Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Mit jelent számodra az Isten Igéje?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. nov. 11., vasárnap 16:51 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Békesség!

Nem kimondottan a szombat miatt tettem fel az URL címet, de egyesekben ez is fogas kérdés!
Az Ige megmondja:
Róm 14:5 Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot [egyformának] tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve.
Róm 14:6 A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek.


Viszont a tized vagy a többi dologban érdemes elolvasni!

Érdekes hogy Te voltál az egyik , aki miatt betettem ezt az oldalt!
Költői kérdéskén feltenném mindegyikőtöknek, hogy , milyen alapon mondjátok Jézus Krisztust az Életetek urának?
A válasszal nektek kell elszámolni, majd én a magam válaszáért elszámolok !

Kaptam egy privát levelet politika, és hit vonatkozásában!
Jelezném nincs jobb vagy bal oldali sem etnikai , sem felekezeti megoszlás, hanem csak egyetlen menyország van!
A politika annyiban érinti a hívőt , amennyiben a fennálló hatalom félti a más elvek miatt a kezéből kicsúszó polgárait!
A hatalom és itt a földi hatalomra gondolok kis h-val, szeretné a hamis istenei elé cibálni a hívő keresztényeket, néha sikerrel, néha sikertelenül!
Magamra nézve azt mondom : ha Isten velem , kicsoda ellenem?


Kösz megvagyok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 11., vasárnap 17:55 
Békesség neked is testvérem!

Tamás 12 írta:
Költői kérdéskén feltenném mindegyikőtöknek, hogy , milyen alapon mondjátok Jézus Krisztust az Életetek urának?


Azon az alapon, amit Ő TETT és aki Ő!

Két alapja van ennek.
Az egyik a hatalma a másik a szeretete.

Hatalma van arra nézve, hogy megszabadítson bűneimből, hazugságaimból, szeretetlenségeimből, gyűlölködéseimből.
És szeretete van arra nézve, hogy bízzak benne és lássam, hogy Ő jót akar és megszentel.

Ma hallottam egy példát:
A kislány nem akar fogorvoshoz menni és mindent megtesz, hogy ezt elkerülje.
De még is ott találja magát a székben.
Ekkor azt mondja az orvosnak:
- Két dolgot kérdezek tőled.
- Rendben, - mondja az orvos.
- Az első, hogy tudsz fogat húzni?
- Igen - feleli az orvos.
- A második, hogy szeretsz engem?
- Igen, szeretlek.
- Jó, akkor kinyitom a számat!

Az alapján nevezem Úrnak Jézus Krisztust az életembe, aki Ő!
Amit tett 2000 évvel ezelőtt és amit cselekedett az én életemben eddig.

Kihúzott a sáros fertőből, megmutatta ki vagyok, ezek ellenére biztosított szeretetéről, naponként tisztít, megtanít megbocsájtani, elengedni akár testvéreim adósságát, amivel megbántottak, megtanít áldani azokat, akik átkoznak.
Ezért nevezem Őt Úrnak!
Mert ÚR a bűn/bűneim, a halál, a világi kívánságok és a Sátán felett!

Nem költői a kérdés, hanem ÉLETBE VÁGÓAN FONTOS!

Azért Ura az életemnek, mert MEGSZABADÍTOTT!
Azért Ura az életemnek, mert megbocsájtotta bűneimet és örök életet adott!

Én is örölük, hogy itt vagy és én is feltennék egy kérdést neked!
Miért beszélsz ilyen idegen hangnemben? Miért a "TI"?


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14., szerda 13:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Tamás!

Napokig gondolkoztam, hogy válaszoljak-e?Végül úgy döntöttem válaszolok.


ja van egy kitétele !! akiknek az megvan azok értik amit ír a többieknek, el kéne gondolkodni az ENGEDELMESSÉG ALÁZAT és HIT fogalmán az életükre nézve!

Igen érdekesnek találtam ezt a kitételt.Tudod Jézus mintha mást mondott volna, és ehhez nem is kívánok többet hozzátenni.
Mk 2,17
És a mikor ezt hallja vala Jézus, monda nékik: Nem az egészségeseknek van szükségök orvosra, hanem a betegeknek, nem azért jöttem, hogy igazakat, hanem hogy bűnösöket hívjak megtérésre.


Még egy gondolat ahhoz, hogy mennyivel tisztábbnak, erkölcsösöbbnek írja le a kisegyházakat.Kérdésem.Végigjárta az összes kisegyházat, és a történelmi egyházakat is, hogy ilyen határozott véleménye van róla, vagy volt egy-egy megtapasztalása és az alapján ítélt?Már csak azért is furcsállottam a kijelentését, mert teljesen mást ír a tizedről, mint amit a kisegyházak hirdetnek.Mindegy erről nem is írnék bővebben, mert már leírtam a tizeddel kapcsolatban amit akartam.
Mégegyszer az állami támogatásról, mert ugye ez az egyik legfőbb érv.Az állami támogatást minden egyház megkapja, iskolái után, szociális tevékenység után…stb.Ezen felül minden egyház megkapja az 1%-ot, amit az emberek saját döntésük alapján egyik vagy másik egyháznak adnak.Ezen felül vannak kiegészítő támogatások amit szintén minden egyház megkap.Úgyhogy én nem igen hiszem el ezt, hogy mi csak az adakozásból tartjuk fent az egyházat, ettől függetlenül, lehet, hogy van ilyen.Talán hitelesebb lenne számomra, ha nem jegyeznék be, és akkor tényleg önerőből működne.
Amúgy kb.300 bejegyzett kisegyház van manapság Magyarországon, akikből kb.290 „önfenntartó”.Tényleg ez alapján kell megítélni, hogy melyik egyház jobb vagy nem jobb?

Költői kérdéskén feltenném mindegyikőtöknek, hogy , milyen alapon mondjátok Jézus Krisztust az Életetek urának?
A válasszal nektek kell elszámolni, majd én a magam válaszáért elszámolok !


Leírhatnám ugyanazt amit Kavics írt.

Lenne egy kérdésem nekem is, kedves Tamás.Jól érzem a haragot benned?

Magamra nézve pedig csak ezt tudom mondani, az Ige alapján.

Fil 3,12
Nem mondom, hogy már elértem, vagy hogy már tökéletes volnék; hanem igyekezem, hogy el is érjem, a miért meg is ragadott engem a Krisztus Jézus.

Üdvözöllek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 14., szerda 17:13 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Cilla!

Érdekes hogy én is napokig gondolkodtam finomítsak e az írásomon! Aztán beírtam így!

Idézet:
Lenne egy kérdésem nekem is, kedves Tamás.Jól érzem a haragot benned?


Erre a kérdésre határozott NEM a válasz! :-)

Nem finomíthattam , mert a meghökkentés volt az eszköz hátha nem legyintenek rá , akik elringatják magukat hogy "rendbe van velük minden"!
Te nagyon jól fogtad meg amint az Igeidézet mugtaja!
Én nem a kételkedésemet fejeztem ki egyesek felé hogy nem megtértek, hanem az önelégültség csapdájára akartam felhívni a figyelmet!
Legnagyobb baj ha valaki megreked:
Luk 14:30 Ezt mondván: Ez az ember elkezdette az építést, és nem bírta véghez vinni!

Ird le amit Kavics írt az számít Neked meglegyen! Persze joggal!

Mivel törekedsz , így nem neked szólt a fenti beírás!
Aki azt hiszi vele minden rendben az ugyanabba a hibába esik mint én , ami kiderült az teljeskörű orvgosi vizsgálaton!
Nem érzem magam betegnek, de van bajom éppen elég!
Igazat mondtál de van aki nem is tudja hogy" beteg"!
Nagyon nem szívesen írtam amit írtam, de ha elhangzik a kérdés:
Mit tettél hogy ne így legyen? válaszolni tudok, még ha nem is elégséges!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 20., kedd 19:33 
Idézet:
más igei dolgokban is segíta hályogot lekaparni a szemekről!


Kedves Tamás!

Nekem ez a kép nagyon rossz. A szemekről kaparni, ez inkább vakságot okoz az én elképzelésem szerint.
Bocsájs meg, de ez a mondatod rossz érzéseket támasztott bennem.

Tényleg szükség van arra, hogy egymás szeméből a szálkákat kiszedjük. Az enyémben is vannak rossz látások és ettől szabadítanak testvérek, ezért is szükséges a gyülekezetbe járás.
(Hogy ez kis, vagy történelmi? Hidd el a hit gyüli is pár száz év múlva történelmi felekezetté válik annak minden nyomorával.)

De ennek van egy módja, amit az Úr Jézus tanított, túl Ézsaiáson és Ezékielen, minden prófétán!
Tudom ismered az Igét és éled is!

Terem-e az életemben a Lélek gyümölcse?
Szeretet, jóság, öröm, békesség, mértékletesség, szívesség, türelem, hűség, szelídség.

Ha igen, akkor az Úton járok! Mindig elé kell mennem, hogy lássam, ott vannak-e ezek a gyümölcsök, növekszik-e ez a gyümölcs a szőlő vesszőn!

Honnan ismerek meg egy tanítot, aki többet tud nálam? Honnan tudom a tanításáról, hogy az jó tanítás, vagy rossz, ha magam az ismeretekben alatta állok?

Jézus Krisztus erre is élhető tanácsot adott.
Nézzétek meg a gyümölcsöket az életén!

Ezért rossz a net, mert itt el lehet bújni, nagyon nehezen látszódnak a tettek.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 12:23 
4Móz 18,21
De ímé a Lévi fiainak örökségül adtam minden tizedet Izráelben; az ő szolgálatjokért való osztályrész ez a melylyel teljesítik ők a gyülekezet sátorának szolgálatát.
4Móz 18,24
Mivelhogy Izráel fiainak tizedét, a mit felemelt áldozatul visznek fel az Úrnak, adtam a lévitáknak örökségül: azért végeztem ő felőlök, hogy Izráel fiai között ne birjanak örökséget.

Mt 23,23
"Jaj nektek, képmutató írástudók és farizeusok, mert tizedet adtok a mentából, a kaporból és a köményből, de elhagytátok mindazt, ami a törvényben ezeknél fontosabb: az igazságos ítéletet, az irgalmasságot és a hűséget; pedig ezeket kellene cselekedni, és azokat sem elhagyni.

Mt 12.
41. És leülvén Jézus a templomperselynek átellenében, nézi vala, hogy a sokaság miként vet pénzt a perselybe. Sok gazdag pedig sokat vet vala abba.
42. És egy szegény özvegy asszony is odajövén, két fillért, azaz egy negyed pénzt vete bele.
43. Akkor előszólítván tanítványait, monda nékik: Bizony mondom néktek, hogy ez a szegény özvegy asszony többet vetett, hogynem mind a többi, a kik a perselybe vetettek vala.
44. Mert azok mindnyájan az ő fölöslegükből vetének; ez pedig az ő szegénységéből, a mije csak volt, mind beveté, az ő egész vagyonát.

Mt 10,8
Betegeket gyógyítsatok, poklosokat tisztítsatok, halottakat támasszatok, ördögöket űzzetek. Ingyen vettétek, ingyen adjátok.

Rm 3,24
Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által,

2Thess 3,8
Sem ingyen kenyeret nem ettünk senkinél, hanem munkával és fáradsággal, éjjel-nappal dolgozva, hogy közületek senkinek se legyünk terhére.
9. Nem azért, mintha nem volna rá jogunk, hanem hogy magunkat például adjuk néktek, hogy minket kövessetek.
10. Mert a mikor nálatok voltunk is, azt rendeltük néktek, hogy ha valaki nem akar dolgozni, ne is egyék.
11. Mert halljuk, hogy némelyek rendetlenül élnek közületek, a kik semmit nem dolgoznak, hanem nyughatatlankodnak.
12. Az ilyeneknek azonban rendeljük és kérjük őket a mi Urunk Jézus Krisztusra, hogy csendesen munkálkodva, a magok kenyerét egyék.
13. Ti pedig, atyámfiai, meg ne restüljetek a jó cselekvésben.

Zsid 13,16
A jótékonyságról pedig és az adakozásról el ne felejtkezzetek, mert ilyen áldozatokban gyönyörködik az Isten.

2Kor 9,7
Kiki a mint eltökélte szívében, nem szomorúságból, vagy kénytelenségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 18:08 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Kavics!

kavis írta:
Nekem ez a kép nagyon rossz. A szemekről kaparni, ez inkább vakságot okoz az én elképzelésem szerint.
Bocsájs meg, de ez a mondatod rossz érzéseket támasztott bennem.


Szikével szokták az orvosok!/szürkehályog/
A Zöldhályog is műtétiuton távolíttatik el csak az komolyabb !

Keresd a rosszérzésed okát ! De ne bennem! Én ezek alapján a "kaparás" szót helyesen írtam!

Hasogassuk még a szőrszálakat?

kavics írta:
(Hogy ez kis, vagy történelmi? Hidd el a hit gyüli is pár száz év múlva történelmi felekezetté válik annak minden nyomorával.)


Nem tudom ezt nekem miért írtad, nem vonatkozik rám , a hit gyülivel nincsen kapcsolatom!/ ha Ex tesót leszámítjuk :) /

A neked szóló üzenet az engedelmesség kérése!
És nem nekem :-)

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 23., péntek 18:40 
Kedves Tamás!

A szikével kaparnak? Nem tudom....

Nem szeretnék a szavakon lovagolni, de amikor szem műtétet hajtanak végre, akkor ott igen óvatosan kell eljárni, mert végleges vakságot okozhatnak az orvosok.
A kaparás szó életeket olt ki az anyaméhben.
Ezért kelt rossz érzést bennem a "hályog kaparás a szemen".
Az Úr Jézus szálka kivételnek hívta ezt a beavatkozást.
De lépjünk ezen túl!

Szerinted miben nem vagyok engedelmes?
Milyen engedelmességre kérsz?

Jó neked, ha számodra nem kérdés az engedelmesség, én valóban naponként harcolok vele.
Ha tudod, hogy miben vétkeztem, kérlek segíts.

Testvéri szívvel az Úr Jézusban:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. nov. 28., szerda 16:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
..és Isten azt mondta: NEM!

Megkértem Istent, vegye el büszkeségemet, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta: büszkeségemet nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.
Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta: a türelem a megpróbáltatás mellékterméke;nem kapni, megszerezni kell.
Kértem Istent, adjon nekem boldogságot,de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta: csak áldását adhatja; a boldogság rajtam múlik, miképpen fogadom azt.
Kértem Istent, adjon lelki fejlődést, de Ő azt felelte: Nem.
Azt mondta: a fejlődés az én dolgom; de hajlandó megmetszeni,hogy egészséges és szép legyen a gyümölcs.

Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,úgy ahogy Ő szeret...
erre azt felelte: Látom már kezded érteni...
Kértem erőt-és adott nehézségeket, melyek erőssé tesznek.
Kértem bölcsességet-és adott problémákat, hogy megoldjam azokat.
Kértem bátorságot-és adott veszélyeket, hogy legyőzzem őket.
Kértem szeretetet-és adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.
S megigérte,hogy velem marad!!!

Semmit sem kaptam meg, amit akartam.
Megkaptam mindent, amire szükségem volt: imádságaim meghallgatásra leltek.
/ismeretlen szerző műve/

szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 13:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
De aki nem jár hitben, az ne adjon - mer ezután valaki is nem adni? és lám, még Mitykó is adott...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Klaus Douglass Isten szeretetének ünnepe
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 20:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Isten meg akarja áldani az adományainkat

Amikor valaki kiszabadul a mammon uralmából, a tizeddel jelzi, hogy Isten uralma alá helyezte magát. Ez pedig olyannyira szokatlan ma, a harácsolás és a kapzsiság korában, hogy Isten az ilyen emberekre külön áldását adja. Nincs még egy olyan magatartási forma, amelyhez a Biblia ilyen közvetlenül hozzákapcsolja Isten ígéretét: „Tiszteld az URat vagyonodból és egész jövedelmed legjavából, akkor bőségesen megtelnek csűreid, és must árad sajtóidból" (Péld 3,9-10). „Hozzátok be a raktárba az egész tizedet, hadd legyen eleség a házamban, és így tegyetek próbára engem -mondja a Seregek URa. Meglátjátok, hogy megnyitom az ég csatornáit, és bőséges áldást árasztok rátok" (Mai 3,10).
Maga Jézus is valami hasonlót mond: „Adjatok, és adatik nektek: jó, megnyomott, megrázott, megtetézett mértékkel adnak öletekbe" (Lk 6,38/. Erről az alábbi történet jut eszembe.


Koldus voltam, és házról házra végigjártam a falu utcáit. Egyszer csak, mintha álmodnék, megjelent a távolban egy színaranyból készült kocsi, és én rögtön tudtam, hogy Te vagy az, Istenem, a királyok királya. Reménykedni kezdtem, és azt gondoltam magamban: „Vége a nehéz napoknak. Lesz ennivalóm anélkül, hogy koldulnék. Sőt, még ennél is jobb lesz, hiszen bőségben fogok élni. Biztos vagyok abban, hogy engem is részesítesz a gazdagságodból." Ekkor megállt mellettem az autó. Rám néztél, és nevetve szálltál ki a kocsiból. Már éreztem, hogy közeledik az én időm. Aztán kinyújtottad felém a jobb kezedet, és azt kérdezted: „Mit tudsz nekem odaadni?" Ez gonosz vicc: király létedre tőlem, a koldustól kérsz! Ettől egészen megzavarodtam, és csak álltam ott fél-
'
szegen. Végül aztán kivettem a tarisznyámból egy apró kis rizsszemet, és odaadtam neked. Te pedig elvetted, és tovább hajtottál. Mélységesenn csalódtam, hiszen te nem adtál, hanem elvettél. Este viszont nagyon elcsodálkoztam, amikor kiborítottam a tarisznyámat, és benne nem a szokásos értéktelen vacakokat találtam, hanem a neked odaadott rizsszemet, ami arannyá változott. Keservesen sírtam, amiért nem voltam elég bátor ahhoz, hogy mindenemet odaadjam.


Kérem, ne értsenek félre. Nem valamiféle „jóléti evangéliumot" hirdetek ezzel a történettel. Az üzenet nem az, hogy „adj, és meggazdagodsz!" Bár egyes keresztyén körök sajnos valóban hisznek ebben. Csakhogy az ilyen gondolatok nem az alázatot, hanem a nyereségvágyat ösztönzik. Én inkább azt akartam ezzel kifejezni, hogy ha Istennek hittel és alázattal megadjuk a tizedet, akkor ő sem fog minket cserben hagyni, hanem megáld bennünket. Az ígéret tehát nem azoknak szól, akik szeretnének meggazdagodni, hanem azoknak, aki attól tartanak, hogy a tized befizetése anyagi problémákat fog előidézni az életükben.
Azt a pénzt, amit Istennek visszaadunk, nem elveszítjük, hanem befektetjük. A vetőmagot is azért áldozzuk fel, hogy aztán bőséges legyen a termés. Előfordulhat, hogy az adakozás nyomán valaki váratlan anyagi gyarapodást tapasztal - számtalan ilyen történetet tudnék mesélni. De az is lehet, hogy az áldás hatalmas öröm formájában válik megtapasztalhatóvá, vagy éppen a korábban ismeretlen szabadságérzetben, amit azért érez az ember, mert megszabadult a mammon uralmából, az aggódástól vagy akár az irigységtől és a fösvénységtől. Mindenesetre olyan dolgok történnek majd az életünkben, amelyekre azt mondjuk majd: „Nem is értem, honnan jön mindez. Csak azzal tudom magyarázni, hogy Isten megáldotta a tizedemet."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Tizedfizetés?
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 31., péntek 03:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. nov. 12., hétfő 23:49
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: Halásztelek (Pest megye)
Kedves Tesók,Fórumtársak! Most -így hajnali négy után 'nem sokkal-munkába indulás előtt olvastam a hozzászólásokat.Hálás vagyok Istenünknek, (és köszönöm Nektek!) hogy nem egysíkú,panel hozzászólások születtek,ehhez kellett_szerintem_nem kevés bátorság Könnyen el lehetett volna intézni a témát avval:A JÓ keresztyén márpedig fizet tizedet,és punktum :!: :x Örülök,hogy építő,értékes elgondolkodtató gondolatmenetek születtek.Nekem is van erről meglátásom,ha a téma érdekel valaki(ket) akkor kifejtem alkalmas időben. Áldott napot Mindannyiótoknak! Testvéri tisztelettel:Zsoca


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tizedfizetés?
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 02:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
Kedves Testvérek!

Érdekes volt (egy szuszra) végigolvasni a hozzászólásokat. Egy elméleti és egy gyakorlati felvetésem nekem is van. Íme:

1/ Elméleti: Szép meg biztos fontos is, amit ki-ki gondol a tizedről (is), de ennél sokkal fontosabb, hogy Isten mit gondol róla. Mondjuk ez az egyetlen, ami igazán fontos. A Bibliában (a korábban általatok leírtak szerint is) egyértelmű igéket a tizedről csak az Ószövetségben találunk. A kérdés tehát úgy is feltehető, hogy hogyan viszonyul az Újszövetség az ószövetségi törvényekhez. Kálvinista álláspont szerint - egyszerűsítve - az Újszövetség ezek közül a kultuszi törvényeket felülírta, az erkölcsi törvényeket nem. Tehát: a tized fizetése a kultusszal kapcsolatos vagy erkölcsi törvény? Ha ezt sikerül megválaszolnunk, akkor ebből megtudhatjuk, hogy Isten elvárja-e (azaz erkölcsi kötelességévé teszi-e!) minden hívőtől (-nek) a tized - természetesen szigorúan önkéntes! - megfizetését.

2/ Gyakorlati: Gondolom, az némi józan ésszel könnyen belátható és nem szorul különösebb bizonyításra, hogy az egyházak tevékenysége (sok minden más mellett) pénzt igényel. Hogy kinek kell ezt fizetni, azon ugyan lehet vitázni, de nem érdemes, hiszen biblikus alapja csak az önfenntartásnak van. Az apostolokat is a gyülekezetek tartották el, s Pál apostol sem a helytartótól gyűjtött a jeruzsálemi gyülekezet javára. Ennek a mértéke is lehet kérdéses, már ha nem találunk rá előírást a Bibliában. Az már a szomorú mai állapotot mutatja, hogy az egyházakban az anyagi hozzájárulást a tagoknak kötelezővé kell tenni. Aki pedig magyar reformátusként ezt helyteleníti, az előbb a maga portáján seperjen, hisz a MRE-ban a tagság feltétele az egyházfenntartói járulék megfizetése! Magyarul kötelező, azaz egyházadó, avagy - régies és kellemetlen hangzású szóval - dézsma! Hogy ez nem tized, hanem század? Erről a következő vicc jut eszembe:

- Hölgyem, lefeküdne velem, ha adnék önnek egymillió dollárt?
- Hát... igen.
- És ha ezer forintot adnék?
- Mit képzel? Nem vagyok parázna nő! :wink:
- Ne haragudjon, ezt már tisztáztuk. Most már csak az árfolyamon vitatkozunk.

Elnézést kérek mindenkitől, eszem ágában sincs egyházunkat vagy híveit parázna nőhöz hasonlítani. Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy próbáljuk először az alapvető dolgokat tisztázni, s ezután levonni belőlük a következtetéseket, és ne keverjük össze a kettőt.

Várom hozzászólásaitokat, ha vannak.

Krisztusban: VaD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tizedfizetés?
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves VaD, először is üdvözlet a fedélzeten! Jó volt olvasni határozott írásodat. Minél többet írsz belőle, annál jobb. Szóval üdv! :)

Ami az Ószövetség és Újszövetség viszonyát illeti az Újszövetség nem csak a kultuszi törvényeket írta át, hanem az erkölcsieket is. Ha csak a kultuszt írta volna át, akkor voltaképpen ott tartanánk, ahol a mai zsidóság. A Templom lerombolása után a zsidóság számára volt rendkívül fontos egy teljesen új kultuszrendszer kialakítása, hiszen a régi kultusz központja, a Templom nélkül nem végezhették el az alap szertartásaikat. A régi kultuszt egy új rendbe kellett átkonvertálniuk, így alakult ki a Talmud és társai által meghatározott új kultuszrendszer.

Jézus új bora új tömlőbe lett öntve. Amint ura Jézus a szombatnak, hát hasonlóképpen ura Jézus a törvényeknek is. Az Ószövetséget Jézus, az Újszövetség fényében kell mérni, olvasni és nem fordítva, az Ószövetség alapján mérni, vizsgálni az Újszövetséget, Jézust. Ez egy picikét farizeusi dolgokat szülhet.

Ami a tízed kérdését illeti itt sem az Ószövetség a meghatározó, hanem Jézus. Adott esetben természetesen kialakítható olyan egyházközség, ahol a tízed működik. Adott esetben természetesen nem.

A vicced jó, de ebben a témában eléggé farizeusi íze van és ezt nem bántásként, hanem véleményként írom. Merthogy nem attól hivő keresztyén valaki, hogy az egyházadóba ezer forintot, vagy egymillió forintot fizet. Lásd Krisztus példázatát csak a két filléres koldusasszonyról is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Tizedfizetés?
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 26., hétfő 10:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves VaD!
A kérdésed lényegi részére tulajdonképpen válaszoltál is
Idézet:
Hogy kinek kell ezt fizetni, azon ugyan lehet vitázni, de nem érdemes, hiszen biblikus alapja csak az önfenntartásnak van.
ebben a mondatodban.
A kötelezés nem hiszem hogy megvalósítható, illetve nem tudom elképzelni a tagnyilvántartás adminisztrációját, meg egy kicsit nevetséges is lenne.
A necces igazából az állami támogatás elfogadása, pláne követelése. Ugyanis a híveknek kell eltartani egyházukat, ahogy megállapítottad, az állami támogatás elvárása meg azt jelentené, hogy olyan emberektől vár az egyház ellátást akik nem is tagjai, másban vagy egyáltalán nem hisznek. Arról nem is beszélve, hogy az állami támogatás megalapozza az állam beleszólásának a jogát az egyházi ügyekbe, ami megint nem bibiliai. Továbbá az Egyház feladata szolgálni a világ felé, vagy adni a világnak és nem élősködni rajta.
Sokan vitatják a tized újszövetségi érvényességét, de a helyzet az, hogy nem mentette fel az Úsz a híveket az egyház eltartása és az adakozás alól.
Továbbá a tized fizetése nem a törvényben kezdődik, hanem előtte így nem azonos a zsidóknak a léviták eltartására rendelt tizeddel.
Ahogy az ÚSZ-ben a szombat lényege nem a szombat nap megtartását jelenti, úgy a tized sem a fillérre való elszámolást jelenti, hanem iránymutató a mennyiség tekintetében, a lényeg pedig az amit idéztem is tőled.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 87 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség