Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Fony, nem beszéltünk össze, hiszen egy perc különbséggel válaszoltunk. Ugyanazt mondjuk mindketten, és ez nem lehet véletlen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Fony,
a lap stilusat en kedvelem, ha vannak is hibai, azokat is probalom onkritikusan olvasva. eloszor magamra nezve ertelmezni. Ez gyakran a segitsegemre van. Megprobalok az elsore meghokkentonek tuno tartalommal is valamit kezdeni, igy ertelmezni.
Udv, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 19:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Kedves HUN!

Félreértett.
Nem a lap stílusával van gondom, azt sajnos nem volt módom eddig megismerni, jelen pillanatban pedig ilyen marketing mellett nem is vágyom rá.
Szerintem ha akarja, ezt Ön is megláthatja.
A szamaras kép az Önök lapjáról van idelinkelve, ha onnan eltűnik, innen is el fog.
Szerintem a javukra válna.

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 19:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
rosta írta:
Kedves Fony, nem beszéltünk össze, hiszen egy perc különbséggel válaszoltunk. Ugyanazt mondjuk mindketten, és ez nem lehet véletlen...


Kedves Rosta!

Ezek szerint egyetértünk...

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 19:09 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Rosta irta:
"... a lapból magából legfeljebb tartalomjegyzéket. Számomra ez semmit nem mutat a lap lelkületéből."

Kedves Rosta,

idemasolom az egyik tartalomjegyzeket, aminek nagy reszet mar a cimek alapjan is eleg beszedesnek tartok:


* Geréb Attila: Hogyan lehetséges ez? - adventi kérdések (igetanulmány)
A diktatórikus rendszerek arra törekednek, hogy tömeggé gyúrják az emberek sokaságát, mert a tömeg nem tűr meg egyéniséget, személyiséget. Isten mindig közösséget hozott létre elhívott gyermekeiből. Jézus Krisztus közösségeket, gyülekezeteket hívott életre, amelyekben felelősségteljes személyiségek, egyéniségek munkálkodnak.
* Csohány János: Advent és karácsony - ünnepeink története
Úgy szól azonban Isten ígérete, hogy Krisztus visszajön látható alakban és újjá teremti a világot, amiben nem lesz többé bűn, betegség, nyomorúság, halál, hanem Isten szeretete tölti be azt.
* Hamarkay Ede: Pszeudonim - szemelvények az írói álnevek kiskertjéből (publicisztika)
* Csohány János: Újévi emlékezés - előrelátó gondolatok az újévre
* L. Kozma Borbála: Apafi Mihályné Bethlen Kata - 2. rész (életrajz)
* Pótor Imre: Hetvenéves a vásárosnaményi református templom orgonája (gyülekezeti beszámoló)
* Gyöngyösi Korsós András: Végtelen, vagy végtelenített kérdések? (publicisztika)
* Szabó Dezső: A magyar protestántizmus problémái - 2. részlet (publicisztika)
* Viczián István: Az igazi igehirdetés a Szent Lélek munkája! (olvasói levél)
* Babbácsi, a dáthás lelgibázdor (képes anekdota)


udv, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 03., hétfő 21:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
kedves Fony,

ez egy nyomtatott sajtó. ma talán természetes, hogy minden nyomtatott dolognak van digitális változata. bár, a csata még nem dölt el, az utóbbi egy-két évben tapasztalni egyfajta rendezödést a digitális és a papiralapú között.
pusztán a digitális változat hiányát hibának felróni nem gondolom, hogy megalapozott.

a lapból mindenki kérhet számot, amit eljuttatunk hozzá, és ö maga eldönti, mit kezd vele.

ez önre is vonatkozik. bármilyen postai cimet (akár postafiók) megadhat, mi a lapot elküldjük. akkor megismerheti a tartalmát is, mint ahogy mindenki megismerheti azok közül is, akik ismeret nélkül váltak szakértövé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 04., kedd 00:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
szamár lelöve, helyette lett egyszarvú.

ezek után talán visszatérhetünk kiindulópontunkhoz, ami miatt ezt a topicot létrehoztam, vagyis várom azok hozzászólását, aki ismerik a Református Élet című lapot, az ismeretük alapján kialakult valamifajta véleményük, jobbitó szándékú észrevételük van, vagy épp kérdéseik vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Református Élet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 06., csütörtök 15:29 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 29., péntek 19:36
Hozzászólások: 2
Üdv mindenkinek aki olvas és aki nem olvas!

Én olvasok Ref Életet és kívülállóként is nagyon jó véleménnyel vagyok róla. Végre valami, ami egy 28 éves gyakorló hitű református fiatal érdeklődési körének is megfelel. Tavaly még csak az édesanyáméknak járó példányokat olvasgattuk, de idén úgy döntöttünk a férjemmel, hogy külön is megrendeljük. Ha nem is vagyok teológus, református vallástanárként van némi szakmai rálátásom is a dologra és nem értem mi ez az óriási felháborodás a lap körül. Én olvasok és a tartalom alapján ítélek. Abban pedig egészen idáig semmi olyat nem találtam, ami akár dogmatikailag akár más szempontból ne férne össze református meggyőződésemmel. /Elolvastam a leveleket amiket felraktatok (admin es HUN) és nem szeretnék a levéltár igazgatójának a helyében lenni. Elég kellemetlen lehet levéltár igazgatóként ennyire tájékozatlannak lenni alapvető fogalmakat illetően és ezt magamról kiállított szegénységi bizonyítványként még el is küldeni ennyi helyre. A véleményem a levelek elolvasása után az, hogy csupán mert valaki állít valamit, az attól még nem tény. A tényeket demokráciában bizonyítani lehet. Én a bizonyításig –amit kíváncsian várok - továbbra is a lap tartalma alapján ítélek, nem pedig a kiadójáról szóló állítólagos híresztelések alapján./
A lap érdekfeszítő és változatos tárgykörű cikkeket tartalmaz, ami különböző korú és érdeklődési körű olvasókört köthet le. (Sose gondoltam volna, hogy édesanyám, aki a Reformátusok Lapjának is előfizetője, és én ugyanazt a folyóiratot fogjuk olvasni.) Én a történelmi vonatkozású cikkek mellett az életrajzi írásokat, riportokat és publicisztikákat kedvelem legjobban, a diákjaim babbácsit értékelik nagyon, édesanyám pedig inkább az igei tanulmányokról, igehirdetésekről szokott beszélni. Az irodalmi részek se rosszak. A hirdetések annyira nem dobnak fel, de a többi általam olvasott folyóiratban sem nagyon szoktak lekötni J
Szóval szerintem hajrá Református élet! Aki pedig nem olvasta eddig azoknak őszintén ajánlom. Szamarak vagy nem szamarak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 07., péntek 16:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Áldás Békesség! Sziasztok!

Én se ismerem az újságot, még nem is hallottam róla.

Áldást kívánok az újság szerkesztőinek és kívánom azt, hogy az Úr Jézust dícsérjék és szolgálják minden írásukkal, fotóval, betűvel.

Amikor egy CD-t meg szeretnék vásárolni, akkor lehetőség van bele hallgatni egy-egy dalba.
Itt is érdemes lett volna ilyen "bele hallgatásokat" engedélyezni, hogy többen is hozzá tudjunk szólni érdemben.

Vásárolni és előfizetni egyelőre nem szeretnék.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Református Élet
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 10., hétfő 15:19 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 29., péntek 19:36
Hozzászólások: 2
Szia Pauler,

Itt is van "belehallgatás". Irj a szerkesztőségnek, és küldenek egy lapszámot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 17:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Köszönöm a lehetőséget!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 17:42 
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 23., szombat 15:45
Hozzászólások: 14
Kedves Pauler,

a lap email cime:
ujsag kukac exodus.hu, itt lehet legegyszerübben kérni egy mintaszámot, postacim megadasaval es kuldik a lapot bemutatkozaskeppen, ingyen.

udv, HUN


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Keresők kérdései
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 18:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
-- Amikor ezt a topicot megnyitom, - az utóbbi időben ugy érzem, mintha
egy kereskedelmi hiradót néznék, olvasnék--- folyton és agressziven
ugyanazon HIRDETÉSSEL !

- Ez felelne meg a "Keresők kérdéseinek" ? - Egy idő után,- az ember
unottan,- tovább megy, -érdemi megtekintés nélkül- az eröltetés mindég
bumeráng.- Forditva éri el a célját.-

-Gondoltatok már erre, kedves hirdetők ?


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 11., kedd 22:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 16:35
Hozzászólások: 12
Kedves Loisz!

Véleményével kiváncsivá tett.
Ön vajon mit tenne, ha egy református havilapot inditana útjára, és egyben azt is szeretné, hogy ezt valóban minél több ember megismerhesse, minél több ember információt találjon benne, olvasni tudja, elgondolkozzon esetleg az abban foglaltakon, akár saját véleményét is megformálja ezáltal, hovatovább esetleg közre is adja a késöbbiekben saját kialakult véleményét, s ezáltal egyfajta diskurzus alakuljon ki.

A magunk részéröl - mint ahogy ezt az elsö post-ban is megirtam - arra voltunk kiváncsiak, hogy vajon a parókia fórum látogatói mennyiben ismerik ezt a nyomtatott sajtót, ill. mennyire van hajlandóság az internetes fórumok látogatói részéröl arra, hogy papiralapú információt is a kezükbe vegyenek.

Hogy miért épp a keresök kérdései között? Azért , mert az volt odairva, hogy "itt bátran kérdezhetsz".
Ha pedig szimbólikusan akarom értelmezni, akkor azt mondhatom, hogy lapunk valóban a keresö embereknek szól. Akik nagyrésze bár elmondhatja magáról, hogy "megtaláltuk a Messiást", de ezt nem valami végállomásának tekinti, hanem éppen valami kezdetének. Mert az az út, ami a Messiás megtalálása után következik, még számtalan kérdést tartogat magában. Évtizedek óta hitben járó embereknek is lehetnek keresö kérdései, söt az baj, ha valakinek már nincsenek is kérdései.

Várom szives tanácsát, hogy mit kezdjünk akkor, ha nem épp egy református internetes fórum olvasóit-iróit kérdezzük meg.

üdvözlettel:
Mirm László


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 12., szerda 16:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Mirm László!

Csak egy aprócska, zárójeles megjegyzésem lenne ehhez a legutóbbi hsz-hez. Akár értelmezhetnénk így is a "Keresők kérdései" kifejezést, de egy Fórumon, ahhoz, hogy az emberek ott találjanak egy hozzászólást ahol számítanak rá, és ahol érdekli őket - ehhez célszerű az első beírás előtt pár oldalt, topikot végig olvasni, és így felmérni, hogy az indított téma, vagy a felmerült gondolat hova illik a leginkább. Persze a fórumozást is tanulni kell - de célszerű így eljárni, mert így jobban megtalálja az ember a kívánt célközönséget.

Ez a blokk azoknak a kérdéseknek lett létrehozva, amelyek az Isten felé tapogatózó emberekben merülnek fel. Káros is lehet akár, ha itt botlanak bele hívők belügyeit taglaló vitákba.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 53 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség