Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 21:02 
A megtérés után egy dologban bukhat el az ember!

Nem hiszi, hogy az Úr kegyelme és vére az, ami EGYEDÜL üdvözíti!

Sokan elbuknak a templomos emberek közül, és ez így van rendjén! Azért szükségszerű az elbukásuk, hogy rájöjjenek, az ALAPOKKAL VAN A BAJ! Nem javítható a lényük, nem foltozható.
Ezért KELL elbukniuk azoknak, akik Jézus szavai szerint akarnak cselekedni, hogy lássák, ez saját elhatározásból és erőből NEM MEGY!
Nem lehet Jézust másolva, szavait bemagolva követni Őt!

Ehhez egy embernek sincs ereje!

Amit lehet, megadni magam és megtagadni magam és gyűlölni magam és követni Őt és akkor békességem lesz Általa!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 21:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
kavics írta:
A megtérés után egy dologban bukhat el az ember!

Nem hiszi, hogy az Úr kegyelme és vére az, ami EGYEDÜL üdvözíti!

Sokan elbuknak a templomos emberek közül, és ez így van rendjén! Azért szükségszerű az elbukásuk, hogy rájöjjenek, az ALAPOKKAL VAN A BAJ! Nem javítható a lényük, nem foltozható.
Ezért KELL elbukniuk azoknak, akik Jézus szavai szerint akarnak cselekedni, hogy lássák, ez saját elhatározásból és erőből NEM MEGY!
Nem lehet Jézust másolva, szavait bemagolva követni Őt!

Ehhez egy embernek sincs ereje!

Amit lehet, megadni magam és megtagadni magam és gyűlölni magam és követni Őt és akkor békességem lesz Általa!


Ámen


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 00:07 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
A megtérés után egy dologban bukhat el az ember!
....


Jól szólsz :)
A magam részéről, ahogy én értem, és látom. Pár szó;

Nem hiszi, hogy az Úr kegyelme és vére az, ami EGYEDÜL üdvözíti!
Ezt pl. tökéletesen, osztom. Hiszem, hogy Jézus váltsága által van reménységünk. És ezt vallom is.

Sokan elbuknak a templomos emberek közül, és ez így van rendjén!
Mindegy, hogy templomos, vagy sem. Szerintem nincs rendjén, hogy elbuknak.
Nem, azért mert én magamtól gondolnám így, hanem azért gondolom így (jutok erre a gondolatra) mert a Bibliában mást olvasok; azaz Isten az, aki kifejezi ihletés által Pálnál.
1Tim 2.4, 5
Akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson. 5. Mert egy Isten van, és egy közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,

Számomra az válik világossá, hogy Isten akarata ez, tehát nem mondhatom, hogy aki elbukik, az had bukjon, mert ez így van rendjén. Senkinek a sorsa nincs elrendelve. (Kivéve Jézusét, az Ő sorsa elrendeltetett.) De, mi emberek választhatunk. Akárcsak Ádám. Ő az engedetlenséget választotta, és ezzel átörökítette, annak következményét ránk is.

Mondjuk nem értem, hogy Nálad mi a különbség a másolás, és követés közt?
Mert azt látom, hogy különbséget teszel. (Vagy rosszul értelmezem?)

Sok dologban másolhatjuk Jézust, példát mutatott szeretetből, alázatból, könyörületből….stb.
Ezeket, a példákat, tulajdonságokat, amik bennünk vannak, érdemes felszínre hozni azzal, hogy ezeket lemásolva igyekezzünk a tökéletesség felé.

Osztom azt amit mondasz; szavait bemagolva követni Őt!
Mert az már nem követés, és ha a bemagolás alatt azt érted, hogy értelem nélküli szajkózás. Akkor annak valóban nincs értelme.

Szerintem mindenki, hitének mértékében, a lehető legjobbat adja, önmagát.
Ahogy azt beszéltük is. Miért nem osztom szét a vagyonom? :) Tőlem ennyire telik. Hitem szerint a legjobbat adom, amit tehetek (Tehetnék többet is? Igen. A hitem ekkora, és ennyi telik abból.)
Önmagunkat megtagadni? Igen szükséges amikor Isten dolgai kerülnek előtérbe. Jézus erre int minket „Mat 26:41 Vigyázzatok és imádkozzatok, hogy kísértetbe ne essetek; mert jóllehet a lélek kész, de a test erőtelen.”
Pál így fogalmaz, Rom 7:18 Mert tudom, hogy nem lakik én bennem, azaz a testemben jó; mert az akarás megvan bennem, de a jó véghezvitelét nem találom.
Egy másik helyen pedig így; 1Kor 9:27 Hanem megsanyargatom testemet és szolgává teszem; hogy míg másoknak prédikálok, magam valami módon méltatlanná ne legyek.
Pl. 1Kor 13.3 és szövegkörnyezete számomra igen érdekes dolgokat tár fel.

Gondolom az önmagam gyűlölni, amikor ezt mondod ezekre, utalsz (javíts, ki ha tévedek!)
De, ha nem erre gondoltál. Akkor nem értem. Mert aki hitben jár, és Kéri Istent. Ahogy azt Jakab is leírja; 1:5, 6. Hittel, semmit se kételkedve. Akkor nincs miért gyűlölni magam.

Valóban Krisztus követése, ad békességet, mi több boldogságot, már most ebben a világban is. Hiszen a keresztény szó is abból fakad. (Krisztus lábnyom követője, vagyis szó szoros értelmében követni azt, amit példaként hagyott, azoknak, akik hisznek benne.)

Én így értettem meg.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 04:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
1Tim 2.4, 5
Akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson. 5. Mert egy Isten van, és egy közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,
.


Hamis fordításból, hamis következtetés :cry:

Kezdés, jól szólsz :wink:

Szociál pszichológia teljes tárházának felsorakoztatása fellelhető a beírásaidban.

Nem akarlak meggyőzni, szólt a kígyó Évához, de nézd milyen szemet gyönyörködtatő :*: , meg az értelem :*:
Meg különben is minek ez meg az, mikor ott a te csodálatos értelmed, ami még a Teremtő Istent is befogadja.
A te fordításod veled együtt "..." :evil: kísértő neked szólok dorgáljon meg téged az Úr.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 04:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Lucius, hogyan is érthetnéd a megváltás lényegét, mikor a megváltásról sincs ismeret szikrád sem festő=szinek :wink:
Szépen lassan haladsz előre ki fizeti a révészt.

Már kértelek írj a poklosság törvényéről, mert ez a teremtés szíve.

Igaz nem tanúsítanak iránta sok figyelmet, még senkitől sem olvastam-hallottam róla.

Kérlek ne fordítsd vissza a kérdést.
Miért van benne az írásban?
Neked mit jelent?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 07:25 
Kedves Lucius!

Pétert "templomos" embernek tartom, mind addíg, amíg "csak" tanítványa volt Jézusnak!

Addig rendszeresen elbukott. Nem ismerte magát és nem ismerte az Urat!
Jó indulatúan és őszintén, de nem azt monda, ami a valóság.
Erre ugye a legjobb példa, amikor fogatkozik, hogy Jézussal még a halálba is képes elmenni, aztán arra nem képes, hogy egy szolgáló lánynak elmondja, hogy igen, Jézust ismerte.

Az Úr akarata volt, hogy Péter is üdvözüljön, de SZÜKSÉGES volt elbuknia ennek a dinamikus embernek.

Aztán megláthatta meghalni azt az embert, akit úgy szeretett, aztán láthatta az üres sírt, aztán láthatta a feltámadt Urat, aztán kapta a Szent Lélek ajándékát, aztán megtanult egyedül az Úrban bízni!

Isten akarata volt az is, hogy NE SZAKÍTS a jó és rossz tudásának fájáról!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 09:19 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Lucius írta:
1Tim 2.4, 5
Akinek az az akarata, hogy mindenfajta ember megmentésben részesüljön, és az igazság pontos ismeretére jusson. 5. Mert egy Isten van, és egy közvetítő Isten és emberek között: egy ember, Krisztus Jézus,
.


Hamis fordításból, hamis következtetés :cry:

Kezdés, jól szólsz :wink:

Szociál pszichológia teljes tárházának felsorakoztatása fellelhető a beírásaidban.

Nem akarlak meggyőzni, szólt a kígyó Évához, de nézd milyen szemet gyönyörködtatő :*: , meg az értelem :*:
Meg különben is minek ez meg az, mikor ott a te csodálatos értelmed, ami még a Teremtő Istent is befogadja.
A te fordításod veled együtt "..." :evil: kísértő neked szólok dorgáljon meg téged az Úr.


Ámen!

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 09:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Kedves Lucius!

Pétert "templomos" embernek tartom, mind addíg, amíg "csak" tanítványa volt Jézusnak!

Addig rendszeresen elbukott. Nem ismerte magát és nem ismerte az Urat!
Jó indulatúan és őszintén, de nem azt monda, ami a valóság.
Erre ugye a legjobb példa, amikor fogatkozik, hogy Jézussal még a halálba is képes elmenni, aztán arra nem képes, hogy egy szolgáló lánynak elmondja, hogy igen, Jézust ismerte.

Az Úr akarata volt, hogy Péter is üdvözüljön, de SZÜKSÉGES volt elbuknia ennek a dinamikus embernek.

Aztán megláthatta meghalni azt az embert, akit úgy szeretett, aztán láthatta az üres sírt, aztán láthatta a feltámadt Urat, aztán kapta a Szent Lélek ajándékát, aztán megtanult egyedül az Úrban bízni!

Isten akarata volt az is, hogy NE SZAKÍTS a jó és rossz tudásának fájáról!

Péter


Igen. Íg már más fénye van a dlognak, és másként is értem.
Köszönöm, hogy kifejtetted.

Egy kérdést hozzá;
Az Úr akarata volt, hogy Péter is üdvözüljön, de SZÜKSÉGES volt elbuknia ennek a dinamikus embernek.
Isten akarata volt, hogy Péter elbukjon?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 15:46 
Isten akarata volt, hogy szakítsanak a fáról?

Isten akarata volt, hogy Péterből - előtte is látható formában - élesen kijöjjön, ami benne volt.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 17:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
kavics írta:
Isten akarata volt, hogy szakítsanak a fáról?

Isten akarata volt, hogy Péterből - előtte is látható formában - élesen kijöjjön, ami benne volt.


Nem. Nem Isten akarata volt, hogy szakítsanak, egyenek.

Pontosabban! Nem értem mit is akarsz montani Péterrel kapcsolatban?
Az Úr akarata volt, hogy Péter is üdvözüljön, de SZÜKSÉGES volt elbuknia ennek a dinamikus embernek.
Mert én ezt nem értem. Miért szükséges az elbukás?

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 18:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Azért mert elbukott vagy eredendően :oops:
Poklosság törvénye.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 18:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
FM írta:
Kedves Lucius, hogyan is érthetnéd a megváltás lényegét, mikor a megváltásról sincs ismeret szikrád sem festő=szinek :wink:
Szépen lassan haladsz előre ki fizeti a révészt.

Már kértelek írj a poklosság törvényéről, mert ez a teremtés szíve.

Igaz nem tanúsítanak iránta sok figyelmet, még senkitől sem olvastam-hallottam róla.

Kérlek ne fordítsd vissza a kérdést.
Miért van benne az írásban?
Neked mit jelent?


Fogalmazási, vagy értelmezési zavarom van.

Nem értem. Hogyan jön a poklosságról szoló törvény 3Móz 13:2 a teremtéshez? azon belül, hogy annak közepe, azaz szíve?
Kénytelen vagyok visszakérdezni, mert logikus összefüggést nem látok.
nem hagysz más választást. (buta vagyok)

Értelmezésemben, amit a Bibliára alapozok, a poklosság egy betegség, leginkább repla. Amit azon időkben nem tudtak kezelni, így egyetlen higéniai szabályozásként kerülhetett a kirekesztés.
ezért van benne, hogy ne fertőzzön, ne terjedjen.
De, ahogy mondom is. A Teremtés és betegség hogyan is függ össze?

Viszont örömmel venném, ha kifejtenéd a véleményed, meglátásod. (Hiszen rá látsz a problémámra; Miszerint fogalmam sincs a megváltásról, vagyis ismeret szikrám sincs.) Tehát ismered, tudod, a helyzetem, és mivel kijelented, így birtokában vagy a válasznak is.
Ha pedig bírtokában vagy, ne tagadd meg azt tőlem!
Kérlek! mond el nekem; Mi a megváltás?
Köszönöm :)

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 31., kedd 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Csak javasolni tudom, hogy kérd Istent, mutassa meg neked, hogy kereshesd Isten igazságát.
Ha kéred biztos megkapod, mert itt a titok nagyon mélyen el van takarva, mint a szent sátornak a burkolatai.
A kéréshez elhatározás is kell, hogy azért kérem, mert cselekedni akarom.
Kérd hittel, mert aki kér mind kap, rendelt időben megkapjuk, ha hittel kérjük, semmit sem kételkedve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 07:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
kavics írta:
Isten akarata volt, hogy szakítsanak a fáról?

Isten akarata volt, hogy Péterből - előtte is látható formában - élesen kijöjjön, ami benne volt.


Igen, Isten akarata volt. Ha nem akarta (nem engedte) volna, nem történhetett volna meg.

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 03., péntek 11:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Tamás12 írta:
Kedves FM!
Most én kérdeznék!

Ha elkap egy kersztényt egy szélsőséges Iszlám szekta és azt mondja neki :

Megtagadod Jézust élni fogsz ha nem meghalsz!
Akkor ha nem tagadja meg öngyilkos?

Szeretettel Tamás


Na, nézzétek, mit találtam... Ilyet lehet?

Önégetéssel tiltakozott a lelkész az idegen beözönlés ellen

Önégetéssel vetett véget életének szerdán egy nyugalmazott protestáns lelkész Németországban. A feltételezések szerint így akart nyomatékot adni az iszlám terjedése feletti aggodalmának.

A 73 éves Roland Weissenberg, aki 1989 óta nyugdíjban volt, belehalt súlyos égési sérüléseibe szerda délután egy hallei klinikán. Mint Elfriede Begrich esperesnő sajtóértekezletén elmondta, az idős evangélikus lelkész kedden, a reformáció emléknapján bemászott az erfurti ágostonrendi kolostor melletti építési területre, ahol benzint locsolt magára, majd azt meggyújtotta.

Ez volt az a kolostor, amelybe Luther Márton, a reformáció elindítója 1505-ben belépett, és kedden számos résztvevővel ezen a helyen emlékünnepséget rendeztek. A lelkész öngyilkossága idején éppen istentisztelet tartottak.

Weisselberg egy Begrichhez intézett levelében azt írta, hogy a német evangélikus egyháznak komolyabban kellene vennie az iszlám terjedését. Az esperesnő szerint a lelkész az utóbbi két-három évben mind többet beszélt erről a problémáról.

Mielőtt benzinnel leöntötte volna magát, ezt kiáltotta: "Jézus és Oskar". Ez az esperesnő szerint világos utalás volt Oskar Bruesewitz lelkészre, aki 1976-ban a keletnémet kommunista rendszer elleni tiltakozásul felgyújtotta magát.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség