt...."

Egyébként ha gondolod maradhatsz a bojkottnál, továbbra is figyelmen kívül hagyhatod a hozzászólásaimat.
Ha mégsem, akkor válaszolhatsz az eddig válasz nélkül hagyott kérdésekre is. Amíg lehetőséged van rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves Mária Magdolna!

Jobban örültem volna, ha benned kelt (Isten) félelmet a történet, mert így mégiscsak Tulipnak lehet igaza.
Én is sajnálom, többet én sem tudok tenni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Még annyit kedves Fony,hogy elképzelhetőnek tartom,hogy az ilyen mondatok miatt asszociáltam a történetedről a félelemre, félelemkeltésre:
"Lehet, hogy valóban ez volt a helyzet, de az is lehet, hogy ôk okozva minden fájdalmat, halálra ijesztettek, állandóan stresszben tartottak."

De részemről ez az értelmetlen vita itt lezárva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:26 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony írta:
Kedves Mária Magdolna!

Jobban örültem volna, ha benned kelt (Isten) félelmet a történet, mert így mégiscsak Tulipnak lehet igaza.
Én is sajnálom, többet én sem tudok tenni...


Én örülök,hogy nem félem az Istent,mert a félelem eltávolít.Inkább azon vagyok,hogy elfogadjam a Szeretetét,mert az az erő,ami összeköt vele.
A félelem számomra csak illúzió, a szeretet hiánya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
GABRIEL777 írta:
Fony írta:

A topiknak átlagban napi 3-400 látogatója volt, rajtad és Gabrielen kívül senkinek nem volt ellenvetése azzal kapcsolatban, hogy ezt tettem, legalábbis eddig nem jelezték.



Bocs,de ha háromból ketten jelzik,hogy
problémás az írásod,a harmadik meg Te vagy,akkor az csak elgondolkodtató :D :D :D


Gabriel kedvéért helyesbítek (hogy ő is értse):

"...A topiknak átlagban napi 300-400 látogatója volt...."

Egyébként ha gondolod maradhatsz a bojkottnál, továbbra is figyelmen kívül hagyhatod a hozzászólásaimat.
Ha mégsem, akkor válaszolhatsz az eddig válasz nélkül hagyott kérdésekre is. Amíg lehetőséged van rá.


Kedves Fony

Már megint "nagyot álmodtál",jó ha huszan
olvassák ezt a topicot ,de inkább 10 a reális szám.

És talán,talán 5 ember elolvasta a hosszú történetedet végig.

"én nem voltam köztük"

Ami a "bojkottot"illeti,mint neked mint tulipnak,csak azért írtam,mert az írásotokban rám is hivatkoztatok.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. szept. 21., péntek 22:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Nem sértődöm meg, kedves Gabriel, merthogy nem hazudok, annyi volt.
Mióta elkezdtem bemásolni a történetet, minden este felírtam a látogatottságot. 1200-ról indult, az utolsó szám 8798 volt. A mait még nem néztem.

Kíváncsi voltam, hogy tévelyítő munkád kb hány emberre lehet kihatással.
De kérdezd meg az Admint, vissza lehet e keresni a rendszerben a napi adatokat visszamenőleg.
Kifogytál az érvekből, így hazugsággal vádolsz, mert magadból indulsz ki.

Inkább a kérdésekre válaszolj, ha már a bojkottod csődöt mondott.
Mit szólnak a felekezetedben, gyülekezetedben az ilyenfajta gondolataidhoz, tevékenységedhez, vagy csak minket tisztelsz meg ezzel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gyors vagy a törlésben, kedves Gabriel, sajnálom, hogy kivételesen nem a Quote funkciót használtam.
Ez is jó lecke volt. Hazugsággal vádoltál, majd kitörölted.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
máriamagdolna írta:
Fony írta:
Kedves Mária Magdolna!

Jobban örültem volna, ha benned kelt (Isten) félelmet a történet, mert így mégiscsak Tulipnak lehet igaza.
Én is sajnálom, többet én sem tudok tenni...


Én örülök,hogy nem félem az Istent,mert a félelem eltávolít.Inkább azon vagyok,hogy elfogadjam a Szeretetét,mert az az erő,ami összeköt vele.
A félelem számomra csak illúzió, a szeretet hiánya.


Kedves Mária Magdolna!

Akkor fogadd el Isten szeretetét.
De ha véletlenül Istenfélelmet fog benned szülni, ne csodálkozz rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 22:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Nem sértődöm meg, kedves Gabriel, merthogy nem hazudok, annyi volt.
Mióta elkezdtem bemásolni a történetet, minden este felírtam a látogatottságot. 1200-ról indult, az utolsó szám 8798 volt. A mait még nem néztem.



:D :D :D
Csak,hogy ez nem a látogatók számát mutatja,hanem azt,hogy hányszor néztek bele a természetgyógyász topicba.

Ha én egy nap huszszor rákattintok az említett topicra,akkor az nem azt jelenti,hogy húszan nézték,hanem,hogy egy ember húszszór.

Egyébként meg a kérdés az volt,hogy a
te történeted,hány ember olvasta végig el.

Erre írtam az elöbb,hogy jó ha öten voltak.

Mindenesetre a 300-400 emberre való hivatkozás,úgy,hogy én még húsz embert sem láttam mostanában egyszerre a fórumon,elég nevetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 23:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Fony írta:
Gyors vagy a törlésben, kedves Gabriel, sajnálom, hogy kivételesen nem a Quote funkciót használtam.
Ez is jó lecke volt. Hazugsággal vádoltál, majd kitörölted.


Nem akartam exre hasonlítani,még szóhasználatban sem,ezért moderáltam magam,a mondandóm lényege ettől még nem változott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 21., péntek 23:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony írta:
máriamagdolna írta:
Fony írta:
Kedves Mária Magdolna!

Jobban örültem volna, ha benned kelt (Isten) félelmet a történet, mert így mégiscsak Tulipnak lehet igaza.
Én is sajnálom, többet én sem tudok tenni...


Én örülök,hogy nem félem az Istent,mert a félelem eltávolít.Inkább azon vagyok,hogy elfogadjam a Szeretetét,mert az az erő,ami összeköt vele.
A félelem számomra csak illúzió, a szeretet hiánya.


Kedves Mária Magdolna!

Akkor fogadd el Isten szeretetét.
De ha véletlenül Istenfélelmet fog benned szülni, ne csodálkozz rajta.


Ahol szeretet van,ott nincs félelem,kedves Fony.
Kívánom Neked,hogy Téged is töltsön be Isten szeretete és ne hagyjon helyet szívedben a félelemnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség