Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Barátság
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 10., hétfő 14:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Nem tudom, hogy van-e ilyen topic már, én nem találtam, szóljatok, ha esetleg lenne valahol, csak nem vettem észre.

Gondoltam ide lehet bármit írni, ami a barátságról eszetekbe jut, akár igét, akár egy sztorit, adomát. Barátságról hívőkkel és nem hívőkkel, vagy akár filozófiai eszmefuttatásokat is lehet, sőt akár barátkozni is.:)
Egyszóval mindent lehet ide postázni nyugodtan, ami egy picit is kapcsolódik a témához.

(ui: saját magam nem leszek nagyon aktív, mert kevés időm van sajnos, úgyhogy szeretném, ha inkább mások írnának majd bele 8) )

Üdv: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 08:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Minden időben szeret, ki igaz barát, testvérül születik a nyomorúság idejére. Példbeszédek 17:17


Az ember, kinek sok barátja van, széttöretik, de van barát, ki ragaszkodóbb testvérnél. Példbeszédek18: 24

és egy vicc:

-János bácsi, van bora?-
-Van, fiam.-
-És barátja?-
- Fiam, amíg van borom, van barátom.-


még egy közmondás:

Madarat tolláról, embert barátjáról ismerni meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 11., kedd 19:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Van ember, aki bajba juttatja embertársait, de van olyan barát, aki ragaszkodóbb a testvérnél.” (Péld. 18:24)

„Az olaj és a jó illat vidámít, de a jó barát lélekből jövő tanácsa is.” (Péld. 27:9)

„Az igazi barátság feltételezi a szeretetet, mely a gyengédséghez vezet el; a bizalmat, mely nem aggodalmaskodik barátunk hűtlenségének lehetőségén; a szabadságot, amely nem fél kimondani a maga ellenvéleményét; az egybetartozás érzését, amely nagylelkűen tud adni és örömmel elfogadni; végül az érdekek kizárását, mely nem kíván mást a barátnak, mint annak előbbrejutását a bölcsességben.”
(Szent Ágoston /354-430/)

Latin közmondás:
A hamis barátok, akár a fecskék, jó időben veled vannak, de a hideg beköszöntekor elhagynak


Hívők és hitetlenek barátsága lehetséges-e?
(A régi fórumon volt már erről beszélgetés -> http://www.parokia.hu/old_forum/forum_m ... oardid=344)

Lehet csatlakozni, folytatni a témát, aki még nem szólt hozzá... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 12:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem biztos, hogy el tudom mondani, mit jelentett számomra, mit jelentettünk egymásnak a barátnőmmel, aki csont ateista volt, számára a hitrejutás egy lépés lett volna visszafelé- ahogy mondta. Ennek ellenére mikor pár napig nálam volt egy lelkész barátunk írása, bizonyságtétele a családi kapcsolatairól, az életéről,a színházi előadás alatt az öltözőben meghúzva magát végigolvasta.Szomjasan...
Egyszer keményen vitatkoztunk a hit miatt, vertük egymást fejbe a saját érveinkkel, pedig még én is a megtérés előtt voltam...hihetetlen rossz érzés volt, s úgy mentem az iskolába, hogy megkérem őt, hogy erről a témáról ne vitatakozzunk többet..ő ugyanígy élte át.
Vitatkozni nem vitatkoztunk, de szűrő nélkül mindig mindent elmondtunk egymásnak, amit átéltünk, pedig azt meg kell mondjam, hogy abszolút másképpen éltünk, más volt a környezetünk, neveltetésünk, mások voltak az adottságaink, mint a tűz és a víz, a közös csak az erős ragaszkodás volt egymás iránt.
Hosszú évekig tartottuk a kapcsolatot a gimi után is, egyszer azt álmodtam, hogy ahhoz,hogy ő megtérjen, szakítanom kell a leendő férjemmel- s ez egy rettenetes álom volt, hogy most mit válasszak?De jó volt reggel felsóhajtani, hogy mindez nem igaz!

Ahogy a gyerekek érkeztek nálunk, volt egy újabb kemény vitánk, hogy mi az ,hogy -amennyit Isten ad-...
aztán egyszer küldött egy üzenetet, hogy nem jön vissza a vasfüggöny naposabb részéről..
Azóta próbáltam hívni osztálytalálkozóra,a szülein keresztül, sikertelenül..a szüleit látogatja rendszeresen, de mivel ő nem keresi a kapcsolatot, én nem szeretnék tolakodni.
Persze, nagyon- nagyon jó lenne, ha egyszer csengene a telefon: - itt vagyok a városban, mikor találkozhatunk?-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 13:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kerestem egy Márai idézetet, ám egy másikat találtam,... de most azt kell mondjam, nem értek egyet Máraival:

“Az emberek semmire sem vágynak úgy, mint önzetlen barátságra. Reménytelenül vágynak erre.” (Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek)


Ha egy szóval kellene a Judithoz fűződő barátságunkat jellemezni, bizony, ez jutna az eszembe: önzetlen barátság.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Az az ember lenne csak képes az önzetlen barátságra aki képes az önzetlen szeretetre is.

Jézus képes volt az önzetlen szeretetre mert tiszta volt a lelke.

Az szerintem hamis kijelentés,hogy valaki önzetlenül szereti pld. a gyerekét ,a valóságban
pont azért szereti mert a gyereke,vagyis egyáltalán nem önzetlenül.

Az önzetlen szeretet ,mint ahogy a nevében is benne van nem füghet semmitől sem,ezért csak az képes az önzetlen szeretetre aki nem egy hanem az összes embert teljessen egyformán szereti,pont úgy ahogy az Isten szereti az embert.

Az,hogy az ember a társaskapcsolataiban mennyire önző vagy önzetlen,az attól függ,hogy mennyire képes a benne levő
önzetlenszeretettel bíró Szentlélekre hagyatkozni.

Az emberek önzetlen társ utáni vágyát pedig elsősorban az Isten utáni vágy motiválja.
Ez pedig minden emberben ott van eredendően a
bennük található Istenirész végett.

Ezért ha akarja az ember ,ha nem,valójában mindenhol és mindenkiben az Istent keresi,öntudatlanul is.

Ezért vágynak az emberek önzetlen barátra,önzetlen férjre,feleségre,gyerekekre,stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 12., szerda 21:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika, köszi, amit írtál!, olyan jó olvasni ilyen őszinte megnyilatkozásokat.

...

"Sem szerelemnek, sem a szeretetnek, sem a barátságnak, sem a tiszteletnek, sem a csodálatnak, sem a hálának, sem a legmélyebb hódolatnak nem szabad elhomályosítania tudatunkat, annak képességét, hogy megkülönböztessük a jót a rossztól." (Joseph Joubert)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 13., csütörtök 15:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ugye, nincsenek véletlenek? :roll:

Megyek az utcán a kislányommal, azon részen, ahová a barátnőm szülei költöztek. ..hátranézek..ki jön mögöttünk? Hát a barátnőm édesanyja! Elfogadtam a meghívását egy kávéra, s így , ha nem is Judittal, de legalább róla beszélgettünk.

Neki is van mókusa, és erősen őszülő haját ő sem festi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 19., szerda 08:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Márai Sándor : A gyertyák csonkig égnek /részlet/

...Apámnak ez a szó: „barátság“-pontosan annyit jelentett,mint becsület.
-Jó lenne tudni-mondja,mintha önmagával vitatkozna-, van-e barátság? Most nem arra az alkalmi örvendezésre gondolok,mellyel két ember megörül egymásnak,mert találkoztak,mert életük egyik szakában bizonyos kérdésekről egyformán gondolkoznak,mert hasonló az ízlésük,megegyeznek kedvteléseik. Ez mind nem barátság.....
...a pajtásság,a cimboraság néha olyannak látszik,mintha barátság lenne...
Az ember úgy képzeli-s apám még így értette-,h. a barátság szolgálat. Mint a szerelmes, úgy a barát sem vár jutalmat érzéseiért. Nem akar ellenszolgáltatásokat,nem látja valószínűtlen lénynek azt,akit barátjául választott,ismeri a hibáit,s így vállalja,minden következménnyel. Ez lenne az eszmény. S csakugyan ,érdemes-e élni, embernek lenni ilyen eszmény nélkül?S ha egy barát megbukik,mert nem igazi barát,vádolhatjuk-e őt,jellemét,gyengeségét?Mit ér az olyan barátság,ahol erényeket, hűséget,kitartást szeretünk a másikban?Mit ér mindenféle szeretet,amely jutalmat akar?Nem kötelességünk-e,h. éppen úgy vállaljuk a hűtlen barátot,mint az önfeláldozót és hűségest?Nem ez igazi tartalma minden emberi kapcsolatnak,ez az önzetlenség,mely semmit,de semmit nem akar és nem vár a másiktól?S mentől többet ad,annál kevésbé vár viszonzást?S ha odaadja egy ifjúkor minden bizalmát,egy férfikor minden áldozatkészségét,s végül megajándékozza a másikat a legtöbbel,amit ember adhat embernek,a vak, a föltétlen,a szenvedélyes bizalommal, s aztán látnia kell,h. a másik hűtlen és aljas,van-e joga megsértődni,bosszút követelni?S ha bosszúért kiált,barát volt-e ő ,a megcsalt és elhagyott?...
...s ezért nincs jogunk föltétlen igazságot és hűséget követelni attól,akit egyszer barátunknak fogadtunk,akkor sem,ha az események megmutatták,h. ez a barát hűtlen volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 13:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A mai hírekben olvastam:

190 éve született Rimaszombatban Tompa Mihály költő. Egyetlen örömét irodalmi sikereiben lelte, de azzal sem volt igazán szerencséje.
Ha nem Petőfivel és Arannyal együtt versel- akiket különben barátainak mondhatott, a korszak legjobb költőjeként őriznénk emlékét,- így zseniális pályatársai mellett örök harmadik.


Hát igen, nagy dolog, ha a pályatársakat barátság is köti össze

/ha meggondolom, csupa zseni barátom van- Najda, Gabri, le ne buktassatok

8) /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 18:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
:D

:idea: leesett 8) (Nem tudom, de lehet Kassáig is elhallatszott a nagy koppanás. :D)

nem buktatunk! :D

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabri, kösz. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 20:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Értékes barátaid vannak Erika? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 20:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
cilla írta:
Értékes barátaid vannak Erika? :D



Cilla, kizárólag..ahogy az angol mondóka mondja:

Make new firends and keep the old, one is silver and the other gold.

tehát ezüst és arany barátaim vannak....

de most nem erre céloztam
8)

/a zseni szlovákul azt jelenti,hogy ...na, mit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 28., péntek 21:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
cilla írta:
Értékes barátaid vannak Erika? :D



Cilla, kizárólag..ahogy az angol mondóka mondja:

Make new firends and keep the old, one is silver and the other gold.

tehát ezüst és arany barátaim vannak....

de most nem erre céloztam
8)

/a zseni szlovákul azt jelenti,hogy ...na, mit?


Épp ez a baj, hogy nem találom :( , illetve nem fordítja le nekem, de ne mondd meg :D
Egy hasonló szót találtam, ami értékeset jelent, azért írtam azt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 80 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség