Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 13:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
bocsánatot kérek, hogy EGYEDÜL ÉN a topic témájához illőt mertem írni...

nem teszem többet...

de ha nem is írhatok, nem is hallgathatok.... felkötni talán azért nem kéne magam.... vagy de?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 13:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
----

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tavasz írta:
...

Még az jutott eszembe tegnap, hazafelé menet gondolkozva, hogy:
Jézus nem azt várja tőlünk, hogy minél harsányabban, hangosabban, látványosabban dícséjék őt, hanem pl. az emberekkel való bánásmódon, az alázatunkon... keresztül szeretné megtapasztalni az iránta való szeretetet.

A hozzászólás legutóbb tavasz által Csüt. Ápr. 03, 2008 2:55 pm-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.


gondolom erre a hozzáfűzésre gondolsz: TELJESEN egyetértek
nem tudom hol olvastam a tankolós példát...

a kereszténység PONT ANNYIRA szól arról a néhány óráról, amit az ember a gyülekezetében tölt harsányan vagy kevésbé harsányan, de mindenképpen töltődéssel, mint az autózás a BENZINKÚTON történtekről

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 19:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azt gondolom, hogy valóban szükség volna egy "keresztény értelmiségre", még ha nem is feltétlenül egy olyanra, ami erről az embereknek manapság eszébe jut, kinek "melyik", ízlés és háttér szerint különbözően.... az amerikai "keresztény üzletemberektől" a mai magyar "keresztény politikusokig"

nem reménytelen az ügy.... de nem is túl egyszerű...

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2008. ápr. 03., csütörtök 14:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 19:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 14:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
nem tudom hol olvastam a tankolós példát...

a kereszténység PONT ANNYIRA szól arról a néhány óráról, amit az ember a gyülekezetében tölt harsányan vagy kevésbé harsányan, de mindenképpen töltődéssel, mint az autózás a BENZINKÚTON történtekről
Én írtam itt korábban, de azt, válasz megkerülésnek tartotta, pedig szerintem éppen válasz volt a kérdésére. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 15:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Egy pasaréti igehirdetésből:
Idézet:
… mit kíván az Isten mitőlünk ?
Azt lehet mondani, hogy tiltja az önkényes istentiszteletet. Tiltja azt, hogy az ember a maga feje után döntse el, hogy hogyan akarja tisztelni az Istent. Isten maga akarja megmondani, hogy milyen tisztelet tetszik neki, mi az ami az ő lényével összeegyeztethető.



és egy másik idézet:

Idézet:
Megismertük Isten hozzánk való mély szeretetét, és ezért vágyunk arra, hogy minden nap őt szolgáljuk, s a lelkületünk és a viselkedésünk egyre inkább szentségéhez és tisztaságához méltó legyen, mert nem akarunk szégyent hozni arra a Névre, melyet képviselünk.
Isten tisztelete elsősorban a testvéreink, és minden ember felé való tiszteletben fejeződik ki. Mások emberi méltóságának tisztelete, a feléjük való felelősség és segítségnyújtás abból fakad, hogy Istent, mint minden ember teremtőjét tiszteljük. Ez motiválja azt, hogy a legnagyobb segítséget igyekezzünk adni számukra, mégpedig az igazság megismerése által szabadulást a bűnös életből.
Abban, hogy mennyire tiszteljük testvéreinket, lemérhető, mennyire tiszteljük Istent. Azáltal, hogy tiszteljük egymást, Isten munkáját becsüljük meg egymás életében, amelyet napról napra végez bennünk Szelleme által.
Tiszteletünket a testvéreink felé való alázat és önzetlen szolgálat által fejezhetjük ki, mely Isten előtti alázatunkról is tanúskodik. Az istentisztelet tehát "Istenszolgálatot" jelent, amely azáltal valósul meg, hogy Isten munkájának előmozdítására törekszünk testvéreink életében.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:12-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
exrefis írta:
tavasz írta:
Mit teszel pl. te keresztényként, azonkívül, hogy eljársz ezekre az alkalmakra, ott jól érzed magad, és a kis szűk közösségeden, családodon belül gyakorlod a magad módján a hitedet, (nyelveken) imádkozol. Mit jelent még neked ezen túl, hogy keresztény vagy. Milyen felelősséget érzel pl. az embertársaidért, a környezetedért... stb. ?
Ugy nem azt várod, hogy itt kürtöltessek magam előtt? :) ex


Nem, nem ezt várom.
Hanem azt, hogy az elméleti okoskodáson kívül valami élőt is láthassak abból, ami a kereszténységedről szól. Abból, ami a formalitásokon túl mutat. Nem elég a Bibliát felmondani - sztem.

Ez az élő hit hiányzik már nagyon régóta innen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 03., csütörtök 21:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
tavasz írta:
Azért az sem mindegy, hogy azt a néhány órát hogyan tölti az ember. Nemde? Nem mindegy pl., hogy mivel töltődik...

Egy istentisztelet megmutatja, hogy milyen a Jézushoz való viszonyulásunk. Az istentiszteletben is benne kell lennie az alázatnak.
Annak az alázatnak, hogy nem Jézust igazítom a magam igényeihez, hanem én igazodom Jézushoz.
Én nem hiszem, hogy Jézus kiállt volna egy színpadra, hogy ott - már bocsánat - csápoljanak neki. Nem ez a kereszténység lényege. Ez egy látszat dolog, aminek semmi köze az igazi istentisztelethez... sztem.
Most a plasztikus válaszhoz szükségem lenne egy hátast dobó emotikonra. Nem tud valaki kisegíteni? :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 10:27 
Offline

Csatlakozott: 2007. aug. 24., péntek 14:01
Hozzászólások: 104
Tartózkodási hely: Budapest
exrefis írta:
tavasz írta:
Azért az sem mindegy, hogy azt a néhány órát hogyan tölti az ember. Nemde? Nem mindegy pl., hogy mivel töltődik...

Egy istentisztelet megmutatja, hogy milyen a Jézushoz való viszonyulásunk. Az istentiszteletben is benne kell lennie az alázatnak.
Annak az alázatnak, hogy nem Jézust igazítom a magam igényeihez, hanem én igazodom Jézushoz.
Én nem hiszem, hogy Jézus kiállt volna egy színpadra, hogy ott - már bocsánat - csápoljanak neki. Nem ez a kereszténység lényege. Ez egy látszat dolog, aminek semmi köze az igazi istentisztelethez... sztem.
Most a plasztikus válaszhoz szükségem lenne egy hátast dobó emotikonra. Nem tud valaki kisegíteni? :D
üdv
ex


Hát, én is majdnem dobtam egy hátast, amikor végigolvastalak titeket...

Mit is mond az istentiszteletről a "célszemély"? "Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben: ott vagyok közöttük."

Ha ez így van, akkor tessék mindenkinek ehhez illően viselkedni, ennyi.

Én voltam baptistáknál kórus fellépésen, hitgyülisekkel imádkoztunk közösen egy beteg barátunkért, voltam katolikus (!) istentiszteleten, ahol az emberek ég felé tárt karokkal ünnepeltek, és nem tartottam tiszteletlennek.

Tavasz, ha gondolod, és el tudsz jönni, szívesen látunk református koncerten is...

Ex, próbálok jó példát mutatni, kérlek, hogy folytasd: te mit tartasz
szépnek és értékesnek a református istentiszteletben? Na, gyerünk... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 10:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 18., szerda 20:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 19:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Miért szeretek abba a gyülekezetbe járni, ahol Isten elhívott?

Isten Igéje hírdettetik!
Az üzenet személyes, a SAJÁT életem mindennapi bűneit hozza elém.
Nincs - kevés :-) - a politika.
Mindig hírdettetik a bocsánat, a megváltás öröme, az új élet szabadsága.
Testvéreim élnek ebben a Testben.
A liturgia számomra letisztult és ebben a tisztaságban az Úr Lelke szabadon járhat.

Dicsőség Jézus Krisztusnak ezért.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 04., péntek 20:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Shannon írta:
Ex, próbálok jó példát mutatni, kérlek, hogy folytasd: te mit tartasz szépnek és értékesnek a református istentiszteletben? Na, gyerünk... :D
Ravasz!! :D

Nos, amit mindenképpen értékesnek tartok az az istentiszteletnek a keretei, tehát:
dícséret,
szabadon mondott imák
Isten igéjének a hirdetése, prédikáció és mindenképpen az, hogy a kályhának, tehát a kiinduláspontnak, az alapnak Isten igéjét tartják.

És most komoly önmegtartóztatással nem mondok semmit arról, hogy ugyanitt mik a bajaim. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 90 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség