Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 01:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Igazán sajnálom,hogy az általam leírt tanmesében szereplő pestises testvért sokan a határontuli magyarokkal állították párhuzamba.

Habár sohasem írtam ezt.

A tanmesék lényege nem a benne szereplők személye hanem a történet erkölcsi tanulsága.

Feltételeztem,hogy ezzel mindenki tisztában van aki Bibliát olvas "rendszeressen".

Tévedtem.

Ezért most a további félreértések elkerülése végett kijelentem,hogy az általam kreált tanmesében levő szereplők
nem az anyaországi és a határontuli magyarokat szimbolízálja.

Azért bízom benne,hogy volt olyan is aki
az általam leírtakat úgy értelmezte,ahogy annak szántam.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 16:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
GABRIEL777 írta:
Igazán sajnálom,hogy az általam leírt tanmesében szereplő pestises testvért sokan a határontuli magyarokkal állították párhuzamba.

Habár sohasem írtam ezt.

A tanmesék lényege nem a benne szereplők személye hanem a történet erkölcsi tanulsága.

Feltételeztem,hogy ezzel mindenki tisztában van aki Bibliát olvas "rendszeressen".

Tévedtem.

Ezért most a további félreértések elkerülése végett kijelentem,hogy az általam kreált tanmesében levő szereplők
nem az anyaországi és a határontuli magyarokat szimbolízálja.

Azért bízom benne,hogy volt olyan is aki
az általam leírtakat úgy értelmezte,ahogy annak szántam.

Szeretettel gabriel


Kedves Gabriel!
Egyszer egy hitetlen barátomnak késő éjszakába nyúlva beszéltem Isten szeretetéről, Jézus megváltásáról. Beszélgetés közben ő is elkalandozott odáig, hogy magára nézve nem értette ezt, de ennek ellenére máris az ufókra nézve érdekelte az üdvösség kérdés beteljesülése.

Na, körülbelül ennyire van köze a két tanmesének egymáshoz. Sajnálom… :o(((
Szeretettel,
dezi (kettős állampolgár)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 16:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Erika írta:
Mindig használj jóízű szavakat, hiszen soha nem tudhatod, mikor kell lenyelned őket. (ismeretlen)


Kedves Erika! Ez nagyon tetszik..., köszönöm :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 17:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
dezi írta:
GABRIEL777 írta:
Igazán sajnálom,hogy az általam leírt tanmesében szereplő pestises testvért sokan a határontuli magyarokkal állították párhuzamba.

Habár sohasem írtam ezt.

A tanmesék lényege nem a benne szereplők személye hanem a történet erkölcsi tanulsága.

Feltételeztem,hogy ezzel mindenki tisztában van aki Bibliát olvas "rendszeressen".

Tévedtem.

Ezért most a további félreértések elkerülése végett kijelentem,hogy az általam kreált tanmesében levő szereplők
nem az anyaországi és a határontuli magyarokat szimbolízálja.

Azért bízom benne,hogy volt olyan is aki
az általam leírtakat úgy értelmezte,ahogy annak szántam.

Szeretettel gabriel


Kedves Gabriel!
Egyszer egy hitetlen barátomnak késő éjszakába nyúlva beszéltem Isten szeretetéről, Jézus megváltásáról. Beszélgetés közben ő is elkalandozott odáig, hogy magára nézve nem értette ezt, de ennek ellenére máris az ufókra nézve érdekelte az üdvösség kérdés beteljesülése.

Na, körülbelül ennyire van köze a két tanmesének egymáshoz. Sajnálom… :o(((
Szeretettel,
dezi (kettős állampolgár)


Kedves Dezi

Úgy látom a Te gondolatod is elkalandozott most pont úgy mint az említett ismerösödé.

Az általam leírt tanmesének egy volt az erkölcsi tanulsága,mégpedig az,hogy nem mindig jó az ha az ember az érzelmeire halgat,mert azok könnyen megcsalhatják.

Ennyi és nem több.

Ez pedig egy általános erkölcsi tanítás ami igaz a kettősállampolgársággal kapcsolatos szavazásra is.

Ezért hoztam fel példaként.

Sajnálom,hogy sokan teljessen félreértelmezték és azt hozták ki belőle,hogy pestisesnek tartom a határontuli magyarokat.
"habár természetssen ez áll tőlem a legtávolabb"

Mivel a Te történeted az érzelmekre öszpontosított ezért hoztam vele párhuzamba az én történetem ami az érzelmeken túl mutat.

De ,hogy mondjak egy másik példát is ,képzeld el,hogy Te dönthetsz Isten helyett.

Te valyon mit változtatnál azonnal a jelenlegi világban majd nézd meg,hogy Isten min változtat azonnal.

Ezután döntsd el,hogy ki szeret tisztábban.

Szeretettel gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 21:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
dezi írta:
Erika írta:
Mindig használj jóízű szavakat, hiszen soha nem tudhatod, mikor kell lenyelned őket. (ismeretlen)


Kedves Erika! Ez nagyon tetszik..., köszönöm :D



Szia Dezi!

Cilla idézte a Gondolatok topikban, nekem is nagyon tetszett. :) /ha még alkalmazni is sikerülne.../


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
kantemir írta:


Kedves Erika, sajnos nem tudtam jól ellenni a bozgor létben, és nem az anyagiak miatt, de azért a románokra sem haragszom vannak nagyon jó barátaim is köztük csak egyszerüen, nem értik meg



Kedves Kantemir!

Az az igazság, hogy én lehetnék magyar állampolgár-szavazás ide-szavazás oda- ui. a férjem debreceni. De amikor még az esküvő előtt erre választ kerestünk az Úr előtt elcsendesedve, úgy értettük meg, hogy nem Magyarországon kell letelepednünk.Őszintén szólva én ennek örültem- valahogy mindig idegennek éreztem magam Magyarországon.
Most kellemes csalódás lett volna, hogy azért mégis kellünk mi az anyaországnak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 11., kedd 23:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
:) :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 08:53 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
GABRIEL777 írta:
dezi írta:
GABRIEL777 írta:
Igazán sajnálom,hogy az általam leírt tanmesében szereplő pestises testvért sokan a határontuli magyarokkal állították párhuzamba.

Habár sohasem írtam ezt.

A tanmesék lényege nem a benne szereplők személye hanem a történet erkölcsi tanulsága.

Feltételeztem,hogy ezzel mindenki tisztában van aki Bibliát olvas "rendszeressen".

Tévedtem.

Ezért most a további félreértések elkerülése végett kijelentem,hogy az általam kreált tanmesében levő szereplők
nem az anyaországi és a határontuli magyarokat szimbolízálja.

Azért bízom benne,hogy volt olyan is aki
az általam leírtakat úgy értelmezte,ahogy annak szántam.

Szeretettel gabriel


Kedves Gabriel!
Egyszer egy hitetlen barátomnak késő éjszakába nyúlva beszéltem Isten szeretetéről, Jézus megváltásáról. Beszélgetés közben ő is elkalandozott odáig, hogy magára nézve nem értette ezt, de ennek ellenére máris az ufókra nézve érdekelte az üdvösség kérdés beteljesülése.

Na, körülbelül ennyire van köze a két tanmesének egymáshoz. Sajnálom… :o(((
Szeretettel,
dezi (kettős állampolgár)


Kedves Dezi

Úgy látom a Te gondolatod is elkalandozott most pont úgy mint az említett ismerösödé.

Az általam leírt tanmesének egy volt az erkölcsi tanulsága,mégpedig az,hogy nem mindig jó az ha az ember az érzelmeire halgat,mert azok könnyen megcsalhatják.

Ennyi és nem több.

Ez pedig egy általános erkölcsi tanítás ami igaz a kettősállampolgársággal kapcsolatos szavazásra is.

Ezért hoztam fel példaként.

Sajnálom,hogy sokan teljessen félreértelmezték és azt hozták ki belőle,hogy pestisesnek tartom a határontuli magyarokat.
"habár természetssen ez áll tőlem a legtávolabb"

Mivel a Te történeted az érzelmekre öszpontosított ezért hoztam vele párhuzamba az én történetem ami az érzelmeken túl mutat.

De ,hogy mondjak egy másik példát is ,képzeld el,hogy Te dönthetsz Isten helyett.

Te valyon mit változtatnál azonnal a jelenlegi világban majd nézd meg,hogy Isten min változtat azonnal.

Ezután döntsd el,hogy ki szeret tisztábban.

Szeretettel gabriel


Kedves Gabriel!
Ha a példádat, csak abból a feltételezésből nézzük, mintha a címzett nem ismerném az érzelmeken túlmutató Isteni szeretetet, akkor helyes.

De, ha a címzett csak én lennék, akkor hibás a példa, viszont jó hír, hogy veled együtt - keresztényként - engem is Isten szeretete éltet. Istennek dicsőség ezért!
Mindemellett, mint érintett úgy látom, mindenképpen te szeretnéd megmondani, hogy mit érezhetnek, vagy éppen nem érezhetnek a határon túli magyarok - akár úgyis, mint keresztények - ebben a folyamtatban.
Miért engedte meg Isten, hogy ez így legyen, azt nem tudom, és nem is szeretnék ebben próféta lenni. Üzenetét ki-ki a maga szemszögéből levonhatja, hogy számára mit mutatott meg ebből.
Isten nem azt mondta, hogy nem lesznek nehézségek, hanem, hogy ő velünk lesz ezekben.
És áldom Szent nevét, hogy ezt tapasztalhatjuk kis családommal együtt mindenhol .
Mi, határon túliak ebben vagyunk most Istennel, ő tudja csak igazán, hogy a nem kért pofonnak hol a legmegfelelőbb helye. Ő tudja, hogy aki kapta, miért kapta, és aki adta miért adta? A szomorú az, hogy sokan csupán emberi indulatból adták, mert meggyőződésem, hogy ha Ismerték volna az egyetlen SZERETETET, akkor legfeljebb nem mentek volna el szavazni.
Én csak a magam nevében tudok csak nyilatkozni:
Köszönöm az igyekezeted, de a megtörtént valós szomorú eseménnyel szemben magyarázatként, ezt a példádat sem tudom elfogadni, csak részben, a fent említett indító mondatra nézve.

Hogy ezt még jobban megértsük, tudom, hogy nékünk alászállani kell, hogy Ő növekedhessen bennünk. Hát tegyük meg…

Szeretettel,
dezi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 09:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Dezi!
Hozzá akartam szólni, aztán észrevettem, hogy topic első oldalain már mindent elmondtam a témával kapcsolatban és azóta sem változott meg a véleményem. Továbbra is állítom, hogy nem szeretet kontra elutasítás kérdése volt a népszavazás, annak ellenére, hogy sokan ezt akként élték meg határon belül és túl.
Nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyam kérdezem mint érintettől, hogy konkrétan milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 10:13 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
exrefis írta:
Kedves Dezi!
Hozzá akartam szólni, aztán észrevettem, hogy topic első oldalain már mindent elmondtam a témával kapcsolatban és azóta sem változott meg a véleményem. Továbbra is állítom, hogy nem szeretet kontra elutasítás kérdése volt a népszavazás, annak ellenére, hogy sokan ezt akként élték meg határon belül és túl.
Nem is a vitához kapcsolódóan, hanem komolyam kérdezem mint érintettől, hogy konkrétan milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?
üdv
ex


Kedves Exrefis!
Hát az a helyzet, hogy most ezerrel dolgozom, mert hólnaptól elutazunk négy napra, így csak röviden:

Először is lélekben határtalan előnyt jelent!
Természetesen, aki nem határon túli, attól nem várom el, hogy megértse, de azzal, hogy még igét is oszt helyettünk, azzal már van némi kifogásom.

Azután munkavállalás, és tartózkodási engedély területén, ha tudnád, mi mindennel kell szembenézni az embernek, ha nem magyar állampolgár.
Egyébként 1993-ban én is azért döntöttem a magyar állampolgárság kérelme mellett, mert elegem volt ebből a kálváriából. Mi jól elvagyunk itt a parókián, de kint az – hivatali – életben sokszor kapcának éreztem magam a bánásmód miatt. és ezzel nem túlzok. Ezért szavaztam igennel, hogy megkíméljem a testvéreket, akik valamilyen okból ide kerültek.
Tatám – akit elvittek az oroszok , és túlélte ezt a borzalmat, már nem jönne ki Mo-ra, de örült volna egy papírnak. Olyan sok ez?
Hát röviden egyelőre ennyi.

Szeretettel,
Zoli


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszi Kedves Zoli!
Az érzelmi részét eddig is értettem, inkább a konkrét materiális előnyökre gondoltam.
Tehát munkavállalás terén jelentett ez előnyt.
Azt kérdezném még, hogy a korábbi magyar igazolvány nem könnyített-e a munkavállalásban?
És most Uniós tagként van-e(lényeges) különbség a munkavállalásban kettős állampolgnak az uniós állampolgárral szemben?
Azért kérdem, mert úgy tudom, hogy M.o. nem korlátozza az uniós állampolgárok munkavállalását.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 11:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?
üdv
ex


Kedves Ex!

Bár nem tőlem kérdezted, meg pontosan nem is erre a kérdésre válaszolok :) , hanem a fordítottjára:milyen hátránnyal járt , hogy a férjem nem állampolgárként él Szlovákiában?
Jelenleg, a demokráciában már változott a helyzet,de a nyolcvanas években nem volt szavazati joga,nem lehetett a nevén lakás, autó-csak amit magával hozott.
Vicces volt, hogy vettünk egy Avia teherautót,amit aztán átalakított kemppé, de csak az én nevemre vehette, de nekem nem volt teherautóra jogsim...így felfogadtam sofőrnek-hja, aki megteheti.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 11:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Ex!

Elsősorban a Magyarokhoz tartozás lehetősége.

Legfontosabb a szabad letelepedés, a szabad vállalkozás és a – korlátok feloldása után - a szabad munkavállalás joga.

A kettős állampolgársághoz fűződik még a szabad beutazás és eltávozás joga (ez lényegében az útlevél) és a védelemhez fűződő jog. Ez jogot adna Magyarországnak például arra, hogy védhatalomként lépjen fel például a délvidéki magyarok érdekében.

Az állampolgársággal jár a személyazonosító okmányhoz való jog és a külföldön élő magyar állampolgárok nyilvántartásába való felvétel lehetősége is

Tudod kedves Ex, ez olyan dolog amikor egy Testvér odamegy egy másik Testvérhez és az becsapja az orra előtt az ajtót, mondván Te ne akarj idejönni, ne akarj ezekből az áldásokból, mert Te nem ide jársz és ezért nem tartozol közénk, és nem akarunk adni az áldásokból, mert akkor kevesebb jut nekünk, sőt Te igazán nem is vagy a Testvérünk.Néha ugyan adunk egy kis maradékot, de nehogy közösséget vállaljunk Veled. Szerintem valahogy így élhették meg a szavazást a határon túl élő Magyarok.


Azt hiszed, hogy akkor végiggondoltam én ezt.Hát nem!!!
Úgy szavaztam, ahogy egy keresztény Testvér mondta, aki nagyon benne volt a politizálásban, és aki azóta már nem tart Testvérének.Tudom ez nagyon rossz kifogás, hogy miért nem gondolkodtam, de én annyira nem foglalkoztam a politikával, hogy gondoltam teljesen Rá hagyatkozhatok ebben a kérdésben.Ami a legszörnyűbb, hogy nem Istent kérdeztem meg.Nagyon bánom és sajnálom, hogy nem gondolkodtam, és nem is sejtettem, hogy nem jól cselekszem.Bocsánatot kérek minden határontúli Magyartól, és csak reménykedem, hogy megbocsátanak valaha nekem.


Péld 3,28
Ne mondd a te felebarátodnak: menj el, azután térj meg, és holnap adok; holott nálad van, a mit kér.

Üdv mindenkinek szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 12:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Kedves Ex!
Én is hozzászólnék kéretlenül.
Röviden az alábbi gyakorlati haszon lett volna belőle:
1. Kárpátaljai és délvidéki magyaroknak EU útlevél, hogy ne kelljen schengeni vízum, ha a saját hazájába jön.
2. EU jogvédelem a diszkriminatív szerb bírói ítéletekkel szemben a délvidéki magyaroknak
3. Szegény, ártatlan szemekkel pislogó MSZP-nek ne kelljen új törvényt alkotni az áttelepülés megkönnyítésére (amibe a népszavazás után nagy dérrel-dúrral belekezdtek Avarkeszi vezetésével). Különös tekintettel arra, hogy egyébként a kampányban a szülőföldi hadállásokat akarták megvédeni.
4. Szerbia és Ukrajna kivételével egyébként is mindenki oda mehet, ahova akar. Fordított a logikád. Nem aza kérdés, hogy mit adott volna a határon túliak többségének az igen, hanem hogy atöbbi EU állam esetében mi a csoda indokolta a nem szavazatot.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 12., szerda 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
exrefis írta:
milyen előnnyel jár(vagy járna) a kettős állampolgárság?
üdv
ex


Kedves Ex!

Bár nem tőlem kérdezted, meg pontosan nem is erre a kérdésre válaszolok :) , hanem a fordítottjára:milyen hátránnyal járt , hogy a férjem nem állampolgárként él Szlovákiában?
Jelenleg, a demokráciában már változott a helyzet,de a nyolcvanas években nem volt szavazati joga,nem lehetett a nevén lakás, autó-csak amit magával hozott.
Vicces volt, hogy vettünk egy Avia teherautót,amit aztán átalakított kemppé, de csak az én nevemre vehette, de nekem nem volt teherautóra jogsim...így felfogadtam sofőrnek-hja, aki megteheti.. :D
:) Kedves Erika!
A ti helyzetetek akkor lett volna tükör-analóg, ha a férjed magyarországi szlovák lett volna. :)
Meg a kérdés a mai demokratikus helyzetre vonatkozik érdemben, mert a kommunizmusban egyéb más jogok is hiányoztak általában.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség