Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 11:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore!

Éppen most beszélgettem egy jó félórát egy jehovista térítővel, és azzal váltunk el, hogyha az emberek sokasága a Biblia szellemében élne, akkor sokat javulna a világ, amely világvége tüneteket mutat. Ez a beszélgetés úgy jön az általad felvetett egyház finanszírozási kérdéshez, hogyha mint mondtuk a Biblia által sokkal javulna a világ, akkor nyilvánvaló, hogy az egyházak forintra átváltható hasznot hoznak az állam konyhájára a Bibliára alapozott hitéletükkel is. Ezáltal már csak gazdasági szempontok miatt is érdemes lenne az államnak támogatni az egyházakat.

Az egyházak által szorgalmazott keresztyén elvek a gyakorlatban hozzájárulnak ahhoz, hogy erkölcsösebb, becsületesebb, tisztább legyen a társadalom. A szekularizált, atomizált világban, amikor az igazság relativizálódik, az emberek számára minden bizonytalan, amikor az ország legfelsőbb vezetői nyíltan hazudnak, csalnak, megkárosítanak, megtévesztenek, és korruptak, károsan harcolnak a társadalom értékei, többek közt a történelmi egyházak ellen, akkor az embereknek fokozottabban szüksége van afféle áthághatatlan szegletkövekre, útmutató közösségekre. Ilyenek útmutatók a keresztyén egyházak.

Amint az operaház, a nagyzenekarok, színházak, múzeumok magaskultúrát képviselnek, egyfajta művészeti, és erkölcsi útmutatók számunkra, hasonlóképpen ilyenek az egyházak is. Amint az operaház, és társai nem létezhetnek állami támogatás nélkül, hasonlóképpen kellene támogatni az államnak az egyházakat. Persze csak azokat az egyházakat, amelyek már bizonyítottak, és biztos, hogy nem üzleti céllal jöttek létre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Még egy kérdésem lenne, csak a hívők adakoznak a gyülekezeteken belül?

Az Ószövetség idejében a papok és leviták összefonódtak az "állami vezetéssel". Amikor gyenge volt a király, Istentől elfordult, akkor a papok és leviták szétszéledtek.
Amikor olyan király volt, aki Isten szerinti ember volt, akkor a papság, leviták megerősödtek királyi utasítás, rendelet alapján.
Nem nekik kellett beszedni a pénzt, hanem a megtért király gondoskodott a jó rendről.
(zárójelesen írom, hogy engem nagyon megdöbbentett, amikor a próféta a papságot lehordja, hogy örülnek, ha a nép bűnt követ el, mert ezzel több a bevétel)

Az újszövetségi idők idején, ha olyan államvezetés van, aki felismeri, hogy ha az Isten népét anyagilag is támogatja, akkor az áldást hoz az egész népre, akkor az bölcs dolog.

Természetesen a gyülekezetek nem állami pénzből élnek a történelmi felekezeteken belül sem. (Talán egyszer elfogadod ennek a valóságát.)
Az Isten népének gyülekezetei KEGYELEMBŐl élnek!
Ennek minden lelki és anyagi gazdagságával.

El szabad-e fogadni a hitetlenek anyagi javait az egyháznak? Mindenkitől el szabad fogadni, vagy vannak akiktől nem szabad elfogadni a legkisebb morzsát sem?
Mit mond erről az Ige?

Nézzék az Úr Igéjét, hátha a Lélek által ez kimunkálja a valóságot.

Máté 10.
9. Ne szerezzetek aranyat, se ezüstöt, se réz-pénzt a ti erszényetekbe,
10. Se útitáskát, se két ruhát, se sarut, se pálczát; mert méltó a munkás az ő táplálékára.
11. A mely városba vagy faluba pedig bementek, tudakozzátok meg, ki abban méltó; és ott maradjatok, a míg tovább mehettek.
12. Ha pedig bementek a házba, köszöntsétek azt.
13. És ha méltó a ház, szálljon a ti békességtek reá; ha pedig nem méltó, a ti békességtek rátok térjen vissza.
14. És ha valaki nem fogad be titeket, és nem hallgatja a ti beszédeteket, mikor kimentek abból a házból, vagy városból, lábaitok porát is verjétek le.

Vannak "házak", országok, városok ahol a munkásokat befogadják és ezek a munkások méltók a táplálékukra. Tehát a hitetlen "ház lakók" eltartották a tanítványokat, akik az Evangéliumot vitték nekik.

.Jak 2,2
Mert ha a ti gyülekezetetekbe bemegy egy aranygyűrűs férfiú fényes ruhában, bemegy pedig egy szegény is szennyes ruhában;

Persze ebből kiindulva fontos, hogy az Evangéliumot ne csak azokba a házakba vigyük, ahol minimum három torony van, nagy úszómedencével!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 17:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Igen a pálya széléről sok mindent be lehet kiabálni, de innen bentről jobban látható minden szép csel, de minden bénázás is. :-)

Azért nem bántó számomra amit írtál, mert felvállalod, hogy kivülről kevés az ismereted és ez becsülendő!

Köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Még egy kérdésem lenne, csak a hívők adakoznak a gyülekezeteken belül?!
Kedves Péter!
Nem teljesen értem, hogy ez miért érdekes. A választ nem tudom, mert nem én vagyok a szívek vizsgálója, de a tapasztalatom szerint a hívők sem mind adakoznak (eléggé elítélhető módon).

Idézet:
Nem nekik kellett beszedni a pénzt, hanem a megtért király gondoskodott a jó rendről.
Ilyenről nem beszél a Biblia, nem a hatalom gyűjtötte be a tizedet, a papok "bérét", hanem azt a hívők önként vitték be, vagy önként nem vitték be.

Idézet:
(zárójelesen írom, hogy engem nagyon megdöbbentett, amikor a próféta a papságot lehordja, hogy örülnek, ha a nép bűnt követ el, mert ezzel több a bevétel)
Ez egészen más téma. A bűnök miatt megszaporodtak a bűnért való áldozatok, ezért több maradt ezekből a papoknak. Az ilyen gyarapodásnak tényleg szégyenletes volt örülni.

Idézet:
Az újszövetségi idők idején, ha olyan államvezetés van, aki felismeri, hogy ha az Isten népét anyagilag is támogatja, akkor az áldást hoz az egész népre, akkor az bölcs dolog.
Az államegyház korszaka éppen a szellemileg elerőtlenedő egyház korszaka, amiből való kimászás a reformációval indult el.
Az állam nem tud támogatni mert nincs neki miből, csak a lakosságtól kipréselt adókból tud adni, de ekkor szó sincs önkéntességről, ezért nincs is rajta áldás. Jó dolog akkor történt, ha a hívők önként adakoztak Isten céljaira. Most is ezek az országok az áldottabbak. A te általad felvetett verzióra kérnék példát.

Idézet:
Természetesen a gyülekezetek nem állami pénzből élnek a történelmi felekezeteken belül sem. (Talán egyszer elfogadod ennek a valóságát.)
Ehhez be kellene mutass egy hiteles gyülekezet tényleges bevételi oldalát.

Idézet:
Az Isten népének gyülekezetei KEGYELEMBŐl élnek!
Ennek minden lelki és anyagi gazdagságával.
Ha így lenne, akkor nem menne a görcsös kapaszkodás az állami forrásokhoz.

Idézet:
El szabad-e fogadni a hitetlenek anyagi javait az egyháznak? Mindenkitől el szabad fogadni, vagy vannak akiktől nem szabad elfogadni a legkisebb morzsát sem?
Mit mond erről az Ige?
Isten céljaira adott önkéntes adományt el lehet fogadni, viszont nem jó dolog az államot csibészeltetni arra, hogy az adópénzekból juttasson az egyházaknak.

Idézet:
Nézzék az Úr Igéjét, hátha a Lélek által ez kimunkálja a valóságot.
Máté 10.
...
Vannak "házak", országok, városok ahol a munkásokat befogadják és ezek a munkások méltók a táplálékukra. Tehát a hitetlen "ház lakók" eltartották a tanítványokat, akik az Evangéliumot vitték nekik.
Azok támogatásából éltek, akik befogadták őket, meg az igét is, akik nem nem fogadták be, ott a port is leverték a lábukról.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 18., vasárnap 22:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Ilyenről nem beszél a Biblia, nem a hatalom gyűjtötte be a tizedet, a papok "bérét", hanem azt a hívők önként vitték be, vagy önként nem vitték be.


Nem értem, hogy miért beszélsz úgy, mintha a 21 századi amerikai módi szerint éltek volna a bibliai zsidók. Akkor nem volt jellemző az állam és az egyház szétválasztása, hanem éppenhogy a legnagyobb összefonódás volt a zsidó állam és az egyháza között.

A Biblia szerint a zsidó állam egy teokrata állam volt, ahol a papok privilégiuma volt azoknak a jövedelmeknek a beszedése, amit az emberek életét szabályzó vallási törvények miatt kellett az embereknek befizetni a papoknak. Ezek a törvények az állam törvényei is voltak egyben, amelyek biztosították a papság megélhetését. Ez a jövedelem olyan mértékű volt, hogy a papok busásan megéltek belőle.

Az állam és egyház összefonódása nemhogy végig a zsidók történelmében természetes volt, de még Heródesről is tudjuk, hogy az állam tetemesen hozzájárult a gyülekezet életéhez, hiszen ő építette újjá a templomot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 10:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Hát, itt már lenne egy kérdésem. Személyesen kicsoda az egyház, akit el kell tartanom?
... ha ez igaz, és minden hívő a papsághoz tartozik, akkor hol van az az Isten templomának feladataira elkülönített törzs, amely gyakorolja a kultikus szertartásokat?...
De a tizedet Istennek kéne adni, nem? Miért kéne adni a klérusnak?? Vagy miért kéne TIZEDET adni a klérusnak? A tized az Újszövetségben miért az EGYHÁZ ELTARTÁSÁRA kell? Jézus ezt mondta: "Bizony, mondom néktek, amikor megtettétek ezeket eggyel is a legkisebb atyámfiai közül, velem tettétek meg."(Mt.25:40)
Miféle bibliai ige határozza meg, hogy magát az egyházat kell eltartanom az adományaimból, és nem, mint a szamaritánus, egy elesett, magatehetetlen embert támogatnom?
Kedves Eeyore!
Rengeteget kérdeztél, de csak apránként tudok válaszolni.
Személyesen kicsoda az egyház, akit el kell tartanom?... ha ez igaz, és minden hívő a papsághoz tartozik,Ez első sorban nem finanszírozási kérdés, illetve mindkét finanszírozásnál kérdés lehet.
A válasz nem kell! Az viszont igaz, hogy a szabadságod ez ügyben csak az önkéntes finanszírozás esetében marad meg, mert ha az állam lepacsizva a klérusokkal, az adódból tartja el őket, akkor nem önkéntes és esetleg olyan dolgokat finanszíroznak belőle, amelyeket önként nem tennél. Vagyis az állami finanszírozás nem kóser ebből a szempontból sem.
Az Egyházat mint közösséget Isten találta ki nekünk és annak a költségeit a közösségnek kell állni. Isten adja a szolgálatokat, szolgálati ajándékokat,
1Kor 12,28. És pedig némelyeket rendelt az Isten az anyaszentegyházban először apostolokul, másodszor prófétákul, harmadszor tanítókul; azután csodatévő erőket, aztán gyógyításnak ajándékait, gyámolokat, kormányokat, nyelvek nemeit.
Ef 4,11. És Ő adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:
akiket a közösségnek kell eltartani

Igék:1.Kor 9.
1. Nem vagyok-é apostol? Nem vagyok-é szabad? Nem láttam-é Jézus Krisztust, a mi Urunkat? Nem az én munkám vagytok-é ti az Úrban?
2. Ha egyebeknek nem vagyok apostoluk, de bizony néktek az vagyok, mert az én apostolságomnak pecsétje az Úrban ti vagytok.
3. Ez az én védelmem azok ellenében, a kik vádolnak engem.
4. Nincsen-é arra jogunk, hogy együnk és igyunk?
5. Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?
6. Avagy csak nekem és Barnabásnak nincs-é jogunk, hogy ne dolgozzunk?
7. Kicsoda katonáskodik valaha a maga zsoldján? Kicsoda plántál szőlőt, és nem eszik annak gyümölcséből? Vagy kicsoda legeltet nyájat, és nem eszik a nyájnak tejéből?
8. Vajjon emberi módon beszélem-é ezeket? vagy nem ezeket mondja-é a törvény is?
9. Mert a Mózes törvényében meg van írva: Ne kösd fel a nyomtató ökörnek száját. Avagy az ökrökre van-é az Istennek gondja?
10. Avagy nem érettünk mondja-é általában? Mert mi érettünk íratott meg, hogy a ki szánt, reménység alatt kell szántania, és a ki csépel, az ő reménységében részesnek lennie reménység alatt.
11. Ha mi néktek a lelkieket vetettük, nagy dolog-é, ha mi a ti testi javaitokat aratjuk?


1Tim 5,17. A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképen a kik a beszédben és tanításban fáradoznak.

Az egyháznak első sorban nem feladata a karitatív tevékenység, ezt az egyénekre rótta ki Isten az igében. Tehát neked feladatod Isten munkáját finanszírozni és ezen felül van a rászorultak segítése.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 10:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Miért kellene az időm 1/10-ét is az egyháznak adnom, hogy a klérus meg legyen elégedve a saját teljesítményével, mert én mindig engedelmesen végighallgatom a kétszázezredik prédikációját is ugyanannak a felkent klerikálisnak, akit eltartok a tizedemből??? Ha mindenki pap, miért egy valaki a szellemi forrás?
Hogy miért egy valaki a szellemi forrás, ha mindenki pap? Ezzel a kérdéssel tessék Istenhez fordulni, Ő találta ki ugyanis, hogy emberek közvetítsék az evangéliumot embereknek és nem mennyből alászállot angyalok. És emberek tanítják és magyarázzák az igét társaiknak.
Az előzőekre meg azt tanácsolom, hogy ne add az időd semennyi részét annak az egyháznak, amelyik felől így gondolkodsz. Ha nem kapsz ott semmit, akkor ne hallgasd és nem fizesd!
Ne áll be tankolni olyan kúthoz amelyikben nincs üzemanyag és főleg ne fizess érte! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Mivel presbitere vagyok annak agyülekezetnek ahova járok, pontosan ismerem a bevétel és kiadás oldalakat és a záró egyenleget.
Azonban ez egy fórum, nem szándékozom ezt ide kirakni.

A presbiteri gyűlések nyitottak a GYÜLEKEZETBE JÁRÓ emberek számára, semmi titkos nincs benne a SZÁMUKRA, ők láthatják annak az igazságát, amit írtam neked, te "csak" hiheted! :-)

Az Úr megsegített, mert a napi Ige olyan királyról szól, aki az adópénzekből támogatja az akkori egyházat! :-)
Pár kérdés az olvasás előtt!
Ki volt ez a király? Milyen pénzeket osztott szét a templom építésére? Milyen hatás érte, hogy ezt megtette? Mi volt a szerepe Isten emberének?
Milyen célra történt az adakozás? Épül-e most is "templom" az Úrnak?
Az akkori állami vezető hogyan osztotta szét azt a pénzt, amit az Isten népének adott, milyen bontásban?

Bemásolom az Igét, bocsánat kicsit hosszú, de talán ennyit szánunk az Úrra!

Ezsdrás könyve 7. rész

1. És ezek után Artaxerxes persa király uralkodásakor Ezsdrás, a Serája fia, ki Azariás fia, ki Hilkiás fia,
2. Ki Sallum fia, ki Sádók fia, ki Ahitub fia,
3. Ki Amária fia, ki Azariás fia, ki Mérájóth fia,
4. Ki Zerahja fia, ki Uzzi fia, ki Bukki fia,
5. Ki Abisua fia, ki Fineás fia, ki Eleázár fia, ki pedig Áronnak, a főpapnak fia volt.
6. Ez az Ezsdrás feljöve Babilóniából, (ő, a ki bölcs írástudó vala a Mózes törvényében, melyet az Úr, Izráel Istene adott vala) és megadá néki a király az Úrnak, az ő Istenének rajta nyugovó kegyelme szerint minden kérését.
7. Feljövének pedig az Izráel fiai, a papok, a Léviták, az énekesek, a kapunállók és a Léviták szolgái közül többen Jeruzsálembe Artaxerxes király hetedik esztendejében.
8. És Ezsdrás megérkezék velök Jeruzsálembe az ötödik hónapban, a király hetedik esztendejében.
9. Ugyanis az első hónak első napján határozá el a Babilóniából való feljövetelt, és az ötödik hó első napján érkezett Jeruzsálembe, az ő Istenének rajta nyugvó jó kegyelme szerint;
10. Mert Ezsdrás erős szívvel törekedett keresni és cselekedni az Úr törvényét, és tanítani Izráelben a rendeléseket és ítéleteket.
11. És ez mássa a levélnek, melyet adott vala Artaxerxes király Ezsdrásnak, az írástudó papnak, a ki írástudó vala az Úr parancsolatainak beszédiben, Izráelnek adott rendeléseiben:
12. "Artaxerxes, a királyok királya Ezsdrás papnak, ki a menny Istenének törvényében bölcs írástudó és a többi.
13. Szabadságot adok, hogy valaki országomban Izráel népe, papjai és a Léviták közül Jeruzsálembe akar menni, veled elmehet.
14. Minthogy te elbocsáttatol a királytól és hét tanácsosától, hogy utána nézz Júdának és Jeruzsálemnek, a te Istened törvénye szerint, mely kezedben van,
15. És hogy elvigyed az ezüstöt és aranyat, melyet a király és tanácsosai önkénytesen ajándékoznak Izráel Istenének, kinek hajléka Jeruzsálemben van,
16. És mindazt az ezüstöt és aranyat, melyet kapni fogsz Babilónia egész tartományában, együtt a nép és a papok önkénytes ajándékával, mit ezek önkénytesen ajándékoznak az ő Istenök házának, mely Jeruzsálemben van.
17. Annálfogva gondosan végy e pénzen bikákat, kosokat és bárányokat s hozzájok való étel- és italáldozatokat, s áldozd meg azokat Istenetek házának oltárán, mely Jeruzsálemben van:
18. A megmaradott ezüsttel és arannyal pedig, a mit jónak láttok cselekedni te és atyádfiai, Istenetek akaratja szerint, azt cselekedjétek.
19. És az edényekkel, melyek néked adattak át a te Istened házának szolgálatára, számolj be Isten előtt Jeruzsálemben.
20. Egyéb szükségét pedig Istened házának, mit csak teljesítened kell, teljesítsd a király kincstartó házából.
21. És én, Artaxerxes, a király, parancsolom minden a folyóvizen túl lakó kincstartóimnak, hogy minden, a mit csak kérend tőletek Ezsdrás pap, ki a menny Istenének törvényében írástudó, pontosan teljesíttessék,
22. És pedig száz tálentom ezüstig, száz kór búzáig, száz báth borig, száz báth olajig és sóban, a mennyi elég.
23. Minden, mi a menny Istenének akaratja szerint való, pontosan teljesíttessék a menny Istenének házáért, hogy meg ne haragudjék a királynak és fiainak országára.
24. Veletek pedig tudatjuk, hogy sem a papokra, sem a Lévitákra, sem az énekesekre, sem a kapunállókra, sem a Léviták szolgáira, sem Isten e háza szolgáira, adót, rovást és úti vámot senkinek vetni nem szabad.
25. És te Ezsdrás, a te Istened bölcs törvénye szerint, a mely kezedben van, rendelj ítélőket és birákat, a kik törvényt tegyenek minden a folyóvizen túl lakó nép között, mindazok között, a kik tudják Istenednek törvényeit, és a kik nem tudják, azokat tanítsátok!
26. Valaki pedig nem fogja cselekedni a te Istenednek törvényét és a király törvényét, ítélet hozassék felette pontosan, vagy halálra, vagy számkivetésre, vagy jószágvesztésre, vagy fogságra."
27. Áldott az Úr, atyáink Istene, a ki erre indítá a király szívét, hogy megékesítse az Úr házát, mely Jeruzsálemben van.
28. És a ki hozzám fordítá irgalmasságát a király előtt és tanácsosai előtt és a király minden hatalmas fejedelmei előtt! És én megerősödvén az Úrnak az én Istenemnek rajtam nyugovó kegyelme által, családfőket gyűjték össze Izráelből, hogy feljönnének velem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Nem vagyok ellensége annak, nem is lehetek, amit Pál mondott, hogy méltó a munkás az ő jutalmára; tehát nyilván elfogadom a teljes idejű szolgálók fizetését, és a közösség, a gyülekezet általi eltartását.
Akkor rendben. :)
Idézet:
De hogy tizedet kapjon? Miért nincs lefixálva a fizetése, úgy, mint mindenki másnak, aki közfeladatokat lát el???
Annyira van lefixálva, amennyire az írás teszi:
Ne kösd fel a nyomtató ökörnek száját. Avagy az ökrökre van-é az Istennek gondja? :)
A jól forgolódó presbiterek kettős tisztességre méltattassanak, főképen a kik a beszédben és tanításban fáradoznak. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 12:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Hogy tudsz nagy örömet szerezni egy macskának?
Úgy, hogy a farkánál fogva megpörgeted a fejed felett!
???????
Amikor elengeded, nagyon fog örülni. :)
üdv
ex

ui.: A gyülekezeted pénzügyei nem érdekelnek, de az érdekelne, hogy a bevételi oldal milyen arányokból jön össze.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Nincs gyülekezetem, Jézus Krisztusnak vannak gyülekezetei.
Értem én azért, hogy mire kérdezel. Az a gyülekezet, ahova én járok milyen arányban jut milyen pénzekhez.

Pontosan utána nézek és akkor válaszolok, mert nem akarlak átverni, de ezek után ugye te is megteszed ezt?
:-)

Péter

Artaxerxeshez mit szólsz?
Ő milyen ember volt? Szerintem neki is tanácsolták, hogy ne adjon a zsidóknak pénzt, ha nagyon akarják, majd a maguk pénzéből építenek templomot.
:wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 15:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Nincs gyülekezetem, Jézus Krisztusnak vannak gyülekezetei.
Értem én azért, hogy mire kérdezel. Az a gyülekezet, ahova én járok milyen arányban jut milyen pénzekhez.

Pontosan utána nézek és akkor válaszolok, mert nem akarlak átverni, de ezek után ugye te is megteszed ezt?
:-)

Péter

Artaxerxeshez mit szólsz?
Ő milyen ember volt? Szerintem neki is tanácsolták, hogy ne adjon a zsidóknak pénzt, ha nagyon akarják, majd a maguk pénzéből építenek templomot.
:wink:
Kedves Péter!
Nekem könnyű feleni, mert 99%-ban a hívők adományából működik a gyülekezetem. A ~1%, az az a pénz amit az állam az 1%-os felajánlások után minden felekezetnek mellérak.
Artaxerxesre válaszoltam előzőben, tudod a macskás hasonlat. Azzal akartam érzékeltetni, hogy messze nem arról az esetről beszélünk itt állami infúzió kapcsán. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 16:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Akkor ezek szerint csak arra vagy kiváncsi, hogy a gyülekezet anyagi bevételéből hány % az állami pénz? Ez így könnyebben fog menni...
A versenyben már veszítettem, mert a 99%-ra már nehéz lapot húzni. :-)

A példádat (macskás) nem értem és nem értem, hogy miért beszélnénk másról?
Volt egy király (miniszterelnök), akinek semmi köze sem volt Isten népéhez. Ennek a királynak voltak beszedett adói, amiből támogatott egy olyan népet, akiről megtudta, hogy ők a menny Urának választottai.
A templom építés pedig most is folyik, csak Lelki templom épül és ennek áldásai kihatnak Isten "nem népére" is. Arra a bölcs vezetőre is, aki legalább annyit lát, mint Artaxerxes.
Persze nem Jeruzsálemben épül ez a templom, mert az már betöltötte szerepét Krisztusig.

Az állami infúzió pedig ott is megtörtént. Nem azok pénzéből épült csupán a templom, akik az Úr választottai voltak! Ennél sokkal hatalmasabb Urunk van!
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 21:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Ha nem érted a macskás példát, akkor hagyjuk. Úgy is csak egy mellékszál.
Sokkal fontosabb dolog van itt amit nem értesz, meg a többiek sem értik.
Mégpedig az, hogy egyáltalán nem jó, nem hasznos és nem bibiliai, ha az állam finanszíroz egy, vagy több gyülekezetet.
A gyülekezet szellemi életére nézve nem jó.
Amíg ezt nem értitek meg, addig a végtelenségig vitatkozhatunk az egyházfinanszírozás módjairól
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 19., hétfő 22:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Kedves Péter!
Ha nem érted a macskás példát, akkor hagyjuk. Úgy is csak egy mellékszál.
Sokkal fontosabb dolog van itt amit nem értesz, meg a többiek sem értik.
Mégpedig az, hogy egyáltalán nem jó, nem hasznos és nem bibiliai, ha az állam finanszíroz egy, vagy több gyülekezetet.
A gyülekezet szellemi életére nézve nem jó.
Amíg ezt nem értitek meg, addig a végtelenségig vitatkozhatunk az egyházfinanszírozás módjairól
üdv
ex


Szia kedves Ex! :D

Az a kérdésem, hogy szerinted akkor most mit lehet tenni?Mit tehetek mondjuk én, mint mezei emberke, hogy ne így legyen?

Amúgy nem lehet azt mondani szerintem, hogy az állam tartja el egészében az egyház papjait.
Pl:1%-os felajánlás 2007 református 871millió,-

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség