Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 24., hétfő 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Silverman írta:

-------------------------------
Javaslom hit nélkül olvasni, mivel ha prekoncepciód van soha , de soha nem fogod érteni.

-----------------------------------
A halála sajnos egy gyenge ember bukása volt. ez szomorú . Ám hatalmas volt tanításban, hatalmas volt Isten ismeretében, hatalmas volt az emberek megnyerésében és hatalmas volt a szereteben és az irgalamsság cselkdeteiben! És ezért lehet örök élete!

---------------------------------------
"Ott volt felette a tábla, aki akarja elolvashatja, csak HISZI-E?"

Az egy gúnyfelirat volt.

-------------------------------------
Ez megint páli koncepció. egyáltalán nem ezt kérdezné Jézus, hogy kinek milyen hite van. a tanításai alapján, azt kérdezné, hogy mit CSELEKEDETT?

--------------------------------------


Kedves Silverman

A fenti irásaidra szeretnék válaszolni.

Az elsővel kapcsolatban az a megjegyzésem,hogy szemlátomást számodra az a szó,hogy hit nem ugyan azt jelenti mint a legtöbb hívő ember számára.

Ez persze nem "bajj",de így értelemszerűen csak egymás mellett fogtok elbeszélni.

Előszőr azt kellene tisztázni,hogy mit jelent az a szó,hogy hívő.

Az én megfogalmazásomban a hívő az az ember aki nemcsak hisz Isten létezésében,hanem abban is hisz,hogy
Isten képes számára a lelkiismeretén keresztül megmutatni,hogy mi a helyes és mi nem.

És nem csak hisz ebben hanem -e szerint éli is az életét ,Istenre hallgatva hozza meg döntéseit.

A hittel való Biblia olvasás,ez alapján nem azt jelenti mint amit Te tulajdonítasz neki,hogy egy vallási kötött dogmát bemagol és az alaján értelmezi a Bibliát,hanem azt jelenti,hogy a hívő Istenre hallgatva
olvassa és értelmezi a Bibliát.

Tehát szó sincs semmiféle kötött dogma szükségszerű elfogadásáról.

Igy gondolom most már érted,hogy ha egy hívőnek azt mondod,hogy hit nélkül olvassa a Bibliát akkor azt mondod neki,hogy ne Istenre halgatva értelmezze a Bibliát.

Ezt értelemszerűen egy hívő nem teheti,hisz ha ezt tenné akkor már nem számítana hívőnek.

------------------------------

A másik megjegyzésed ,hogy Jézus egy gyenge ember volt aki elbukott,már eléggé "sátáni"gondolat.

Az igazat megvallva ezt a gondolatot csak a sátántól hallottam filmeken.

De mivel Te úgy folytatod,hogy méltatod utánna Jézus hatalmasságát,és követendő példaként
jelölöd meg,így nem gondolnám,hogy belöled sátáni gondolatok szólnak,sokkal inkább azt,hogy egyedi
a szóhasználatod.

Ezért most megkérdezném tőled,hogy mire alapozod azt,hogy Jézus gyenge ember volt és azt,hogy elbukott,szeretném ha ezt kifejtenéd bővebben.

Az én meglátásom,hogy Jézus az álltal,hogy az Atyára hallgatval vállalta a kereszthalált,nem csak arról tett tanúbizonyságot,hogy mekkora lelkiereje van,hanem arról is,hogy mennyire szereti az embereket.

És mivel ez volt a sorsa így azt sem lehet mondani,hogy elbukott volna,hisz az bukik el aki nem képes az Isten álltal kijelölt sorsutat végigjárni.

Ezért az a meglátásod,hogy Jézus gyenge ember volt és elbukott az nem állja meg a helyét az alapján amit Jézus magáról és a sorsáról mondott.

_______________________________

A gúnyfelirattal kapcsolatos megjegyzéseddel viszont teljes mértékben egyetértek ,Jézus gyilkosainak a gunyolódásaira hivatkozni olyan , mintha arra hivatkoznának ,hogy mit mondott a sátán Jézusról.

Tudomásom szerint Jézus sohassem állította önmagáról,hogy Ő a zsiók királya lenne.

Mások valóban mondták ezt róla,de Ö maga nem.

Ennek egyébként sem lett volna értelme,hisz az aki a zsidók királyának vallja magát az értelemszerűen nem szólhat az emberiséghez .

Jézus a tanításán keresztűl pedig az
egész emberiséghez szólt és nem csak
a zsidókhoz.

És nem csak a zsidóknak hanem az egész emberiségnek üzente azt,hogy kövessék Őt az örökéletbe.

________________________

Igen a cselekedetek fontossak,de mint feljebb már kifejtettem a hit szó nem azt jeleni egy hívő számára mint neked,
így természetesssen a hit mindig az elsődleges és nem a cselekedet.

hisz ha nincs hited,értsd nem hallgatsz a lelkiismereteden keresztül az Istenre,akkor nem vagy képes jót sem cselekedni.

Ezért a hit és a cselekedet úgy viszonyúl egymáshoz mint egy csónak két evező lapátja,ha csak az egyikkel evezünk akkor csak körbe forgunk ,mind a kettő evező lapátra szükség van ahhoz,hogy haladhassunk.

Ezért a jó cselekedetekhez elengedhetetlen a hit az Istenre való hallgatás.


_________________________

Boldog Karácsonyt


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 26., szerda 18:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Silverman írta:
GABRIEL777 írta:
Kedves Péter

Jézus nem uralkodott senkin sem,nem uralkodni hanem szolgálni jött az embereket.

Arról viszont valóban beszélt,hogy majd eljön az ő királyságának,uralkodásának az ideje.

Szeretettel gabriel


Szia Gabriel!
Nagyon jó meglátás az első mondatod!
Sőt pont azt tanította, hogy ne legyünk olyanok, mint az uralkodók, akik az emberek felett uralkodnak, hanem egymásnak szolgáljunk és akkor szellemileg nagyok lehetünk.
Nos az utosó mondatot nem fér össze Jézus tanításával, ez szintén teológiai toldalék.
Üdv.
Silverman


Mondta!Máté 24:30 És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.

Azt is mondja az ige a fentebbi beírásodra:
1Kor 1:18 Mert a keresztről való beszéd bolondság ugyan azoknak, akik elvesznek; de nekünk, kik megtartatunk, Istennek ereje.
1Kor 1:19 Mert meg van írva: Elvesztem a bölcseknek bölcsességét és az értelmeseknek értelmét elvetem.
1Kor 1:20 Hol a bölcs? hol az írástudó? hol e világnak vitázója? Nemde nem bolondsággá tette-é Isten e világnak bölcsességét?
1Kor 1:21 Mert minekutána az Isten bölcsességében nem ismerte meg a világ a bölcsesség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.
1Kor 1:22 Mert egyfelől a zsidók jelt kívánnak, másfelől a görögök bölcsességet keresnek.
1Kor 1:23 Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;
1Kor 1:24 Ámde magoknak a hivatalosoknak, úgy zsidóknak, mint görögöknek Krisztust, Istennek hatalmát és Istennek bölcsességét.
1Kor 1:25 Mert az Isten bolondsága bölcsebb az embereknél, és az Isten erőtelensége erősebb az embereknél.
1Kor 1:26 Mert tekintsétek csak a ti hivatástokat, atyámfiai, hogy nem sokan [hívattak] bölcsek test szerint, nem sokan hatalmasak, nem sokan nemesek;
1Kor 1:27 Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;


Ma még vitatkozhatsz aztán majd meghajlik a térded!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 12:58 
net2rist írta:
"Pál tanítása és Jézus tanítása két különböző dolog, ez teljesen egyértelmű a gondolkodó embernek."

1Kor 1,23. Mi pedig Krisztust prédikáljuk, mint megfeszítettet, a zsidóknak ugyan botránkozást, a görögöknek pedig bolondságot;

Gal 5,11. Én pedig atyámfiai, ha még a körülmetélést hirdetem, miért üldöztetem mégis? Akkor eltöröltetett a kereszt botránya.

én inkább megmaradok ennél a botránynál...

2Tim 4,3. Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök;


Kedves net2rist!

http://eretnekseg.freeblog.hu/

Ezen az oldalon található egy tanulmány. A címe Jézus vagy Pál. Tóth Kornél írta. Mivel igen terjedelmes csak a linket raktam most be, de ha végigolvasod számodra is egyértelmű lesz a két tanítás közti különbség.

Úgy van ahogy írtad, Pál egy megfeszített krisztust prédikált, Jézus pedig az Isten országát, igaz ezt már nem írtad mögé. Aztán a körülmetélkedés: Pál egyszer bírálta egyszer meg kötelezte a tanítványait erre, tipikus hangulatember volt. Sajnálom, hogy te a botrányt szereted, pedig Jézus egyértelműen beszéélt a botrányról.

Az üzenetem számodra ugyanaz, mint amit te írtáál nekem:

2Tim 4,3. Mert lesz idő, mikor az egészséges tudományt el nem szenvedik, hanem a saját kívánságaik szerint gyűjtenek magoknak tanítókat, mert viszket a fülök.

JÉzus tanítása az egészséges tanítás.

Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 14:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: "Jézus Krisztus személye"
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 16:56 
Kedves Loisz!
Írod:
"A héber Jésus, jehosua, Jósua (üvöt hozó, üdvözitő, szabaditó, megváltó;
Jahve az üdvösség, a szabaditás)"

Általában a zsidó nevek ilyesmiket szoktak jelenteni, azért köszönöm.



"-Ő a "Massiach", görögül; "Christos" = "felkent"."

Ez viszont más nem Jézus, hanem krisztus.


-"Krisztus tehát annyit jelent: "a Felkent" "

Igen, pont ezt írtam én is.


-"JÉZUS A NEVE, - KRISZTUS (A FELKENT) A MÉLTÓSÁGA.""

Igen, épp erre írtam, hogy nem rangként, hanem névként haszálják a keresztények és általában mindenki, ami helytelen. Az, hogy milyen értelemben messiás megintcsak más kérdés.



"----Krisztus személyét nem lehet antropomorf szemlélettel megközeliteni.
Ez a Bibliával ellentétes."

Itt megint személynévként használod! Továbbá: a Biblia valamely részével ellentétes! Nem az egészével. Annál is inkább, mivel a Biblia önmagával is ellentétes sokszor, ami nemcsoda, ha belegondolunk hogy 1500 éven keresztül annyi mindenki összírta a gondolatait.



"-- Krisztus maga jelenti ki magáról:

-"Az pedig az örökélet, hogy ismernek téged, az egyedül igaz Istent, és
akit elküldtél, a JÉZUS KRISZTUST." János 17,3

-"Istent soha senki nem látta: az egyszülött Isten, aki az Atya kebelén van,
az jelentette ki ŐT." Ján.1,18

-"Az Atya nem is itél senkit, hanem az itéletet egészen a Fiunak adta át."
Ján. 5,22"

Ezt pedig nem kriszus és nem is Jézus jelenti ki magáról, hanem az a szerző aki Jézus szájába adja ezeket a szavakat, aki a János evangéliumát írta. Továbbá, nem is érv amellett, hogy Jézusnak krisztus lenne a második neve. A János evangélium már keresztény szemléletben íródott egészben, azonkívül, hogy gnostikus és jó apokrif és van benne egy két remek gondolat, nem hiteles bizonyság Jézusról.

A teljes írás alatt mit értessz? Már csak azért, mert ez van az aláírásodban!

Egy kis tanítás: "Amikor Názáretbe ment, ahol felnevelkedett, szokása szerint bement szombat napján a zsinagógába, és felállt felolvasni.
Odanyújtották neki Ézsaiás próféta könyvét, ő pedig kinyitotta a könyvet, és megkereste azt a helyet, ahol ez van megírva:
„Az ÚR Lelke van énrajtam, mivel felkent engem, hogy evangéliumot hirdessek a szegényeknek; azért küldött el, hogy a szabadulást hirdessem a foglyoknak, és a vakoknak szemük megnyílását; hogy szabadon bocsássam a megkínzottakat,
azért küldött el meggyógyítsam a töredelmes szívűeket és hirdessem az Úr kedves esztendejét.”
Ekkor összegöngyölítve a könyvtekercset, átadta a szolgának, és leült. A zsinagógában mindenkinek a szeme rajta függött; ő pedig szólni kezdett hozzájuk: „Ma teljesedett be ez az írás fületek hallatára.” (Lk 4.16-21.)
Ezen a helyen, amelyet Jézus programbeszédjének is szoktak nevezni, Ézsaiás könyvét olvassa fel. Vagy mégsem?
Mondjuk így: nem egészen. Az ézsaiási szöveg ugyanis így van megírva:
„Az Úr Isten lelke van én rajtam, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást; Hogy hirdessem az Úr jókedvének esztendejét, és Istenünk bosszúállása napját; megvigasztaljak minden gyászolót.”
Jézus tehát először is KIEGÉSZÍTI a szöveget a „vakoknak szemük megnyílását” betoldással – ami ugye nem felolvasás, és botrányos hozzáállás a szent szöveghez. Másodszor: nem fejezi be a mondatot, nem olvassa fel a szent mondat második felét!!!
Hol áll meg, mi az, amit nem olvas fel? „Istenünk bosszúállása napját”.

Jól látható, hogy Jézus vállogatott a szövegben, ezzel is példát mutatva nekünk! Vállogatott! Ez azt jelenti, hogy a szokások és a törvény felett állt, ma ugyanez a helyzet, meg kell mérnünk, mi áll meg a szereteben és mi bukik el. Jóérzésű lelkiismeretes ember képes ezt megcselekedni és megérteni.

Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 17:18 
kavics írta:
Kedves Testvérek, Loisz, Net!

Milyen jó, ha testvérek együtt harcolnak, hírdetik a rendíthetetlen várost, tisztelettel és félelemmel. :-)
Nagy szellemi hatalmasság ellen fontos a testvéri összefogás az Úr Krisztusban, hogy kiszabaduljon ez az ember is.
Ne engedjétek, hogy rajta keresztül egymásnak ugrasszon a Sátán titeket!

Örömöm, hogy nem csak az én szemem nyílhatott meg arra, hogy Jézus a Krisztus!
Örömöm, hogy vannak rajtam kívül is - és lesznek is és voltak is - akik Jézusban a Királyt, az Urak Urát látják!
Ők az én testvéreim!
Dicsőség értetek Jézus Krisztusnak!

Silverman!

A halála sajnos egy gyenge ember bukása volt. ez szomorú

Jn 10,18
Jézus Krisztus mondja:
Senki sem veszi azt el én tőlem, hanem én teszem le azt én magamtól. Van hatalmam letenni azt, és van hatalmam ismét felvenni azt. Ezt a parancsolatot vettem az én Atyámtól.

Jn 19,10
Monda azért néki Pilátus: Nékem nem szólsz-é? Nem tudod-é hogy hatalmam van arra, hogy megfeszítselek, és hatalmam van arra, hogy szabadon bocsássalak?

Lk 9,23
Jézus Krisztus mondja pedig mindeneknek: Ha valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét minden nap, és kövessen engem.

Ennyit kell csak tenned neked is azért, hogy Jézus Krisztus országába léphess, az Örökkévalóságba!
Tagadd meg magad!

Boldog és áldott születésnap ünneplést kívánok minden jelenlegi és még csak hit által látott új testvéremnek az Úr Krisztusban!



Kedves kavics!
Az jó ha a testvérek együtt harcolnak, a kérdés az hogy miért küzdenek? Jó dologért vagy rossz dologért? A tisztelet is helyénvaló, ám a félelem nemigazán, a teljes szeretet kiűzi a félelmet. És ráadásul nem mindegy, hogy kitől féltek, ha már úgy érzed sajnos, hogy félnetek kell! Amikor azt írod, hogy kiszabaduljon "ez az ember is" akkor rám gondoltál? Én már túljutottam a keresztény dogmatizmuson, elég nagy súly alól szabadúltam és beléptem a igazság és Jézus birodalmába, ahol nem öl a betű, hanem ott elevenít a lélek. Ha a következő mondat is rólam szól azt sajnálattal veszem, semmi közöm ugyanis a sátánhoz, pláne nem akarok senkit egymásnak ugrasztani, de jellemzője a dogmatikus keresztényeknek, hogy rögtön sátánnak kiálltják ki azokat akik igazán Jézus követői. de hát ez törvényszerű a sok hamis tan miatt, ezt Jézus is megmondta. Mint momndatm már Jézus lehetett krisztus, csak nem válaszoltatok arra a kérdésemre, hogy miből és miért kéne szabadulni, mivel ettől függ az, hogyugyanazt értjük -e a szabadulás útja alatt. Az idézet tőlem igaz, ám én utánna írtam, hogy miben volt nagy Jézus! Így önmagában olyan, mintha lekezeltem volna, holott ennél nagyobb aligha van, hogy valaki vállalja a halált Isten igazságáért. A János ev-ból való idézetek, már a megváltástan páli koncepciója szerint készültek, a Lukács pedig ebben az általad idézett részletben egészen másról szól. Amiről ott szó van, az a metanoia, a gondolkodásmód megváltozása, erre elsősorban a kereszténeknek van szükségük, hiszen ők már halottak valamit az igazságból, az ő feladatuk lenne az igazság további kutatása, az idejétmúlt hamis dogmák védelme helyett! Jézus felülbírálta a jahvista istenképet és ugyanez a Jézus ugyanazokkal a szavakkal amiket akkor mondott felülbírálja a keresztény istenképet is!

Üdv.
Silverman

és Boldog új évet mindőtöknek!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 18:48 
GABRIEL777 írta:
Silverman írta:

-------------------------------
Javaslom hit nélkül olvasni, mivel ha prekoncepciód van soha , de soha nem fogod érteni.

-----------------------------------
A halála sajnos egy gyenge ember bukása volt. ez szomorú . Ám hatalmas volt tanításban, hatalmas volt Isten ismeretében, hatalmas volt az emberek megnyerésében és hatalmas volt a szereteben és az irgalamsság cselkdeteiben! És ezért lehet örök élete!

---------------------------------------
"Ott volt felette a tábla, aki akarja elolvashatja, csak HISZI-E?"

Az egy gúnyfelirat volt.

-------------------------------------
Ez megint páli koncepció. egyáltalán nem ezt kérdezné Jézus, hogy kinek milyen hite van. a tanításai alapján, azt kérdezné, hogy mit CSELEKEDETT?

--------------------------------------


Kedves Silverman

A fenti irásaidra szeretnék válaszolni.

Az elsővel kapcsolatban az a megjegyzésem,hogy szemlátomást számodra az a szó,hogy hit nem ugyan azt jelenti mint a legtöbb hívő ember számára.

Ez persze nem "bajj",de így értelemszerűen csak egymás mellett fogtok elbeszélni.

Előszőr azt kellene tisztázni,hogy mit jelent az a szó,hogy hívő.

Az én megfogalmazásomban a hívő az az ember aki nemcsak hisz Isten létezésében,hanem abban is hisz,hogy
Isten képes számára a lelkiismeretén keresztül megmutatni,hogy mi a helyes és mi nem.

És nem csak hisz ebben hanem -e szerint éli is az életét ,Istenre hallgatva hozza meg döntéseit.

A hittel való Biblia olvasás,ez alapján nem azt jelenti mint amit Te tulajdonítasz neki,hogy egy vallási kötött dogmát bemagol és az alaján értelmezi a Bibliát,hanem azt jelenti,hogy a hívő Istenre hallgatva
olvassa és értelmezi a Bibliát.

Tehát szó sincs semmiféle kötött dogma szükségszerű elfogadásáról.

Igy gondolom most már érted,hogy ha egy hívőnek azt mondod,hogy hit nélkül olvassa a Bibliát akkor azt mondod neki,hogy ne Istenre halgatva értelmezze a Bibliát.

Ezt értelemszerűen egy hívő nem teheti,hisz ha ezt tenné akkor már nem számítana hívőnek.

------------------------------

A másik megjegyzésed ,hogy Jézus egy gyenge ember volt aki elbukott,már eléggé "sátáni"gondolat.

Az igazat megvallva ezt a gondolatot csak a sátántól hallottam filmeken.

De mivel Te úgy folytatod,hogy méltatod utánna Jézus hatalmasságát,és követendő példaként
jelölöd meg,így nem gondolnám,hogy belöled sátáni gondolatok szólnak,sokkal inkább azt,hogy egyedi
a szóhasználatod.

Ezért most megkérdezném tőled,hogy mire alapozod azt,hogy Jézus gyenge ember volt és azt,hogy elbukott,szeretném ha ezt kifejtenéd bővebben.

Az én meglátásom,hogy Jézus az álltal,hogy az Atyára hallgatval vállalta a kereszthalált,nem csak arról tett tanúbizonyságot,hogy mekkora lelkiereje van,hanem arról is,hogy mennyire szereti az embereket.

És mivel ez volt a sorsa így azt sem lehet mondani,hogy elbukott volna,hisz az bukik el aki nem képes az Isten álltal kijelölt sorsutat végigjárni.

Ezért az a meglátásod,hogy Jézus gyenge ember volt és elbukott az nem állja meg a helyét az alapján amit Jézus magáról és a sorsáról mondott.

_______________________________

A gúnyfelirattal kapcsolatos megjegyzéseddel viszont teljes mértékben egyetértek ,Jézus gyilkosainak a gunyolódásaira hivatkozni olyan , mintha arra hivatkoznának ,hogy mit mondott a sátán Jézusról.

Tudomásom szerint Jézus sohassem állította önmagáról,hogy Ő a zsiók királya lenne.

Mások valóban mondták ezt róla,de Ö maga nem.

Ennek egyébként sem lett volna értelme,hisz az aki a zsidók királyának vallja magát az értelemszerűen nem szólhat az emberiséghez .

Jézus a tanításán keresztűl pedig az
egész emberiséghez szólt és nem csak
a zsidókhoz.

És nem csak a zsidóknak hanem az egész emberiségnek üzente azt,hogy kövessék Őt az örökéletbe.

________________________

Igen a cselekedetek fontossak,de mint feljebb már kifejtettem a hit szó nem azt jeleni egy hívő számára mint neked,
így természetesssen a hit mindig az elsődleges és nem a cselekedet.

hisz ha nincs hited,értsd nem hallgatsz a lelkiismereteden keresztül az Istenre,akkor nem vagy képes jót sem cselekedni.

Ezért a hit és a cselekedet úgy viszonyúl egymáshoz mint egy csónak két evező lapátja,ha csak az egyikkel evezünk akkor csak körbe forgunk ,mind a kettő evező lapátra szükség van ahhoz,hogy haladhassunk.

Ezért a jó cselekedetekhez elengedhetetlen a hit az Istenre való hallgatás.


_________________________

Boldog Karácsonyt


Szeretettel Gabriel


Kedves Gabriel!
Először is köszönöm a válaszodat és had méltassam, hogy milyen szép nevet válsztottál nicknévnek a fórumozáshoz. teljes mértékben egyetértek veled abban, amit a Bibliaolvasásáról és értelmezéséről írtál, ha valóban nem a dogmák befolyásolják az értelmezést jó esélye van annak, hogy mélyre tudunk ásni, és kihámozni Jézus üzenetét az evangéliumokból. Jézus annyira volt gyenge, amennyire ember lehetett fizikai értelemben, megkínozták és megölték, ennél gyengébb senki sem lehet, de ez mindünkre érvényes, ha hasonló helyzetbe kerülnénk testi mivoltunk miatt. bukását pedig abban látom, hogy sikerült a sátánnak megakadályoznia, hogy Jézus betöltse küldetését a tanítást. Ő maga mondja, hogy ez a feladata, hogy hírdesse az evangéliumot. Az én meggyőződésem, hogyha a farizeusok és a rómaiak nem ölik meg akkor a tanításait tovább tudja folytatni, esetleg ő maga is írt volna öreg korában és sokkal, de sokkal közelebb tudnánk kerülni általa Istenhez, ha folytatjaa pályafutását. Bukása alatt azt értem, hogy túl fiatalon halt meg, nem természetes haláálal, és íg soksor nehz kihámozni a lényeget tanításaiból. Ám amint írtam mégiscsak hatalmas volt, hiszen a merénylet ellenére át tudta adni mégiscsak Isten üzeneteit. Valóban vállalta a halált, nem volt buta ember, nagyon jól látta előre, hogy ténykedéséért megelőbb utóbb meg fogkják ölni. De nem az Atya akarta volt ez, a halál nem Istentől van. Istentől az ÉLEt van, bármi ami az élettel ellentétes az van a sátántól, tehát Pilátus ítélete, a zsidó főpap és társai áskálódása ezek vannak a sátántól. nagyon szimpatikus amit a cselekedtekről írtál és amit Jézus akaratáról, hogy nem egy nép vagy egy vallás, hanem minden ember segítője, ezzel teljesen egyetértek. Ám hogy a sorsunk előre meg lenne szabva, ez nem lehet igaz, mivel Isten szeretetét kétségbe vonná, hogy egyeseket kárhozatra teremtett volna. Sem az Augustinusi sem a kálvini sem a lutheri prdesztenációt nem fogadom el, mivel a páli teológiát helyezik előtérbe Jézus tanításai és a szerető mennyei Atya elé!! Jézus eretnek volt a maga korában, de nemcsak azért mert a törvény felé helyezte magát, hanem mert vállogatott az írásokból az Ézsaiás tekercs felolvasásánál, hozzá tett és el is vett belőle, ahogy a benne élő istenkép sugallta neki. Én Jézus istenképét tartom igaznak, akkor is ha ez szemben áll pál vagy ézsaiás istenképével.
Üdv.
Silverman
(Boldog új évet kívánok nekd is!)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 19:06 
Kedves gabriel!
engedd meg, hogy még kiegészítsem a válaszomat. Hogyan beszél Jézus a hitről?


"A vérfolyásos asszony hallja mindenkitől, tapasztalja két szemével, hogy Jézus, amerre csak jár mindenütt meggyógyítja a betegeket. tapasztalja, hogy Jézus tud gyógyítani. Megérinti Jézus ruháját, meggyógyul s ezt hallja Jézus ajkáról: " A hited megmentett téged" (Mk.5:34) A kafarnaumi százados kérését hallva pedig ezt mondja: "Ha jeleket és csodákat nem láttok, nem hisztek" (Jn4:48)"

Jézusnál a hinni azt jelenti, hogy igaznak tartjuk azt amit látunk.

vagy Tamás apostolnak: " Mivel láttál engem hittél!" (Jn20:29)
Tehát a HIT= tapasztalati tudás. Jézusnál. hogy pál eztán ezt hogy forgatja ki az más kérdés. A másik amikor a hit= következtetett tudás.

a fenti idézetek Bulányi György merre menjek? című könyvéből vannak.

Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 19:19 
kedves Tamás12!


Mondta!Máté 24:30 És akkor feltetszik az ember Fiának jele az égen. És akkor sír a föld minden nemzetsége, és meglátják az embernek Fiát eljőni az ég felhőiben nagy hatalommal és dicsőséggel.


Ezt írtad.

Én ebben a mondatban, nem látom az uralkodás szót. talán azt gondolod, hogy rabszolgatartás lesz Isten országában? Az én térdem már régen meghajolt Jézus előtt! Veled mi a helyzet?

Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 27., csütörtök 20:10 
Tiv írta:
http://keresztenyek.hu/h_szent.html

Egy kis olvasmány, talán segít megérteni Szentháromság.
Már ha szükség van megértésre, és nem elég elfogadni hogy „egyek”.

Bocs a szerkesztésért. :)
Mivel nem biztos hogy ráveszi magát valaki hogy elolvassa így gondoltam be másolok egy részt belőle.

„..Mindent egybevetve láthatjuk, hogy az Újszövetség úgy jelenti ki nekünk Jézust, mint aki EGY az Atyával és mégis megkülönböztethető tőle. Az "egynemzett" kifejezés (görög: monogenes) azt mutatja, hogy a Fiú az Atyától "kapta magát", és nem beszél időpontról, hanem a kettőjük közötti kapcsolatról. Az Atya a Fiú eredete, a Fiú örökké az Atyától származik, ezért ugyanolyan örök természetű. A Szent Szellemet az Atya és a Fiú küldte a világba. Ugyanaz az eredete, ugyanolyan örök természetű, és ugyanúgy részt vesz a belső isteni adásban, nyerésben és egységben.”..

Érdekesség ként, a született, ered, elgondolkoztatott.

Jn 1,18 Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.



kedves Tiv!

A szent hármasság dogmájának fejlődését vizsgállva jól látható, hogy Origenész idejében (keresztényüldözés korszaka) még nem tudták hová tenni a harmadik személyt ezt csak a későbbi császári és római hatalom összefogva az akkor lefizetett papsággal alkotta meg kötelezően elhivevndő dogmaként. Az is jól látható hogy mindenki mást legyen az ariánus keresztény, vagy bárki aki másként gondolta el Istent, azt tűzzel vassal írtották. Minek támogatni egy értelmetlen önellentmondásos dogmát?
Továbbá:
"A vallásszabadság kérdésének csak ahhoz van köze, hogy mi történik az eretnekkel, de az eretnekké nyilvánítás a (belső) egyházi törvények és nem a vallásszabadásgot garantáló állami törvények területére tartozik. A vallásszabadságot kimondó állami törvények nem tiltják, hogy valamely (hivatalos) egyház eretnekké nyilvánítson valakit. A Római Katolikus Egyház hatályos egyházi törvénykönyvének 751. kánonja rendelkezik az eretnekség fogalmáról, 1364. kánonja pedig annak büntetéséről. A 751. kánon szerint "Az eretnekség valamely isteni és katolikus hittel elfogadandó igazságnak a keresztség felvétele után való makacs tagadása vagy a róla való makacs kételkedés."
A katolikus egyház Tasnító Hivatala meghatározza azt is, hogy melyek azok az úgynevezett isteni és katolikus hittel elfogadandó igazságok, magyarul dogmák. Ebből kiderül, hogy vannak olyan emberek, akik ezeket nem hiszik, nem vallják, nem fogadják el, illetve ezek igazságáben makacsul kételékednek."

Én eretnek vagyok, mivel nemcsak a szent hármasság dogmáját nem fogadom el, hanem több katolikus dogmát sem. De eretnek lett Markion, vagy Luther, és Kálvin és szegény Szervéth Mihály is kölcsönössen leeretnekezte egymást. a szent hármasságról hosszasan tudnék neked írni. Ez a dogma arra volt jó, hogy máglyahalál és kiátkozás és szeretetlenség és meg nem értés kövesse, ezek pedig NEM iSTEN ESZKÖZEI, HANEM A SÁTÁN ESZKÖZEI. eBBŐL KIFOLYÓLAG, MIVEL A GYÜMÖLCSÉRŐL ISMERKSZIK MEG A JÓ FA, nem LEHT iSTENTŐL A SZENT HÁRMASSÁG DOGMÁJA.
325-ben a zsinat kitalálta hogy Jézus valóságos Isten. 451-es zsinat kitalálta, hogy Jézus egylényegű, ráadásul szétválaszhatatlan módon az emberi az istenivel is.aztán 680 körül kitalálták, hogy két akarat és két tevékenység is van benne.
Vajh 325-ben a szentlélek a tisztelt zsinatnak miért nem jelentette ki amit az utóbbi zsinatokon kijelentett? És ha szétválaszhatatlan, akkor hogy halt meg Jézus? No erre mondják, hogy ez hittitok.
Csakhogy nem ezzel a fogalommal kezdték, hanem előtte többszáz évig tömegeket mészároltak le emiatt, miért nem tudták előbb kitalálni ezt a kulcsfogalmat?
a szentháromság hipotézis, ráadásul káros. erről még sok mondanivalóm, van. De csak akkor írok többet ha választ kapok erre, az eddígi tapasztalataim miatt.
Üdv.
Silverman


Vissza a tetejére
  
 

Jézus Krisztus személye
HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 07:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves Silverman!

-Jézus Krisztus személyével kapcsolatos nézeteidet ez az egy mondatod
jellemzi alapvetően: "A halála sajnos egy gyenge ember bukása volt,
ez szomoru."

-Számomra ez azt jelenti, hogy Neked Jézus,- nem Krisztus, hanem csak
egy gyenge ember... Ezzel az egész bibliai tanitással szembekerültél.

-Amig ez igy van,- és mivel ez ALAPVETŐ,- addig nincs mit megvitatni
a részletkérdésekről.-

-Nem irok magánvéleményt,- csak egy Igét idézek a Bibliából. Isten
kijelentéséből,- aki természetesen embereken keresztül, de Szentlelke
inditása alapján iratta le.- Ez az idézet -sokadmagával együtt- a funda-
mentum. - Ha valaki nem erre a fundamentumra épit, törvényszerüen
szembe kerül a Biblia egészével.

- Pál apostol irja: " ...Jézus, a mi Urunk: "... halálra adatott büneinkért
és feltámasztatott megigazulásunkért." Ró 4,25

- Aki ezt hiszi, igazat ad Istennek és élő kapcsolatba kerülhet az örökélet-
tel. Aki nem hisz Istennek, kimarad belőle.

-Imádkozom Érted!-

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 14:49 
Idézet:
a kérdés az hogy miért küzdenek? Jó dologért vagy rossz dologért?


"Dologért" nem érdemes küzdeni, küzdeni az emberek szabadulásáért érdemes az Atya dicsőségére!

Idézet:
ám a félelem nemigazán, a teljes szeretet kiűzi a félelmet.


A szeretetet hatalmas. Felette áll mindennek és mindenkinek! Belőle fakad az ÉLET!
Uralkodik mindenen és a hiánya, elvesztése örök halált hoz.
Ezért félni lehet és kell az Istent!

Idézet:
semmi közöm ugyanis a sátánhoz, pláne nem akarok senkit egymásnak ugrasztani, de jellemzője a dogmatikus keresztényeknek, hogy rögtön sátánnak kiálltják ki azokat akik igazán Jézus követői


János írta és nem Pál :-)
1Jn 2,22 Ki a hazug, ha nem az, a ki tagadja hogy a Jézus a Krisztus? Ez az antikrisztus, a ki tagadja az Atyát és a Fiút.

Nem te vagy a Sátán, hanem a Sátán szól belőled, amikor Jézus Krisztus nevét nem vallod. A név több mint egy cimke! Igen, a LÉNYE - és ezért a neve - FELKENT, MESSIÁS!
Mivel nem ismered a megváltást, a kereszt győzelmét, ezért nem is vallod a Jézus Krisztust!


Idézet:
miből és miért kéne szabadulni,


Ami uralkodik minden ember felett! A bűn!
És azért mert a bűn rabságában nem élhet senki Isten országában!

Idézet:
felülbírálja a keresztény istenképet is!


Keresztyén = Krisztus követő!
Mi Krisztus Istenképe?
Egy szóban:
ATYA!


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 18:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Nem hinném,hogy többet nyomna Isten mérlegén az,hogy valaki Jézusnak vagy Krisztusnak nevezi,Jézust,mint egy mosoly amivel embertársunk szivét megmelengettük.

Aki Jézust inkább Jézusnak hívja az hívja úgy aki pedig Krisztusnak az hívja úgy.

Nem hinném,hogy ez Istent érdekelné.

Az viszont már annál inkább,hogy mennyire mutatkozik meg tetteinkben Jézus tanítása.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 18:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 16:49
Hozzászólások: 1317
Kedves Silverman

Most már akkor értem,hogy miért írtad Jézusról,hogy gyenge ember volt aki elbukott.

A gyengeség alatt nem a lelki gyengeségről írtál,"hisz lelkiekben mint írtad ,Jézus hatalmas volt" hanem a testi gyengeségre utaltál.

Hozzá tenném,hogy azért szerintem szerencsésebb ha egy embert a lekiparaméterei és nem a testiek alapján itéljük meg.

Ezért is értették szerintem sokan félre az ominózus kijelentésed.

Ezenkivül igaz ,Jézus valóban olyan gyenge,törékeny emberi testel rendelkezett mint mi mindannyian,ezért is szenvedett nem csak lelkiekben a megaláztatások miatt hanem testiekben is a kereszthalál során.

A bukással kapcsolatban azt írod,hogy Jézus azért bukott el szerinted mert ez a
sátán akarata volt és nem Istené,hogy ő kereszthalált haljon.

Azzal én is egyet tudok érteni,hogy nem Isten akarata volt,hogy Jézus kereszthalált halljon.
Ugyanakkor az már Isten akarata volt,hogy Jézus vállalja a hitét a tanítását a kereszthalál árán is.

Vagyis,hogy még az életét is feláldozza inkább,mint,hogy megtagaddja azokat az igazságokat amiket az Atyától hallva elmondott az embereknek.

Ezért erre céloztam amikor azt mondtam,hogy Jézus nem bukott ell hanem diadalmaskodott,hiszen vállalta még a kereszthalált is azért amiben hitt.

Ez a mártir halál pedig egyben megkoronázta az eddigi tanítását.

Ha belegondolsz a történelem legtöbb mártírja a nemzetéért halt hősi halált,míg Jézus ugyan ezt nem izrael népéért hanem az egész emberiségért vállalta.

Azt írod,hogy a sátán nyert Jézus halálával,szerintem viszont pont ezért vesztett.

A sátán akkor nyert volna ha Jézus életben marad és megtagadja halálfélelmében az eddigi tanításait.

De Jézus nem ezt tette ezért győzött,és ezért lehet örökélete.

Nem véletlen ,hogy a legtöbb diktátor ha
nem elég ostoba,akkor igyekszik nem mártírt csinálni a politikai ellenfeléből,mert pontossan tuddja,hogy míg egy ember ellen küzdhet egy mártír ellen aki beépül az emberi szivekbe,már nincs esélye.

Írod még,hogy ha Jézus tovább éllt volna akkor még több mindent tudott volna tanítani és a tanításait sem tudták volna elferdíteni.

Én ezt sem így látom,hisz az igaszság szerintem "egyszerű",pár szóban elmondható,és ezt Jézus meg is tette.

Elmondta az Igazságot,majd azt több alkalommal többféle nézőpontból több példabeszéden keresztül újra megtette,
hogy ezzel is segítse a megértést.

Ezenkivül ne felejtsük el,hogy ahogy az ember is különböző életkorban különböző szintű tanítást képes megérteni,úgy IstenOrszágáról szóló tanítást sem lehet
általánosságban mindenki számára egyformán átadni.

Jézus feladata annyi volt,hogy az embereknek megmutassa az utat IstenOrszágába,aki pedig a Jézus által mutatott kapun belép az már Isten tanítványává válik,Aki mindenkit megtanít arra az igazságra aminek az elhordására már érett.

Ezért fontos,hogy az embernek kialakuljon a személyes kapcsolata Istennel.

És természetessen ha ez a kapcsolat kialakult akkor pont úgy mint az emberi kapcsolatokat ezt is ápolni kell,mert ha nem így tesz a hívő akkor elöbb,utobb
elszakad Isten vezetésétől .

Számomra az egyik legfontosabb lelkigyakorlat épp ezért Isten imádása
imában.

Persze van más lehetőség is a kapcsolat ápolására,és jó ha ebben is mindenki elsősorban a lelkiismeretén keresztül Istenre hallgat.

Mert aki hisz Istenben akinek van bizodalma Istenben annak megmutatja Isten a helyes utat,pont úgy ,ahogy azt Jézus is tanította.


Szeretettel Gabriel


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. dec. 28., péntek 23:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
GABRIEL777 írta:
Nem hinném,hogy többet nyomna Isten mérlegén az,hogy valaki Jézusnak vagy Krisztusnak nevezi,Jézust,mint egy mosoly amivel embertársunk szivét megmelengettük.

Aki Jézust inkább Jézusnak hívja az hívja úgy aki pedig Krisztusnak az hívja úgy.

Nem hinném,hogy ez Istent érdekelné.

Az viszont már annál inkább,hogy mennyire mutatkozik meg tetteinkben Jézus tanítása.
Idézet:



- Isten előtt egyedül az számit,- hogy Akit Ő a bünbeesés után azonnal
megigért,- születésekor pedig kijelentett: "Üdvözitő született ma nektek,
aki az UR KRISZTUS " -- abban a JÉZUS KRISZTUSBAN hiszünk- e,
Vele léptünk-e szellemi közösségre a hit által,--- mert csak Ő az ut az
Atyához.-

- Semmiféle "jézuska" nem azonos az "UR KRISZTUSSAL" ! És Krisztus
váltsághalála nélkül nincs kegyelem a bünös ember számára.-

- János apostol ezt irja: " Kegyelem néktek és békesség ATTÓL, AKI
VAN, és Aki VOLT, és AKI ELJÖVENDŐ,....JÉZUS KRISZTUSTÓL, a hü tanu-
tól, aki elsőszülött a halottak közül és a föld királyainak fejedelme, aki
szeret minket, és
vére által megszabaditott büneinktől, aki országa népévé tett minket,
papokká az Isten, az ő Atyja előtt ! - Övé a dicsőség és a hatalom, örök-
kön örökké. Ámen." (Jel. 1, 4-6)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 100 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség