Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő
 

Beszélgetés a különféle politikai témákról
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. szept. 29., szombat 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezt a topic-ot azért nyitom, hogy nyugodtan megtárgyalhassuk az éppen aktuális politikai témákat, valamint a bennünk felmerülő egyéb politikai kérdéseket.

Természetesen a tisztes fórumozás írott, és íratlan szabályainak figyelembe vételével.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 29., szombat 17:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 29., szombat 23:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
--

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 07:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Ajánlott fórum:
www.index.hu
Ott lehet nácizni, liberálbolsizni, náci és komcsi nézetekkel szimpatizálni, a "tisztes fórumozás" írott és íratlan szabályai szerint.
Még egy topik a "politikának" .......
Minek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 08:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Fony írta:
Ajánlott fórum:
www.index.hu
Ott lehet nácizni, liberálbolsizni, náci és komcsi nézetekkel szimpatizálni, a "tisztes fórumozás" írott és íratlan szabályai szerint.
Még egy topik a "politikának" .......
Minek?


Direkt amiatt indítottam ezt a topic-ot, hogy mindenféle piszlicsáré téma, ok miatt ne indítsunk feleslegesen új topic-ot. Ide minden politikai téma gyors áttárgyalása befér.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 09:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
Fony írta:
Ajánlott fórum:
www.index.hu
Ott lehet nácizni, liberálbolsizni, náci és komcsi nézetekkel szimpatizálni, a "tisztes fórumozás" írott és íratlan szabályai szerint.
Még egy topik a "politikának" .......
Minek?


Direkt amiatt indítottam ezt a topic-ot, hogy mindenféle piszlicsáré téma, ok miatt ne indítsunk feleslegesen új topic-ot. Ide minden politikai téma gyors áttárgyalása befér.


Vagy hogy ne kelljen válaszolnod a Magyar Gárda topikban feltett kérdéseimre. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 14:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
rosta írta:

Direkt amiatt indítottam ezt a topic-ot, hogy mindenféle piszlicsáré téma, ok miatt ne indítsunk feleslegesen új topic-ot. Ide minden politikai téma gyors áttárgyalása befér.


Vagy hogy ne kelljen válaszolnod a Magyar Gárda topikban feltett kérdéseimre. :*:


Mármint mire gondolsz, melyik kérdésedre nem válaszoltam? Erre az utolsó előtti berírásodra gondolsz netán?

máriamagdolna írta:
Részemről a beszélgetést lezártnak tekintem


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. szept. 30., vasárnap 19:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
máriamagdolna írta:
rosta írta:

Direkt amiatt indítottam ezt a topic-ot, hogy mindenféle piszlicsáré téma, ok miatt ne indítsunk feleslegesen új topic-ot. Ide minden politikai téma gyors áttárgyalása befér.


Vagy hogy ne kelljen válaszolnod a Magyar Gárda topikban feltett kérdéseimre. :*:


Mármint mire gondolsz, melyik kérdésedre nem válaszoltam? Erre az utolsó előtti berírásodra gondolsz netán?

máriamagdolna írta:
Részemről a beszélgetést lezártnak tekintem


Az "ezeréves" zászlódra gondoltam, de sebaj, felejtsük el. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 15:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:

Az "ezeréves" zászlódra gondoltam, de sebaj, felejtsük el. 8)


Az árpádsávos zászló minden magyar ezeréves zászlaja, ha ismereteim nem csalnak, nem csak az enyém. Úgy írtad, mintha ez a lobogó nem a te zászlód lenne. Remélem csak félreérthető voltál.

Ha gondolod beszélhetünk róla tovább, de az eddigiek kölcsönös ismételgetése eléggé haszontalan időtöltésnek látszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 01., hétfő 19:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
rosta írta:
máriamagdolna írta:

Az "ezeréves" zászlódra gondoltam, de sebaj, felejtsük el. 8)


Az árpádsávos zászló minden magyar ezeréves zászlaja, ha ismereteim nem csalnak, nem csak az enyém. Úgy írtad, mintha ez a lobogó nem a te zászlód lenne. Remélem csak félreérthető voltál.

Ha gondolod beszélhetünk róla tovább, de az eddigiek kölcsönös ismételgetése eléggé haszontalan időtöltésnek látszik.


Nem,ne beszéljünk róla tovább. Esetleg 2270-ben,amikor valóban ezeréves lesz a zászló. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 20:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Sziasztok Testvérek!
Itt sokan értenek a politikához :D .Ki tudná nekem megmondani, hogy mitől lesz változás az egészségügyben, ha ugyan lesznek biztosítók, de ugyanannyit kell fizetni mint eddig az államnak, akkor mitől lesz verseny, és mitől lesz jobb?Miért ajánlana jobb ellátást az egyik biztosító, a másiknál, mikor mindkettő ugyanannyi pénzt kap?Legalábbis azt mondták, hogy nem kell több pénzt fizetni.
Köszi a válaszotokat.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Csilla!

Jó, hogy írsz, hiszen új színfolt vagy itt a politikában. Örülünk! :)

Én úgy tudom, hogy a kérdésedre a válasz az, hogy senki sem tudja, mi fog bekövetkezni az egészségügyben nálunk. Először is azért, mert pont ilyen modell, mint amilyet a kormányunk alkotott, a világon máshol nincs. Másrészt azért, mert az ördög a részletekben rejlik, és most csupán egy nagy elvi elképzelést vázoltak fel a politikusok. A komoly lényegi kérdések a későbbiekben merülnek fel.

Az biztos, hogy az új egészségügyi modell készítői már induláskor elmondták, hogy ez kétségtelenül drágább lesz, mint a jelenlegi. Egy apparátus helyett majd el kell tartanunk vagy húszat. Ugyanakkor a kormány szerint ez a többletpénz ráfordítás majd meg fog térülni, amikor a versenyző biztosítók költség csökkentést fognak végrehajtani, így hatékonyabb lesz az egészségügy.

Ebben is van valami, de most néztem meg egy filmet az amerikai egészségügyi rendszerről Moore rendezésében, és betekintést nyerhettem, hogy ez a költséghatékonyság hogyan néz ki Amerikában, és ez valami borzasztó. Nem riogatni akarok, csak elmondom, amit láttam.

A spórolás már ott elkezdődik az amerikai rendszerben, hogy kit vesznek fel biztosítottnak. Akiből bármiféle egészségügyi kockázat kinéz, azt nem veszik fel a biztosítottak körébe. Ha a testtömeg indexed nagy, túlsúlyos vagy nem vesznek fel, de ha 180-185 centi vagy, és 50-55 kiló, akkor sem, mert kórosan sovány vagy, tipikus betegeskedő lehet a jelentkező fiatalokból, tehát nem kell nekik.

Minden létező nyavalyádról, korábbi problémádról be kell számolnod a jelentkezésedkor, mert, ha nem, azt a későbbiekben felhasználhatják ellened. A második megtakarítási fázis ugyanis az, hogy amikor beteg vagy, és meggyógyítanak, akkor kiderítik, hogy milyen indokkal nem fizetnek a gyógyításodért. Egy nő egy korábbi, teljesen hétköznapi gombás fertőzést nem írt be a lapjára, és ez indok volt arra, hogy ne fizessék ki egy teljesen más természetű műtétét, amely súlyos ezrekbe, vagy tízezrekbe kerül dollárban. Külön nyomozókat alkalmaznak, hogy kikutassák, mi miatt ne kelljen fizetniük.

A spórolás harmadik része az, amikor a gyógyítást tagadják meg tőled. A rákos betegnek megtagadják a kemoterápiát, mint nem hatékony eljárást, a süketen született kislánynak nem engedélyeznek két hallókészüléket, csak egyet spórolásként. Az orvosokat úgy sorolják be a fizetési kategóriákba, hogy miképpen állnak a gyógyítást megtagadó rendszer szolgálatába.

Nem akarom a filmet elmesélni, a címe: Sicko, én magyar felirattal láttam. Ja és a biztosítók hihetetlen extraprofitokat zsebelnek be minden évben. Milliárdokról van szó!

A szlovákok több biztosítós modellje sem egy sikertörténet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 21:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia kedves Rosta! :D

Köszi, hogy ilyen aranyos vagy, de az az igazság, hogy nem nagyon értek a politikához :D , azért elolvasom mindig amit írtok, hátha okosodom.
Hú, ez nagyon elszomorító, amit írtál.Ajvé, akkor én nagyon kiestem a súlyom miatt.
Azért, köszönöm a válaszod.
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 02., kedd 21:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla!

Olyannyira sok a probléma az USA-ban, hogy a rendező amikor feltette kérdést az internetre, hogy milyen elriasztó példái vannak az embereknek az egészségüggyel kapcsolatban, akkor valami bődületes panaszáradattal kellett szembesülnie. Ha jól emlékszem tíz nap alatt 25.000 üzenetnyi panasz érkezett be a postaládájába. Nem tudott válaszolni rájuk, annyi volt.

Érdekes, amikor azt mutatja meg, hogy a politikusok pénzt kapnak a biztosítóktól, és a gyógyszergyártóktól, és hogyan verik keresztül ott is azokat a törvényeket, amelyeknek következtében például a nyugdíjasok jelentősen többet fizetnek a gyógyszerekért. Mintha a honi parlamentet látnám azzal a különbséggel, hogy ilyen száraz, direkt, kemény diktálást nem lehet Amerikában tenni, mint ami nálunk van, és emiatt érzelmekkel teli beszédeket tartanak ott a képviselők. Az egyik állandóan azzal jön, hogy ő szereti az anyukáját a legjobban a világon, és így nyilvánvaló, hogy nem akarhat neki rosszat, amikor elfogadja a nyomorító törvényeket.

A gyógyszer, és egészségügyi lobbi korrumpál, és virágzik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 08:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Sziasztok Testvérek!
Itt sokan értenek a politikához :D .Ki tudná nekem megmondani, hogy mitől lesz változás az egészségügyben, ha ugyan lesznek biztosítók, de ugyanannyit kell fizetni mint eddig az államnak, akkor mitől lesz verseny, és mitől lesz jobb?Miért ajánlana jobb ellátást az egyik biztosító, a másiknál, mikor mindkettő ugyanannyi pénzt kap?Legalábbis azt mondták, hogy nem kell több pénzt fizetni.
Köszi a válaszotokat.
Üdv szeretettel cilla

Bingo!!!
Kedves Cilla!
A kérdésed a lényegre tapint. A válasz pedig egyszerű.
Ettől nem fog javulni az eü. és nem lesz verseny. A 22 állami pénztás nem jobb, hanem rosszabb mint az egy. Az n db (n>1) biztosító versenye tudott volna az eü-n javítani, állami részvétel nélkül. Az állam csak a szabályozókkal a törvényességre felügyelne.
Ahol jól működik ez eü, ott mindenütt biztosítási alapon működik, a formák lehetnek különbözőek.
A marxizmuson felnőtt embereknek nehezen megy a fejébe, hogy minőséget mindig csak a tiszta verseny tudott produkáléni, az állami és a monopol helyzet mindig a korrupciót és a lopást produkálja.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség