Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 89  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 01., kedd 01:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Reményik Sándor

Azt mondtam egy angyalnak,
aki az év kapujánál fogadott:
adj nekem agy lámpást,
hogy biztos léptekkel
mehessek szembe a bizonytalansággal.
Ő így válaszolt:
-Indulj csak a sötétbe,
és tedd a kezed Isten kezébe.
ez jobb, mint egy lámpás,
és biztosabb, mint egy ismert út.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 01., kedd 02:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Petőfi Sándor:

Újév napján, 1849


Megérte ezt az évet is,
Megérte a magyar haza:
A vészes égen elborult,
De nem esett le csillaga.
Meg van vagdalva, vérzik a kezünk.
De azért még elbírja fegyverünk,
S amerre vág,
Ott hagyja fájó vérnyomát.

Ott hagyja fájó vérnyomát,
Haramja csorda, képeden!
Hogy majd az ítéletnapon
E bélyeg vádolód legyen,
Vádolód az isten szine előtt,
És gyujtsa rettentő haragra őt,
Te ellened,
Ki ránk veszett fogad fened!

De mit az ítélet nekünk?
Ha lesz is az, sokára lesz!
És ami több, és ami fő:
Az isten könyörűletes.
Még majd kegyelmet adna nékik ő...
Ne várakozzunk; e vérengező
Kutyák felett
Tartsunk magunk itéletet!

Tartsunk oly véritéletet,
Hogy elborzadjon a világ;
Majd addig szórjuk rájok a
Szörnyű halálos nyavalyát,
Amíg hirmondónak marad csak egy,
Ki majd otthon reszketve mondja meg,
Hogy jaj neki,
Ki a magyart nem tiszteli!

Nekünk most az isten kevés,
Mert ő nem eléggé kemény;
Hozzád imádkozom, pokol,
Az új esztendő reggelén:
"Öntsd szíveinkbe minden dühödet,
Hogy ne ismerjünk könyörületet,
Mig e gazok
Közűl a földön egy mozog!"

Debrecen, 1849. január 1.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 02., szerda 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy vendégségben lévő neves színészt felkértek, hogy adjon elő valamit.
Indítványokat kért. Egy idősebb lelkész a 23- ik zsoltárt kérte.
A színész kissé zavartan beleegyezett, azzal a feltétellel, hogy utánna az öreg úr
ismételje el azt. Azután elmondta a jó Pásztor zsoltárt,gyönyörű hangon,
tiszta hangsúlyozással. Nagy tetszést aratott. Azután az öreg lelkész ismételte el a zsoltárt.
Senki sem tapsolta meg, de többen a jelenlevők közül, mélyen megindultak.
A színész erre komolyan igy szólt: "Ha szabad ezt mondanom" én ismerem
a zsoltárt, de ön ismeri a Pásztort"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 03., csütörtök 18:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Van egy történet az egypetéjû ikrekrõl. Az egyikük tántoríthatatlan optimista, aki szerint az élet igenis habostorta. A másik viszont megkeseredett pesszimista, aki hangoztatta, hogy a Murphy törvénye csöpög az optimizmustól. Szülei a fejüket csóválták, és mindkettõt pszichológushoz vitték. A szakember azt tanácsolta, hogy próbálják kiegyensúlyozni a két gyermek személyiségét. -A legközelebbi születésnapjukon külön-külön szobában bontassák ki velük az ajándékaikat! A pesszimistának vásároljanak össze szebbnél szebb ajándékokat, az optimistának pedig adjanak egy doboz trágyát. A jóemberek tartották magukat az útmutatáshoz, és feszülten várták az eredményt. Amikor bekukucskáltak a pesszimistához, halhatták, hogy megállás nélkül zúgolódik: - De ronda ez a számítógép! Fogadjunk, hogy ez a videójáték mindjárt összetörik... Ezeket utálom... Láttam már ennél nagyobb távirányítós autót is... Lábujjhegyen a másik ajtóhoz lopakodtak, s a kulcslyukon át látták, hogy az o kis optimistájuk sugárzó arccal labdázik a lócitromokkal. -Úgysem csapnak be! - kuncogott. - Ahol ennyi trágya van, ott egy póninak is kell lennie! /ismeretlen szerző/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 04., péntek 22:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egy prédikátor késő este hazafelé tart, amikor egy villanyoszlopba kapaszkodó részeg férfi szólítja meg:
Nem ismer meg Mr. ..., én az ön megtértjeinek egyike vagyok!
Látszik, hogy az én megtértjeimé és nem a Krisztusé, mert akkor nem állna így itt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 05., szombat 13:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
A horgász léket fúr a jégen. Egyszer csak vakító fény önti el és egy
mély hang azt mondja:
- Ott nincs hal!
- Te szólítasz, Uram?
- Nem, én a jégpálya gondnoka vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 06., vasárnap 18:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szibill keringőért igencsak keservesen megkínlódott Jacobi Viktor. A később világsikert aratott és máig népszerű "Kis Petrovom…" születésekor Molnár Ferenc pogány tréfát űzött a zeneszerzőből. Kései élet írásában a tréfacsináló maga is megbánással emlékezik meg erről a kegyetlen ugratásról.
Molnár abban az időben, mikor Jacobi a Szibillt írta, kint lakott a Margitszigeten. Legtöbbször hajnal felé konflison hajtatott ki a szigetre, és útja mindig az előtt a bérház előtt vitt el, amelynek második emeletén Jacobi Viktor lakott. Jacobi ez idő tájt keveset járt be az Otthon Körbe, operettjének hangszerelése lefoglalta minden idejét. Néha a késő éjjeli órákban is dolgozott.
Amint Molnár konflisa egy hajnalon ott kocogott Jacobi lakása előtt, az író észrevette, hogy a zeneszerző szobájában világosság van. A nyitott ablakon muzsika szűrődött ki az éjszakába. Megállította a kocsit, és figyelni kezdett. Jacobi fent, a második emeleten, újra, és újra a Szibill keringőjét zongorázta, amit nyilván akkor komponált. Még híre sem volt a csendrendeletnek, Jacobi vég nélkül játszhatta a fülbemászó dallamot. Mire a konflis ismét megindult, a jó fülű Molnár már kívülről tudta Jacobi keringőjét. Azt fütyürészte végig az egész úton, a szigeti szállóig.
Jó egy hét múlva Jacobi megjelent az Otthonban. Leült kibicelni a kártyaasztalhoz, Molnár mellé.
- Keményen dolgoztam - mondta -, most pihenek egy napot.
Molnár látszólag teljesen belemerült a játékba. Néhány perc múlva azonban Jacobi felfigyelt. Molnár egy dallamot zümmögött, s a komponista hátán végigfutott a hideg. Éppen hörpinteni akart a feketéjéből, de a torka összeszorult. Egyre feszültebben leste a szórakozottan dudorászó Molnárt, aztán hirtelen elhatározással közelebb rugtatott a székével. Odahajolt a füléhez, és halkan megkérdezte:
- Ferikém, ha nem zavarlak... Szeretnék valamit kérdezni...
Molnár a kártyáit gusztálta:
- Miért zavarnál...? Tessék!
- Az előbb valami dalt dúdoltál. Mi volt az?
- Dúdoltam...? - tűnődött önfeledten az író - Mit is dúdoltam? No, várj csak…
És mintha emlékeiből szedegetné elő, csücsöritett szájjal elzümmögte az éjszakai keringő töredékeit.
- Ez az, ugye? - kérdezte Jacobitól, és mikor az rábólintott, könnyedén folytatta: - Párizsban hallottam pár éve... Valami francia operett slágere... Roppant népszerű...
- És ki szerezte? - sürgette elfúló hangon a muzsikus.
- Audran, Planquette vagy Hervé, nem is tudom már - vonogatta a vállát Molnár. - Csak arra emlékszem, hogy tele volt vele egész Párizs...
Jacobi támolyogva kelt fel, és kisietett a kártyaszobából. Mikor visszajött, halálsápadt volt. Odahúzódott Molnár mellé, rekedten suttogta:
- Felhívtam telefonon a kiadómat. Meg kell szereznem ennek a dalnak a kottáját. Okvetlenül. Ugyanis ezt a dalt... ezt a dalt...
A szeme egész vörös volt. A szája remegett. Molnár Ferencet kínos bűntudat fogta el. Letette a kártyáját, otthagyta a partit, és behúzódott Jacobival egy sarokba.
- Lehetséges volna - gyötrődött a muzsikus -, hogy ezt a keringőt, az én keringőmet, már valahol hallottam...? Hogy öntudatlanul megragadt a fülemben, és most azt hiszem, hogy én találtam ki…? Ebbe bele kell bolondulni...
- Nem, nem - dadogta Molnár. - Nyugodj meg. Hallgass ide...
És elbeszélte töviről hegyire az egész históriát. Jacobi bámult, bámult rá, sebzetten, meggyötörten, és Molnár alig mert a szemébe nézni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 07., hétfő 02:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Egyszer Moody-t,az öreg misszionáriust három fiatal meg akarta viccelni.Az úton találkozva az első ráköszön:
-jó napot atyám Ábrahám!... semmi válasz
a másadik:
-jó napot atyám Izsák!Moody erre sem felelt.
mire a harmadik:
-jó napot atyám Jákob!Erre Moody igy válaszolt:
Nem vagyok sem Ábrahám,sem Izsák,sem Jákob,én Saul vagyok atyám szamarait keresem,s nagyon örülök,hogy megtaláltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 08., kedd 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Plass meséli, hogy egy rabbi kezdett egy viccet mondani neki:
-Két zsidó megy...
-Álljon meg a menet! Miért mindig zsidók? Miért kell a vicceidnek mindig a zsidókról szólniuk?
-Hm.... na jó... kezdem elölről. Szóval: két kínai megy a Bar Micvára...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 10., csütörtök 01:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Részlet Jack Canfield – Mark Victor Hansen: Megható történetek c. könyvéből

A gazdag család

"Adjatok, néktek is adatik; jó mértéket, megnyomottat, és megrázottat, színig teltet adnak a ti öletekbe. Mert azzal a mértékkel mérnek néktek, amellyel ti mértek." – Lk 6,38

Soha nem fogom elfelejteni 1946 húsvétját. Tizennégy éves voltam, Ocy húgom tizenkettő, Darlene nővérem tizenhat. Anyámmal éltünk, és mind a négyen tudtuk, mit jelent nélkülözni. A papám öt esztendeje halt meg, pénz nélkül hagyva mamit hét iskoláskorú gyerekkel.
1946-ra két nővérem férjhez ment, és két bátyám elköltözött otthonról. Húsvét előtt egy hónappal lelkipásztorunk kihirdette a templomban, hogy gyűjtést indítanak egy szegény család javára. Mindenkit arra kért, hogy takarékoskodjék, és adakozzék.
Amikor hazaértünk, megbeszéltük, mit tudunk tenni. Elhatároztuk, hogy veszünk huszonöt kiló krumplit, és egy hónapig csak azt esszük. Így húsz dollárt tudunk félretenni az ennivalóra szánt pénzből. Azt is kieszeltük, ha időnként kikapcsoljuk a villanyt, és nem hallgatunk rádiót, a villanyszámlán is megtakaríthatunk valamennyit. Darlene olyan sok takarítást vállal, amennyit csak bír, mi ketten pedig annyit vigyázunk kisbabákra, amennyire egyáltalán képesek vagyunk.
Kiszámítottuk, hogy tizenöt centért három teáskanna-borítóhoz elegendő pamutszövetet vehetünk, s ha megvarrjuk, darabonként kaphatunk értük egy dollárt. A kannaborítókon végül is húsz dollárt kerestünk.
Mindennap megszámoltuk, mennyi pénzt spóroltunk. Este üldögéltünk a sötétben, és arról beszéltünk, mennyire fog örülni a megajándékozott család. A lelkipásztor vasárnaponként mindenkit emlékeztetett a gyűjtésre. Az egyházközségnek körülbelül nyolcvan tagja volt, ezért azt gondoltuk, az adomány bizonyára hússzor annyi lesz, mint amennyit mi megtakarítottunk.
Húsvét előestéjén alig tudtunk elaludni, olyan izgatottak voltunk. Az sem okozott gondot, hogy húsvétra nem lesz új ruhánk – hiszen hetven dollárral tudunk hozzájárulni az adományhoz. Alig vártuk, hogy elmehessünk a templomba! Vasárnap reggel esett az eső. Nem volt esernyőnk, és a templom több mint másfél kilométerre volt a lakásunktól, de nem számított, hogy megázunk. Darlene cipőjében kartonpapír fedte be a lyukakat. A papír szétmállott, a nővérem lába csurom víz volt, mégis büszkén üldögéltünk a templomban. Közben hallottam, hogy néhány gyerek ósdi öltözékünkről beszélget. Megnéztem őket új ruhájukban, és úgy éreztem, én vagyok gazdag.
Amikor összeszedték az adományokat, a második sorban ültünk. Mami tízdolláros, mi gyerekek pedig mind a hárman egy-egy húszdolláros bankót tettünk be a perselybe.
Hazafelé egész úton énekeltünk. Ebédre mami meglepetéssel rukkolt elő: húsvéti kemény tojást ettünk a sült krumplihoz!
Késő délután a lelkipásztor állt meg autójával a ház előtt. Mami kiment, beszélgettek néhány percig, aztán visszajött, borítékkal a kezében. Kérdeztük, mi az, de nem szólt egy szót sem. Kinyitotta a borítékot, bankjegyek hullottak ki belőle. Három ropogós húszas, egy tízes és tizenhét egydolláros bankó.
Mami visszatette a pénzt a borítékba. Meg sem szólaltunk, csak ültünk, és a padlót bámultuk. Már nem milliomosnak, hanem szegénynek éreztük magunkat. Mostanáig boldogok voltunk, hogy ilyen a mamánk, és ilyen volt elhunyt papánk, és mindenkit sajnáltunk, akinek nem ilyenek a szülei, és nem volt teli a házuk testvérekkel és folytonosan látogatóba érkező srácokkal. Viccnek tekintettük, hogy meg kell osztoznunk az evőeszközökön, kinek jut este kanál, kinek villa. Összesen két késünk volt, ezeket adtuk körbe. Tudtam, sok olyan dolog létezik, ami másoknak van, de nekünk nincs, ennek ellenére soha nem gondoltam azt, hogy szegények lennénk.
Akkor húsvétkor tudtam meg, hogy azok vagyunk. A pap egy szegény családnak vitte el a pénzt, tehát mi vagyunk a szegények. Végignéztem a ruhámon, elnyűtt cipőmön, és annyira szégyelltem magam – nem is akartam többé templomba menni. Ott már valószínűleg mindenki tudott róla, hogy szegények vagyunk!
Az iskola jutott eszembe. Kilencedikbe jártam, én voltam a legjobb tanuló a több mint száz gyerek között. Azon töprengtem, tudják-e a srácok, hogy szegény vagyok. Hirtelen elhatároztam, abbahagyom az iskolát, hiszen már elvégeztem nyolc osztályt, és akkoriban ennyit írt elő a törvény.
Hosszú ideig szótlanul ültünk. Besötétedett, lefeküdtünk. Reggel elmentünk az iskolába, hazajöttünk, és alig nyitottuk ki a szánkat. Ez így ment napokig. Végül szombaton mami megkérdezte, mit akarunk csinálni a pénzzel. Mit kezdenek az emberek a váratlanul jött pénzzel? Nem tudtuk..., ahogy azt sem, hogy szegények vagyunk. Vasárnap nem akartunk templomba menni, de mami azt mondta, el kell mennünk. Verőfényes nap volt, de mi hallgatagon baktattunk az úton. Mami elkezdett énekelni, de senki nem csatlakozott hozzá.
Aznap egy misszionárius prédikált. Arról beszélt, milyen sok templomot építettek Afrikában vályogtéglából, de pénzre van szükségük, hogy anyagot tudjanak vásárolni a tetőhöz. Azt mondta, száz dollár kellene egy templom befejezéséhez. Feltette a kérdést: – Nem tudunk-e áldozatot hozni azért, hogy segítsünk ezeken a szegény embereken? – Egymásra néztünk, és egy hét óta először mosolyodtunk el.
Mami belenyúlt a táskájába, és kivette belőle a borítékot. Átadta Darlenenek, ő nekem, én pedig Ocynak. Ocy tette bele a perselybe.
Amikor megszámolták a perselybe tett adományt, kiderült, hogy valamivel több mint száz dollár gyűlt össze. A misszionárius nagyon izgatott lett. Nem számított ekkora adományra ebben a kis gyülekezetben. Azt mondta: – Bizonyára van néhány gazdag család ebben az egyházközségben.
Nyolcvanhét dollárt adtunk a "valamivel több mint száz dollárba". Mi voltunk az egyházközség gazdag családja! Nem maga a misszionárius mondta ezt? Soha többé nem éreztem magam szegénynek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 08:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Szeretném figyelmetekbe ajánlani jó szívvel Gyökössy Endre: "Nagy a kísértés" c. könyvecskéjét, amely a "Kézfogások a magasból" sorozat része.
Krisztus megkísértését fejti ki igen részletesen és szemléletesen.

Az utóbbi időben háromszor voltam komoly hullámvölgyben. Sokat segített abban, hogy átvészeljem ezt az időszakot. Sok mindent letisztázott bennem.

Jó olvasást, és elmélkedést.


Szeretettel: Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 11., péntek 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Apránként!


Még nem jártam iskolába, amikor érdeklődni kezdtem az olvasás iránt. Édesanyám kezembe adta régi olvasókönyvét, amit gyerekkorából őrzött. Ebből az egyik történet különösen a szívemhez nőtt, ám még nem sejtettem, hogy későbbi éveimre is hatással lesz.
Egy kisfiúról szólt, akinek volt egy kis lapátja. Amikor egyik télen nagyon sok hó hullott, akkor kiment a házuk elé és megpróbált lapátjával a bejárati ajtótól utat vágni. Egy járókelő megállt és álmélkodva figyelte igyekezetét. Majd megszólalt: "Kisfiam, hogy gondolod, hogy ilyen aprócska létedre megbirkózol ekkora feladattal?" A gyermek munkáját megszakítva komolyan válaszolt: "Úgy, hogy apránként!" – majd folytatta a lapátolást.
Isten ezt a történetet idézte fel bennem, amikor lábadoztam egy összeomlás után. Emlékszem, hogy "felnőtt" énem miként próbálta gúnyolni a bennem lévő gyenge "gyermek" bizakodását: "Miért gondolod azt, hogy valaki, aki annyira alkalmatlan, mint te, megbirkózik az előtte tornyosuló hatalmas heggyel"? Válaszul a régi kisfiú mondata szólalt meg bennem: "Úgy, hogy apránként!" – és az Úrra támaszkodva kikecmeregtem a mélységből. Ám azon az úton, hogy egyik parányi győzelem követte a másikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 12., szombat 00:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy megrendítő emberi sorsról szóló könyvet szeretnék ajánlani. Még nem olvastam, csak ma kaptuk, nos:

John Robinson és Brenda Sloggett : Senki kölyke

"Tűz lobog bennem, és szüntelenül imádkozom azokért, akiket megtapostak, megsértettek és visszautasítottak. Akik teljesen értéktelennek érzik magukat, és mindennap úgy ébrednek fel, hogy nincs senkijük és semmijük. Én pontosan tudom, milyen ez az érzés."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 17:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Móricz Zsigmond - Légy jó mindhalálig

(részlet)

A kisfiú szemét elöntötte a könny, a torkát elszorította a fájdalom. Csak nézett ezekre a kopasz ősz, ellenséges emberekre: hát ezek nem értik őt, vagy lehetetlenség, hogy az ember megértse a másikat?… gondolta magában: jó volna mindent elmondani, de nem lehet, mert akkor saját magát dicsérni kellett volna, azt kellett volna mondani, hogy ő különb a többi fiúnál és mindenkinél, mert ő nemcsak, hogy nem tett, de nem is gondolt rosszat senkinek és senkiről… "Mi az, ami megakadályozza az embereket abban, hogy egymást megértsék?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 14., hétfő 22:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Wass Albert


… Amikor már nagyon fáradt leszel, és nagyon céltalannak érzed a sorsodat: egyszerre csak érted üzen az erdő.
Először csak egy kis szellővel, mely csak úgy végigsurran melletted az utcán. Fenyőillatából már alíg éreszhetsz valamit, de meghallod mégis, amikor a füledbe súgja:
- Üzeni az erdő, hogy árnyékkal várnak rád a fák…
illatukat neked gyűjtik a rét virágai…
jöttödet lesi az ösvény…
jöjj, siess…!
Fájva döbben meg tőle a szíved. Torkodat folytogatja a honvágy. De nem mehetsz. Nem eresztenek a láncok, amiket rádraktak a gonosz varázslatok.
Aztán meglátsz egy felhőt, egy kicsi bolyhos fehér felhőt az égen, és tudni fogod, hogy újra üzent érted az otthoni erdő. Látni fogod emlékezetedben a régi tájakat, és úgy sajog valami benned, mint még soha addig.
Végül aztán meghallod ablakod alatt az aranymadár füttyét. Ablakod magától kitárul. És ott ül a fán, és hazahív otthonod drága aranymadara: a sárgarigó.
Valami megpattan benned akkor. Szemedből előtörnek a könnyek, lemossák rólad a láthatatlan láncokat, kiömlenek az utcára is, és végigfolynak a köveken, bűvös ösvényt mosva lábaid elé az emberek között.
És te elindulsz majd ezen az ösvényen. Keletnek, mindig csak keletnek,
amerre a sárgarigó hív.
Így.
Most aludj jól, a mese véget ért.
A fák is alszanak már odakint. “


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1333 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 89  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség