Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 11:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Igen, ez egy csodálatos történet, köszönjük Boglárka!
Ha valaki megtalálná az éneket a neten, idetehetné /pl. Király Linda is énekli/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ó érthetetlen kegyelem

1.
Ó érthetetlen kegyelem,
Mely rég utánam jár,
Ki tévelygőn, vakon
Bolyongtam utamon,
Egyszer csak rám talált…
2.
Félelmektol megszabadít, Szent félelemre tanít,
S ahol csak megjelen E drága kegyelem,
Bűnöst megigazít.
3.
Hozzá bajok, vészek között Mindig járulhatok.
Megőríz, megvéd, S bőségesen elég
Elérni otthonunk.
4.
Az Úr íme jót ígért nekem: Vár Nála biztos jövő.
Igéje szent erő, Pajzsom, jutalmam Ő,
Életfogytiglan Ő!
5.
S ha végsŐt dobban majd a szív, Az élet véget ér:
Túl titkok fátylán A lelkem igazán
Szent békességbe tér.
6.
Sok ezredév ha eltelik - kevés, akár egy nap -
Dicsérni az Urat, Mivel kegyelme nagy,
S oly érthetetlen az.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
A dal szerzője pedig nagy harcos volt a rabszolgák felszabadításában.
Róla szól, az azonos című nemrég készült film (Amazing Grace). :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 15:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Cilla, nem a szövegére gondoltam, hanem a dallamára,... azt ha elő lehetne keresni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 18:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
Cilla, nem a szövegére gondoltam, hanem a dallamára,... azt ha elő lehetne keresni...


Bocs Erika.

http://keresztyen.extra.hu/enekek/eneke ... sszes_enek

ezen az oldalon találtam, de én nem tudtam meghallgatni :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 18:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Cilla, nekem hallható az ének.
Közben én is kerestem, és rátaláltam az Ex által említett filmre, nagyon jónak néz ki-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 04., kedd 20:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika írta:
Igen, ez egy csodálatos történet, köszönjük Boglárka!


Szívesen! Még néhány hasonló, elgondolkodtató történetet közzéteszek Johan Frinsel: Karácsonyi történetek c. könyvéből. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 05., szerda 12:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Ez egy nagyon jó gondolat!

Hagyj fel azzal, hogy arra panaszkodsz a Te Istenednek, hogy mekkora vihar vesz körül! Inkább mondd a Te viharodnak, hogy mekkora Isten áll mögötted!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 06., csütörtök 11:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Ha tőle is jó!
http://www.youtube.com/watch?v=B3XdXEJEI4E

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 06., csütörtök 20:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Tamás!

Köszi, hogy kikerested.

Ezen a felvételen Judy Collins-szal énekelhetjük együtt:

http://www.youtube.com/watch?v=PHpye0M3 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Johan Frinsel: Karácsonyi történetek
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 09., vasárnap 19:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A nyomok a múltba vezetnek

Itt kell lennie. Megállt. Fürkészve, emlékeiben kutatva pásztázta végig a házak homlokzatát. Sehol, semmi támpont? Azt hitte, hogy simán fel fogja ismerni az épületet. De tévedett. Évek óta nem járt ezen a környéken. Mégis azt gondolta, hogy nem lesz nehéz megtalálni a házat, hisz annyiszor gondolt már vissza arra az estére. És mégsem találja. Egyre inkább erőt vett rajta a csalódottság, miközben még néhányszor végigment a csatorna menti utcán.
- Keres valamit?
Majdnem nekiment egy férfinak.
- Hogyan?
- Úgy mászkál itt az utcán, mint egy kintornás, csak éppen nem ad semmilyen hangot. És kis híján nekem jött.
- Ön itt lakik?
- Nem ebben az utcában, hanem ott elöl a sarkon.
- Igen, keresek valamit, de egy kicsit összezavarodtam.
- Hányas számot keresi?
- ez a bajom, hogy nem tudom.
- Ja, úgy nehezebb lesz.
- Igen, tapasztalom. Kilenc éve, hogy itt jártam, és azt gondoltam, hogy rögtön felismerem a házat.
- És kit keres?
- Ha én azt tudnám!
A másik bizalmatlanul végigmérte:
- Még a nevét sem tudja? És biztos, hogy itt kell lennie?
Jaspernek mosolyognia kellett, olyan furcsa hangon kérdezte ezt az idegen.
- Biztosan azt gondolja, hogy egy őrülttel van dolga. Látom magán. Hát tényleg különös lehetek. Se cím, se név, és mégis azt képzelem, hogy megtalálok valakit, akivel csak egyszer találkoztam az életben.
- És biztos, hogy ebben az utcában volt?
- Egészen bizonyos. Ez az egyetlen dolog, amit biztosan tudok.
- Férfi vagy nő az illető?
- Férfi – elég idős lehet már.
- Itt legalább nyolc 70 feletti férfi lakik. Végül is becsöngethet mindenhol, de ha még a nevet sem tudja, akkor nagyot fognak nézni. Hogy nézett ki az a férfi? Magas, alacsony, göndör hajú, kopasz, sovány vagy kövér? Nem tudná leírni?
- Csak azt tudom róla, hogy hívő ember.
- Hívő? Akkor csak az öreg Weber lehet! Ha csak egyszer találkozott az illetővel, és ezt az egy dolgot tudta meg róla, akkor az csak az öreg Weber lehetett.
- Lehetett? Talán nem él már?
- Nem tudom. Nézze csak, ott lakott a vörös téglás házban, az első emeleten.
- Jól ismerte őt?
- Jól? Hogy jól ismertem-e? Kedves ember volt, nagyon segítőkész, de ahogy maga mondta, „hívő”. Mindig és mindenhol a hitéről beszélt. Csakhogy a hit engem egy cseppet sem érdekel. Aztán évekkel ezelőtt elköltözött innen. Hogy hová, nem tudom. Valószínűleg valami öregotthonba. Ha ez ilyen fontos magának, kérdezze meg a borbélyt odaát, az majdnem mindent tud.
A fodrászüzlet tele volt. Két férfi éppen „kezelés” alatt volt, egyikük feje a mosdókagyló felett. Három másik cigarettázva, beszélgetve várakozott.
- Csukja be az ajtót, mert attól nem lesz melegebb, ha tárva-nyitva hagyja. Felkészülhet egy óra állásra, innen nem jut ki egyhamar.
Kellene egy-két kempingszék, főnök! Milyen dolog ez, csak úgy álldogáljon a szegény vendég?
- Nem hajat vágatni jöttem, keresek valakit.
- Ha a rendőrségtől van, akkor az egész bandát letartóztathatja – tromfolt a borbély.
- Ne hagyja magát megtéveszteni, uram! Ez a személy csak el akarja terelni magáról a figyelmet, pedig egész sor bűntett nyomja a lelkét.
- Vigyázz, mit beszélsz. Nemsokára itt ülsz előttem a székben.
- Fogadjunk, hogy nem a rendőrségtől van az úr. Előkelő ember, túl jól öltözött ahhoz, hogy spicli legyen.
- Egy bizonyos Weber urat keresek – nevetett Jasper -, ez öreg embert, aki itt lakott a közelben. Valaki azt mondta, hogy mindig itt vágatta a haját. Évekkel ezelőtt költözött el állítólag, valószínűleg egy öregotthonba.
- Az öreg Weberre gondolhat – hallatszott a mosdókagylóból.
- Persze, biztosan. Legalább négy éve már, hogy elköltözött.
- Nem az volt az a papféle?
A férfi, aki ezt kérdezte, nemcsak hogy a legsoványabb, hanem messze a legalacsonyabb is volt a társaságban.
- Ahányszor csak találkozott vele az ember, mindig Istenről és Jézusról beszélt.
- Nem volt olyan vészes - védte a fodrász volt kliensét. – Annak az embernek volt meggyőződése, és nem szégyellte. Le a kalappal előtte.
- Biztosan a kis törpe volt, aki kivetnivalót talált az öreg Weberen – szólalt meg a tompa hang újból a mosdókagylóban.
- Semmi bajom az öreg Weberrel, a papokkal van bajom. Eleget hallottam őket a rádióban. Nem értem, miért beszélnek az emberek olyan furcsán, ha Istenről van szó. Teljesen más hangon, mint egyébként.
- De az öreg Weber nem úgy beszélt. Talpig férfi volt az öreg, tényleg volt mondanivalója. – Ezzel a mosdókagylós férfi törülközővel a fején felegyenesedett. – Te, most komolyan beszélek. Amikor benne voltam a slamasztikában, az öreg Weber segített rajtam. Ezt a legtöbb barátomról nem mondhatnám el.
- Igazad van – mondta a borbély a megfelelő hajrögzítőt keresgélve -, egy rossz szavunk sem lehet az öreg Weberre.
- Sokszor elgondolkoztatott a szavaival – vélte egy idősebb ember, aki eddig hallgatott.
A sovány hitetlenkedve csóválta a fejét:
- Látszik, hogy nemsokára karácsony. Lassan már azt hiszem, hogy én vagyok az egyetlen pogány ebben a díszes társaságban.
- Rokona az öreg Webernek? –kérdezte Jaspert a fodrászszéken ülő.
- Nem, de szükségem lenne a címére.
- Megadhatom magának.
- Na nézd csak! – kiáltott a kis sovány.
- Fizetek érte, ha ezt egy tompa ollóval nyírod meg – kontrázott rá a másik, és Jasper felé fordulva nevetve folytatta:
- Ne törődj vele! Ha minden ember olyan lenne, mint az öreg Weber, másképp nézne ki a világ. Meg fogom adni magának a címét.

Az öregotthon egy új lakónegyedben volt. Bár az túlzás, hogy új, legfeljebb csak a belvároshoz viszonyítva.
Amikor Jasper belépett az épületbe, se közel, se távol nem látott egy teremtett lelket sem. „Valaki csak jön majd” – gondolta és várakozott. Öt perc múlva még mindig ott álldogált, amikor valaki arra ment egy szerszámosládával a kezében. Letette a szerszámait egy ablakpárkányra, és megkérdezte:
- Nincs itt senki, hogy útba igazíthassa?
- Nincs, pedig már egy ideje várakozom.
- Igen, beteg a recepciós hölgy. Aki helyettesíti, azt pedig az előbb láttam fenyőágakkal a kezében. Biztosan a karácsonyi díszítésben segít. A nehezét már megcsináltam én. Tudja, ácsként kezdtem egy építkezési vállalatnál, de az évek során aztán mindent csináltam: csempéztem, mázoltam, már kőműves is voltam. Igen, egy ilyen helyen mindent meg kell tudni csinálni. Ha valami elromlik, akkor megszerelem. Csak a gázhoz nem vagyok hajlandó hozzányúlni…. Nézze csak, itt a helyettesítő hölgy!
Jasper odaszaladt a recepcióhoz, és az öreg Weber után kérdezősködött.
- Azt hiszem Pál, Weber Pál, de nem vagyok benne teljesen biztos.
A hölgy végignézett egy listát, majd rázta a fejét.
- Attól félek, hogy rossz helyen keresi. A rokona?
- Nem, nem vagyok a rokona, csak ismerőse.
- Sajnálom. Wassner, Weiland, Wilhelm – csak Weber nincs.
- Hát akkor nincs mit tenni. Köszönöm ezt is, hogy megnézte.
Jasper csalódottan indult kifelé.
- Nem volt szerencséje? – kiáltott utána a gondnok.
Jasper odalépett hozzá.
- Nem, nem tudott segíteni.
Amaz az ablakzárral kínlódott.
- Micsoda vacak áru! – mérgelődött. – Nézzen ide. Egyszerűen letörött. Mi lenne, ha ez egy ifjúsági klub vagy egy body buildingterem lenne? Pedig itt csak idős emberek vannak. – Összeszedte a szerszámait, kinézett az ablakon, és intett valakinek. – Ez Besenbinder asszony, ott az első emeleti ablakban bal oldalt. Már majdnem 96 éves, de szellemileg még teljesen friss. Nagy ajándék ez.
Még egyszer integetett.
- Mindig integetek neki, és számít is rá. Figyelni szokta az épületet, hogy hol vagyok. Ilyen idős korban magányossá válik az ember, ezt garantálhatom. Magának nincs itt rokona, ugye?
- Nincs.
- Csak azért gondolom, mert még sosem láttam itt magát. Ismerek minden látogatót. A nyugdíjasok szívesen mesélnek, én meg türelmesen meghallgatom őket. Kell, hogy legyen valakije az embernek, akinek elmondhatja a történeteit. Minden élet egy regény; általában sok bánattal, bajjal teli, happy end nélkül. Kivéve, ha történik valami itt belül – kopogott a mellén.
Jasper meglepetten pillantott rá, és ragyogó ötlete támadt.
- Már régóta dolgozik itt? – kérdezte a gondnokot.
- Mi magánál a régóta? Éppen hét éve.
- Ismer egy Weber nevű embert?
- Webert, az öreg Webert keresi? – Úgy nézett Jasperre, mintha most látná meg csak igazán.
- A volt borbélyánál kaptam meg a címét.
A férfi megfogta a szerszámosládáját, és Jasper karja után nyúlt.
- Jöjjön – mondta -, a műhelyemben nyugodtan beszélhetünk.
Jasper vele ment, és nemsokára egy kis helyiségben ültek szemközt egymással.

(folyt.köv.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 09., vasárnap 20:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Juj, nagyon várom, hogy mi lett Weber bácsival.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 09., vasárnap 21:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
(folyt.)

- Aki az öreg Webert ismerte, azt én is szeretném megismerni – mondta a gondnok. – Senki sem jelentett nekem annyit az életben, mint az öreg Weber.
- Jelentett? Talán meghalt már?
- Igen, már hazament. Nem tudom, hogy érti-e, számomra ő hazament…a mennybe. Múlt nyáron halt meg, ezért nem tudott a recepcióban a helyettesítő hölgy segíteni magának. Egyébként mindenki ismerte itt a házban. Egy átlagos, de mégis rendkívüli ember volt. Amikor idekerült, akkoriban kezdtem én tönkremenni. Az emberek mindig mentegetik magukat. Mesélhetnék én is magának egy hosszú történetet. Az otthoni körülményekről, a családomról, ahol nem voltam képes betölteni a feladatomat, és a széttört házasságomról. De visszatekintve nagyon is jól tudom, hogy ezért még nem kellett volna zsákutcába jutnom. A teljes csőd felé közeledtem. Ilyen mélyen ültem a mocsokban – mutatta kezét magasan feltartva. – Szerencsétlenségemre ehhez még hozzájött az alkohol. Előtte sohasem ittam, csak néha-néha valamilyen különleges alkalommal. Amikor azonban nem boldogultam a problémáimmal, változott a helyzet. Tudtam én, hogy ez nem megoldás, és hogy így csak még jobban elveszítem a talajt a lábam alól. De mintha valami húzott volna a rossz irányba. Gondoltam arra is, hogy egyszerűen véget vetek mindennek… És akkor küldte Isten az öreg Webert. Talán különösen hangzik ez magának, de így volt. Sose felejtem el azt a napot, amikor felcsavaroztam az ajtajára a „Weber” névtáblát. Aztán felakasztottam az óráját a falra, és beütöttem néhány szeget a képeinek. Egyszer csak megkérdezte, hogy vagyok. Én erre visszakérdeztem: „Miért kérdi?” Azt válaszolta: „Látszik rajtad, hogy gondjaid vannak. Én is ittam régebben. Ember, nem mehet ez így tovább!”
Ezt így mondta, bele a képembe. Egy idős ember, akit akkor láttam először. Vigyáztam, hogy semmit ne vegyen észre rajtam, s azt mondtam neki, téved, de a szívemben sírtam. És hogy nézett rám! Keresztüllátott rajtam. Egy pár napig így végeztem a dolgom, aztán odamentem hozzá. Ez a beszélgetés megváltoztatta az egész életemet. Olyan volt, mintha életemben először hazaértem volna. Még soha nem láttam templomot belülről, de amikor az öreg Weber Jézus Krisztusról beszélt nekem, tudtam rögtön, hogy ez így van. Nem tudom, érti-e. Egy idős ember, nem egy különleges lény, de volt valamije… Hogy is mondjam? Olyan emberi volt. Olyan természetes volt nála az, hogy hisz. Segített nekem megszabadulni az alkoholtól. De a legfontosabb, hogy általa megismertem Istent. Meg vagyok váltva. Tudja, hogy ez mit jelent? És ezt az öreg Webernek köszönhetem. El kellett mondanom magának… Mert maga is ismerte, érti?
A két férfi egy darabig csak hallgatott, mindegyik a saját gondolataiba mélyedt.
- Nekem is van egy történetem – mondta végül Jasper elgondolkodva. – Sajnálom, hogy nem mondhatom el neki magának. Karácsony után misszióba megyek, mint orvos… Szerettem volna ezt tudatni vele. Csak egyetlenegyszer találkoztam vele, nem éppen örvendetes körülmények között. Egyetemista voltam akkoriban, és pár év alatt teljesen kisiklott az életem. Valami történt velem, amitől minden kicsúszott a kezemből. Elkezdtem heroininjekciókat adni magamnak. Ettől kezdve gyorsan zuhantam lefelé. Hamar eljut az ember oda, hogy lopnia kell, ha be akarja szerezni az adagját. Velem is így történt. Az embert már senki és semmi más nem érdekli, csak a heroin. Egy este a csatorna menti utcában „dolgoztam”, ahol az öreg Weber lakott. Azon fáradoztam éppen, hogy egy Mercedest feltörjek. Végre sikerült. Már kiszereltem a rádiót, amikor valaki nyakon csípett. Pánikba estem, ki akartam magamat tépni a keze közül, de erősebb volt, mint én. A csavarhúzóval fenyegettem, csakhogy kitekerte a kezemből, és teljesen összevert.
Amikor magamhoz tértem, a csatorna partján ültem egy fának támasztva. Néhányan álltak körülöttem. Nyomorultul éreztem magam, folyt a vér az arcomon, mocskos voltam, de nagyon; a Mercedes tulajdonosa pedig eltűnt az autójával együtt.
A körülöttem állók jól megnéztek, és különféle megjegyzéseket tettek. Igazuk is volt, nem érdemeltem mást… És akkor jött az öreg Weber. Segített felállnom. A többiek bolondnak nevezték, és azt mondták neki, hogy az ilyen söpredéknél úgyis hiába minden. Az öreg Weber erre olyasmit felelt, amit sohasem fogok elfelejteni. Azt mondta, hogy ha Isten így gondolkodott volna, akkor sose lett volna karácsony. Még ma is hallom, ahogy mondta: „Úgy szerette a bűnösöket, hogy meghalt értük.” Aztán átfogott a karjával, és hazavitt magához. A lakásában megmosta az arcomat, és kezelésbe vette a sebeimet. A szemem körül kék karika volt, a szám beszakítva, az orrom szétverve. Szörnyen nézhettem ki, és iszonyúan haragudtam arra a fickóra, aki összevert. Az öreg Weber alighanem ismerte. Azt magyarázta nekem, hogy semmi okom a felháborodásra, és örülhetek, hogy az illető megmaradt az öklözésnél. Természetesen nem értettem vele egyet, pedig igaza volt. Adott valamit innom, és egy kicsit beszélgetett velem.
Abban a percben ez a legnagyobb értelmetlenségnek tűnt, de később észrevettem, hogy mélyen megérintett, amit mondott. Az ő számára nem a mocskos bűnöző voltam, aki azt kapta, amit megérdemelt, hanem egy ember. Bár kisiklott életű ember, de mégis ember. Először az életemben valaki egészen nyíltan beszélt arról, hogyan lát engem Isten. Úgy beszélt Jézus Krisztusról, mint valami realitásról. Ezt soha többé nem tudtam elfelejteni. Amikor azonban az öreg Weber pár percre kiment a nappaliból, gyorsan leléptem.

Attól az estétől kezdve nem volt nyugtom, míg végül Istennél nyugalomra találtam.

Voltam elvonón, aztán folytattam az egyetemet. Nagyon egyszerűen hangzik ez így, pár mondatban, pedig sok segítségre volt szükségem, amíg idáig eljutottam. Ha visszagondolok, eszembe jut néhány ember, akiknek sokat köszönhetek, ha azonban végigkövetem a nyomokat, azok az öreg Weberhez vezetnek… Se a nevét, se a címét nem tudtam. Azon az estén még csak mg sem köszöntem neki, amit velem tett… Tulajdonképpen ezt szerettem volna most pótolni. Azért jutottam el egészen idáig az öregotthonig, mert sokan emlékeztek rá, arra, hogy hívő volt. Ez fantasztikus, nem?
- Így szeretnék én is élni – vélte a gondnok -, hogy az emberek a hívő életemre emlékezzenek egyszer.
Egy darabig még ott üldögéltek a műhelyben, és arról beszélgettek, ami a legfontosabb lett a számukra: az Istennel való életről.

Egy orvos és egy gondnok – egy hívő életének két gyümölcse, az öreg Weberé, aki átlagos, egyszerű ember volt, de teli kézzel adta tovább Isten örömüzenetét.
Ugyanúgy, mint annak idején a pásztorok, akik mindenütt elbeszélték, amit az angyaloktól hallottak, és az istállóban a saját szemükkel láttak.

A kis műhelyben pedig a két ember együtt mondott Istennek köszönetet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 00:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszönöm Boglárka!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 10., hétfő 07:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szívesen, Cilla! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 615 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség