Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 11:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

Tudod, mit írtál le?
Ha Jézus Krisztus a saját bűne miatt halt meg a kereszten, akkor ebből mi következik?

Az Atya elhagyta a Fiát a kereszten, mert SZENT!
És Jézus Krisztuson rajta volt minden bűn, amit a világ elkövetett Isten ellen!


Kedves Péter

Mint látom nem az a lényeg,hogy mit irok hanem ,hogy ki mit ért ki belőle.

Mindenesetre Te és Figyelő nem azt érti ki belőle mint amit írtam.

Igen,Jézus valóban az emberiség büne miatt halt kereszt halált,és úgy gondolom,hogy amikor azt mondta az Atyának,hogy miért hagyta Őt el,akkor bünbe esett.

Ez a két gondolat pedig nem,hogy nem zárja ki egymást,hanem párhuzamossan értelmezhető.

A vitát nem itt látom közöttünk,hanem azon állításoddal,
miszerint az Atya elhagyta Jézust a kereszten.

ezzel a gondolattal nem tudok egyetérteni,mert mint mondtam,Isten senkit sem hagy el.
Igy a Te állításoddal szemben ,természetessen Jézust sem hagyta el az Atya.

Jézus viszont az emberiség bünével a lelkében érezhette azt,hogy az Atya elhagyta,ezért mondta azt amit mondott.


Kedves Figyelő

Ha igaz az állitásod és Jézus büntelenül halt meg akkor,hogy vitte el az emberiség bűnét ?

Ez olyan mint ha azt állitanád,hogy te megfürödtél a sárban,és közben nem lettél sáros .

De nézzük sorba,részletessen,így talán jobban megértitek,hogy mit akarok mondani.

Jézus átválalta az emberiség bűnét,ekkor a bün megjelent benne,ez elválasztotta az Atyátol,"ezért mondta,hogy miért hagytál el Atyám","tehát nem az Atya hagyta el,hanem Jézus érezte a lelkében a bünnel,hogy az Atya elhagyta őt"de mivel önkét válalta át az emberiség bünét az Atya akaratából ezért az Atya szemében még sem volt bünös,és miután a lelke megtisztult a büntől az Atya "jobbjára"kerülhetett
a mennnybe.Igy lehetett Jézus az emberiség megváltója.




Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 11:44 
Kedves Gabriell!

A bűn büntetése halál!
Ha Jézus Krisztus bűnt követett el, akkor a maga bűne miatt halt meg a kereszten, akkor nem volt alkalmas arra nézve, hogy a világ bűnéért szerezze meg a váltságot.

Ez pedig azt jelentené, hogy a világ megváltása még nem törént meg!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2007. okt. 13., szombat 11:53-kor.

Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 11:50 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Kedves Figyelő!

Örülök, hogy itt vagy!

Kedves MM!

Amikor böjtölsz, akkor egy időre fordítasz hátat az ételtől!
(Egyébként, hogy mi az Isten szerint való kedves böjt, azt két próféta által is megüzente az Úr! (Ézsaiás 58., Zakariás 7.))
Az Isten nem kívánja, hogy az Övéi távol maradjanak akár a hús evéstől, akár az evéstől, akár a szexualitástól, sőt. Egyenesen bátorítja a házasokat a rendszeres nemi életre! Péternek kijelentette, hogy bátran egyen minden féle húsból!
Az, hogy valaki egy időre ezt még sem gyakorolja, hogy ezzel közelebb kerülhessen az Istenhez (a szexualitásra vonatkozóan is ezt mondja az Ige), az egy ideig való dolog. Persze, hogy itt nem jelentkezik utálat a fenti dolgok miatt!
(de itt nem is Istenről és rólunk van szó, hanem rólad/rólam és bizonyos cselekedetekről)

A Szent Isten viszont nem ideig valóan fordul el a bűntől és a bűnöstől, hanem ez egy folyamat, aminek a végén ott van az örökké való elfordulása. Benne van az Ő utálata a bűn iránt és minden iránt, ami ezzel fertőzött!

Ezért jött el Jézus Krisztus, ezért küldte el a Fiút, hogy ezt a feloldhatatlan, ember által meg nem oldható ellentétet feloldja.
Ő volt az, aki testében felvitte a keresztre a világ bűnét, hogy elvegye az emberről azt a fertőzést, ami miatt az ember és az Isten folyamatosan távolodik egymástól és ami miatt harag és utálat áll fent a Teremtő és teremtménye között!

Ef 2,15
Az ellenségeskedést az Ő testében, a parancsolatoknak tételekben való törvényét eltörölvén; hogy ama kettőt egy új emberré teremtse Ő magában, békességet szerezvén;


Ő Jézus Krisztus, aki felette áll minden névnek, ami a földön adatott!


Kedves Kavics!Örülök,hogy Te ezt ilyen jól tudod,hogy én hogy böjtölök.Ha azt mondom Neked,hogy egyáltalán nem eszem húst és nem ideiglenesen,hanem azért mert örök életemre vegetáriánus lettem,és ennek ellenére nem utálom a húst (csak távol tartom magam a fogyasztásától),és nem utálom azokat az embereket,akik húst esznek,akkor erre mit mondasz?
Nem az volt a téma most,hogy ki hogy böjtöl,és hogyan kell helyesen böjtölni,hanem az,hogy a belátásból fakadó távolmaradásból még nem következik az utálat.És nem tartom jó ötletnek a két dolog összemosását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 11:56 
A böjt, mint szó egy időre való távolmaradás valamitől, én így értem ezt a szót.
Ha valaki soha többé nem eszik valamit az az én szóhasználatomba nem nevezhető böjnek!

Olvastad, hogy Isten szerint mi a böjt?
Kérlek olvasd el!

Köszönöm


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 12:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
kavics írta:
Kedves Gabriell!

A bűn büntetése halál!
Ha Jézus Krisztus bűnt követett el, akkor a maga bűne miatt halt meg a kereszten, akkor nem volt alkalmas arra nézve, hogy a világ bűnéért szerezze meg a váltságot.

Ez pedig azt jelentené, hogy a világ megváltása még nem törént meg!


Kedves Péter

Először azt kellene tisztázni,hogy mit jelenthet Isten számára az,hogy valaki bünt követ el ellene.

Az én értelmezésem szerint,ez azt jelenti,hogy valaki olyat tesz ami ellentétes Isten akaratával.

Ha ebben a kontaktusban nézzük Jézus "tettét",akkor viszont egyértelmű,hogy Jézus nem követett el bünt,hisz az Atya akaratát teljesítette akkor amikor átvállalta az emberiség bünét,ami álltal"besározódott".

Vagyis nem a saját hanem az emberiség büne miatt hallt meg.

Ezért lehetett Ő a megváltó.

"kicsit visza olvastam az előző irásaimat,valóban félreérthetően fogalmaztam ezzel kapcsolatban egy-két helyen,ezeket a mondatokat ahol tudtam töröltem"

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 15:34 
Kedves Gabriell!

Nem szeretnélek megbántani, de az életemet Isten Igéjére szeretném építeni és nem emberek kijelentéseire.
Ezt kívánom mindenkinek, aki itt fórumozik!

Az Úr Igéje pedig ezt mondja:
2Kor 5,21
Mert azt, a ki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 17:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
A böjt, mint szó egy időre való távolmaradás valamitől, én így értem ezt a szót.
Ha valaki soha többé nem eszik valamit az az én szóhasználatomba nem nevezhető böjnek!

Olvastad, hogy Isten szerint mi a böjt?
Kérlek olvasd el!

Köszönöm


Rendben,el fogom olvasni,Te viszont válaszolj arra a kérdésemre,légy szíves, hogy ha tartósan nem eszem húst,azaz távolmaradok a hús fogyasztásától,és mégsem utálom azt,továbbá azokat az embereket sem utálom,akik húst esznek,akkor ez hogyan lehetséges?
Vagy mégis előfordulhat olyan eset,hogy valamitől "távolmaradok",de mégsem utálom?
Köszönettel:
MM.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 19:30 
Próbáltál már megenni mostanában egy szelet zsíros szalonnát?
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Próbáltál már megenni mostanában egy szelet zsíros szalonnát?
:-)


Nem,nem próbáltam,de nem azért mert utálom,hanem mert feleslegesnek tartom,nincs rá szüksége a szervezetemnek.Továbbá van néhány olyan ember a környezetemben,akik nagyon jóízűen fogyasztják,és én mégis nagyon szeretem ezeket az embereket. 8)
Megtennéd,hogy válaszolsz a kérdésemre?
Köszönöm.
MM.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 19:47 
Isten számára nem bűn, sem az, ha eszel húst, sem az, ha nem eszel!
Nem az a kérdés, hogy más eszik-e melletted, hanem az, hogy mit éreznél, ha egy félig sült bélszint kellene megenned.

Én pl távolmaradok a fórumtól most, mert a családommal Tabuzok, de az nem jelenti azt, hogy utálom a fórumot.
remélem ez kielégít
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 20:51 
Kedves MM!

Vége, alszik a család, próbálok válaszolni a kérdésedre.

Onnan indult ki a beszélgetésünk, hogy Isten utálja a bűntől fertőzött embert.
A példa amit írtál azért nem állja meg a helyét, mert te nem szereted a húst.
Vegyünk egy zöldséges tálat, olyan finomságokkal amit nagyon szeretsz.
Vegyél egy olyan lét - direkt nem írok semmi sértőt - amit ráöntesz erre a salátára.
Akkor ezek után ezt az ételt utálni fogod, vagy jóízűen megeszed?

Isten szereti a "salátát".
Nagyon szereti az embert, viszont - lényéből fakadóan - a bűnnel közösséget nem vállalhat, a bűnt gyűlöli.

És hogy hogyan szereti Isten az EMBERT, arra is van a Bibliában egy számomra nagyon fontos Ige:
Úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hisz Őbenne el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

Úgy szerette Isten a világot, hogy megoldást készített erre az ember oldaláról megoldhatatlan szakadékra.
Ez az Evangélium!

A kérdésedre a válasz:
El tudom fogadni, hogy nem utálat miatt nem eszel húst és azt is el tudom fogadni, hogy akik húst esznek azok ettől még a barátaid, akiket szeretsz!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 13., szombat 21:19 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Isten számára nem bűn, sem az, ha eszel húst, sem az, ha nem eszel!
Nem az a kérdés, hogy más eszik-e melletted, hanem az, hogy mit éreznél, ha egy félig sült bélszint kellene megenned.

Én pl távolmaradok a fórumtól most, mert a családommal Tabuzok, de az nem jelenti azt, hogy utálom a fórumot.
remélem ez kielégít
:-)


No lám, a távolmaradás nem jelent utálatot.
Kielégít 8)

Mindennek azért van jelentősége,mert az én olvasatomban Isten nem utálja a bűnt,hanem egyszerűen csak "kívül marad" rajta,azaz inkább a bűn reked kívül Istenen.(Az ember tudatos,szándékos kívülrekedése a "távolmaradás",és az ember vagy Istenen reked kívül,és akkor bűnben él,vagy a bűnön reked kívül és akkor Istenben él.) Mert ahol Isten van,ott nincs bűn,és ahol bűn van,ott nincs Isten.Szerintem ez a viszony áll fenn és nem valamiféle ködös emocionalitás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 07:46 
Kedves MM!

Akkor hagyjuk az utálat szót. Én hiszem, hogy a bűnt és az ember bűnös tetteit az Isten utálja, gyűlöli, de én lezárnám ezt a vitát.
Az Isten szereti az EMBERT, ezért küldte el az Ő Fiát!

Amit a Szentségről írtál azt elfogadom és ezért vallom az Igei szavaival:
Jézus mondja:
"Szükség nektek újonnan születneket!"
A bűn már olyan szinte eggyé vált ezzel a világgal, hogy az embert Isten újonnan akarja teremteni, ezért jött Jézus Krisztus, hogy Isten Országát hozza el közénk.

Viszont az érzelmekre visszatérve hiszem, hogy Isten haragszik. Haragszik az emberre a bűn miatt.

Ef 2,3
A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban, cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratját, és természet szerint haragnak fiai valánk, mint egyebek is:


Kolossébeliekhez írt levél 3. rész
1.
Annakokáért ha feltámadtatok a Krisztussal, az odafelvalókat keressétek, a hol a Krisztus van, az Istennek jobbján ülvén,
2.
Az odafelvalókkal törődjetek, nem a földiekkel.
3.
Mert meghaltatok, és a ti éltetek el van rejtve együtt a Krisztussal az Istenben.
4.
Mikor a Krisztus, a mi életünk, megjelen, akkor majd ti is, Ő vele együtt, megjelentek dicsőségben.
5.
Öldököljétek meg azért a ti földi tagjaitokat, paráznaságot, tisztátalanságot, bujaságot, gonosz kívánságot és a fösvénységet, a mi bálványimádás;
6.
Melyek miatt jő az Isten haragja az engedetlenség fiaira;
7.
Melyekben ti is jártatok régenten, mikor éltetek azokban.
8.
Most pedig vessétek el magatoktól ti is mindazokat; haragot, fölgerjedést, gonoszságot és szátokból a káromkodást és gyalázatos beszédet.
9.
Ne hazudjatok egymás ellen, mivelhogy levetkeztétek amaz ó embert, az ő cselekedeteivel együtt.
10.
És felöltöztétek amaz új embert, melynek újulása van Annak ábrázatja szerint való ismeretre, a ki teremtette azt:
11.
A hol nincs többé görög és zsidó: körülmetélkedés és körülmetélkedetlenség, idegen, scithiai, szolga, szabad, hanem minden és mindenekben Krisztus.
12.
Öltözzetek föl azért mint az Istennek választottai, szentek és szeretettek, könyörületes szívet, jóságosságot, alázatosságot, szelídséget, hosszútűrést;
13.
Elszenvedvén egymást és megbocsátván kölcsönösen egymásnak, ha valakinek valaki ellen panasza volna; miképen a Krisztus is megbocsátott néktek, akképen ti is;
14.
Mindezeknek fölébe pedig öltözzétek föl a szeretetet, mint a mely a tökéletességnek kötele.
15.
És az Istennek békessége uralkodjék a ti szívetekben, amelyre el is hívattatok egy testben; és háládatosak legyetek.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 07:48 
Sajnálom, hogy leírtam azt a szerencsétlen mondatot, amiből valóban ki lehet olvasni, hogy Isten utálja az embert.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. okt. 14., vasárnap 13:02 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 19., vasárnap 12:51
Hozzászólások: 298
kavics írta:
Sajnálom, hogy leírtam azt a szerencsétlen mondatot, amiből valóban ki lehet olvasni, hogy Isten utálja az embert.


Rendben,elfogadom,hogy csak szerencsétlenül vagy félreérthető módon fogalmaztál.És azt is elfogadom,hogy szó szerint értelmezed a Bibliában írottakat.Én a magam részéről meg vagyok róla győződve,hogy Isten felülemelkedett (valójában mindig is felül volt emelkedve,hiszen Ő nem fejlődik,mert már eleve tökéletes) minden (gyarló,emberi) érzelmen,így a haragon,és utálaton is.Ha erre képes holmi buddhista szerzetes,vagy akármelyik igaz szivű keresztény ember,akkor Isten hogy ne volna erre képes.Véleményem szerint a Szentlélek addig nem tölti be az embert,amíg az meg nem üresítette magát - és ez alól az üresség alól az érzelmek üressége (hiánya) sem kivétel.Különösen az olyan szélsőséges érzelmeké,mint az utálat,harag.
Én úgy értelmezem a Bibliát,hogy az az ember szemszögéből íródott,noha Isten diktált,de az ember volt,aki azt szavakba öntötte.Talán a harag szót találta a legkifejezőbbnek,de ez csupán az ember szándéktulajdonítása,amit az Istenhez rendel.Csak az tudja,mi lakozik Isten Lelkében,aki már betöltekezett a Szentlélekkel.Addig csak az ember szemszögéből látunk mindent,és az eredendő bűn okánb törvényszerűek a tévedéseink.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 124 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség