Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Avatar (személyes kép) készítése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Sziasztok

Gondolom ti is elkezdtetek gondolkozni azon, miként lehetne a kedveteknek megfelelő kis képet, jelképet kitenni a nick-etek mellé, hogyan lehetne elkészíteni a kis képet, amelyet itt úgy hívnak, hogy avatar.

Nekem szerencsém volt, mert a munkahelyemen van egy Corel photo paint nevű programom, de gondolom, majd beír ide Erika is, akinek valami sokkal közismertebb programja van, amivel elkészítette az ő avatarját.

Én a könnyebb végét fogtam meg a dolognak, mert a mobilomon kerestem, és vásároltam, majd letöltöttem egy nekem tetsző .gif-es kiterjesztésű képet. Ezt .jpeg formátumba mentettem el, ami még kisebb memóriát igényel. Majd ezt a képet tömörítettem egészen addig, amíg a Windows XP média nézőkével megnézve a képet azt írta ki a program, hogy a pixel szám elérte a szükséges 80x80-at. Tudjátok, hogy csak 80x80 pixeles, 6 kByte nagyságú képet fogad el a rendszer. Ennyire kell tömöríteni.

Ezután a gépről, a Profil beállításból a "Tallózás" nevű gombbal megkerestem hová tettem a tömörített képet a gépemen, majd azt egy kattintással elküldtem a rendszernek.

Próbátam kb 2 Mbyte-os .jpeg-es képet tömöríteni 6 kByte-ra, de őszintén szólva kudarcot vallottam, mert annyiféle színhibát, és egyéb torzítást behozott a kissebbedő képbe a tömörítés, hogy a végén az élvezhetetlenné vált. Mondjuk az én képeim élből 5 Mpixelesek, 2 MByt-osak, tehát ezt tényleg nehéz tömöríteni.

Talán úgy lehetne megpróbálnotok saját magatokról, vagy másról készíteni képet, és azt betenni avatarnak, hogy a fényképezőgépeteket a legkissebb felbontásba, és a legkisebb finomságúra állítsátok be, amikor a fényképet készítitek. Így egy relatíve kisebb .jpeg-es képet készítettetek, amiről már könnyebb olyan szép képet készíteni, mint azt Erika fia tette, és amit Erika nick-je mellett láthattok.

Várom még a témában az okos megszólalásokat, mert az enyém csak egy próbálkozó amatőr kezdeti tanácsa volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 17:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Rosta,

nos, így készült az avatar:

a képet a Macremedia Fireworks progban lekicsinyítettük 80*80 pixelesre. Mivel az a program csak a saját képformátumában rakta volna el a képet, ezért átmásoltuk az xp rajzolóprogramjába, ahol csak egyszerűen elraktuk jpg-ben

még az érdekesség kedvéért a jobb képekből előkészítettünk egy párat, úgyhogy majd cserélgetem :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Lehet még ennél is egyszerűbben
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 18:57 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Én általános képnézegetőként is az Irfanview nevű - ingyenes - programot használom, amivel a legegyszerűbb képmódosítások is elvégezhetők, így pl. az átméretezés.
(Image/resize)

A program kisebb mint 1MB - már ha ez mond valamit -, és többek között a Parókia portál szerveréről is letölthető:
http://www.parokia.hu/download/irfanview/irfanview.exe

Mindenkinek jó szívvel ajánlom.

Tamás


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára admin 2006. okt. 01., vasárnap 20:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 20:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Ha a kép eredetileg .gif formátumban volt, célszerűbb ebben hagyni, mert .jpg-ben lényegesen (és minél többször mented, annál jobban) romlik a kép minősége, pont azért, hogy kevesebb helyet foglaljon.
Fényképeknél jobb a .jpg, mert sokkal több színt tud használni, mint a .gif, és épp a sokszínűség miatt nem is lehet annyira észrevenni a minőségromlást. De ami egyszer már gifben volt, szerintem nem érdemes átkonvertálni jpg-be.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Lehet még ennél is egyszerűbben
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 21:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
admin írta:
Én általános képnézegetőként is az Irfanview nevű - ingyenes - programot használom, amivel a legegyszerűbb képmódosítások is elvégezhetők, így pl. az átméretezés.
(Image/resize)

A program kisebb mint 1MB - már ha ez mond valamit -, és többek között a Parókia portál szerveréről is letölthető:
http://www.parokia.hu/download/irfanview/irfanview.exe

Mindenkinek jó szívvel ajánlom.

Tamás


Kedves Tamás, ez nagyon szuper kis program! Az 1,6 MByte-os képemet egy pillanat alatt levitte 80 pixelesre a Resize paranccsal az Image oszlopban. Ekkor már 14 kByte-osra csökkent a kép mérete. A további file méret lecsökkentést úgy értem el, hogy a Decrease Colour Depth parancsban lecsökkentettem a színmélységet 150-re, így 5,6 kByte-os lett a kép. Ezeket a lépéseket Image/Information-ban lehet megnézni. El kell menteni egy save as paranccsal, és így már elfogadja avatar-nak a Parókia szoftja.

Tényleg nagyon egyszerűen meg lehet vele oldani az átméretezést. A legjobb az egészben, hogy a letömörített kép nem torz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 21:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
ovatos írta:
De ami egyszer már gifben volt, szerintem nem érdemes átkonvertálni jpg-be.


Kedves Óvatos, kár, hogy nem beszéltük meg ezt korábban, de jó, hogy most írod. Mondjuk azt hiszem az volt a gondom, hogy a kis gif-es kép még mindig nagy volt, vagy nem tudtam, hogy a Parókia szoft elfogadja-e a gif-et.

Ez a Tamás féle progi tényleg nagyon egyszerű, és jó. Lehet, hogy új képet teszek ki én is, bár a jelenlegi is nagyon tetszik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 12:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 11:50
Hozzászólások: 3
Szervusztok!

Letöltöttem a programot, de mivel nem tudok angolul, nem tudom mi a következő lépés. :oops: Segítenétek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 12:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nagyi írta:
Szervusztok!

Letöltöttem a programot, de mivel nem tudok angolul, nem tudom mi a következő lépés. :oops: Segítenétek?


Szia Nagyi!

Üdvözöllek! Van egy olyan érzésem, mintha már találkoztunk volna... :)

Ha letöltötted a programot, akkor el kell indítanod. Ha van Windows commandered, abban keresd meg az elmentett .exe kiterjesztésű irfanview file-et. Ha ilyened nincs, akkor az XP-nek a Sajátgép ikonjára rákattintva keresel rá. Mind a két esetben duplán rákattintva elindítod az irfanview installáló, exe programját.

Az egy ablakot ad ki. Az első bejövő ablaknál azt mutatja, hogy a Program file-ba fogja tenni az installált progit, itt kattintasz egy tovább-ot. Utána a progiről jön egy angol szöveg, itt is nyomsz egy tovább-ot. Utána bejön egy ablak, amelyben az Images only gomb van beárnyalva, ez azt jelenti, hogy csak képfeldolgozást akarsz vele csinálni. Itt is nyomsz egy tovább-ot. A következő ablakban azt mondja, hogy Ready install, vagyis kész az installálásra. Itt is nyomsz egy tovább-ot. Most szépen feltelepíti a programot, és ha jól emlékszem már mást nem is kell nyomni neki.

Az installált programot a képernyő bal alsó sarkában lévő Start gomb/Minden program/Irfanview/Irfanview 3.80-ra való kattintással lehet elindítani.

Ezután a programban a File/Open gombbal ki tudod kereni a szerkeszteni óhajtott képet, amit behívsz a progiba, majd az előző hozzászólásban leírtak szerint szekeszted, elmented, majd a Parókia fórumon, a bejelentkezésed után, a Profilban, a képedet elküldöd avatar-nak. Ez legalul van.

Remélem érthető voltam, sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 18:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Tamás!

Köszönöm,h. felhívtad a figyelmünket erre a programra , most legalább én is mondhatok a fiamnak valami újat számítógép ügyben. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 01., vasárnap 20:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Áldást békességet mindenkinek!

Képszerkesztő és retusáló programként tudom ajánlani a PhotoFiltre nevű free progit, mellyel a képen a kívánt változtatásokat el lehet végezni,

majd ugyanerről az oldalról letölthető a "PhotoMosaique"nevezetű nagyon egyszerű mozaikképkészítő program, mellyel el lehet végezni a kívánt méretcsökkentést érzékelhető minőségromlás nélkül.

Letölthető hozzá a magyar nyelvű fájl is "Langauge Hungarian".

Installálás után csak ki kell cserélni a "Program Files"-ben az angol nyelvő fájlt a magyarra.
Nagyon jó funkciókkal rendelkező, profi képszerkesztőkkel vetekedő program, ingyenes, magyar nyelvű, tudom ajánlani mindenkinek.

http://www.photofiltre.com

üdv
fony


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 17:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 11:50
Hozzászólások: 3
Rosta, köszönöm! Hát persze, hogy ismersz, csak abbeli örömömben, hogy van fórum, elhanyagoltam az üdvözléseteket. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 02., hétfő 17:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
A PhotoFiltre tényleg jó, én is ezt használtam, amíg Windowsos voltam, meg néha még most is. Ebben le is lehet kicsinyíteni a képet, nem kell hozzá a másik program sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 20:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
nekem ilyenek vannak:

Paint
Jasc Paint Shop
Ulead Photo Express
Ulead Photo Explorer

na és ezek ellenére nem tudom legyártani az avatart.... :oops:

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 21:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
semibrevis írta:
nekem ilyenek vannak:

Paint
Jasc Paint Shop
Ulead Photo Express
Ulead Photo Explorer

na és ezek ellenére nem tudom legyártani az avatart.... :oops:


Szia Semi!

Szerintem jó az, amit a Tamás mondott, inkább próbálozz a letölthető programmal, könnyedén megoldod a kérdést hidd el. Ha valami gond van jelezz, segítünk.

Csak kövesd amit leírtunk róla. Tehát lementeni, installálni, elindítani a progit, behívni a képet, megszerkeszteni, elmenteni másként, és a végén beadni a profilodban a Parókia szoftnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 17:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Rostának és Adminnak köszönöm a tippeket, nekem bevált! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség