Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Hú, ez nagyon elszomorító, amit írtál.Ajvé, akkor én nagyon kiestem a súlyom miatt.
Azért, köszönöm a válaszod.
Üdv szeretettel cilla

Ne szomorodj el kedves Cilla!
Azt tudnod kell, hogy M. Moor, akinek a filmjére Rosta hivatkozik, amerika Thürmer Gyulája, tehát egy jobboldali republikánus kormány által vezetett USA-ról soha nem fog egyetlen jó szót szólni, vagyis egyoldalú a végtelenségig, vagyis hazudik.
Egyébként, ha az objektív szakírókat olvasod, akkor azok elmondják, hogy az USA egészségügye a világon a legjobb, annak ellenére, hogy arra is, mint mindenre lehet kritikát mondani.
A lényeg, hogy a mi eü-nket nem kell félteni az amerikanizálódástól, meg az európaizálódástól mert:
"az egészségügyi ágazat reformját nem lehetett tovább halogatni, Magyarország az utolsó helyek egyikére került a főleg az EU-tagok egészségügyi rendszereinek helyzetét tükröző Európai Egészségügyi Indexben. A 29-ből a 24. hely a miénk, tavaly 26-ból a 14. helyen álltunk."
http://www.hirszerzo.hu/cikk.europa_ism ... 46080.html

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
exrefis írta:
Egyébként, ha az objektív szakírókat olvasod, akkor azok elmondják, hogy az USA egészségügye a világon a legjobb,


Az Usa egészségügye soha se volt a világ legjobbja.


Aki kicsit is ismeri az Usa egészségügyi rendszerét az pontossan tuddja,hogy milyen anomáliák vannak a rendszerben.


Az amerikai egészségügyi rendszer,elsősorban a tehetősebb amerikaiaknak kedvező.
Úgy ahogy arra Rosta is célzott.

Arról nem is beszélve,hogy az amerikai egészségügyet elsősorban a gyógyszerlobby irányítja.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára GABRIEL777 2007. okt. 03., szerda 11:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 11:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet, hogy nem a legjobb, csak a világon az egyik legjobb megengedem. Nekünk egy dobogós helyezett eü is nagyon baró lenne. :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 19:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Lehet, hogy nem a legjobb, csak a világon az egyik legjobb megengedem. Nekünk egy dobogós helyezett eü is nagyon baró lenne. :D
ex


"És az Egyesült Államok az egészségügyben a 37. helyre süllyedt a világban és csak valamivel áll Szlovénia előtt."

A wikipédia ezt írja a filmről: http://hu.wikipedia.org/wiki/Sicko

Az esettanulmányok egy részét még megemlíti a wikipédia, de a filmben bemutatott politikai lobbitevékenységek sajnos még csak szerkesztés alatt vannak a politikára érzékeny weboldalon. Mellesleg Moore-t a szabadelvű művészembert egy szerencsétlen magyar kommunista apartcsikhoz hasonlítani nem éppen szerencsés dolog. Mondhatni, hogy hiba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi Ex a válaszodat!
Sajnos sokan tartunk attól, hogy mi lesz a szegény emberekkel, ha nem tudják fizetni a biztosítást.Igaz én csak filmeken láttam, hogy aki nem tud többet fizetni, annak marad a közkórház, ahol nem a legrózsásabb a helyzet.
Nekünk már az is elég nagy baj, hogy a szabad orvosválasztást megvonták.
Tehát akkor nem sok jóra lehet számítani?
Azért köszönöm, hogy válaszoltatok. :D
Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 22:18 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:08-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 22:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
"OECD országok

A GDP %-ában az egészségügyi kiadásoknál (1. ábra) nemzetközi összehasonlításban 15 %-kal az USA áll az élen, majd Svájc, Németország, Izland, Norvégia és Franciaország. Az egy lakosra jutó egészségügyi kiadásoknál (dollárban, vásárlőerő paritáson) (2. bra) az USA után Norvégia áll a második és Svájc a harmadik helyen. A rangsor végén vannak az átlagon aluli életszínvonalú Mexikó és Törökország. Az Egyesült Királyság és három északi ország, Finnország, Svédország és Dánia a középmezőnyben van, vagy akár a rangsor végén. Ennek okai nemcsak kizárólag a költségfékezési intézkedések az egészségügyben, hanem technikai nehézségek. Ezekben az országokban a hosszúidejű ápolás költségeit nem, vagy alig számítják bele az egészségügyi kiadásokba. Ezenkívül a magánszektorban végzett kezeléseket a különböző országokban alábecsülik. "


http://www.eski.hu/civiltajekoztatas/cikk.cgi?id=5619



Idézet:
Sereghajtó a magyar egészségügy

Lesújtóan nem fogyasztóbarát a magyar ellátás egy hétfőn közölt brüsszeli felmérés szerint, amely 29 ország közül a huszonnegyedik helyre teszi hazánkat. A számokból kiderül: az eredményhez képest túl sok pénzt emészt fel a hazai egészségügy.

http://www.eski.hu/civiltajekoztatas/cikk.cgi?id=10030


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
http://www.indavideo.hu/video/Kurucinfo_es_Kroko_tanar_ur
Hát nem is tudom most már mit is gondoljak. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Nem csodálom, ha egy kutya megenné ezt az is megveszne tőle, annyi tömény hülyeség hangzott el. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 10:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Apropó Mac!
Te tanár vagy. Mit mondasz a szegregációval kapcsolatos cirkuszokra, és hogyan oldanád meg.
Azért kérdezem, mert ezzel kapcsolatban se politikus, se szakember, se a sajtó egyetlen értelmes, igaz szót le nem írt, ki nem mondott még. Szerintem.
(Illetve ez nem teljesen igaz, mert olvastam egy blogger véleményét, ami már egész jó helyzetértékelés volt, de az is csak részlegesen.)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 10:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Mellesleg Moore-t a szabadelvű művészembert egy szerencsétlen magyar kommunista apartcsikhoz hasonlítani nem éppen szerencsés dolog. Mondhatni, hogy hiba.

Az a helyzet, hogy a világnézetük nagyon közel áll egymáshoz, az ilyeneken régebben elvtársnak mondták. :D
És igazad van ez hiba. Nagy hiba, de ez van. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 13:56 
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MacCsider 2007. okt. 21., vasárnap 18:09-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 15:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Nekem is van amerikais sztorim.
Egy évfolyamtársam 1 évig az USA-ban tanult. A család, amelyiknél lakott, papa, mama, 1 gyerek. Egyszer finoman rákérdezett, hogy miért nincs több gyermekük. Mert úgy gondolta, hogy anyagilag simán megengedhetnék maguknak, hiszen minden évben nyaralni mennek, 2 autó, nagy ház. És mit válaszoltak? Olyan méretű egészségügyi biztosítást kéne fizetniük a gyermek után, amit már nem bírnának el, még ha lemondanának is az autóról, házról, minden luxusról.
És szintén USA sztori, egy ottani ref. püspöktől: karambolozott, és a kiérkező mentősnek nem az volt az első kérdése, hogy mi fáj, hanem hogy milyen biztosítása van, és ez alapján a jobb, vagy a rosszabb kórházba vihetik :?

Egyébként azt gondolom, hogy valami differenciálás kéne. Mert az azért mégis felháborító, hogy aki szétbagózza a tüdejét ÖNKÉNT, annak is ugyanúgy ingyé' jár a gyógyítás, mint annak, aki önhibáján kívül betegedett meg. Édesanyám egészségügyben dolgozik, szóval képben vagyok, milyen árú gyógyszereket költenek pl egy rákos betegre. Van olyan gyógyszer, amiből 1 ampulla több 100ezer forint :shock:
Dolgozott a tatabányai kórházban is, ahol hetente ápolták olyan betegeket, akik sárkányrepülőzés közben szenvedtek balesetet. És aztán nyaktól vagy jobb esetben "csak" deréktól lefelé megbénultak. Erre azt mondom, hogy igenis fizessen többet az, aki nagyobb kockázatokat vállal.
De hogy nagymamám azért fizessen többet, mert nyilván nincs már olyan egészségi állapotban, mint egy fitt 20 éves... na ezt arcátlan és felháborító dolognak tartom.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 18:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ezek a sztorik nagyon hasonlóak, amikor az USA szóba kerül, és ez nem lehet véletlen.

Különben Amerika a világ leggazdagabb országa, a legtöbbet költi az egészségügyre, iszonyatos pénz van benne. Annak ellenére, hogy ilyen iszonyatos pénztenger közepén orvosolnak, a lakosság egészségügyi mutatói nem az elvárt első helyeken szerepelnek világviszonylatban, hanem mélyen alatta vannak a mutatók a fejlettebb, de a normális, szolidaritásra alapuló egészségügyi rendszerrel rendelkező országoknál. Kanada, Anglia, Franciaország, és társaik előzik meg messze Amerikát.

A hatalmas pénztömegnek megfelelően hatalmas haszonhoz lehet jutni, ha valaki megtalálja a csapokat. Ennek megfelelően iszonyatos pénzek függnek attól, hogy a biztosítók mennyire szeretik maximalizálni a hasznukat. A biztosítók iszonyatos pénzek fölött rendelkeznek, és iszonyatos hasznot realizálnak, ha jól választják ki a biztosított személyét, nem fizetnek ki kezeléseket, stb.

Egy kisebb műtétért 10 000 dollárokat is elkérnek. Egy ujj visszavarrásáért 2.400.000-től 12.000.000 Ft-ig is kiszámláznak, elkérnek. Egy egyszerű gyógyszerért 20 000 Ft-okat elkérnek.

A biztosítóknak nagyon nem mindegy, hogy beteges lesz-e a díjat fizető páciens, vagy mit fizetnek ki a kezelés számlájából, egyáltalán milyen terápiát alkalmaznak. Nyilván mindent megtesznek, hogy a beteg a legkevesebbe kerüljön. Profitmaximalizálás a céljuk, ami sikeres is.

Ami a bagóssal kapcsolatos kérdést illeti, amit említettél, azzal is maximálisan egyetértek. Szerintem is olyan biztosítási rendszert kellene kialakítani, hogy premizálni kellene az embereknek, hogy milyen mértékben figyelnek oda az egészségükre. Például az időnként szükséges egészségügyi szűrések elvégzésénél kisebb társadalombiztosítási díjat fizettetnék azzal, aki szorgalmasan szűreti magát. Ha máshogy akarja valaki ugyanezt megfogalmazni, akkor büntetném azt, több díjat fizettetnék azzal, aki nem vesz részt a szükséges szűréseken.

A példádban felhozott szenvedélybetegeket, mint alkoholisták, cigizők, stb. a legkülönfélébb terápiákkal kellene gyógyítani. A szenvedélybetegségek mögött gyakran személyes, tudati, lelki problémák állnak, ezekben kellene segíteni az embereket jelentős anyagiak felhasználásával. Egy gondoskodásra épülő egészségügyi rendszer kellene, és nem a haszonszerzés versenyére épülő egészségügyi rendszer.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 23:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
MacCsider írta:
exrefis írta:
Apropó Mac!
Te tanár vagy. Mit mondasz a szegregációval kapcsolatos cirkuszokra, és hogyan oldanád meg.
Azért kérdezem, mert ezzel kapcsolatban se politikus, se szakember, se a sajtó egyetlen értelmes, igaz szót le nem írt, ki nem mondott még. Szerintem.
(Illetve ez nem teljesen igaz, mert olvastam egy blogger véleményét, ami már egész jó helyzetértékelés volt, de az is csak részlegesen.)
üdv
ex


Ne vegye senki sértésnek, ne tartson senki szeretetlennek, se kersztyénietlennek! Szegregációpárti vagyok.


*érdeklődve* No, ez érdekes! Elmeséled miért?

Kiváncsi Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
csak adalék, én tudom a "saját utamat", viszont érdekes:

annó-annó (hümmm... kilencvenes évek eleje?) Németh Sándor egy vezetőségi összejövetelen kifejtette, hogy "vigyázni kell a cigányokkal, nagyon meg tudnak terhelni egy közösséget, budaörsön csak EGYETLEN EGY volt, (Látó János barátom) és ő is hogy megterhelte az egész társaságot"...

aztán... teltek az évek...
a sportcsarnokos összejöveteleken mikor vége lett a dicséretnek, a körfolyosó mindig szabályosan dugig telt a "szöveges részre" nem nagyon kíváncsi romákkal...

MOST nem tudom mi a helyzet...

(ezek után, nem védekezésiből, csak a helyzetet tisztázandó: JÓBAN VAGYOK egy csomó roma kereszténnyel, zenélek is együtt párral, illetve HITGYÜLIS roma tesók közül is jópárral közeli kapcsolatban vagyok, sőt.... van egy fogadott lányom is "ebből a háttérből" :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség