Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 15:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ex,

te tényleg ennyire nem érted, amit írok, vagy direkt nem akarod? Vagy csak direkte szeretsz vitatkozni... (végül is ez is egy időtöltés, de esetleg, ha ezen felülemelkednél akkor te is hasznára válhatnál másoknak :))

Ezt írtam
Idézet:
lehet-e másképp a hit, mint hallásból...

erre te:
Idézet:
Hát nem én találtam ki. :)


akkor mégegyszer:
Lehet-e a hit másképpen, mint hallásból...?
(vagyis: Hogy lehet arról hited, amiről nem hallottál? :shock:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 15:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Ex,

te tényleg ennyire nem érted, amit írok, vagy direkt nem akarod? Vagy csak direkte szeretsz vitatkozni... (végül is ez is egy időtöltés, de esetleg, ha ezen felülemelkednél akkor te is hasznára válhatnál másoknak :))

Ezt írtam
Idézet:
lehet-e másképp a hit, mint hallásból...

erre te:
Idézet:
Hát nem én találtam ki. :)


akkor mégegyszer:
Lehet-e a hit másképpen, mint hallásból...?
(vagyis: Hogy lehet arról hited, amiről nem hallottál? :shock:)


Amit írtam azt éppen a mondatod zárójeles részére írtam:
Idézet:
(hitért megdolgozni?.. :shock: )
Igen, egy fajta hitért lehet dolgozni, ahogy azt korábban írtam.

Amásik kérdésedre:
Idézet:
Lehet-e a hit másképpen, mint hallásból...?
a válasz pedig igen. Lehet.
19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:
20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniilik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek


Tehát az Isten létezésében való hit az nem hallásból van, hanem a teremtett világ maga tesz bizonyságot Róla és ez az a hit, ami mindenkinek adatik, pontosabban kínáltatik, e hit nélkül nem lehet Isten elé járulni. A gyógyulásban való hit nélkül, lehet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Idézet:
egy fajta hitért lehet dolgozni

Te itt nem a Lélek vagy a hit ajándékaira gondolsz? Ebben az esetben nem a hitért, hanem az ajándkékokért "dolgozol meg", nem?
És elárulod, hogy miképpen dolgozol meg ezekért az ajándékokért? Mit kell érte tenned?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 15:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na akkor kanyarodjunk vissza az elejére, mert már teljesen összekuszálódtak a szálak:
írtad:
Idézet:
De több féle hit van.
1. Amit mindenkinek adott Isten (Róma1.)
2. Ami hallásból van. (erre lehet gyúrni)
3. Ezt valóban csak Isten adhatja és adja olyan esetekben, amikor át kell menned a Dunán, de se híd, se komp, se metró, se repülő nincs, se úszni nem tudsz. Marad az Isten adta módszer, átsétálsz hittel.


1. Milyen hitet adott mindenkinek az Isten?
2. Ami nem hallásból van, az milyen? És az mennyire van fedésben az Igével, amit a Biblia által ismersz meg. Mennyiben alakul át esetleg az a hit, ami benned alapvetően ott volt/van?
3. Szerintem ez is a hiten (egyféle) belül értelmezhető - persze most a "hit" alatt kizárólag a bibliai értelemben vett hitet értem.

Mások is úgy gondolják, hogy ennyifelé lehet szedni a hitet, hogy így fel kell bontani részeire? Kíváncsi lennék egyéb véleményekre is.
Szeretnék TISZTÁbban látni ebben a kérdésben. :) Segítsetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
1. Milyen hitet adott mindenkinek az Isten?
Ezt:
19. Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:
20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniilik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek

Idézet:
2. Ami nem hallásból van, az milyen?
Az 1. és 3. típusú. :)

Idézet:
És az mennyire van fedésben az Igével, amit a Biblia által ismersz meg.
100%-ig. :)

Idézet:
Mennyiben alakul át esetleg az a hit, ami benned alapvetően ott volt/van?
Az Isten létéban való hit is átalakulhat, el is múlhat és meg is születhet. A hallásból származó hit meg magától értetődően változhat. Az ajándék hit meg nem tőlünk függ.

Idézet:
3. Szerintem ez is a hiten (egyféle) belül értelmezhető - persze most a "hit" alatt kizárólag a bibliai értelemben vett hitet értem.
Az állításom éppen az volt, hogy Bibliai értelemben van több féle hit. De nem kell ezt neked elfogadni, csak kínálja magát következtetve a különböző igékből, meg a tapasztalatból.

Idézet:
(mások is úgy gondolják, hogy a ennyifelé lehet szedni a hitet, hogy így fel kell bontani részeire? kíváncsi lennék egyéb véleményekre is)
Majd elmondják én mástól még ne hallottam ezt.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Jaj.. :? Feladom. Te nem a kérdéseimre válaszolsz.
Miért fórumozol, ha kitérsz a válasz elől? Ugyanazt minek ismételed el?
-------
Utánanéztem az idézett - szövegkörnyezetből kiragadott - igének.
így folytatódik:

Róma 1
19Mert a mi az Isten felől tudható nyilván van ő bennök; mert az Isten megjelentette nékik:
20. Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.
21. Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.
22. Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;
23. És az örökkévaló Istennek dicsőségét felcserélték a mulandó embereknek és madaraknak és négylábú állatoknak és csúszó-mászó állatoknak képmásával.
24. Annakokáért adta is őket az Isten szívök kivánságaiban tisztátalanságra, hogy egymás testét megszeplősítsék;
25. Mint a kik az Isten igazságát hazugsággá változtatták, és a teremtett dolgokat tisztelték és szolgálták a teremtő helyett, a ki mind örökké áldott.

Ez nekem nem szól egy "3. típusú" hitről. A hitről és az Istentől való eltávolodásról van szó, hiszen azt írja az Ige, hogy bár (ők is) megismerték az Istent, mégsem hálát adtak neki, dicsőítették őt, és nem az Isteni "törvény"(szerűség) szerint éltek, hanem a maguk vágyai szerint... tehát itt egészen másról van szó, mint amire te ezt az Igét felhasználod...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 31., csütörtök 16:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 16:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Jaj.. :? Feladom. Te nem a kérdéseimre válaszolsz.
Miért fórumozol, ha kikerülöd a válaszokat? (Nem igaz, hogy ennyire nem érted a kérdéseket.
Az az érzésem, mintha egy géppel "beszélnék", amelyikbe be van táplálva egy bizonyos szöveg. Akármilyen kérdést intézek hozzád, ugyanazt ismételgeted, függetlenül a feltett kérdéstől.)
Én állítottam valamit, te kérdeztél rá.
Szerintem a kérdésedre válaszoltam.
Kérdezzük meg Erikát, hogy értette-e, amit állítottam (nem egyetétett, csak értette-e), meg válaszoltam. És a kérdésedre vonatkozott-e a válasz?
Továbbá valóban nem kell nekünk egymással beszélgetni, ugyanis te zsigeri ellenző üzemmódba kapcsolsz bármilyen állításommal kapcsolatban és ez nagyon ovis, amihez soha nem volt kedvem. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 16:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Csak annyit még ex, hogy azért még így sem volt felesleges ez a párbeszéd, mert utánanézve az Igerésznek legalább megint világosabbá vált valami. Mégpedig az Isten dícsőségével kapcsolatban, mert ez a fogalom eddig elég ködös volt nekem, de itt most egy kicsit jobban a helyére került.
Amikor az Isteni rend valósul meg, az az Isten dícsőítése - legalábbis ezt értettem most meg.

(Ami azt illeti valóban nagyon másképp gondolkozunk, de ez nem "ovis" dolog, hanem egy nagyon eltérő látásmód, és egyáltalán nem biztos, hogy a tiéd az egyedüli, kizárólagosan helyes álláspont. Nem tudom, miért nálad ez a nagy magabiztosság, de azt észrevettem, hogy általában - és másokkal szemben is - minden témát ebből a felsőbb pozícióból kezelsz, mint aki mindenkinél mindent jobban tud, ért. Te vagy JÓVÁHAGYSZ valamit, vagy lesöpörsz /vagy figyelemre sem méltatod/, de hogy esetleg elgondolkozz, hogy a saját látásod nem helyes, arra még nemigen láttam példát.)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jan. 31., csütörtök 17:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 17:30 
Az ÜDVÖZÍTŐ HIT Isten AJÁNDÉKA, kegyelmének megnyilvánulása.

A hitnek van általános megfogalmazása:
A nem látott dolgok létéről való meggyőződés a reménylett dolgok valósága.
Remélem értitek!
:-)

Az ÜDVÖZÍTŐ HIT azonban már kegyelmi ajándék.
Az IGE és a Lélek munkálja ki az emberben. Nem tőlem van, nem volt a birtokomban, úgy adta az Úr érdemeim nélkül.
Jézus Krisztus is azért jött, hogy HITET adjon, BIZALMAT az Istenben, az Atyában!
Mit tehet az ember? Olvasson, hallgasson Igét és engedjen a Léleknek, ha a szívén kopogtat.

Ha pedig már van ÜDVÖZÍTŐ HITE, akkor hit által cselekedjen és meg fogja tapasztalni, hogy Jézus Krisztus a VALÓSÁG, ami a hitét tovább fogja növelni, erősíteni.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szia Kavics,

az írásodról az jutott eszembe, hogy tényleg lehet 2 féle hit, az egyik a nagyon is látható dolgokra épül, (ld. a fenti igerészt: Róma 1), a másik pedig az, amire te utalsz, vagyis: "a nem látott dolgok létéről való meggyőződés a reménylett dolgok valósága", és ezek valóban az Igéből ismerhetők meg.

Hát valami ilyenféle magyarázatot vártam volna ex-től.

Exnek,
még annyit, hogy én "bibliai értelemben vett" hit alatt az Isten-hitet értettem. És erre mondtam, hogy az csak egyféle lehet. Vagy hiszem, hogy minden Isten-től van, vagy nem.
De ha valaki nem is hisz Isten létében, akkor is lát egy rendet, rendezettséget a világban, és látja, hogy milyen következményei vannak, ha ezeket a törvényszerűségeket, ezt a rendet tiszteletben nem tartva, felülkerekedve ezeken, saját "törvényszerűségeket" gyártva próbál meg cselekedni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jan. 31., csütörtök 20:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
tavasz írta:
Jaj.. :? Feladom. Te nem a kérdéseimre válaszolsz.
Miért fórumozol, ha kikerülöd a válaszokat? (Nem igaz, hogy ennyire nem érted a kérdéseket.
Az az érzésem, mintha egy géppel "beszélnék", amelyikbe be van táplálva egy bizonyos szöveg. Akármilyen kérdést intézek hozzád, ugyanazt ismételgeted, függetlenül a feltett kérdéstől.)
Én állítottam valamit, te kérdeztél rá.
Szerintem a kérdésedre válaszoltam.
Kérdezzük meg Erikát, hogy értette-e, amit állítottam (nem egyetétett, csak értette-e), meg válaszoltam. És a kérdésedre vonatkozott-e a válasz?
Továbbá valóban nem kell nekünk egymással beszélgetni, ugyanis te zsigeri ellenző üzemmódba kapcsolsz bármilyen állításommal kapcsolatban és ez nagyon ovis, amihez soha nem volt kedvem. :)
ex


Sziasztok!

Szerintem Ex a kérdésekre válaszoltál,a saját meggyőződésed szerint. Talán több bizalmat kellene szavaznotok egymásnak, akkor könnyebben tudnátok beszélgetni.

Egy-egy újabb kérdés nem feltétlenül akadékoskodást jelent, hanem csak azt,hogy a másik ezt másképen értelmezi...kell hagyni egy kis időt is arra, hogy leülepedjen, s esetleg más megközelítésből elmondani.

Azt gondolom, hogy nem kellene "becsapnotok egymás orra előtt az ajtót"- hiszen ez egy jó gyakorlópálya is, hogy pl. Ex újrafogalmazd azt, amiben egyébként biztos vagy, esetleg helyes is,de ami másra talán fölényes válaszként hat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 01., péntek 01:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
cilla írta:
--Van ember, aki nem akarja ezt a JÓT, amit Isten készitett neki szemé-
lyesen ?----Mert az AKARATUNKON mulik.- HINNI NEM TUDNI KELL, HA-
NEM A K A R N I !


Érdekes gondolat, kedves Loisz!

Mintha azt mondanám, ember azért nincs hited mert nem akarod.
Szerintem pedig kell hozzá Isten, mert én úgy gondolom, hogy Ő a kezdeményező, Ő adja a hitet.

Hogyan születik meg az emberben a hit mi által?Jelek, csodák Isten Igéje által.Persze ha hallott már, vagy megélt csodákat, neki kell dönteni, hogy igen Uram hiszek, de hallottunk már olyan bizonyságokat, amikor Isten
megszólított embereket, egyszer, mégsem hitt, kétszer, mégsem, és csak harmadszorra hitt.
Persze gondolkodom még rajta, mert lehet, hogy félreértettem amit mondani akarsz, és semmiképpen nem vitatkozni szeretnék, csak beszélgetni.

Üdv szeretettel cilla



- Kedves Cilla!

Jó kérdések ! - Én is végigmentem rajtuk.-- Mi a hit ? BIZALOM ÉS EN-
GEDELMESSÉG.- Miért lett hitetlenné az első emberpár ?-- Mert nem bizott
meg Istenben,- nem vette komolyan a TILTÁST. -Bár hallotta a sulyos kö-
vetkeményeket,--- mégis engedetlen lett.---Sok ezer fa közül pont ez
kellett, ami tiltva volt.---Persze döbbenetes az a csavaros kiforgatása Isten
beszédének, amit a Sátán mondott.- Döbbenetes, ahogy "ráigér" "olyanok
lesztek, mint az Isten."----És az ember lépre ment

-Hogyan születik meg a hit ?? - A Biblia válasza: "A HIT HALLÁSBÓL VAN, A HALLÁS PEDIG ISTEN IGÉJE ÁLTAL." - mondja Pál apostol.

-Ha hallgatom, olvasom Isten Igéjét,- a Szentlélek hitet teremt bennem.

-Ezt a kikritályosodott véleményt sok-sok igehallgatás és bibliaolvasás alap
ján irtam le.---És a tapasztalatom megerősiti.- Igy van ! - IGE NÉLKÜL
NINCS SZENTLÉLEK,--- ÉS SZENTLÉLEK NÉLKÜL NEM LESZ ÉLŐVÉ AZ IGE.

-Rajtam az mulik, hogy milyen szivvel hallgatom, olvasom...Jakab apostol
azt mondja:"Szeliden fogadjátok a belétek oltott Igét, amely megtarthatja
a ti életeteket." - Tehát elfogadó szelidség és nyitott sziv kell, hogy az
Ige belénk oltása megtörténhessék és a megfogamzása is.

--Semmiféle csoda, vagy égi jel ma már NEM TEREMT HITET.- EGYEDÜL
ISTEN IGÉJE ! - a Biblia szerint,- és persze, itt az Élő Istenbe vetett hit-
ről beszélünk,-- nem akármilyen "elhiszemről."

-Azt, hogy HINNI nem tudni kell, hanem AKARNI, - azért fontos, mert
nagyon sokan mondják: - Nem tudok hinni ! - De nem is tesz az ér-
dekében semmit, hogy eljusson a hitre. - Nem jár templomba, ahol hallgat-
hatná az Igét,- nem olvassa,- csak ugy, tudatlanul várja valahonnan a
hitet.

-Isten Igéje ezt az egyetlen utat jelöli meg a hithez: Őszinte, nyitott és
szelid szivvel hallgasd és olvasd,-----a TÖBBIT ELVÉGZI A SZENTLÉLEK.--

-Sokáig nem érti az ember a Bibliát,- csak fogalmakat jegyez meg, de
nem tudja összerakni....mindenkivel igy van.--- Mi annyira messze estünk
Isten gondolataitól,- "Amennyivel magasabb az ég a földtől, annyival
magasabbak az én gondolataim a ti gondolataitoknál ! mondja Ézsaiásnál.

-Ezért bizony i d ő kell hozzá,-- és sok-sok igemagyarázat hallgatá-
sa.---És az a legcsodálatosabb, amikor egyszercsak rájövök: ÉRTEM
amit mond,---SZÓL HOZZÁM AZ ISTEN ! - Ez csakis a Szentlélek
munkája.


---Testvéri szeretettel mondtam el, ami most erről eszembejutott, mint
legfontosabb,- de ha van kérdés,- szivesen és örömmel megbeszélhejük.
:)
Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. feb. 01., péntek 01:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 01., péntek 01:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika ! A válaszod tökéletes ! :) :*:


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Loisz 2008. feb. 01., péntek 04:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 01., péntek 01:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
cilla írta:
exrefis írta:
tavasz írta:
Nem tudom, hogy lehet a hitre "gyúrni".
Például úgy hogy: Abban a hitben, ami hallásból van épülhetsz növekedhetsz azáltal, hogy több igét hallgatsz, többet olvasod a Bibliát, többet foglalkozol Isten igéjével. Ekkor gyarapdhatsz hitben, fejlódhetsz növekedhetsz, hiból hitbe léphetsz, és ezáltal mások hasznára is lehetsz.
ex


Off.
Erről eszembe jut, hogy néha úgy érzem, minél többet olvasom a Bibliát, annál többet nem értek, és napokig forgok egy-egy Ige körül.Volt olyan amire csak 10év múlva kaptam választ, de olyan sokszor homályosan látok.
Amit megértettem, hogy Isten szólt hozzám, Kősziklára állított engem, sajnos
az én lábam néha inog, de a Kőszikla szilárd. :D
on.



-Szia Cilla !

-Arról a háromféle hitről, amiről Ex beszél, nem tudok ! --- A Biblia alap-
ján az Isten és az ember közti kapcsolatban (ha már lehet ilyenről be-
szélni) egyetlen hit jön létre : "KEGYELEMBŐL VAN ÜDVÖSSÉGETEK A
HIT ÁLTAL, ÉS EZ NEM TŐLETEK VAN, ISTEN AJÁNDÉKA EZ." Ef.2,8

-Tehát igazad van, amikor azt mondod, hogy ehhez is Isten kell. - De
ennek folyamatát már leirtam előző levelemben.--- Istentől van,- de mint
BEFOGADÓ-készség, ez már rajtam mulik.---- El is utasithatom,-- vagy
kitárom a szivemet és ott forgatom.--- Ahogy Mária tette, Jézus anyja,
amikor hallotta a csodálatos üzeneteket a kis fiacskájától.--- Nem felej-
tette el, hanem a "szivében forgatta".

-És a próbák, nehézségek, megaláztatások, nyomoruságok átélésében
erősödhet meg legjobban a hit.-Szinte dacosan kiáltom:"Credo quia absur-
dum !!! " - Hiszem, mert lehetetlen !!! - Semmi nem támasztja alá amit
várok, kérek, CSAK ISTEN IGÉJE.---Akkor minden ellenkező látszat elle-
nére: beteljesedik.

-Azért ez nem éppen a "vizenjárásra" vonatkozik.- Csakis olyan dolgokra,
amik Isten akaratával egyezőek. ----De, ha az életem mulik rajta, a me-nekülésnek utja pedig ez,----"Istennek semmi sem lehetetlen."
Én ezt vallom.


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 01., péntek 02:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
tavasz írta:
Még mindig ugyanarról a hitről van szó.
Innen szójáték, vagy szóértelmezés kérdése.
Ha van tisztán ajándék hit és van olyan amiért meg lehet dolgozni, akkor az a két dolog számomra nem ugyanaz, illetve sokan belezakkantak abba, hogy ugyanannak tekintették.
Mert ugye hit nélkül nem lehet Isten elé járulni. Vannak viszont dolgok amit csak hittel lehet elérni. Namost kedves testvérnek valami nem jön be hittel, ezért azt gondolja, hogy azért mert nincs hite, ergo így Isten elé sem járulhat. És máris kész van nála az az elvetettség és a megzakkanás.
ex



--Kedves Ex !

-Bocsáss meg, de ez a magyarázatod: --"van tisztán ajándék hit és van
olyan, amiért meg lehet dolgozni,- akkor ez a két dolog számomra nem
ugyanaz..."

-Mi az, hogy "van olyan hit, amiért meg lehet dolgozni"....??? A Biblia
szerint ilyen hit nincs,--- vagy, ha az ember beképzeli magának a meg-
dolgozott hitet,---az nem Istentől van.

-"Kegyelemből van üdvösségetek, a hit által és ez nem tőletek van Isten
ajándéka ez, nem cselekedetekből, hogy senki se dicsekedjék."Ef.2-9
*************************************************************

-Azt gondolom, ennél világosabban megfogalmazni nem lehet. --
-Azt a hitet, amit valaki a saját erejéből megdolgozva, összehozott :

Isten nem fogadja el !!!! Nem Tőle való !!! A HIT ISTEN AJÁNDÉKA !!!

Üdv-
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 65 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség