Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Az új világrend
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 15., kedd 21:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kezembe akadt a polcomon egy Pat Robertson könyv, amelynek Az új világrend a címe. Hack Péter fordította, és a Hit gyülekezete adta ki még 1993-ban. Most bizonyos történelmi rálátással olvasom újra. Azt nem mondhatnám, hogy bölcsebb lettem azóta, mindenesetre sokmindent megtanultunk ezalatt az idő alatt. Ennélfogva némi kritikával, másrészt pedig egyetértő bólogatással olvasom a könyvet.

Pat Robertsonról nem lehet azt mondani, hogy afféle összeesküvéselmélet gyártó, tájékozatlan ember lenne. Inkább azt lehet mondani róla, hogy politikai értelemben az USA elitjéhez tartozik. Egyesek szellemi vezetőnek is tekintik. Az Új exodus az alábbit írja róla:

http://www.ujexodus.hu/index.php?cikk=688

A Beszélgessünk topic-ban már kiderült, hogy Exrefis, és Net2rist olvasta a könyvet, van róla véleményük. Sajna némi vitát generált a téma, így megbeszéltük, hogy itt a politikában kellene kitárgyalni a kérdést. Lehetőleg a Hitgyülekezet, egymás közösségének, és felmenőinek szapulása nélkül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 17., csütörtök 00:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én is kicsit féloldalasnak tartom a könyvet, mint Exrefis. Nemigazán jöttek be a háttérhatalom céljára, a világkommunizmus térnyerésére tett Robertson féle jóslatok.

A pénzügyi világhatalom kritikája nem egyedi. A létező, egzisztáló, nemzetek feletti pénzügyi háttérhatalom tényként van elkönyvelve. A legbefolyásosabb politikusok, vagy akár Nobel díjas közgazdászok is beszélnek erről. Jellemző viszont, hogy sokan, és különböző módon értelmezik ennek az illegitim hatalomnak a módszereit, céljait.

Egy olyan linket találtam most, amely pont az ellenkezőjét állítja, mint Robertson, a háttérhatalom céljait illetően. Kicsit balos, és anarchista akiről szól a cikk, aki Robertsonnal ellentétesen állítja be a háttérhatalom céljait. Szerinte éppen kapitalizmus barát, kapitalizmus lényegű ez a háttérhatalom, és nem kommunisztikus, mint azt Robertson állítja :

http://www.hungary.indymedia.org/cikk.shtml?x=37456


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 19:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most értem el a könyvben az alábbi sorokhoz, amit szépen be is gépelek. Ha megnézzük, hogy a tegnapi, mai hírekben a fekete hétfőről beszélnek, meg a tőzsde összeomlástól rettegő közgazdászokkal van tele a tv, és az ingatlanpiaci csődöt emlegetik mint felelőst, akkor talán van valami aktualitása az öreg Robertson 14 évvel ezelőtt írt szavainak. Érdekesség az újságokban, miszerint a vezető bankok, mint a FED, és a Bank of England összefogással próbálják konszolidálni a helyzetet.

Robertson írta:
1990-ben tanúi lehettünk a japán tőzsde, a Nikkei Dow összeomlásának. Az elmúlt év során valahogy egyenesbe jött, de még mindig meglehetősen ingatag helyzetben van, nem különben, mint jelenleg az Egyesült Államok. Az alapvető problémák éppoly súlyosak, mint amilyenek mindig is voltak. A hitelek mértékét a részvények erőssége szerint szabályozzák, a részvények árát az ingatlanok becsült értékének alapján állapítják meg; az ingatlanárakat pedig a bankkölcsönök és a tőzsdeárfolyam határozza meg.

Mindennek eredménye: a felülbecsült ingatlan-érték, a felülbecsült részvények, sőt összekapcsolódó részvények és gyenge – ha nem csődbe jutott – bankok, külön kölcsönök az inflálódó ingatlanárak következtében és egy hamis tőzsde. Mindezek együttesen egy teljesen fiktív, nem létező vagyon felhalmozódásához vezettek. Igen veszélyes, sőt katasztrófát magában rejtő helyzet ez, mely semmit sem változott az 1991-es megrázkódtatás óta. Csupán későbbi időpontra halasztották a katasztrófát.


Most úgy tűnik, hogy beletrafált a tiszteletes…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 20:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Barátom felesége nem tiszteletes, hanem a Nemzeti Bankban dolgozik, ezért van némi rálátása a pénzvilágra. Ha valaki rálát nem kell látoknak lenni, hogy tudja, a pénzvilág olyan mint egy nagy lufi. Időnként ki-kilukad, de egyszer várható, egy igazán nagy durranás. Szerintem az még egy kicsit odébb van. A nagy összeomlás ugyanis meg van írva a Bibliában is, de más díszletben mint a jelen. 2001.09.11 komolyabb pánikot okozott a pénzvilágban mint a mostani események, mégis túlélte a tőzsde kissebb visszaesésekkel.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 21:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Részemről gőzöm sincs, hogy mikor durran ki a nagy tőzsde lufi. A barátod felesége, ha a Nemzeti Banknál dolgozik, akkor eléggé tájékozott lehet a pénzvilág kérdéseiben.

Mindenesetre a híradások szerinnt egy nagy ingatlan piaci összeomlást most szenvedett el az USA, és ekkora kamatvágást 84 óta nem csinált a FED azért, hogy konszolidálja a pénzpiacot.

Nyilván gőzünk sincs, hogy mi jön. Recesszió, vagy fellendülés. Vagy valami más...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 22., kedd 21:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy HVG cikk:

http://hvg.hu/gazdasag/20080114_hitelvalsag.aspx

Mindenhol ezekről a bankokról lehet olvasni, mint vezető bankokról:

Idézet:
A világ mértékadó központi bankjai, a Fed, az Európai Központi Bank, a Bank of England, a svájci központi bank és a többi......


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 18:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Csilla!

Kérdezted, hogy miről is szól a könyv. Több része van a könyvnek, amelyek témáját részletesen kifejti a szerző. Egyrészt általában beszél a világ helyzetéről, az új világrendről. Beszél az új világrend tervezőiről, kivitelezőiről, működéséről. Megnevezi a New Age-t, mint az új világrend ideológiáját. És ezután jön a harmadik rész, amelyet most még nem olvastam el, régről meg már nincsenek meg az emlékeim.

Robertson az új világrend gondolataival, tevékenységével kapcsolatosan az alábbit tartja fontosnak.

Robertson írta:
Ahogy már megmutattam, az új világrendről szóló elképzelések nagy részét átható közös alaphang négy fontos gondolatot tartalmaz: (1) a magántulajdon felszámolása, (2) a nemzeti kormányzatok és a nemzeti szuverenitás felszámolása, (3) a hagyományos zsidó-keresztyén istenhit felszámolása, (4) világkormány, mely a felsőbbrendűeknek elismert, vagy okkult értelemben „szakértő” vagy „megvilágosodott” rétegéből kikerült elitből tevődik össze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
rosta írta:
Kedves Csilla!

Kérdezted, hogy miről is szól a könyv. Több része van a könyvnek, amelyek témáját részletesen kifejti a szerző. Egyrészt általában beszél a világ helyzetéről, az új világrendről. Beszél az új világrend tervezőiről, kivitelezőiről, működéséről. Megnevezi a New Age-t, mint az új világrend ideológiáját. És ezután jön a harmadik rész, amelyet most még nem olvastam el, régről meg már nincsenek meg az emlékeim.

Robertson az új világrend gondolataival, tevékenységével kapcsolatosan az alábbit tartja fontosnak.

Robertson írta:
Ahogy már megmutattam, az új világrendről szóló elképzelések nagy részét átható közös alaphang négy fontos gondolatot tartalmaz: (1) a magántulajdon felszámolása, (2) a nemzeti kormányzatok és a nemzeti szuverenitás felszámolása, (3) a hagyományos zsidó-keresztyén istenhit felszámolása, (4) világkormány, mely a felsőbbrendűeknek elismert, vagy okkult értelemben „szakértő” vagy „megvilágosodott” rétegéből kikerült elitből tevődik össze.


Kedves Rosta!

Köszönöm a válaszodat.
Kb. akkor azt írja le ami a Bibliában is meg van írva a végidőkről, csak a mostani és előre várható helyzeteket elemzi.
Én a legjobban persze a gazdasági válságokon kívül, amit észrevettem, hogy a szeretet az emberekből egyre jobban eltűnik.

Csak azt nem értem, tudom, hogy már sokszor elmondtam, hogy miért nem tesznek ellene, hiszen irányító, okos emberek látják.

Üdv szeretettel cilla :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 26., szombat 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
Kb. akkor azt írja le ami a Bibliában is meg van írva a végidőkről, csak a mostani és előre várható helyzeteket elemzi.
Én a legjobban persze a gazdasági válságokon kívül, amit észrevettem, hogy a szeretet az emberekből egyre jobban eltűnik.

Csak azt nem értem, tudom, hogy már sokszor elmondtam, hogy miért nem tesznek ellene, hiszen irányító, okos emberek látják.


Kedves Csilla, szerintem is valami hasonlóról beszélünk, mint amiről a Biblia beszél. A Mammon uralma jött el.

Idézet:
Mt 6,24
Isten és a mammon (Lk 16,13)

"Senki sem szolgálhat két úrnak, mert vagy az egyiket gyűlöli, és a másikat szereti, vagy az egyikhez ragaszkodik, és a másikat megveti: nem szolgálhattok Istennek és a mammonnak."


Ez az új világrend a Robertson szerint a pénzvilág hatalmára alapszik, melynek mindenhol megvannak a helytartói, akik szolgálnak ennek a pénzhatalomnak. Nyilván nem önzetlenül.

Sajnos a könyv nincs meg file-ban, linkje sincs, így nem tudok kopizni, illetve linket adni. Ennélfogva elég macerás lenne idéznem, főleg táblázatokat, felsorolásokat. A pénzhatalom kezében lévő kulcsfontosságú intézmények, alapítványok, bankok, és szervezetek begépelése is sok munkával járna.

Hogy lásd, olyan szervezetekről beszél a Robertson, mint a pénzhatalom Háttérszervezeteiről. Ilyenek a pénzügyi szervezetek, IMF, Világbank, stb., de ilyen például a CFR (Külkapcsolatok Tanácsa), a WashingtonPost, New York Times, Harvard, melyek nem kimondottan baloldali szervezetek, de általában minden futó politikai vonalat támogatnak. Így könnyedén befolyásolhatják az adott országot. Például a CFR tagjai közé tartoztak 1940 óta az összes demokrata, és republikánus külügyminiszterek, és honvédelmi miniszterek, egy ember kivételével. Ez kb 40 ember, nem fogom begépelni őket.

Azért ennyire érdekes ez a kérdés, mert erről a pénzhatalomról számtalan forrásból értesülhetünk. Nálunk is sok agyonhallgatott emberke beszél erről. A legközismertebb a Pokol Béla aki egyetemi tanárként kezdte, majd kisgazdákat támogató szakember volt, jelenleg egyetemi tanár, vagy a Bogár László közgazdász, de a pénzhatalomnak a létezését még Nobel díjas közgazdász is igazolja, ő a Joseph Stiglitz, de a Világbank egykori alelnöke is erről beszél. És hát a Robertson sem kutya.

Ha egyfajta vegyestálat akarsz látni, akkor érdemes megnézni a Nagy kiárusítás című filmet, amely a pénzvilág nemzetközi hatalmáról, és az azt kiszolgló politikusokról, és egyéb elitekről szól egyedi nemzetközi példákat felsorolva. A múlt hétem a Toldiban, és az Urániában ment, én is szeretném megnézni, mert csak angolul láttam DVD-n, és csak sejtettem, mint macska az esőt, hogy mit is mondanak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 10:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Köszi kedves Rosta! :)

Annak a szegény embernek tényleg az a neve, hogy Pokol Béla?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 11:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:

Annak a szegény embernek tényleg az a neve, hogy Pokol Béla?


Kedves Csilla ez komoly!

Erre van is egy sztorim a rokonságból, ahol vannak Pokolok is. Még a múlt század elején a frissen végzett, fiatal Ördög doktor bemutatkozó körutat tett az akkor nagyközségnek nevezett, mára kisvárossá vált helyiség családjainál. Elérkezett az öreg Pokol portájára, és illendőn bemutatkozott, hogy ő az Ördög doktor. Az öreg meg bemutatkozott illendően, hogy ő meg a Pokol.

A fiatal Ördög doktor ezt ugratásnak vette, és kellő kimértséggel kérte, hogy lehetőleg ne vicceljen vele az úr! Tudja, hogy a neve nem hétköznapi, de azért nem kellene vele viccelődni.

Nagyon nehezen lehetett csak meggyőzni arról, hogy valóban a Pokol család portáján van, és az öreg Pokollal kezelt… :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 11:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
:*: :*: :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 20:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nehezen tudnám elképzelni ha gyülekezetbe felkérik nyílvánosan bizonyságtételre!
Volt nálunk egy Király nevű osztályvezető, ki jött a párt titkár és és bemutatkozott neki, mire az elképedt párttitkár megkérdezte: ebben és ebben az ügyben van e valaki más akit segítségül tudna mellé adni?
A jó "öreg Király" bácsi ajállotta a Császárhoz menjen az foglalkozik az ilyen ügyekkel!
Gondolhatod kiakadt a népi demokrácia lelkes híve :-)
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 28., hétfő 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Tamás12 írta:
Nehezen tudnám elképzelni ha gyülekezetbe felkérik nyílvánosan bizonyságtételre!
Volt nálunk egy Király nevű osztályvezető, ki jött a párt titkár és és bemutatkozott neki, mire az elképedt párttitkár megkérdezte: ebben és ebben az ügyben van e valaki más akit segítségül tudna mellé adni?
A jó "öreg Király" bácsi ajállotta a Császárhoz menjen az foglalkozik az ilyen ügyekkel!
Gondolhatod kiakadt a népi demokrácia lelkes híve :-)
Szeretettel Tamás


:*: :*: :*:
Tényleg érdekesek ezek a nevek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 08., vasárnap 11:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A pénzügyi háttérhatalom erejét mutatja ez a pici kis idézet:

Idézet:
Az egyesült államokbeli jelzálogpiaci válság „eredményeként” a világ vezető pénzintézetei mintegy 319 milliárd dollárt kényszerültek leírni.


http://www.mno.hu/portal/559230?searchtext=soros

A vezető pénzintézetek (magán pénzintézetek, nem államiak) csak úgy kipengettek a mellényzsebükből 319 milliárd dollárt az jelzálogpiaci válság rendbetételére...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség