Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 19:23 
Lucius, nem gondolod, hogy most nem az a cél, hogy okosabb legyél, hanem hogy ÜDVÖZÜLJ?

Jézus nem fogadja el SENKITŐL, hogy JÓ MESTERNEK szólítsa!

Hát nem tudod barátom, hogy nincs más jó, csak EGY az ISTEN!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 19:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Lucius, nem gondolod, hogy most nem az a cél, hogy okosabb legyél, hanem hogy ÜDVÖZÜLJ?

Jézus nem fogadja el SENKITŐL, hogy JÓ MESTERNEK szólítsa!

Hát nem tudod barátom, hogy nincs más jó, csak EGY az ISTEN!


Nem óhajtok okosabb lenni. Óhajtom viszont minden tudást amit Isten embernek szánt. Mert ezen tudás, és azon keresztüli hit által lehetek a legnagyobb hasznára. Ezenkeresztül viszont rólam sem felejtkezik meg. (reményeim szerint.)

Igen. Jézus vissza utasította, hogy Őt jónak szólítsák.
Osztom, azaz egyetértek azzal amit felhozol Mat 19:17
'Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat. '

Ezzel tökéletesen egyetértek, Jézus szavai, ő pedig Istennel egy lényegű, és mint egyszülött Fia. Tudja mit mond, és mire int.
Tehát nincs is itt semmi gondom. :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 19:53 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Kérdés: szabad-e másban HINNI, mint Istenben?
Válasz: nem, mert az a Törvények (vagyis Isten szava) szerint bálványimádat.

eddig OK?

Kérdés: ismerte-e az ÚR Jézus a Törvényeket?
Válasz: igen.

Ez is világos.

Kérdés: azért jött-e az ÚR Jézus, hogy eltörölje a Törvényeket?
Válasz: nem, hanem, hogy betöltse azokat.

Ez tiszta sor.

Kérdés: Hogyan mondhatta tehát az ÚR Jézus azt, hogy: Jn 16,9 A bűn az, hogy nem hisznek énbennem; ?
Válasz: azért, mert Jézus Istennel egylényegű, Jézus Isten.

Így talán már világosabb ez az Ige is:
Fil 2,6 mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel,

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocs Semi de az Úr Jézus amikor itt volt a földön akkor nem Istenként, hanem emberként volt itt, azért válthatta meg az embert, mert tökéletesen ember volt.
A benne való hit azt jelenti, mint (rossz hasonlat) te benned hisz a tanítványod azért tudod őt megtanítani, ha nem hinne akkor soha semmit sem tudna megtanulni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 20:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Bocs FM, de szerintem nem szűnt meg Jézus isteni mivolta, amíg itt volt, max. egyetlen pillanatban, amikor feláldoztatott? bár akkor sem megszűnt, hanem Ő önként letette az Atya lábához. Tökéletesen engedelmes volt.
Amit a tanítványokról mondtál szerintem ebben a kontextusban nem helytálló, Jézus sosem kockáztatott volna egy ilyen kijelentést, tudván, hogy ez full istenkáromlás, ha nem igaz...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 20:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Nem beszélve a Jn 3:16-ról...
"...hogy aki HISZ Őbenne, el ne vesszen..."

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 21:14 
Kedves Lucius!

Akkor menj el, add el a vagyonodat - számodra ez a tudás -, kövesd Jézust és kincsed lesz a mennyben!
A mostani kincseid oly könnyen elvehetők :-(

Jézus szavaiban hiszek, ami egyértelműen bizonyítja, hogy NINCS JÓ MESTER!

Csak Jézus a Jó!
:wink:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 22:06 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Bocs Semi de az Úr Jézus amikor itt volt a földön akkor nem Istenként, hanem emberként volt itt, azért válthatta meg az embert, mert tökéletesen ember volt.
A benne való hit azt jelenti, mint (rossz hasonlat) te benned hisz a tanítványod azért tudod őt megtanítani, ha nem hinne akkor soha semmit sem tudna megtanulni.


Ahogy én megértettem. Jézus váltság áldozatában, az ártatlanul kiontott vérében, ami egyszer s mindenkorra egyszeri elégtétel, az emberek bűneiért. Aki hisz ebben, az hisz Jézusban, és ezzel Istenben, Jézus Atyjában.

Most látom; Semi is ezt mondja
Nem beszélve a Jn 3:16-ról...
"...hogy aki HISZ Őbenne, el ne vesszen..."

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 22:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Kedves Lucius!

Akkor menj el, add el a vagyonodat - számodra ez a tudás -, kövesd Jézust és kincsed lesz a mennyben!
A mostani kincseid oly könnyen elvehetők :-(

Jézus szavaiban hiszek, ami egyértelműen bizonyítja, hogy NINCS JÓ MESTER!

Csak Jézus a Jó!
:wink:


Igen. Ezt kéne tennem. De, mikor mondtam én, hogy kiválasztott lennék?
Sokan vannak akik megteszik amit mondasz. Tisztelem őket.
Nem mintha én vagyont gyüjtenék.

Van fedél a fejem felett, van egy váltás ruhám, egy meg különleges alkalmakra, amikor Istennek mutatom ki tiszteltem. De, az is olyan mint más hétkoznapi viselete. :)
Van ez a gép, és pár könyv.

Feleslegem jelenleg nincs. Habár megtehetném, hogy elosztom ezt ami van. Mégsem teszem. Emberből vagyok. :)
De, nem törekszem a vagyon felé, habár lehetőségem többször is lett volna, vagy most is lehetne. De, azzal egy csomó emberen kéne átgázolnom.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 22:17 
Kedves, gazdag Lucius barátom!

Ne azt tedd, amit ÉN mondok! Ezek Jézus szavai voltak!

Hiszed-e, hogy Jézus a JÓ?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 22:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
semibrevis írta:
Kérdés: szabad-e másban HINNI, mint Istenben?
....


Kérdés: szabad-e másban HINNI, mint Istenben?
Válasz: nem, mert az a Törvények (vagyis Isten szava) szerint bálványimádat.

Isten által ajánlott, hogy ne tegyük.
Azért nem hiszek hamis isteneknek, mert Látom Isten igazságát, és az írásokból feltárt jogosságát, szeretetét, és legfőképp szuverenitását.

eddig OK?
Iigen, eddig ok. :)

Kérdés: ismerte-e az ÚR Jézus a Törvényeket?
Válasz: igen.
Ez is világos.

Ez is világos

Kérdés: azért jött-e az ÚR Jézus, hogy eltörölje a Törvényeket?
Válasz: nem, hanem, hogy betöltse azokat.
Ez tiszta sor.

Igen ez is tiszta sor. :)
Be is töltötte, és az egész törvényt a ’szívbe’ elménkbe helyezte át, ebben van a hit. Az összes törvényt két parancsolatban foglalta össze.

Kérdés: Hogyan mondhatta tehát az ÚR Jézus azt, hogy: Jn 16,9 A bűn az, hogy nem hisznek énbennem; ?
Válasz: azért, mert Jézus Istennel egylényegű, Jézus Isten.


És itt eltérnek nézeteink, vagyis hitünk.
(a rövid válaszom az lenne, igen egy lényegű, de nem egyenlő. Ergo nem Isten.)

A gondolat sor, ahogy annak értelme van.
16:4 „… először azonban nem mondtam el nektek ezeket, mert veletek voltam. Most viszont elmegyek ahhoz, aki küldött engem, és mégsem kérdezi meg tőlem egyikőtök sem: >Hová mész?< hanem mivel ezekről beszéltem nektek, bánat töltötte el szíveteket. De az igazságot mondom nektek: hasznotokra van, hogy elmegyek. Mert ha nem megyek el, semmiképpen nem jön el hozzátok a segítő; ám ha elmegyek, és elküldöm őt hozzátok. És ez, amikor megérkezik, meggyőző tanúbizonysággal szolgál majd a világnak a bűn, az igazságosság és az ítélet felől: először is a bűn felől, mert nem gyakorolnak hitet bennem; azután az igazságosság felől, mert az Atyához megyek, és nem láttok többé engem; azután az ítélet felől, mert e világ uralkodója megítéltetett.
12-ben új gondolatot kezd
16:5-Most viszont elmegyek ahhoz, aki küldött engem, ..

Ján 17:3 Az pedig az örök élet, hogy megismerjenek téged, az egyedül igaz Istent, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.
Nem én találom ki, hanem a Biblia szavai.
Külön említi az Igaz istent, és ismét alárendeltségi kijelentésben mondja; és akit elküldtél a Jézus krisztust.

Ján 20:17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.
Ismét olyan kijelentést tesz, ami alárendeltségre utal. Nem mentem fel az én Atyámhoz;… Felmegyek az én Atyámhoz … Istenemhez, és a ti Istenetekhez.
Többszörösen megerősítő kijelentő forma, 1 Atyám, Atyátok, 2 Istenem, 3. Istenetek. Háromszor is kijelenti ezen versben.

1:1, Ö.f.: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige az,Istennél volt, és Isten volt az Ige
A Káldi lábjegyzete szerint, „Az Ige jelenti Krisztust isteni természete szerint."
Mit látnak a fordítók a görög szövegben, amiért ezt a részt így fordítják le: „Isten volt az Ige" ? Az első the•os' (Isten) előtt határozott névelő áll, a második előtt viszont nem. A névelő, ha kiteszik, személyazonosságra vagy személyiségre utal, ezzel szemben a névelő nélküli egyes számú főnév, amelyet ige követ (a görög mondatszerkesztés szabálya szerint), az illető tulajdonságára, minőségére utal. A szövegnek tehát nem az az értelme,
hogy az Ige (Jézus) azonos lenne Istennel, akinél volt, ellenkezőleg, azt fejezi ki, hogy az Ige istenformájú, isteni, vagyis egy isten.

Ugyanezen fejezet ján 1:18. versében János azt írta: „Az Istent soha senki [„senki", Békés—Dalos, Csia, Káldi, Ö.f., ÚSz. Károli] nem látta; az egyszülött Fiú „az egyetlen-nemzett isten",
(rögtön 6 féle fordítás magyarból amik megegyező értelmezéssel adják vissza.)

Mat 1:23 Ímé a szûz fogan méhében és szûl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.
Itt nem azt mondja, hogy Isten fog megszületni, hanem a jelentésére utal.
Luk 1:31 És ímé fogansz a te méhedben, és szülsz fiat, és nevezed az õ nevét JÉZUSNAK.
Luk 1:32 Ez nagy lészen, és a Magasságos Fiának hivattatik; és néki adja az Úr Isten a Dávidnak, az õ atyjának, királyi székét;
Ismét világos kijelentés, hogy a magasságos Fia, (Jézus nevének héber alakja azt jelenti: „Jehova a megmen¬tés" )
Aztán ismét egy Teokratikus elrendezés. Isten neki adja a királyi széket. (ha jézus Isten, és Isten neki adja a trónt, akkor kinek adta? Magának?)

1Ján 5:7,8 versekben kijelentve, hogy Ők hárman Egy.
Viszont ÚSz. Kiadásában maguk a kiadók teszik hozzá:
. „A 7. és 8. versek közt vannak beszúrva a Szentháromságra vonatkozó szavak a latin fordí¬tásban ... Ez egyetlenegy görög szövegben sincs meg, sőt még szent Jeromos-féle fordítás régebbi példányaiból is hiányzik, s nincs meg a többi régi fordításban sem.”

Hogy honnan való a szentháromság tétel (Amiben benne foglaltatik Jézus = Isten) meg sem említem.

Aztán sorolhatnám… De, nem célom mások bosszantása. Mint inkább a beszélgetés és nézetek kicserélése.

Így talán már világosabb ez az Ige is:
Fil 2,6 mert ő Isten formájában lévén nem tekintette zsákmánynak, hogy egyenlő Istennel,

A fenti versek alapján, és más Bibliai részek alapján. Számomra nem elfogadható. Mert ahogy említettem, és hoztam az idézet. Maga a biblia mondja ki, hogy Ki az aki zsákmánynak tekinti Isten trónját. Ezért is hozza szóba itt, hogy Jézus szemben a Sátánnal nem tekinti annak. (Habár nem mondja ki, mert nem célja a párhuzam állítása, hiszen semmi közösségük nincs.)
Semmi nincs ami arra utalna, hogy itt egyenlőség lenne.
‘αρπαγμος (hárpágmosz) v. har•pag•on'
fosztogatás (a szó szoros értelmében konkrét):--rablás.
De, maga a vers is visszás lenne, ha Jézus Isten, akkor hogyan tekinthetne zsákmányként arra ami az övé?

Számomra a Biblia, és ezáltal maga Isten jelenti ki, hogy van a Mindenható, Teremtő Isten, (Akit én ugyancsak a Biblia szavai alapján Jehova néven imádok.) És van a Fiú mindennek kezdete, Isten teremtette, tehát teremtmény. Ami nem azt jelenti, hogy ezzel lefokoznám az Igét, Jézust, és Most, mint főangyal, első számú mennyei és földi vezető, Isten akaratából uralkodó. (Ha pedig az igének volt kezdete, akkor nem Isten, mert Istennek nincs kezdete. Öröktől fog van, és lesz. De, ez meghaladja emberi értelmünket. Már Jézus létezése, is túl van azon ami emberi mértékkel megérthető, De Isten szelleme által ez sem lehetetlen annak, aki benne hisz.)

Én így értettem meg. És ahogy mondtam is, boldogan beszélnék arról, hogy Jézus = Isten, ha a Biblia ezt mondaná. Mert ami számomra fontos, hogy Isten-t soha többé ne vonja kétségbe senki, se szellemi teremtmény, se földi. Isten azon terve, hogy békesség, egység legyen úgy a mennyekben, mint a földön. És terveinek megfelelően mi emberek örökéletűek legyünk, hogy betegségek nélkül élvezhessük az életet, azon áldással, amit maga Isten ad az embernek.
Ezért is forgatom az írásokat, mert abban az ő útmutatásai vannak, arra nézve, hogy én mit tehetek, és kell tennem (önként felvállalt kell, kötelezőség), hogy az ígéreteinek részese lehessek.

De, ha valaki rámutat az írásokból, és megmagyarázza úgy, hogy azok ne ütközzenek más kijelentésekkel. Isten iránti lojalitásom alapján készséggel módosítanék hitnézetemen, mert azt el is várná tőlem. De, ez idáig nem találtam…

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 23:32 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Kedves, gazdag Lucius barátom!
....



Ne azt tedd, amit ÉN mondok! Ezek Jézus szavai voltak!
A felvetés jogos, nem te vagy az első aki feltette nekem ezt. :)
Attól, hogy Jézus szavai, még alkalmazhatod. ( szóval nincs is ezzel semmi gondom.)

Hiszed-e, hogy Jézus a JÓ?
Én mást mondok;
Bizonyára olvastad is. Nekem érdekes, ahogy olvasom, és összhangot találok abban.

Ézs 45:6 Hogy megtudják napkelettõl és napnyugattól fogva, hogy nincsen több rajtam kivül; én vagyok az Úr és több nincsen!
Ez a Teremtőről szól.

Péld 8: 22 Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
23, Örök idõktõl fogva felkenettem, kezdettõl, a föld kezdetétõl fogva.
8:31 Játszva az õ földének kerekségén, és gyönyörûségemet lelve az emberek fiaiban.
Ez pedig az Igéről, aki a mestermunkás, és megváltónk Jézus Krisztus. Ahogy a biblia mutatja is Őt teremtette Isten elsőnek.

Hiszek abban, hogy Jézus az emberek iránti szeretetéből önként vállalta, azt a feladatott, ami a megváltással jár. De, nem tehette volna, ha Isten nem engedi meg. Ill. nem kéri erre fel.
Vagyis aki a váltság tervet elkészítette, és szeretetén keresztül, hagyja, hogy egy tökéletes meghaljon az egyensúlyért, a rend helyreállítása érdekében. Hogy mi emberek ne vesszünk el. (Ján 3:16) valójában az nevezhető igazán Jónak. Mert semmi sincs nélküle.

Ezért mondta Jézus, hogy Senki sem jó, csak egy, az Isten.,
Mert Jézus az Ő akaratát cselekedve váltott meg. De, a megváltás lehetősége Istentől való.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 23:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Lucius írta:
[
De, ha valaki rámutat az írásokból, és megmagyarázza úgy, hogy azok ne ütközzenek más kijelentésekkel. Isten iránti lojalitásom alapján készséggel módosítanék hitnézetemen, mert azt el is várná tőlem. De, ez idáig nem találtam…


Talán azért, mert nem azt kerested.

Isten adja a Szent Lelket, de a tévelygés erejét is.
Aki keres talál.
Aki az Igazságot keresi, azt megtalálja az IGAZSÁG.

Aki a hamisságot, megtalálja az ítéletét -> hinni fog benne -> így megtalálja az ítélet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 23:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Fony írta:

Talán azért, mert nem azt kerested.
....


Aki az Igazságot keresi, azt megtalálja az IGAZSÁG.
Ezzel egyetértek.

Ezt ha megmutatnád a bibliából!
"Isten adja a Szent Lelket, de a tévelygés erejét is."
mármint, hogy a tévelygés erejét is Ő adja?
Én keresek, folyamatosan, mármint az írásokban. És felhoztam párat a találatok közül.

Aki a hamisságot, megtalálja az ítéletét -> hinni fog benne -> így megtalálja az ítélet.
Ezt sem értem. Vagyis ha látnám a bibliai szövegrészt, akkor közelebb jutnék a megértéséhez.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 05:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
semibrevis írta:
Bocs FM, de szerintem nem szűnt meg Jézus isteni mivolta, amíg itt volt, max. egyetlen pillanatban, amikor feláldoztatott? bár akkor sem megszűnt, hanem Ő önként letette az Atya lábához. Tökéletesen engedelmes volt.
Amit a tanítványokról mondtál szerintem ebben a kontextusban nem helytálló, Jézus sosem kockáztatott volna egy ilyen kijelentést, tudván, hogy ez full istenkáromlás, ha nem igaz...


A te tanítványaidról mondtam, akiket te tanítasz, mint hasonlatot a mester és az ő tanítványai vonatkozásában
Semi olvasd azt amit írok és ne azt amit te gondolsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 578 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség