Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 08:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta és Ex!

Mielőtt egymásnak írtok, csukjátok be a szemetek, képzeljétek el a másik arcát, azokat a mosolyokat és kézfogást, amit már egyszer megcselekedtetek egymással és utána írjátok le a véleményeteket ebben a TÉMÁBAN.
Én is ezt tanácsolom.....

És ha még lehet kampányolni akkor 3-szor IGEN!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 09:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Pauler!

Sajnálatosnak tartom, hogy exrefis úgy reagál a beírásaimra, ha nincs igazi érv a markában, hogy nekiáll személyeskedni. Mindezt úgy teszi, hogy nem támasztja alá a kijelentéseit semmi konkrétummal. Abban a pillanatban, ha korrekten tenné a személyeskedést, például valami önkényes durvaságon kapna, tudna engem idézni az önkényeskedésben, egy szavam sem lenne. Ilyenről persze szó nincs.

Minden kijelentésemet igyekszem alátámasztani, merthát ez a vita alapja.

Az önkényes, alátámasztatlan kijelentgetések semmit sem érnek, márpedig exrefis gyakran ezzel operál, amit már marhára unok. Nem írja le, hogy mire gondol, szinte sosem fejti ki a témát, sőt sportot csinál abból, hogy rákérdez más mit gondol egy dologról, de ő nem ír semmit erről a témáról. Ha néha forrást használ az bulvár.

Részemről nem személyeskedő a viszonyom vele, csupán elmagyarázom, magamnak, ha más olvassa, akkor annak is, hogy miről mit, hogyan gondolok. Ebben különben jó segítő az exrefis, hiszen sokszor lépésenként adja fel a labdát, emiatt tényleg nincs iránta semmi személyeskedő hozzáállásom, ígyekszem érvelve korrektnek lenni. Érzelmet, indulatot végképp nem viszek a dologba. Viszont, ha markáns a véleményem, mégha alátámasztott is, az kemény is lehet a számára. Szerintem jól tenné, ha ilyenkor elgondolkodna.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rosta 2008. márc. 08., szombat 10:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ön őszinte... ez jó...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ön őszinte... ez jó...
???


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 12:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
veled még tegeződős viszonyban vagyok .... ne ijedezz ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 13:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
veled még tegeződős viszonyban vagyok .... ne ijedezz ;)
:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
net2rist írta:
veled még tegeződős viszonyban vagyok .... ne ijedezz ;)
:)

Érdemben is hozzászólhatnál.
Pl. hogy szavazol?
Én bojkottálok. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 14:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Akkor érvelj keményen és ne személyeskedj és ez Ex-re is igaz!
Ez jó út, ebben lehet tovább haladni.

Én is kiváncsi vagyok Net-re, hogy egy ilyen kérdésben él-e demokratikus jogával, vagy a jobbik rosszat válassza és nem megy el szavazni.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 14:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Pauler, olvass utána, mikor személyeskedtem érvelés nélkül exrefissel.

Tetszik, hogy a két havert, a fórum körül állandóan itt legyeskedő, de beírni nem akaró net2rist, meg az exrefist össze tudtam újra hozni. Bár mintha még valaki hiányozna... :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Akkor nézzük az érdemi választ.

Idézet:
Veled szeretek vitatkozni, mert bár nem értünk sokmindenben egyet


Igen, ez így van, sok mindenben nem értek veled egyet.
A vitát egy ideig elviselem, de nem szeretem és nem szeretném szeretni.

Idézet:
Azt tudni kell, hogyha leszavazzák a húszforintos "küszöbdíjat", azt akkor is ki kell fizetni, akár úgy hogy eztán 10020 Ft lesz a bérlet, akár másként


Egy új pontot beírni egy szerződésbe, vagy egy régit emelni 0,0002%-kal, ez jelentős minőségi különbség, főleg, ha ez az új pont képes arra, hogy az addigi pontokat érvénytelenítse. (nem volt nálam 300,- Ft egy vizsgálat előtt és haza kellett mennem pénzért, hiába az évek óta fizetett több 100e Ft és mi van azokkal, akiknek csincs otthon már pénzük?)

Idézet:
nincs ingyen semmi,


Ez egy liberális párt cinikus és provokáló, lázító hazugsága! Eddig se ingyen kaptam az orvosi vizsgálatot. Kire utaznak a választási szlogenükkel? Azokra, akik nem, vagy keveset fizetnek TB-re. Az emberek bűntudatára építenek, bűnösnek akarják őket láttatni, hogy emiatt féljenek és ne nyílvánítsanak véleményt. Sátáni gondolat!

Idézet:
hogy a szolgáltatás tényleges igénybe vevője nagyobb mértékban járuljon hozzá a díjhoz


Nem, én nem kívánom igénybe venni ezt a szolgáltatást. Szeretnék egészséges maradni és ENNEK ELLENÉRE fizetni a TB-t, amit most is vonnak mert ebből a betegeket gyógyítják, de ezt sok nagyon okos ember képtelen felfogni és ezt is értem, meg van az oka.


Idézet:
Ezért aki orvoshoz megy az az alapdíjon túl fizessen, aki tanul, járuljon hozzá nagyobb mértékben a költségekhez


Aki orvoshoz megy az BETEG, tehát kevésbé kereső képes. Ez is egy alap igazság, de ezt megint nem lehet felfogni egész magas iskolázottság után sem. Aki orvoshoz megy az nagyobb részében nyugdíjas, korlátozottan munka képes.

Idézet:
Csakhogy, ha sajnálod az egészre a kalauz fizetését, akkor továbbra is kontrolálatlanul potyáznak és lopják szét a befizetett közöset.


Nem, nem itt kezdődik! Ott kezdődik, hogy olyan bérlet és jegy árak kellenek, amik a VALÓS anyagi helyzetből kiindulva minnél többek számára megfizethetők.

Mt 23,4
Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjokkal sem akarják azokat illetni


Ez a mai politika. És az ebből fakadó zsarolás.

Felnézek OV-ra, mert meg merte cselekedni, hogy először is elhordozható terheket akart bevezetni. Sajnos a nép romlottságát mutatja, hogy nem kért ebből és a hazugságra hallgatott.

idézet:
hogy a kalauz a biztosító társaság

Ha már meg vannak a jó és betartaható törvények, akkor lehet magas büntetéseket kiszabni és szigorúan büntetni. Ehhez pedig nem kell más, mint nem korrupt hivatalnokok. Ehhez pedig erkölcsi érettség kellene, de a politikai példa most az ellenkezőjére sarkalja az embereket.
Ismét csak a skandináv példát tudom felhozni.

Idézet:
Az állami szociális háló Bibliátlan


A császárnak befizetett pénzből jutnia kell a szegényeknek. A császár is osztott alamizsnát az adókból azoknak, akik elszegényedtek.
Persze ez nem jelenti azt, hogy nincs személyes felelőség.

Idézet:
de óriási tévedés azt gondolni, hogy az önzést és pénzhajszolást egy egy eszme vagy rezsim, hozná létre. Az van, és rendszertől független.
A kapitalizmus előnye az, hogy ezt tudomásul veszi és ezt az erőt vitorlába fogja


Igen, az önzés és a pénz istenségébe vetett hit képzelgése valóban nem rendszer függő. Mindig volt és ezt a világot mindig is jellemezni fogja. Ezért van szükség új világra.
A kérdés, hogy ez a hatalmas erő milyen irányba fúj, hova viszi a hajót, milyen vizek felé?

Idézet:
Másrészt a nyereség érdekeltség nem az ördögtől való, hanem teljesen igei


Igen, vannak magok, amik 100 annyit, vannak amik 60 annyit és vannak amik 30 annyit teremnek. Isten országában annyi a változás, hogy nem fokozza a dolgokat, a 30 annyit is ugyan olyan sikernek értékeli, mint a 100-at. Nincs tulajdonosi és részvényesi kör, akik az addigi busás nyereségüket még tovább akarják fokozni, akár azon az áron, hogy mások munkahelyüket veszítik. Mert számukra ÉLET KÉRDÉS, hogy anyagiakban gyarapodjanak, bármi áron.

Idézet:
A gazdaságban igenis a pénznek kell irányítani a dolgokat


A gazdaságot TÖRVÉNYEK irányítják. Nagyon nagy baj az, amikor a pénz uralkodik. (Ezen felül meg minden anyagi és szellemi érték Istentől származik.)
Nekem naponta sok-sok döntést kell meghoznom, és milliós nagyság rendekben is. Vannak döntéseim, amikor nem tehetem meg, hogy több pénz érkezzen a kasszába, mert TÖRVÉNYILEG ez kétséges lenne. Vannak helyzetek, amikor érezhetően ez azonnal nem is derülne ki, DE!!!


Idézet:
altruizmus


:shock:

Idézet:
szolidaritást ettől külön kell gyakorolni, könyörületességben, adakozásban, elesettek segítésében, de ezt nem a gazdasággal összemosva kell mert az törvényszerűen igazságtalansághoz vezet


Az egészségügy nekem a könyörületesség kategória, ezért nem akarom összemosni a gazdasággal, mert az igazságtalansághoz vezetne.

Idézet:
Ezt a görgetős társadalombiztosítást, ha jól tudo Bismark találta ki és olyan jó emberi gondolatnak tűnik, hogy mai napig is alkalmazzák és vannak hívei. Európa egyik nagy problémája, hoga ez a rendszer mindenütt recseg ropog. Nem véletlen ez egy emberi találmány.


A legkisebb társadalomban a családban igen jól működik ez a rendszer és nem ember találta ki, hanem a Teremtő.
Miért nem működik a családokban ez a jó terv? Miért nem működik a "nagy családban"? Nem az Isten a hibás, aki ezt a rendszert megalkotta, hanem a BŰN! És a bűnben élő önző ember. Ezért recseg és ropog és valóban összeomlik, de ez már a Jelenések könyvének eseménye.

Idézet:
A bibiai társadalombiztosítás az, amit többen de leginkább Erikáék csinálnak, vagyis hogy sok gyereket nevelnek fel és ez egyben a sok öröm mellett a társadalombiztosításuk is. Nem sokkal jobb, valódi isteni megoldás egy problémára?


Akkor igen, ha a gyerekek nem maguknak fognak biztosítást fizetni abból a pénzből, amivel idős szüleik gyógyulását segíthetnék![/quote]

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 18:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter!

Csak egy példa megfontolásra - a bölcsödék, ovik fenntartását is az adóinkból tartjuk fenn. Olyanok is akiknek soha nem lesz gyereke. Akinek viszont oda jár a gyereke, az konkrétan is befizet valamennyit a kajáltatásra, - de nem fizeti ki a fenntartás tényleges összegét, amibe mondjuk egy magánovi kerülne.

Ezt a rendszert méltányosnak tartod? Mármint, hogy személyesen is hozzájárul az, aki konkrétan igénybe veszi, nem az egészet a közösből fizetjük. Mert itt érzek analógiát.

Abban igazad van,hogy eddig sem ingyen volt - mert a te adóidból fizették - de így még konkrétabban az fizet, aki igénybeveszi. Aki rászoruló az pedig élvezhet méltányosságot. Aki hipochonder, vagy a társalgási igényét akarja kielégíteni, az meg a saját zsebére teszi.

A tandíjnál meg végképp látható, hogy csomó-csomó diák lébecol, nem jár be az órákra, és a gagyi oktatás gagyi diplomát ad. Ha fizetsz, akkor pedig megbecsülöd, és számonkéred a színvonalat. Ettől még lehet olyan ösztöndíj rdsz - ahol a csóró, de jó tanulót támogatják.

Emellett tökre megértem, hogy szerzett jogairól az ember nem mond le szívesen.

Üdv:
I.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 18:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Köszönöm Indu!
Megnyugtattál. Már-már azt gondolom, hogy talán én nem írom le elég érthetően a gondolataimat, hogy értelmes emberek nyilvánvaló dolgokat nem akarnak megérteni, de a beírásod után megnyugodtam, hogy mégis csak érthető valakinek. :)
Az értetlenség oka máshol keresendő.

Idézet:
Emellett tökre megértem, hogy szerzett jogairól az ember nem mond le szívesen.
E mondatod apropóján válasolnék Péternek.
Az én felfogásomban bizony az az önzés, hogy az igénybe vett szolgáltatásért nem akar valaki fizetni, holott nyilvánvaló, hogy annak akkor is ki kell fizetni az árát csak akkor a többiek fizetik.
Bizony a 3xigen ugyanaz az önzés amit nem sokkal korábban bírálat alá vettetek. Jogosan. Csak meg kell látni, hogy ebben is bizony az munkál.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Indu!

Éppen azoknak kellene fizetni az óvodára, bölcsődére, akiknek nincs gyereke. A társadalom működése olyan, hogy munkával lehet a javakat megtermelni. Ezeket a javakat éppen azok a gyerekek fogják a jövőben előteremteni a gyerektelen embereknek, amikor azok nyugdíjasok lesznek, akiknek most a bölcsijüket, a ovijukat fizetik. ezeknek a gyerekeknek a munkájuk, és adójuk révén fogják majd fenntartani a közlekedést, az egészségügyet, a nyugdíjellátást, az igazságszolgáltatást, kultúrát, és még számos dolgot. Tisztességtelen lenne a társadalom eltartását végző gyerekek ellátásának terhét csak a szülőknek viselni.

Éppenhogy azok lennének a potyautasok, akiket a gyerekeid el fognak tartani, és nem fizetnének be a gyerek nevelésébe. Olyannyira azoknak kell fizetni a gyerekek bölcsijét, óvodáját, akiknek nincs gyerekük, hogy voltak, de lehet, hogy jelenleg is vannak országok, ahol gyerektelenségi adót fizettetnek azokkal, akiknek nincs gyerekük.

Hasonló a helyzet az oktatással. Az egyetemet végzett embereknek nem az az első, és legfontosabb jellemzőjük, hogy ostobák, és buták, lébecol az illető, és gagyi a tudása, hanem az, hogy okosak, és felsőszintű módon képesek részt venni a társadalom különböző területein, a piaci, és nem piaci szférában a munkákban. A társadalom jól felfogott érdeke, hogy támogassa a társadalom működéséhez szükséges felsőfokú képzést.

Az egészségüggyel kapcsolatban nem ildomos szerintem hasznossági alapon érvelni. Itt a tudomány, vagy a hit oldaláról érdemes érvelni. Persze lehet a hasznosság oldaláról is.

Az etológia tudománya szerint az ember olyan lény, aki jellemzően segíti az öregeket, a betegeket, a gyengéket. Egyfajta, egyenlő, és nem dominancia elven működő elosztás jellemző rá. A tudomány tehát azt mondja, az ember temészetes állapota a szolidaritás, a segítségnyújtás, a betegek, öregek segítése.

Az országunkra általánosan jellemző keresztyén hit szerint az irgalmasság, a betegek, elesettek segítése az egyszerű ember mindennapi feladata. Jól látszik, hogy a tudomány, és a hit is hasonlóképpen fogalmaz az ember viselkedésével kapcsolatban. Az egsészégügybe természetellenes, nem szabad belehozni olyan tényezőket, mint önzés.

Másrészt a hasznosságot nézve, ha kezelünk egy beteget, és az állapota nem romlik, sőt javul, az azt jelenti, hogy kevesebb költségbe kerül, sőt munkaképes is lesz az illető.

Ami a hipochondert illeti, itt is lehet hasznossági oldalról kezelni a kérdést. A probléma ugyanis nem az, hogy túl sok ember megy el az orvoshoz, hogy hipochonderek vagyunk. Éppen hogy az a baj, hogy nagyon kevés embert lát orvos. Sajnos a megelőző vizsgálatok, szűrések nagyon hiányoznak az életünkből. Japánban, a világon a leghosszabban élő népességgel rendelkező országban, már a húszas évek óta működik egy minden egyes lakosra kiterjedő szűrés rendszer, amelyet minden évben minden emberen megejtenek. Ez látszik is az életkorukon…


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Indu!

Igen, az ovodák és böcsödék működésében a szülők is fizetnek az ellátásért. Az ételt kifizetik a gyerekek után.

A szülők dolgoznak, ezért lehetőségük van azt a pár ezer Ft-ot befizetni.
Az óvoda pont azt teszi lehetővé, hogy a szülők munkát végezzenek, bevételük legyen és ebből a gyerekek étkezésének egy részét állják.

A kérdésedre a válasz:
Igen, méltányosnak tartom. (igaz mi nem fizetünk a négy gyerek miatt)

Ezzel szemben nem tartom méltányosnak, hogy egy beteg embertől ilyen formában pénzt szedjen be az állam, hogy miért, azt leírtam.

Nem szeretnék semmit fizetni, ha beteg vagyok. Miért? Mert nem lesz bevételem, nem tudok dolgozni, hiába is szeretnék.
Azt szeretném, hogy ha beteg vagyok, akkor az egészségesek megtermelt javaiból gyógyulhassak.
Ezt lenne jó egymásnak biztosítani. Szerintem...

A hipohonder is beteg, sőt egy idő múlva testileg is az lesz, de ez egy másik probléma, a társasági igényre nincs válaszom.

A 100%-os fizetős iskolák sokkal gagyibb diplomákat adnak, ez tény!
Az ingyenes oktatás miatt a felvételi sokkal szigorúbb tud lenni, mint a fizetős. Itt olyanok is jelentkezhetnek, akik értelmesek, de nincs gazdag szülői háttér, ezért többen jelentkeznek ide.

Lemondani? Nem volt lemondás, elvétel folyik és az más....
Évek óta folyamatosan nő az adó teher, már két fizetés emelést úgy éltem meg, hogy kevesebb a netto pénzem.
Most van lehetőség, hogy egy feltett kérdésre egyáltalán válaszoljak!
És válaszolni is fogok, ha az Úr éltet.

A kötelességek mellet valóban vannak jogok, az egyiket növelik a másikat kurtítják, én így látom.
Ítéld meg magad, hogy ez jó, vagy rossz.

Jó éjszakát és sok tejet és tele pelusokat kívánok.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 08., szombat 22:50 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Ez igaz, hogy rendet kéne csinálni,az egészségügyben, főleg ahol mindent szétvertek. Csak nem ez történik, hanem a hihetetlen káosz létrehozása. Megoldhatatlan helyzetek állnak elő.
Sajna ép ebbe van egy kis belelátásom. Innen már azok is menekülnek akiknek az életük ez volt. Nem tudom mi lesz ennek a vége. Végső soron ma a beteg nagyon nehéz helyzetekbe kerül, főleg vidéken. Akinek nincs sok pénze és komolyan beteg...Az egyik kormánypárti politikus azt mondta, hogy azok fizessenek aki rá vannak szorulva és ne mindnyájan az egészségesek...Ezzel Isten ítéletét hívja ki. A jóléti, még egészséges ember pökkhendisége ez. Sajnos ez a kívánatos irány.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség