Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 13:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Nyugaton tömeges jólét?
jujj....
(láttam az USAban a "tömeges jólétet"...)

Na de hát akkor majd meglátjuk itt is!

Ami meg a kommunista szöveget illeti...nos ha így van, akkor szerinted az Unió kommunista eleveken alapszik. Ha nem így van, lefordítanád amit Ő írt kapitalistára? Az, hogy a nyugat elszívja a pénzünk és nekünk ettől jobb soha nem lesz, ha így marad, az tény. Külföldi befektetőké lesz minden, ahelyett, hogy magyar embereké lenne. Nem az államé, hanem magyar vállalkozások keretében működnének a dolgok. Na de ezt te is látod Ex, hogy itt senki nem sírja vissza állambácsit, csak kényelmes emögé bújni, különben szembe kéne nézni azzal, hogy az állambácsin és a külföldi tulajdonosokon kívül létezik még egy alternatíva.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
semibrevis írta:
Nyugaton tömeges jólét?
jujj....
(láttam az USAban a "tömeges jólétet"...)

Na de hát akkor majd meglátjuk itt is!


Kedves Semi!
Nyitott vagyok minden jobb alternatívára. Mutasd meg, vagy bárki!
Milyen irányba kellene menni akkor szerinted?
:) üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 14:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, egy biztos: ha arra megyünk, akkor ott leszünk előbb-utóbb...

Mielőtt kimentem közölték, hogy aztán semmi bajom ne legyen, mert egy vérvétel $500. A fogorvost meg sem mertem kérdezni. Nyolcezerféle biztosításuk van, és akik azt nem bírják fizetni...

Az USA legeurópaibb részén éltem, épp egy nyomornegyed szélén... ott egy hajléktalan épp olyan mint itt, csak az a különbség, hogy (nem tévedés!) sokkal több van arányában belőlük, mint itt.

Nem baj, majd ebben is utolérjük őket.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 14:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
Külföldi befektetőké lesz minden, ahelyett, hogy magyar embereké lenne. Nem az államé, hanem magyar vállalkozások keretében működnének a dolgok. Na de ezt te is látod Ex, hogy itt senki nem sírja vissza állambácsit, csak kényelmes emögé bújni, különben szembe kéne nézni azzal, hogy az állambácsin és a külföldi tulajdonosokon kívül létezik még egy alternatíva.


Ez az államnál mindenki jobban tud működtetni egy vállalkozást, egy gyárat, és mindent el kell adni szöveg nagyon szdsz-es, mivel ők hangoztatják elsősorban, és nagyon igaztalan. A magyar állami vagyon 90 %-át elprivatizálták. Ez a legmagasabb arány a világon.

Sokszor külföldi állami cégek veszik meg a nagyar privatizálandó állami cégeket. Úgy tűnik, hogy más államok képesek gazdaságosan működtetni azt, amiről az szdsz, és a holdudvara, például a hitgyülisek meg vannak győződve, hogy a mi államunk képtelen erre.

Szóval nekem még az állambácsi is sokkal jobb alternatíva, mint ezek a minden értéket, hasznot besöprő multinacionalista, pénzügyi társaságok, zsákmányolják ők ki bárhonnan is ki az országot...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 29., vasárnap 14:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Ex, egy dolog még nem derült ki: szerinted hova vezet ez, amit a kormányunk jelenleg csinál?

Én valóban nem vagyok közgazdasági ismeretekben túl jól képzett, úgyhogy elolvasnám, akkor te miért gondolod helyesnek azt, ami történik.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 20:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 12:09
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Budapest
A hírekbe is bekerülhetne, de itt talán jobb helye van. Dedikált topik vagy mifene. :)

http://index.hu/politika/belfold/hrv7488!1

Üdv,
Blue


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. ápr. 24., kedd 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Blue highway ACE írta:
A hírekbe is bekerülhetne, de itt talán jobb helye van. Dedikált topik vagy mifene. :)

http://index.hu/politika/belfold/hrv7488!1

Üdv,
Blue


Tipikus:

Idézet:
Ebbe a nagy változtatásba úgy vágtak bele, hogy hatástanulmányok sem nem nagyon készültek. Most mindenki kapkodja a fejét, hogy valami változik, de senki sem tudja igazán, mi lesz mindennek az eredménye.

Mi tudjuk. Az átalakítás eredménye a betegnek jobb szolgáltatást nyújtó, az orvosoknak jobb körülményeket biztosító, működőképes egészségügy lesz. 1989-ben sem hatástanulmányok alapján döntöttünk arról, hogy szükség van-e rendszerváltásra. Mindenki tudta, hogy a rendszer nem jó, és változtatni kell, ahogy ma az egészségügyben. Ettől függetlenül nagyon sok tanulmány alapján dolgoztunk, amelyek az egészségügy évtizedek óta ismert problémáiról és lehetséges megoldásairól szóltak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 29., péntek 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Egészségügy, és ki hazudik, ki nem hazudik témához.
Miközben a Fidesz ezerrel demagógizál az egészégügyi privatizálás ellen (2005-ben népszavazási téma volt), aközben a Fideszes önkormányzatok sorban adják át korházaikat a fideszközeli MediSyst-nek.
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.sorra_pri ... 58432.html

De ha a nyilvánvalóan nem fideszközeli HospInvest, a konkurens nyerne (Eger) hasonló pályázaton, akkor a fideszes csőcselék nemzetárulózik és pokolba küldi a privatzációt, meg a privatizálókat.
http://index.hu/politika/belfold/heves5731/

Csak hogy képben legyetek.
Ahogy korábban mondtam, azon megy a harc a két nagy párt között, hogy a még állami/önkormányzati egészségügyet melyiknek a haveri köre szerezze meg, mert ugye az egészségügy jó üzlet, mint látjuk a Fidesznek is. Közben megy a parasztvakítás.
Nos szerintem helyes a privatizáció, de jobb lenne tisztességes versenyben kiprivatizálni, mint gyűlölet, indulatkeltés közepette marakodni rajta.
Aki az ilyen politizálás mellett kiáll arra van egy használatos kifejezés.
A '60-as években nyugaton a Szovjetunió és a "békepolitika" mellett elvből kiálló baloldali értelmiséget hívták Brezsnyev hasznos idiótáinak.
Nos, most a Fidesznek és az MSZP-nek is vannak hasznos idiótái. Sajnos.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. feb. 29., péntek 23:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tisztelt exrefis!

Kérem, ne sértsen meg több millió magyar embert, azzal, hogy lecsőcselékezi őket, mert félelemmel, és teljes kétségbeeséssel, mára reménytelenül próbálják védeni azt, amit az ő munkájukból teremtettek, amit könyörtelenül rabolnak el, sajátítanak ki pénzemberek. Nagyon sokszor piacot vesznek, és lebontják a gyárakat, földönfutóvá teszik az embereket.

Kérem ne csőcselékezzen le a több millió magyar embert, mert tiltakoznak az ellen, hogy az államhatalomban lévők azokat az állami vállalatokat is privatizálják, amelyeket más országok állami vállalatai vesznek meg. Mert tiltakoznak az állami tisztségviselők kontársága miatt, akik nyiltan bevallják, hogy hazánkban a legrosszabb tulajdonos az állam, míg máshol ez nincs így, hiszen nyereséges cégeket irányítanak más kormányzatok állami vállalatainak vezetői.

Kérem ne csőcselékezzen le a több millió magyar embert, mert tiltakoznak az ellen, hogy az államhatalomban lévők egyrészt államosítanak, hiszen az emberek adóját minden területen növelik, másrészről viszont privatizálnak, amikor az emberek munkájának termését privatizálják, magánosítják fillérekért.

Kérem ne csőcselékezzen le több millió magyar embert, mert tiltakoznak az ellen, hogy az államhatalomban lévők a dolgozók által az egészségükre befizetett befizetett pénzt államosítják, majd az ő megkérdezésük nélkül most egyszerűen privatizálják, magánosítják, átadják a pénzpiac képviselőinek. Az államhatalomban jelenleg regnálók akadályoztatják a népszavazást arról, hogy az eddigi konszenzusos szolidaritási elvet megváltoztassuk-e, és helyette a könyörtelen pénzügyi önérdeket vezessük be az egészségügybe.

Ami a továbbiakat illeti, érdekesnek tartom, hogy már délben tudta az egész ország, hogy a Hostinvest elnyerte az egri kórházat, de ön este 6 húszkor erről még nem értesült.

Mindezek felett még érdekesebbnek tartom, hogy ön a fideszt, és az mszp-t emlegeti kórházprivatizálás ügyében, amikor az egészségügy az szdsz kezében van, akit ön meg sem említ.

Különösnek tartom, hogy a Hostinvest, és az szdsz-es minisztérium közötti összefonódásokról egy szót sem említ. Én azért belinkelek egyet:

http://www.mno.hu/portal/543921?searchtext=hospinvest

A vidéki önkormányzatokkal könnyű vádaskodni, és úgy csoportosítani a híreszteléseket, hogy a mai egri botrányról megpróbálják egy kisebb cégről írt cikkel elvonni a figyelmet. Nem fog sikerülni.

Mivel vidéken gyakorlatilag csak a fidesz, és az mszp nyert, az szdsz csupán Budapesten tudott polgármesteri tisztséget szerezni érdemes a fővárosban utána nézni, mi is a helyzet náluk. Hogy milyen egyszerűen tudnak az szdsz-esek "ügyintézni", rabolni, azt jól mutatja az alábbi hír:

http://www.mno.hu/portal/544047?searchtext=kórház

Isten bocsássa meg magának azt a hangot, és indulatot, amit megenged a becsületes magyar emberekkel szemben. Csak tanácsolni tudom, hogy mutassa ki, hogy bánja bűneit, és bűnbocsánatot nyer, ha őszinte. Ekkor elindulhat a megtérés útján.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Rosta!
Szó sincs itt indulatról részemről. Indulat mindig csak nálad van.
Továbbá szó sincs több millió ember megsértéséről, én arról a csőcselékről beszélek (kb. 200 fő), akik egyik esetben fröcsögve hazaárulóznak, ugyanilyen másik ugyben, ahol Fidesz érdekeltség van fülük botját sem mozgatják. Vagyis egy "igazságtalanság" nem abszolut értékben fáj nekik, hanem pártfüggően. Ez maga az erkölcsi válság, nihil, cinizmus. Csőcselék szellem. És ezek beszélnek erkölcsről. Nevetséges. Erre szerettem volna felhívni a figyelmet.
Sokadszor tapasztalom, hogy te is csak párthovatartozás dimenzóban vagy képes gondolkodni, tehát azt hiszed, hogy egy Fidszes disznóságot ellensúlyozni lehet egy kormánypárti disznósággal. Nem, ez csak annyit jelent, hogy ugyanabba a brancsba tartoznak(mármint a Fidesz), mint akiket szidalmaznak.
Újra tájékoztatlak, hogy nem tisztem a kormányt védeni, marhára nem vagyok velük elégedett, továbbá, ha valaki nem fideszfan, az nem jelenit azt, hogy kormánypárti.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 09:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sziasztok!

Egy példa jutott eszembe. (nem valóságos, kérem átvitt értelemben olvasni, nehogy valósággá váljon :-) )

Megveszem a havi bérletet, de a BKV vezetősége lépcső díjat vezet be.
Azaz hiába van bérletem, ha nem fizetem ki a 20,- Ft-os lépcső díjat, nem mehetek fel a villamosra.
Azt is értem, hogy az utazók közös büntetése ez, mert képtelenek megérteni, hogy a villamos mozgásához emberek munkája szükséges, akik meg nem szeretnek ingyen dolgozni. (te szeretnél?)
Az is benne van a pakliban, hogy a vezetőség trehány módon gazdálkodik a pénzel, sok esetben magukra költik azt, ami nem az övék.

Ezt hogyan értékelitek?

Én "IGEN"-NEL!
:-)

Vagy már kampány csend van?
:-)

A 200 embert Ex én is elítélem, de NEM HASONLÍTOM se a Fideszhez, se az MSZP-hez.
Az a 200 ember szélsőség és magam sem szeretnék közéjük sodródni akár mit hoz a jövő.
Németországban a NÁCI párt mini pártként indult, de mivel a nagyok nem tudtak megállapodni és hozzá jött egy fizikális nyomor, ez a pici kis 200 ember hatalmas tömeggé lett.
Miért nem lehet tanulni a történelemből, ha már az Úrtól nem tudnak sokan?
Ez a kérdés magamnak is szól, általános, inkább kiálltás....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 09:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. márc. 01., szombat 09:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 09:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. márc. 01., szombat 09:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
---


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 01., szombat 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az a baj kedves Péter, hogy teljesen rossz a példa.
A helytelen feladvány értékelés miatt rosszul írtad fel az egyenletet, ezért az eredményed is rossz.
Gondolj csak bele mi történik, ha érvényes lessz az igen szavazat. Semmi, de bevezették a jónépet egy zsákutcába.
Ugyanis ezzel az egészségügy és az oktatás problémáira nem lesz megoldás, aki nagyon át szeretné venni a hatalmat, az nem mondott a megoldásokról semmit, méghozzá azért mert nincsenek titkos módszerek. Azt lehet csinálni, amit csinálnak mindenütt a civilizált világban. Ha ezeket az eszközöket kilövi, csak a saját lehetőségei szűkíti a jövőben.
Tudomásul kellene venni, hogy mindennek az árát a lakosság fizeti. Nincs ingyen nemmi, ha nem vizitdíj, akkor adó, vagy egyéb, vagy színvonal süllyedés. Nincs árkedvezmény, ha így, ha úgy, mindent mi fizetünk, és akkor igazságos ha az fizet, vagy legalább többet, aki igénybe vesz valami szolgáltatást. Az állam nem tud semmit adni, csak elvenni, és minél több pénz elosztását bízzuk rá annál többet lehet belőle ellopni és annál kevésbbé lesz hatékony a működés. Ezért omlott össze a szocializmus.
Elég keskeny kényszerpályát vannak.
üdv
ex
http://www.hirszerzo.hu/cikkr.mondjunk_ ... 58426.html[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség