Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 20:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mária Magdolna írta:

Fony,csak egy megjegyzés.Ami itt össze van hordva a reinkarnációról és a lélekvándorlásról az egy nagy halom sületlenség és egyáltalán nem tükrözi a keleti filozófiák felfogását.Ez már nem az első olyan dolog,amiről a szerző baromságokat ír, mert a reikis szövegnél is fogtam a hasamat a röhögéstől.Azt kell mondjam,teljesen hiteltelen az egész így,hogy látszik,nem nézett utána egyáltalán, hogy miről is értekezik valójában.
De nem kívánom helyreigazítani a dolgokat, mert nagyon hosszú lenne,és Benneteket úgysem érdekelne...


Kedves Mária Magdolna!

Én sem akarom szaporítani a szót feleslegesen.
Csak röviden:
A különbség közted és a történet írója között:
Te érteni és ismerni véled a keleti filozófiák felfogását, de szemmel láthatóan nem érted és nem ismered a kereszténység lényegét.
A történet írója – szerintem – írása alapján – már érti és ismeri a kereszténység lényegét, és MÁR – nem „ismeri” a keleti filozófiák felfogását. (kánaáni nyelvről lefordítva – már nem azzal, abból és annak él).

Az, hogy te az általad „szó szerint” ismert reikis és reinkarnációs „szakirodalmat” hogyan értelmezed, a te dolgod.
Természetesen másként értelmezed, mint egy ebből megtért és mindezzel szakító „természetgyógyász”, mint ahogy te is másnak adsz hitelt, - és egy Jézus Krisztushoz megtért és az Ő kegyelméből élő ember is Mást tekint már hitelesnek, vagy hiteltelennek.
Téged olvasva, - gondolom - mégsem fogta a hasát itt senki a röhögéstől, hanem – ahogy tapasztalom - türelmesen igyekeznek válaszolni feltett kérdéseidre.

Gondolataidat sem nevezném „sületlenségeknek”, vagy „baromságoknak”, hanem inkább tévedésnek, ill.– mivel már hallottál az Igazságról – egyszerűen csak tévelygésnek.

Folytassuk a MEGTÉRT természetgyógyász történetet >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 20:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

10. rész


Nézzük meg a reinkarnációs tant másik szemszögbôl is.

Tekintve, hogy magamat kell megváltanom, minden elkövetett bűnömért vezekelnem kell egy következô életben.

Mielôtt újra megszületnék, eltervezem elôre az új életemet, s terveimben szerepelnek betegségek, élethelyzetbeli nehézségek, tragikus fordulatok, melyekkel könnyítek bűneim mérlegén.
Az öntudatos reinkarnációt-hívô ember természetesen tisztában van azzal, hogy nehézségeit mindenki saját magának köszönheti.

Ezért ha szenvedô, éhezô, elesett embert látok, nem segítek neki, mert ezzel megakadályozom, hogy maga választotta sorsát beteljesítse.

Sôt, abban az esetben, ha segítenék neki, kifejezetten rosszat tennék vele, mert a következô életében újra nehézségeket kellene vállalnia az én beavatkozásom miatt, hisz én voltam az, aki karmája (sorsa) beteljesítésében megakadályoztam.

Ezért van az, hogy Indiában nem zavarják el az útról a forgalmat akadályozó tehenet (lélekvándorlás-hit), nem tapossák el a férget, de elmennek az utcán haldokló emberek mellett segítségnyújtás nélkül.

Ezért van ott szükség Teréz Anyára és lányaira, hogy felkarolják a ,,lélekvándorlás áldozatait''.

S teszi ezt szerényen, felhajtás és elvárás nélkül, nem kér érte köszönetet sem, mert Ô Krisztus tanításából él; ,,...amit a legkisebb testvéreim közül eggyel is tettetek, velem tettétek'' (Mt 25, 40).

Mindenkinek jó lenne elgondolkodnia ezeken, mielôtt belevágna egy reiki tanfolyamba.

Gondoljuk csak végig, Jézus mit követelt azoktól, akik követni akarták Ôt.

S mit követel tôlünk a reiki? Pénzt, pénzt, pénzt.
Mit kínál? ,,Szeretetet'', amit én a reinkarnáció tükrében nem tudok értelmezni, mert számomra a szeretet aktív cselekvést jelent, megtenni mindent a másik emberért, még azon az áron is, hogy áldozatot kell hoznom.

Meg kell vallanom, hogy régebben komolyan hittem a reinkarnációban, mert nem ismertem Jézust és a Szentírást. Számomra ma már csak Krisztus az Út, az Igazság, és az Élet (vö. Jn 14,6).

A reiki nem az élet felé vezet, hanem éppen ellenkezôleg, a lelki halálba, hiszen Jézus mondta, hogy két úrnak nem szolgálhatunk.
A reiki nem Jézust szolgálja, nem is próbálja ezt velünk elhitetni.
Akkor miért rohanunk önként a vesztünkbe?

Nagyon elszomorodva hallottam, hogy már ez is behatolt az egyházba, hogy papok is engedték magukat ,,beavatni és behangolni'', és használják a reikit.

Vajon jobban bíznak ebben a sötét erôben, mint Istenben?

Sajnos, ezek a módszerek annyira kezdenek tért hódítani, hogy lassan már azt fogják különcnek tekinteni, aki ezekbôl kimarad, elhatárolja magát.

Újra a Jelenések könyvére kell gondolnom, amikor az apostol látomásában már csak azok adhatnak- vehetnek, akiken a vadállat jele látható (Jel 13,14-17).

Szeretnék elmesélni egy esetet, amit saját fülemmel hallottam egy római katolikus hitoktató hölgy szájából, akivel egy reiki-körben találkoztam – a végzett reikisek között.

Elmesélte, hogy néhány nappal a beavatása után éjszaka otthon dolgozott egy papírvágó késsel, s egyszer csak valami azt sugallta neki, hogy vágja fel az ereit ezzel a késsel.

Ô ,,hívô'' katolikus lévén ettôl nagyon megrettent, és rögtön letette a kezébôl, s próbált megnyugodni.

Nemsokára jobban lett, és újra dolgozni kezdett.
Most jött egy újabb sugallat, hogy a szobában alvó kisfiának a torkát vágja el. Ijedtében kidobta a kést az ablakon, attól tartva, nehogy megtegye, amit ,,valaki'' sugallt számára.

Azt hiszem, Isten vigyázott rá, és nagyon nagy hálával tartozik érte.
Vajon ki sugallta neki ezeket a szörnyű dolgokat?
A reiki mester válasza az volt erre a történetre, hogy ,,a rossz erôk akarják ôt elijeszteni ennek a csodálatos energiának a használatától, és csak bátran továbbra is használja a reikit, mindennap töltse fel magát ez erôvel''.

Nem tudom miként él azóta ez a hölgy, csak remélhetem, hogy már abbahagyta az egészet.

Megkísérelve a reiki jellemzôinek összefoglalását, elsôként említhetjük a reinkarnáció-tant, mely önmegváltást hirdet, tehát tagadja a krisztusi megváltást, keleti módra Jézust egy sorba állítja a szellemvilág alakjaival.
Bíztat a szellemvilággal való kapcsolatfelvételre, sôt a beavatás során összeköttetést létesít köztem és egy ismeretlen, de nyilvánvalóan ördögi (mivel nem isteni) erô között, önzésre, részvétlenségre, szeretetlenségre nevel.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 22:22 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Fony írta:
Mária Magdolna írta:

Fony,csak egy megjegyzés.Ami itt össze van hordva a reinkarnációról és a lélekvándorlásról az egy nagy halom sületlenség és egyáltalán nem tükrözi a keleti filozófiák felfogását.Ez már nem az első olyan dolog,amiről a szerző baromságokat ír, mert a reikis szövegnél is fogtam a hasamat a röhögéstől.Azt kell mondjam,teljesen hiteltelen az egész így,hogy látszik,nem nézett utána egyáltalán, hogy miről is értekezik valójában.
De nem kívánom helyreigazítani a dolgokat, mert nagyon hosszú lenne,és Benneteket úgysem érdekelne...


Kedves Mária Magdolna!

Én sem akarom szaporítani a szót feleslegesen.
Csak röviden:
A különbség közted és a történet írója között:
Te érteni és ismerni véled a keleti filozófiák felfogását, de szemmel láthatóan nem érted és nem ismered a kereszténység lényegét.
A történet írója – szerintem – írása alapján – már érti és ismeri a kereszténység lényegét, és MÁR – nem „ismeri” a keleti filozófiák felfogását. (kánaáni nyelvről lefordítva – már nem azzal, abból és annak él).

Az, hogy te az általad „szó szerint” ismert reikis és reinkarnációs „szakirodalmat” hogyan értelmezed, a te dolgod.
Természetesen másként értelmezed, mint egy ebből megtért és mindezzel szakító „természetgyógyász”, mint ahogy te is másnak adsz hitelt, - és egy Jézus Krisztushoz megtért és az Ő kegyelméből élő ember is Mást tekint már hitelesnek, vagy hiteltelennek.
Téged olvasva, - gondolom - mégsem fogta a hasát itt senki a röhögéstől, hanem – ahogy tapasztalom - türelmesen igyekeznek válaszolni feltett kérdéseidre.

Gondolataidat sem nevezném „sületlenségeknek”, vagy „baromságoknak”, hanem inkább tévedésnek, ill.– mivel már hallottál az Igazságról – egyszerűen csak tévelygésnek.

Folytassuk a MEGTÉRT természetgyógyász történetet >>>


Kedves Fony és Rosta!
(ne haragudjatok,összevonom kettőtöknek szánt válaszomat)

Én nem vélem ismerni a keleti filozófiák felfogását,de állítom,hogy ha valaki egyetlen napot is foglalkozik a reinkarnáció kérdésével,akkor világossá válik számára, hogy nem az az újratestesülések lényege,hogy "megszabaduljunk bűneinktől".Továbbá szó sincs a bűnökért való vezeklésről.Az sem igaz,hogy nem lehet segíteni,hiszen pl. Indiában nem egy szerezetesrend él pusztán az emberek jóindulatából,inkább Európára jellemző,hogy elfordulnak az emberek,ha az utcán valaki kéreget tőlük.
A többit nem is kommentálom.Egyszerűen teleírhatnám a fórumot a javításokkal.Gyakorlatilag egyetlen korrekt mondata sincs a szerzőnek.
És nem (csak) az a bajom,hogy keresztény terminusokat használ,illetve ebben az értelmezési keretben beszél a keleti vallásokról (ami önmagában sem szerencsés),hanem az,hogy látszik,hogy nem érti,hogy miről beszél.
Csak egy példa,nem tud mit kezdeni a bűn fogalmával.Mert ez így a keleti tanításokban nem szerepel,illetve annyiban igen, hogy az ember negatív karmát halmoz fel miatta.De nem az a reinkarnáció lényege,hogy ezeket levezekelje,mert akkor mi van a pozitív karmával?Ugyanis a jócselekedetek után pedig pozitív karmát halmoz fel az ember,ami szintén akadályt képez a szamszárából való kilépéshez.
Ha értené a szerző,hogy miről beszél és ragaszkodna a keresztény terminusokhoz,akkor maximum azt mondhatná,hogy a reinkarnáció az "eredendő bűn" okán létezik,és lényege (oka?célja?vagy mire utal a lényeg szó?) az "eredendő bűnnel" áll kapcsolatban.De mint tudjuk, az eredendő bűnt nem lehet levezekelni.
Megemlíthette volna a kedves szerző a reinkarnációról azt is, hogy nem arról van szó,hogy "pista bácsi" egyszer Napóleonnak születik le, egyszer pedig Mariska néninek,ennél azért jóval szofisztikáltabb a keleti emberek lélekről és reinkarnációról vallott felfogása.Buddha szerint a lélek mely újratestesül azonos is az előző lélekkel és különbözik is tőle.Ezt miért nem fejti ki a "keleti filozófiákban járatos" szerző?
Egyébként meg nincs is értelme azt mondani,hogy keleti filozófiák,mert ahány féle,annyi felfogás.
Abbahagyom,mert nincs semmi értelme az egésznek,úgyis mindent megcáfoltok majd azon az alapon,hogy a kereszténység az Egy Igaz Vallás,és mindenki hülye aki mást gondol.
Én nem akarok hirdetni.Ha helytelenül gondolkodom,akkor azért nem,ha helyesen,akkor meg azért nem,mert hiszem,hogy az Istennek nincs szüksége szócsőre,megérint az akit akar.
Mikor viszonylag semleges témákról beszélgetünk az nagyon tanulságos,és az is,mikor kérdezek valamit a kereszténységgel kapcsolatban és válaszoltok rá,de ha arról akartok meggyőzni,hogy az az ember,aki ezt a könyvet írta épeszű,hát az nem lesz könnyű.
Rosta,veled sem szeretnék még egy "ezeréves-zászlós" vitát.Egyszerűen értelmetlen,nem leszünk többek általa.Ha nekem nem hiszel,bárhol utána tudsz nézni,a zászló eredetének és a reinkarnációnak is.Meg a reikinek is.

Jó éjszakát Nektek!

8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 03., szerda 23:01 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Kedves Rosta,az előbb lemaradt,hogy valóban nem olvastam a lélekvándorlásról szóló topikot,ez sajnálatos,és amint lesz időm pótolni fogom.De addig álljon itt egy picinyke tanítás,mely közel áll ahhoz,amit én gondolok a lélekvándorlásról:

" - Tiszteletreméltó Nágaszéna - szólott a kiály - ,ezek szerint a továbblétesülés úgy megy végbe, hogy közben semmi sem vándorol?
- Igen Felség, a továbblétesülés vándorlás nélkül történik.
- De tiszteletreméltó Nágaszéna, hogyan történhet a továbblétesülés vándorlás nélkül?Meg tudná méltóságod világítani egy példával?
- Képzelje el Felséged,hogy egy lánggal egy másik lángot gyújtunk meg. Vajon ekkor az egyik láng átvándorol a másikba?
- Nem,tiszteletreméltó,valóban nem.
- Épp így Felség, a továbblétesülés során sincs vándorlás.
..."

(Forrás: India bölcsessége - szöveggyűjtemény,A Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Budapest,1994)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 16:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
máriamagdolna írta:
Kedves Rosta,az előbb lemaradt,hogy valóban nem olvastam a lélekvándorlásról szóló topikot,ez sajnálatos,és amint lesz időm pótolni fogom.De addig álljon itt egy picinyke tanítás,mely közel áll ahhoz,amit én gondolok a lélekvándorlásról:

" - Tiszteletreméltó Nágaszéna - szólott a kiály - ,ezek szerint a továbblétesülés úgy megy végbe, hogy közben semmi sem vándorol?
- Igen Felség, a továbblétesülés vándorlás nélkül történik.
- De tiszteletreméltó Nágaszéna, hogyan történhet a továbblétesülés vándorlás nélkül?Meg tudná méltóságod világítani egy példával?
- Képzelje el Felséged,hogy egy lánggal egy másik lángot gyújtunk meg. Vajon ekkor az egyik láng átvándorol a másikba?
- Nem,tiszteletreméltó,valóban nem.
- Épp így Felség, a továbblétesülés során sincs vándorlás.
..."
(Forrás: India bölcsessége - szöveggyűjtemény,A Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Budapest,1994)


2Tim. 4,1
Kérve kérlek az Isten és a Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek:
2Tim. 4,2
hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással.
2Tim. 4,3
Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük.
2Tim. 4,4
Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak. [ 1Tim 1,4]
2Tim. 4,5
Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat.


Forrás: BIBLIA - Pál apostol Timótheusnak írt második levele, 4. fejezet, 1-5 MBT ford.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 17:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Mária Magdolna írta:

Abbahagyom,mert nincs semmi értelme az egésznek,úgyis mindent megcáfoltok majd azon az alapon,hogy a kereszténység az Egy Igaz Vallás,és mindenki hülye aki mást gondol.

Ki állította itt ezen a fórumon, hogy mindenki hülye, aki mást gondol?
Mária Magdolna írta:

Ami itt össze van hordva a reinkarnációról és a lélekvándorlásról az egy nagy halom sületlenség és egyáltalán nem tükrözi a keleti filozófiák felfogását.Ez már nem az első olyan dolog,amiről a szerző baromságokat ír, mert a reikis szövegnél is fogtam a hasamat a röhögéstől.

Mária Magdolna írta:

„……de ha arról akartok meggyőzni,hogy az az ember,aki ezt a könyvet írta épeszű,hát az nem lesz könnyű…….”


Én pl. nem akarlak meggyőzni.
A történet írójának a szavai is önmagukért beszélnek és annak épeszűsége mellett tesznek tanúbizonyságot, és a te szavaid is önmagukért beszélnek.

De inkább folytassuk annak a volt és MEGTÉRT természetgyógyásznak az esetét, akinek volt annyi "esze", hogy hallgatott Istenre és az Ő Jézus Krisztusban adatott kegyelmét választotta. >>>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 17:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

11. rész

Fonákságok

Ezek után néhány általam elvégzett kurzus fonákságait, a bennük rejlô veszélyeket szeretném a teljesség igénye nélkül megemlíteni.
Majoros János energetikai tanfolyamának résztvevôi olyan ígéretet kapnak, hogy a beavatás hatására energiaszintjük több százszorosára nô meg.
Ezért bár óva int attól, hogy ezt rosszra használja valaki, hiszen ,,akár ölhetünk is egy gondolattal'', ám ô maga mit sem törôdik a ráháruló felelôsséggel.

Ilyen elôzmények után ugyanis azt gondolhatná az ember, hogy nagyon megszűrik az ide jelentkezôket.

Nos, a szűrés nem más csupán, mint a pénz befizetése.

Ezek után mindenki azt csinál majd a hatalmas energiaszintjével, amit akar.
Miközben gyakran hangsúlyozza, hogy ne legyünk anyagiasak, ne ragadjunk az anyaghoz, mert ez ilyen emelkedett szellemű embereknél nem való, ô maga viszont egyáltalán nem vetette meg az anyagi javakat, hiszen egy-egy hétvégén besöpört akár 200.000 forintot is.

Elôadásaiban egyveleget adott elô a buddhizmusból, Krisna-tudatból és a Szentháromságból.

Nála is egyenrangú Krisna, Buddha, Jézus.


A fényadás is a szeretetet hirdeti.
A fényadás lényege, hogy egy beavatás után én mint csatorna, mint eszköz, képes vagyok a ,,Mindenség szívének'', szeretetét közvetíteni az emberek számára.
Ez a ,,fény'' testi-lelki gyógyulásokat eredményez. Megmondom ôszintén, hogy ez rendkívül szimpatikus volt számomra, mert a fényt csak ingyen lehet közvetíteni, tehát itt a nemes szándék fogott meg.
Gondjaim adódtak a ,,mindenség szíve'' fogalom értelmezésénél is.

Nem világos elôttem ugyanis, hogy ha Jézus áll a háttérben, akkor miért nem nevezzük ôt a nevén?

Miért kell ilyen megfoghatatlan elnevezést kitalálni?
Talán azért, mert nem Ô az, akitôl jön a ,,fény''?
De akkor ki?
– Lucifer nevének a jelentése: ,,fényhozó''...


A szlovákiai Csontos Vilmos által terjesztett ,,pszichotronika'', azaz léleksebészet szintén magán hordozza a New Age összes jegyeit.
Van itt tanítás reinkarnációról, ufókról, a megtévesztés szellemében itt is emlegetik a Szentháromságot.

Ez a tanfolyam eleinte három fokozatúnak indult, de már 14 fokozatnál tartanak, természetesen minden fokozatért külön kell fizetni.
A résztvevôkkel természetesen közlik, hogy ôk a kiválasztottak, s ôk ezt el is hiszik.
A módszer lényege egyébként a ,,gyógyítás'', mely úgy zajlik, hogy gondolati (szellemi) úton egyszerűen kicserélik a beteg szerveket egészségesre.

Csak azon gondolkodtam el mostanában, hogy a léleksebészet egyik legismertebb képviselôjének, Kovács András nyíregyházi csontkovácsnak vajon miért kellett műtéti úton gyógyítani a gerincsérvét?
Nem egyszerűbb lett volna számára kicserélni azt a hibás gerincoszlopot, ugyanúgy, mint annak a katolikus papnak a szívét, aki a Kovács úr videofilmjében tesz tanúságot a léleksebészet csodás hatékonyságáról?

Megemlítem még Kenderesi Tibor harmadik-szem nyitogató meditációit, melyek igen épszerűek Miskolcon, fôleg keresztények körében.
Kétségtelenül sokat említi Krisztust, de megváltó szerepétôl itt is megfosztva, mivel a bűntôl való megtisztuláshoz elég egy irányított meditáció, sôt, képes azt állítani, hogy meditációval még a pokolban szenvedô lelkeket is kiszabadíthatók, s felvihetôk a mennyországba...

Egy médium által -- automata írással -- kapott új szövegű Miatyánkot terjeszt, és már elôre reklámoz egy új ,,Szentírást'', amit szintén ez a médium készít ,,felsôbb'' utasításra.
(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 18:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
máriamagdolna írta:
Kedves Rosta,az előbb lemaradt,hogy valóban nem olvastam a lélekvándorlásról szóló topikot,ez sajnálatos,és amint lesz időm pótolni fogom.De addig álljon itt egy picinyke tanítás,mely közel áll ahhoz,amit én gondolok a lélekvándorlásról:

(Forrás: India bölcsessége - szöveggyűjtemény,A Tan Kapuja Buddhista Főiskola, Budapest,1994)


Ha jól látom, akkor az hazai buddhista misszió által kiadott könyvek szerint értelmezed a lélekvándorlást. Hát végül ez is kiderült, és még csak nem is fájt... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 04., csütörtök 20:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
Legyen igazad kedves Fony és Rosta. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 05., péntek 19:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

12. rész

A különbözô ingák használata szintén magán hordozza a New Age jegyeit és veszélyeit. Az ingázás megkezdése elôtt kifejezetten kapcsolatot kell teremtenünk a szellemvilággal.
Ezt úgy tanítják, hogy megállapodom az ingával, hogyan jelzi számomra az igent és a nemet.
Ugye nem hihetjük, hogy az élettelen inga az valóban, ,,akihez'' szólnunk kell? Nos ezt a radiesztéziát oktató ,,mester'' sem akarja velünk elfogadtatni.

Ehelyett azt magyarázza, hogy mi magunk, a ,,magasabbik'' énünk az, aki az ingát mozgatja úgy hogy fölveszi a jeleket, s az ingát testünk közvetítésével lendíti ki.
Igen ám, de ha saját énünk az, aki felveszi a jeleket, és mozgatja az ingát, akkor miért kell vele külön megállapodnunk, illetve megkérdezni tôle, hogy hogyan jelzi az igent és a nemet?
Miért nem jelentjük ki egyszerűen, hogy jobbra lengés igent, balra lengés nemet jelent? Miért kell minden egyes ,,vizsgálódásnál'' megkérdezni az ,,ingát''? Nem is beszélve arról, mennyire veszélyes vizekre tévedhetünk az ingázással.

Bevonjuk mindenféle ,,orvosi vizsgálatba'', s tényként közöljük az inga által adott választ.

Egyik természetgyógyász ismerôsöm egy betegnek rákot ,,diagnosztizált'', s a páciensét aztán csak nehezen lehetett lebeszélni az öngyilkosságról, amit a fájdalmas haláltól való félelmében tervezett el. (Természetesen nem volt rákos.)

Sok természetgyógyász használja az ingát teljes nyugalommal, s megméri vele a vércukorszinttôl kezdve a vérnyomást, sôt a hátralévô éveink számát is.

Ki vonja ôket felelôsségre egy elhibázott mérésért?
Addig, amíg egész komoly bajt nem okoznak, addig senki.
Sokan mondják, hogy mennyire jól működik, és biztos eredményeket mutat az inga. Itt is gondoljunk bele, hogy 90% lehet, hogy igaz, hiszen esetleg éppen így akar bennünket megnyugtatni az, ,,aki'' a válaszok mögött van, de miután kialakul a biztonságérzetünk, elkezdôdhetnek a tévedések, egészen addig, amíg visszavonhatatlanul rossz dolog történik.
Vajon véletlen-e, hogy max. 10-15 percig lehet ingázni, mert utána az ingát használó elfárad, zavarttá válik, esetleg teljesen kimerül -- s ezek még csak a szerencsésebb tünetek.

Sajnos nagyon sokan használják az ingát jóslásra is, aminek beláthatatlan következményei lehetnek.
Ugyanúgy mint a tenyérjóslásnak, és a többi okkult praktikának.
Ezért nagyon üdvös lenne távol maradni az összes ma divatos szeánsztól, asztaltáncoltatástól, Tarot és jóskártya használattól, s minden olyan technikától, amely megnyílásra késztet a szellemvilág felé, a jövôt és az ,,elmúlt'' életeket kutatja, s alkalmat ad a démoni erôknek, hogy bennünket befolyásoljanak, vagy még ennél is rosszabb történjen velünk, megszálljanak.

Godfried Daneels bíboros Krisztus, vagy a Vízöntô? c. könyve szerint a New Age egyes megnyilvánulásaiban 90%-ban igaz dolgokról beszél, de a 10% hazugság, s ez a 10% hitünk alapjait rendíti meg.

Így a hazugság könnyen elvegyül az igazságok között, s mire észrevesszük, már kételkedünk a keresztény igazságokban.

Példa erre a szenvedés kérdése.
Mi keresztények is nagyon nehezen tudjuk elfogadni, hogy bizonyos szenvedéseknek értelmük, értékük van.
Nem szeretünk szenvedni.
Ez érthetô, de bizonyos esetekben el kell fogadnunk.
A mi hitünk szerint a szenvedéseknek helyettesítô értékük van, és nem feltétlenül kell isteni büntetésként értékelni.
Mi azonban képtelenek vagyunk megérteni, miért szenvedünk, amikor nem érdemeljük meg.
A reinkarnáció tanításával azonnal kész és egyszerű ,,választ'' kapunk: elôzô életünk bűnei miatt szenvedünk. Ez olyan megnyugtató tud lenni... Lám, van már magyarázat a szenvedésre. Amint azonban magunkévá tettük ezeket az eszméket, kivetettük magunkból az értünk szenvedett és kereszthalált halt, Megváltó Krisztust, hiszen a szenvedéssel mi magunk váltjuk meg magunkat.
Sajnos, az a baj, hogy ezt nem szokták így végiggondolni az emberek, megmaradnak a felületes hit talaján. Azt hiszem nagyon sokat segítene, ha rendszeresen olvasnánk a Szentírást, és megpróbálnánk megérteni az abban rejlô igazságokat.

A másik bevált módszer az, hogy Istent letaszítják az ôt megilletô legmagasabb helyrôl, s az embert állítják a helyére.
,,Miért alázatoskodnál, miért vetnéd magad alá Istennek, fôleg az Egyháznak?Az ember mindent tud, mindent képes elérni, akár teremteni is képes.''
Ezt vágta hozzám egy fiatal hölgy, aki buzgó katolikusból lett a keleti tanok híve, teljesen elfordult Jézustól, s a tűzönjárástól kezdve csupa olyan dolgot művel, ami az ,,Úr elôtt utálatos''.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 06., szombat 19:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

13. rész


A New Age tanítóinak szólamai közé tartozik a titkos tudással való kecsegtetés.
Senkinek sem szúr szemet, hogy ezt az ún. ,,"titkos" tudást'' tömegméretű tanfolyamokon bárki megszerezheti, ha pénze van rá, s hogy az utcai könyvsátrak ezoterikus, azaz titkos tudományoktól terhes könyvekkel vannak teli.

A Bibliában minden benne van, amit az igaz, és az örök élethez tudni kell.

Abban valóban igazi tudás van elrejtve, azok számára, akik az igazságot keresik.

A New Age tudást, hatalmat, gazdagságot ígérô szólamai kapcsán jusson eszünkbe, hogyan kísértette az ördög az asszonyt:

,,Semmi esetre; nem fogtok meghalni. Isten jól tudja, hogy amely napon abból esztek, szemetek felnyílik, olyanok lesztek mint az istenek, akik ismerik a jót és a rosszat''.

Ugye, mintha csak most is pontosan ezeket a kísértô szavakat hallanánk a New Age hazai (Szepes Mária, Müller Péter stb.) és külföldi mestereitôl.

Azt mondta az Úr: ,,Álkrisztusok és álpróféták lépnek fel, jeleket és csodákat művelnek, hogy ha lehet, még a választottakat is félrevezessék'' -- lásd ma: Sai Baba, Sri Chinmoy stb.
Bizony, még a választottakat is úgy látszik, sikerült félrevezetni, hiszen papok agykontroll, reiki tanfolyamokat végeznek, és alkalmazzák az ott tanultakat, s ezzel híveiket is maguk után viszik.
Vajon miért bíznak jobban egy ismeretlen, megfoghatatlan erôben, mint Krisztusban?

Természetgyógyász körökben és a New Age berkeiben is nagyon divatossá lett Krisztus nevének -- vulgárisan szólva -- ,,használata''.

Csakhogy ezek közül az emberek közül Krisztus nevét és ôt magát is csak eszköznek tekintik.

Legtöbben nem is tudnak róla többet, csak annyit, hogy gyógyított, s különleges ereje volt.
Ezért úgy gondolják, gyógyításaikhoz elôrángatják ôt a ,,szellemvilágból'', de ha netán sikeres a gyógyítás, annak eredményét egyedül maguknak tulajdonítják.

Azt hiszem, a bajok egyik gyökere az ember gôgjében keresendô (a sátán ezt igyekszik megerôsíteni bennünk), abban, hogy a ma embere számára egyáltalán nem vonzó tulajdonságok az alázat, a szelídség, a békesség és az engedelmesség, hiszen korunk és a ,,siker'' eszménye nem ezt diktálja.

Számunkra bálvány lett az egészség, a pénz, a gazdagság és a hatalom minden áron.

Pedig keresztény hitünk számunkra mindent kínál: szeretetet, biztonságot, örök életet.
Egyetlen vallás sincs, amely ennyi ajándékot kínálna az embernek, s egyetlen vallás ,,istene'' sincs ami Istenünkhöz hasonlítható, aki úgy szerette a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda érte.

És mi elutasítjuk ezt a felénk kinyújtott kezet, ellökjük magunktól, s hamis bálványokba kapaszkodva ragaszkodunk ahhoz, hogy mi is egyenlôek vagyunk Vele.

Jézus szavait ajánlom azoknak figyelmébe, akik úgy gondolják, hogy az apostoloknak adott ígéret mindenkinek szól, aki csak elhatározza, hogy kézrátétellel gyógyítani fog, s buzgón idézgeti is Ôt:
,,Nem mindaz, aki azt mondja nekem; Uram, Uram! jut be a mennyek országába. Csak aki mennyei Atyám akaratát teljesíti. Sokan mondják majd nekem azon a napon; Uram, Uram! Nem a Te nevedben jövendöltünk? Nem a Te nevedben űztünk ördögöt? Nem a Te nevedben tettünk annyi csodát? Én akkor kijelentem nekik: sohasem ismertelek titeket. Takarodjatok elôlem, ti gonosztevôk!'' (Mt 7,21-23).

Jézus valóban megígéri az Ôt követôknek a gyógyítás adományát, de annak elôfeltétele is van;

,,Menjetek az egész világra és hirdessétek az evangéliumot minden teremtménynek. Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül, aki nem hisz, elkárhozik. A hívôket ezek a jelek fogják kísérni: Az én nevemben ördögöt űznek, új nyelveken beszélnek, kígyókat vesznek majd a kezükbe, és ha valami halálos mérget isznak, nem árt meg nekik, betegekre teszik a kezüket és azok meggyógyulnak'' (Mk 16, 15- 18).

Eddig hány Jézusra hivatkozó természetgyógyásszal találkoztunk, aki az evangéliumot is hirdeti (méghozzá az el nem ferdített evangéliumot hirdeti, ahogy azt az egyház ránk hagyta)?
Azt hiszem, nem könnyen találunk ilyet.

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 07., vasárnap 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

14. rész

Még a beteg emberhez is szeretnék szólni néhány szót, aki saját, vagy hozzátartozói betegsége miatt természetesen mindent megpróbál.

Én megértem, hogy szenvedni nem jó, és sokan szeretnék elkerülni a szenvedést, a fájdalmakat.

Azt vallom, hogy meg is kell mindent tenni egy bizonyos határig ennek érdekében.
Nézzük, mi áll rendelkezésünkre; orvos, gyógyszer, műtét (tehát a hagyományos tudományos módszer), ezenfelül jönnek a természet adta lehetôségek: a gyógynövény, a vízkúra, a levegô és a napkúra, mozgás, végül a masszázs.

Mindezeket úgy vegyük igénybe, hogy kérjük hozzá Istenünk jóindulatát, és segítségét. Higgyük el, ha Jézus megígérte nekünk, hogy segítségünkre lesz, amikor kérjük, akkor biztosan meg is teszi. Ô nem csap be minket.

Miért gondolnánk arra, hogy csodagyógyítóhoz menjünk, aki energiával gyógyít, amikor senkinek olyan gyógyító ereje nincs, mint Jézusnak.

Ha Ô nem akar azonnal meggyógyítani bennünket, annak oka van.

Ezen a ponton kellene, hogy belépjen az Isten iránti engedelmességünk, és a benne való feltétlen bizalmunk.
Higgyük el, hogy ha Ô akarja, különösebb kunsztok nélkül, imádságunkért is meggyógyít.

Elôfordulhat, hogy ami -- a világ szemével nézve -- imádsággal ,,nem sikerült'', az sikerül egy bioenergetikusnak.
De tudnunk kell, hogy az ördög is tud gyógyítani -- s ha ô gyógyít, elôbb-utóbb be is nyújtja a számlát.
Szabad akaratunkon áll, hogy elfogadjuk Istentôl a szenvedést, ha Ô ezt kívánja.
Jusson eszünkbe Jézus intô szava: ,,Mit ér az embernek, hogy megszerzi az egész világot, ha a lélek kárát vallja? Mert mit adhat az ember cserébe a lelkéért?''

Ragadjunk meg tehát minden Isten által kínált és megengedett módot a szenvedés leküzdésére -- ám a végeredményt imánkban bízzuk rá, és legyünk erôsek elfogadni az Ô akaratát, de ne hagyjuk elveszni a lelkünket. (Sok városban működnek már Jézus gyógyítását kérô katolikus imacsoportok, kérjük ezek segítségét, ha saját imáinkban nem bízunk eléggé, talán az ô hitük kipótolja a miénk hiányosságait).

(folytatás következik) >>>


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 08., hétfő 20:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Gál Péter:
A New Age -- keresztény szemmel
http://www.communio.hu/ppek/k407.htm
(Részlet – Tanúságtételek –

Most lélekvadászat folyik a földön

15. rész


Végül szeretnék kiutat mutatni azon sorstársaim számára, akik szintén megjárták a New Age útvesztôit, és talán alaposan belekeveredtek a beavatások sűrűjébe.

Vajon örökre homlokukon a vadállat bélyege?

Bízom az Úrban, hatalmában, irgalmasságában és végtelen jóságában.

Sohasem késô neki igent mondani.

A szabadulás útja: dönteni Jézus Krisztus mellett.

Nekem ebben a Szentlélek-szeminárium volt nagy segítségemre.
Amikor megértettem, mi ennek a lelkigyakorlatnak az igazi lényege, azonnal tudtam, hogy számomra ez a menedék, és a megtisztulás útja is.

Eljutottam oda, hogy kész voltam minden bűnömet megvallani és mélyen megbánni.

Az Úr kegyelme meggyógyította lelkem sebeit, ereje segített legyôzni bennem a gôgöt, a becsvágyat.
Megérett bennem a visszavonhatatlan elhatározás, hogy születésemtôl tartó hívására igent mondok, hogy feltételek nélkül, vakon és teljesen átadom neki az életemet, a sorsom feletti irányítást, s mindenestül a kezébe adom magam.

Tudom, hogy ez az igen lemosta rólam a gonosz bélyegét, s a tudatosan megújított keresztségi fogadalmam ajándékául, a Szentlélek kiárasztásakor az Úr saját ujjával rajzolta homlokomra az Ô jelét.

Régi kollégáim közül, de sokan mások is csodabogárnak tartanak, amiért képes voltam a ,,bizonytalanságra'' cserélni a biztos megélhetésemet, egy ,,megfoghatatlan'' eszméért feladni a komoly praxisomat.
Sajnálkoztak rajtam, haragudtak rám, értetlenkedtek fölöttem, gúnyolódások céltáblája lettem, de ezek engem nem érintenek.

Én tudom, hogy csoda történt velem, Krisztus csodát tett, Neki köszönhetem, hogy igazán élek, hogy újjászülettem Ôbenne.

Ô megbocsátott nekem mindent, s ezzel elvette bűnömet, ezt biztosan tudom, s elôbb szeretett engem, minthogy én Ôt ismertem volna.
Szeretett végig, egész életemben, akkor is, amikor a legrettenetesebb bűnöket követtem el ellene.
S ha ezelôtt azt hittem, hogy boldog vagyok, akkor tévedtem, mert fogalmam sem volt róla, milyen az igazi boldogság.
Régen ez nekem a sikert, a hírnevet, a dicsôséget jelentette, és az anyagi jólétet.

Most a boldogság több mindezeknél.

Egy mély, nagyon mély érzés, ami Krisztusban gyökerezik, és az emberi szívbe nô bele.
A tökéletes biztonság érzése, a tudat, hogy egy erôs és hatalmas Isten kíséri figyelemmel minden lépésemet, és azonnal kezét nyújtja és felemel, ha elesem.
Ha éhes vagyok, ennem ad, ha szomorú vagyok megvigasztal.

Ô akkor is elfogad engem, amikor én méltatlannak érzem magam a szeretetére.

Megértettem, hogy nincs más út, Ô az egyetlen, Jézus Krisztus, Isten egyszülött Fia.

Hálás köszönet Antal testvérnek, aki az egyetlen igaz útra elvezetett, továbbá köszönet Szent Ferenc kistestvéreinek és a nôvéreknek, akiktôl sok szeretetet, támogatást, biztatást kaptam, és jó példájuk nyomán eljutottam az Egyház iránti szeretetre is.


Utóirat:

Feltétlenül szeretném még elmondani, hogy tisztában vagyok azzal, milyen gyűlölethullámot indítok el magam ellen ezzel a tanúságtétellel, tudom, hogy jó néhány támadás fog érni az érintettek részérôl.

Nem tagadom, hogy van bennem némi félelem, de sokkal nagyobb az Úr iránti bizalmam, tudom, hogy Ô megvéd engem.

Egyre nagyobb a meggyôzôdésem, hogy a New Age a sátán eszköze, s igyekszik minél több embert megszédítve a halál felé vonzani.

Emlékszem, amikor egy természetgyógyász azt mondta:
,,tudod, most lélekvadászat folyik a földön''.

Azt hiszem most értettem meg, mennyire igaza van, s milyen fontos felhívni a figyelmet a lelkekre leselkedô veszélyekre.

Mostanában értettem meg azt is, mit jelentenek számomra az evangélium szavai:

,,aki meg akarja találni életét, elveszíti azt, de aki érettem elveszíti életét, megtalálja azt'' (Mt 10,39).

Én el akartam és el is veszítettem az Úrért a régi életemet, s valóban újat találtam helyette, igazi életet Ôbenne.
Szilárd elhatározásom, hogy egész életemben Ôt szolgálom, minden eszközzel, amit nekem adott.

Figyelmeztetését szem elôtt tartva fogom leélni az életemet:

,,Ne féljetek azoktól, akik megölik a testet, de a lelket nem tudják megölni. Inkább attól féljetek, aki a lelket meg a testet is a pokolba taszíthatja'' (Mt 10, 28).

Juhász Zoltánné, Aranka


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 09., kedd 17:48 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
máriamagdolna írta:
Kedves Shannon!

Igazad is van,meg nem is. 8)
Ha bővebben szeretnéd olvasni a véleményemet,továbbra is a privát levélformát ajánlanám.

Az utolsó bekezdésedre válaszul:
Ha valóban nyitott vagy rá,találkozni fogsz ilyen emberekkel.
Nem szeretném,hogy úgy érezd,csak a labdát dobom vissza, de részemről is fennáll az az óhaj, hogy végre olyan keresztényekkel találkozzak, akik nem csak beszélnek a feltétlen szeretetről,és másokon kérik számon azt,hanem meg is valósítják azt teljes Lényükben. (Én éppen most nyitok ebbe az irányba...)

És köszönöm a válaszod.


Kedves MM,

Igen, továbbra is szeretném bővebben is olvasni a véleményedet - például a reikiről, ha már a fórumon nem szeretnéd bővebben kifejteni - akár privát levélformában is. Kíváncsian várom!

Az utolsó kérdésedre válaszul:

Az ilyen embereket éppen arról lehet megismerni, hogy egyáltalán nem kérik számon, és nem is beszélnek róla, csak ha nagyon muszáj. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 21., péntek 22:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy jó körkép a természetgyógyászat világáról:

http://www.mno.hu/portal/389810?searchtext=természetgyógyászat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 390 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség