Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 10:45 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Sziasztok :)

Az engem is érdekelne, hogy egy konkrét református gyülekezet milyen módon részesül, illetve részesül-e állami pénzekből.

Meg az is, hogy amit a református egyház az államtól kap, abból a saját fenntartására ill. működésére fordít-e valamennyit, vagy ezek mind közfeladat ellátásáért járó normatívák?

Ha valaki képben van, homályosítson már fel!:)

Köszi

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 11:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Artaxerxes ÖNKÉNT adakozott!
Nagyon hasznos volt az adakozása és nem csak az Isten népre nézve.
Az ő adakozása se volt bibliai? :-)

Az a gyülekezet amiben élek NEM ÁLLAMI PÉNZBŐL ÉL, de várom a pontos számokat és privátban átküldöm neked.
A lelki életünkre nézve az adakozás mint GYÜMÖLCS jelenik meg. Sőt ennél több is történt az elmúlt évben az anyagi életünk körül, ami által az Úr hatalmasan tanította a gyülekezetet és a vezetőséget!

Én nem vitatkozni szeretnék, hanem Igére IGEI választ kapni!

Köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2008. máj. 20., kedd 12:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 20., kedd 12:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Mandula!

Ez engem is érdekelne! :-)

Valamelyik "gyermekbetegséges 1%-os alapítvány" kapcsán hallottam olyan számot (kb emlékszem a rádió riportra), hogy a begyült 700 millió Ft-ból 300 milló Ft megy az alapítvány fenntartására.
:-(

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia kedves Ex! :D
Az a kérdésem, hogy szerinted akkor most mit lehet tenni?Mit tehetek mondjuk én, mint mezei emberke, hogy ne így legyen?
Üdv cilla
Kedves Cilla!
Azt teheted, hogy keresed minden dologgal kapcsolatban az igazságot, hogy tisztában legyél vele mi jó és mi nem bibliai alapon, azért, hogy ha döntés helyzetbe kerülsz, akkor jól döntsél. Nehogy úgy járjál mint a német evangéliumi keresztények, akik nem szellemben ítélték meg a dolgokat anno és kiálltak Hitler politikája mellett, egészen addig amíg el nem vitték őket. De sok egyéb példát is lehet hozni.
Az antikrisztus is így fogja megtéveszteni még a választottakat is, hogy látszólag kedves jó dolgokat fog cselekedni, s aki nem Isten szelleme szerint ítéli meg, az be fogja nyelni mint kacsa a nokedlit.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 08:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
exrefis írta:
Az egyháznak első sorban nem feladata a karitatív tevékenység, ezt az egyénekre rótta ki Isten az igében. Tehát neked feladatod Isten munkáját finanszírozni és ezen felül van a rászorultak segítése.

És az erre az igére való –szerintem meglehetősen pimasz és cinikus – hivatkozást: 9. Mert a Mózes törvényében meg van írva: Ne kösd fel a nyomtató ökörnek száját. Avagy az ökrökre van-é az Istennek gondja? Hacsak nem az ökröt érezted ebben az igében annyira találó metaforának….Márneisharagudj kérlekalássan. Ha te cinikus vagy, kicsit én is.
Kedves Eeyore!
A cinikus jelzőt határozottan visszautasítom. Az írásaidon kizárólag azért nem veszünk össze mert beszéltünk telefonos és tudom, hogy egészenm más vagy élőben mint írásodban ami durván sértő önmagában. Alapja pedig a téves értelmezés.
Az itt idézett ige egyáltalán nem a karitatív tevékenységre vonatkozik, hanem arra, hogy az Isten munkájára adott adományból mennyit használhat saját céljaira egy szolgákatban lévő ember. A Biblia szerint ez rá van bízva, alapvetően bizalmi kérdés. Ezt jelenti, hogy nincs felkötve a szája, anyomtatásból annyit ehet, amennyit akar. Az adakozó meg ha nem bízik a szolgálatba, akkor ne adakozzon. Hol van itt a cinizmus?

Idézet:
Úgy viselkedik a HGy., mint azok az elkényeztetett ánglius gyermekek,...
Tévedsz! Éppen az ellenkezője az igaz. A HGy úgy viselkedik mint az a a gyerek aki nagyon kis korától munkára van fogva, nincs elkényeztetve semmivel és önmagáról kell gondoskodnia. Kistafírozva elkényeztetve és elkényelmesedve éppen a történyelmi felekezete vannak és hisztiznek ha az előjogaikat meg akarják nyirbálni a többiekhez igazítva(ld. iskolapénz tüntetés).
Egyébként nem tudom miért hozod ide a HGy-t folyton, itt elvekről beszélünk bibliai alapon?
Idézet:
Majd elsüllyedtem, amikor az egyik Hetekben (amikre egyébként soha nem adok ki pénzt, mert még nem tartottam rá érdemesnek) azt olvastam, hogy védelmezitek az „igaztalanul megtámadott” szcientológiai egyházat!!
Ez megint egy félteértésed. A HGY soha nem védte a sci-t. A HGy mindig a szabadságot védte még olyanok esetében is akikkel egyébként nem értett egyet elviekben(ld,"destruktív szekta kampány").

Megpróbálok röviden a kérdéseidre válaszolni.
1. nem tudom milyen analógiát keresel. Lényeg, hogy az újszövetségben nincs arra példa, hogy az államnak kellene fenntartani az egyházat. Az a hívők adakozására van bízva.
2. Mint írtam a gyülekezeti pénzügyek bizalmi kérdés a szolgálat felé. Alapvetően annak van joga kérdezni, aki adakozik, vagy ha elfogyott a bizalma, akkor nem adakozik. Egyébként meg nem tudhatod, hogy van-e közöttük beszámoló vagy nincs. Hogy te, aki nem adakozol oda milyen alapon firtatod a pénzügyeket, az megmosolyogtató. Ha az adópénzeidből tartank el egy felekezetet, akkor jogod van firtatni, vagy tiltakozni, érdekes az ilyen esetekben nem teszed. Vajon milyen megfontolás van e mögött? :)
3. Nincs ilyen bibliai elv mert alapvetően az egyház fenntartására adott adomány arra van, ha a vezetés úgy dönt költhet belőle karitatív célokra. A rászorulók segítése a te egyedi doplgod.
Egy helyen van említve az igében közösségre hárított feladat, az özvegyeket a gyülekezetnek kell eltartani, ha nincs semmi jövedelme, de azoknak is azt ajánlja, hogy menjenek férjhez. Az egyház feladata az igehírdetés tanítvánnyá tétel. Isten pedig a vetés aratás alapján gondoskodig az övéiről. "keressétek előbb Isten országát..." A szükségleteket pedig betölti Isten(az egyéb feltételek betartása mellett).
4. Nyugateurópában a történelmi egyxházak is jellemzően a híveik adományából. Sokmindent működtetnek a hívők adományából meg azokéból akik kívülállóként adakoznak az intézményeikre.
5. Nem érted a HGy-nek a politikai élethez való viszonyát. A vallásszabadság kérdésében mindig ki fog állni és aktívan fog cselekedni a HGy, ha szükséges. Jelenleg nagyon csekély a HGy politikai aktivitása.
Általában is sok tévképzet kering az egyházak politizálásával kapcsolatban. Egy felekezet ha az evangéliumot hirdeti, ami bibliai nézőpontból az emberiség legfontosbb ügyét, az üdvösséget érinti, akkor nem kérdés, hogy politizáljon az egyház, vagy sem, mert az evangélium hirdetése mindenkor kőkemény politikai kérdés, és mindenkorban kökemény politikai hullámokat gerjeszt. Az evangéliumot hirdető egyház mindig szálka a vailág szemében.
Idézet:
(fura módon ugyanannak a pártnak a tagjai)
Tévedés.
Sok pártban voltak tagok hitesek, de ahol megutálták az evangéliumot onnan kikoptak. Jelenleg alig akad aktív párttag a HGy-ben.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 10:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
cilla írta:
Szia kedves Ex! :D
Az a kérdésem, hogy szerinted akkor most mit lehet tenni?Mit tehetek mondjuk én, mint mezei emberke, hogy ne így legyen?
Üdv cilla
Kedves Cilla!
Azt teheted, hogy keresed minden dologgal kapcsolatban az igazságot, hogy tisztában legyél vele mi jó és mi nem bibliai alapon, azért, hogy ha döntés helyzetbe kerülsz, akkor jól döntsél. Nehogy úgy járjál mint a német evangéliumi keresztények, akik nem szellemben ítélték meg a dolgokat anno és kiálltak Hitler politikája mellett, egészen addig amíg el nem vitték őket. De sok egyéb példát is lehet hozni.
Az antikrisztus is így fogja megtéveszteni még a választottakat is, hogy látszólag kedves jó dolgokat fog cselekedni, s aki nem Isten szelleme szerint ítéli meg, az be fogja nyelni mint kacsa a nokedlit.
üdv
ex


Szia kedves Ex!

Köszi a választ.Igen ezt teszem, próbálom megérteni és meghallani mi az Isten akarata.Sokat segítettél.
Zsid 3,1
Annakokáért szent atyafiak, mennyei elhívásnak részesei, figyelmezzetek, a mi vallásunknak apostolára és főpapjára, Krisztus Jézusra

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 11:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Szia kedves Ex!
Köszi a választ.Igen ezt teszem, próbálom megérteni és meghallani mi az Isten akarata.Sokat segítettél.
Zsid 3,1
Annakokáért szent atyafiak, mennyei elhívásnak részesei, figyelmezzetek, a mi vallásunknak apostolára és főpapjára, Krisztus Jézusra
Üdv szeretettel cilla

:) Akkor tegyünk egy próbát!
Ha hirtelen előállna egy olyan kormány, amelyik minden hitéleti támogatást beszüntene én minden bujtatott pénzkifolyató csatornát elzárna az egyházak felé, az most jót tenne az evangélium ügyének, vagy rosszat? Egy kereszténynek helyeselnie kellene ezt vagy tiltakozni ellene? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 15:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Várnám az Igét!

Köszönöm:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!
Várnám az Igét!
Köszönöm:
Péter
Kedves Pérter!
Sajnos nem találok igét arra, hogy Heródes, vagy a római császár támogatta volna Jézust, később az apostolokat az evangélium hirdetésében. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 17:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Olyan Igét kérnék, ahol tiltja az Úr, hogy az állami (országos adók) pénzekből a keresztyén egyház részesüljön, ha azokat ÖNKÉNT adják, mert bölcsen belátták, hogy az Isten népének "templom építése" az egész nép számára áldás. Szerintem ilyet se találsz, de ha igen, akkor meghajtom a térdem az Úr előtt!

Akiket felsoroltál, azok nem támogatták az Evangélium hirdetését, mert irigyek, felfuvalkodottak, hatalomtól részegek voltak.
Sőt, ezek az emberek üldözték a keresztyéneket, akik Jézus Krisztusra mondták ki, hogy ÚR! (Küriosz)

De minden vezető ilyen? Az Ószövetség idején a pogány vezetők (néha)felismerték, hogy az Isten választott népének a támogatása áldást hoz az egész közösségre.
Szerinted ma már nincs ilyen vezető, vagy nem hoz áldást az egész nép számára, ha a keresztyéneket segítik a "templom építésben" akár a közös adók bizonyos részével?

Nincs parancs arra nézve, hogy az adó egy részét az ország vezetőknek a keresztyéneknek kellene adniuk, mert ez ÖNKÉNTES dolog, ill. az Ige első renden a hívőknek szól!

A keresztyén egyház elhajlása nem attól van, hogy elfogad pénzeket a hitetlen emberektől, a pogány vezetőktől, hanem azért történt, mert KÖTELEZŐVÉ lett téve a keresztyénség és ennek kitaláltak és kitalálnak egy ellenőrizhető külsőségét, ami egy szemmel látható forma, liturgia.

Pedig a keresztyénség nem lehet kötelező, mert kegyelemből van, ha Isten meg nem könyörül valakin nem lesz keresztyénné.
A keresztyénség nem lehet kötelező, mert SZERETET és a szeretet szabaddá tesz!
A keresztyénség nem egy Istentiszteleti rend (liturgia), hanem ÉLET és itt mutatkozik meg valakinek a hite és az Istentisztelete, megváltottsága.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 18:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
:) Akkor tegyünk egy próbát!
Ha hirtelen előállna egy olyan kormány, amelyik minden hitéleti támogatást beszüntene én minden bujtatott pénzkifolyató csatornát elzárna az egyházak felé, az most jót tenne az evangélium ügyének, vagy rosszat? Egy kereszténynek helyeselnie kellene ezt vagy tiltakozni ellene? :)
üdv
ex


Szia kedves Ex!

Engem abszolút nem zavarna, ha beszüntetné az egyház támogatását, az állam.Nem is tiltakoznék.

Én valahogy, úgy tapasztaltam a legtöbb embernél akivel beszélgettem az evangéliumról, hogy volt valaki akitől hallott róla, tehát nem egyházban hallotta, és miután felébredt benne a megismerni akarás, csak utána ment el az egyházba.Szerintem az egyének bizonyságtétele, életükkel, beszédükkel, cselekedeteikkel tudják közvetíteni az evangéliumot.
Én úgy gondolom, hogy az evangélium hirdetése, nem egyház függő.

(Az egyház alatt, én most a gyülekezeteket is értem.)

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 21:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Kedves Pérter!
Sajnos nem találok igét arra, hogy Heródes, vagy a római császár támogatta volna Jézust, később az apostolokat az evangélium hirdetésében. :)
üdv
ex


Dávid támogatása jó lesz?


29,1 Dávid király ezt mondta az egész gyülekezetnek: Egyedül Salamon fiamat választotta ki Isten, de ő még tapasztalatlan ifjú, a munka pedig nagy, mert nem emberé lesz ez a vár, hanem az Úristené.
29,2 Ezért minden erőmmel szereztem Istenem háza számára aranyat az aranyeszközökhöz, ezüstöt az ezüsthöz, rezet a rézhez, vasat a vashoz, fát a famunkához, ónixköveket, foglalatba való köveket, sötét és tarka színű köveket, mindenféle drágakövet és fehér márványkövet bőséggel.
29,3 De van még a birtokomban arany és ezüst, és mivel szeretetet érzek Istenem háza iránt, adok Istenem házára azon felül, amit szereztem a szent házra:
29,4 háromezer talentum aranyat, mégpedig ófíri aranyat, és hétezer talentum tiszta ezüstöt a templom falainak a beborítására,
29,5 aranyat az aranyeszközökhöz és ezüstöt az ezüsteszközökhöz, a mesteremberek mindenféle munkájához. Ki akar még önként, bőkezűen adakozni az Úrnak?
29,6 Ekkor önként adakoztak a családfők, Izráel törzseinek a vezetői, az ezredesek és a századosok, meg a királyi udvartartás vezetői.
29,7 Adtak az Isten háza munkálataira ötezer talentum aranyat, tízezer dárikot, tízezer talentum ezüstöt, tizennyolcezer talentum rezet és százezer talentum vasat.
29,8 Akinek drágaköve volt, odaadta az Úr házának a kincseihez, a gérsóni Jehiél kezéhez.
29,9 És örült a nép az önkéntes adakozásnak, mert tiszta szívvel, önként adakoztak az Úrnak. Dávid király is nagy örömmel örvendezett


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 09:25 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Kedves Eeyore!

Köszi a hozzászólásod!:)
Bár nem nekem címezted, én is választ kaptam.

Idézet:
az egyházak[ra], amelyek ezeket a terheket átvállalják (amelyek, ismétlem KÖZÖSSÉGI TERHEK), s amelyeket ezen teherviselésük miatt a közösséget most jelenleg reprezentáló, összehangoló állam a terhek felvállalásáért cserébe anyagilag dotál. Az állam tehát a közösségi FELADATVÁLLALÁST dotálja.
Minek kéne dotálnia az evangélium hirdetését, az igehirdetést? Ebben egyetértünk: ezt nem kell államilag dotálni, mert ez MINDEN EGYES HÍVŐ EMBER FELADATA!!! Dotálni a közösségi terhek viselését kell. Aminek jókora része KARITATÍV TEVÉKENYSÉG. Ami a KÖZÖSSÉG ÉRDEKE, mivel jelen pillanatban nem lehetséges varázspálcával visszaállítani a törzsi társadalmat, a családi szervezetek, szövetségek intakt, ép működését, felépítését.


Évekkel ezelőtt olvastam egy cikket, amiben megakadt a szemem azon a mondaton, hogy a MRE gyülekezeteinek túlnyomó többsége (90% felett) önellátó. Amelyek meg nem, azokat a tehetősebbek segítik.
Eszerint, és a Te hozzászólásod szerint a MRE eltartja lelkészeit, hitoktatóit, és minden a hitélethez kapcsolódó feladatot hívei adományaiból finanszíroz.
Amit az államtól kap, azt közfeladatok ellátásáért kapja.

Ez így szerintem teljesen rendben van, ha tényleg így van. Azzal a kiegészítéssel, hogy az lenne az ideális, ha az egyház nem lenne rászorulva az állami támogatásra, hanem önerőből vígan és gazdagon fenn tudná tartani az iskoláit, kórházait, otthonait stb. Vagyis nem lenne kiszolgáltatott. Az állami támogatás meg ezen felül jár, mert az államnak kötelessége ellátni ezen közfeladatokat.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 10:37 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves Eeyore, kedves Ex!

Mind a kettőtöket értelek! :) Furi!

Egyet szögezzünk le! Aki belül van valamin , nem biztos hogy az elfogultsága miatt ugyanolyan átfogó képet lát, mint aki kívűlről , hovatovább "távolabbról"( érzelemmentesen) szemlél valamit!
Ez az idézet kapcsán merült fel bennem!
Én is ide teszem!
Idézet:
Akkor tegyünk egy próbát!
Ha hirtelen előállna egy olyan kormány, amelyik minden hitéleti támogatást beszüntene én minden bujtatott pénzkifolyató csatornát elzárna az egyházak felé, az most jót tenne az evangélium ügyének, vagy rosszat? Egy kereszténynek helyeselnie kellene ezt vagy tiltakozni ellene?

Nos a próba így egyoldalú lenne!
De ha újra elvennének minden egyháztól minden vagyontárgyat és az elejéről kéne megszerveződni, akkor valóban kiderülne melyik gyülekezet vagy egyház életképesebb!
Mondjuk a H.Gy. is átérezné a vagyontárgyainak elvesztése és nélkülözése miatti gondok gyökerét, a más egyházakban megélt máig is ható zavaró hatását!
Amit a H.gy. most halmoz fel azt a történelmiek ugyanígy megtették évszázadokkal ezelőtt, úgyanilyen lelkesen és szorgalmasan!
Ahoz hogy a századeleji feladataikat ellássák, akkor a bevételeik ezeknek a vagyontárgyaknak a hasznaiból állt elő! Ez elfolyt! Töredékét kapta vissza!
Ti hasonlóan még nem voltatok így nem értitek , mi az egy életen át a felekezet, vagy egyház felé adakozni, majd azt látni hogy ellopják, kifosztva a téged mint tagot is! Sokkszerű hatása van! És ezután mutatkozik meg kinek milyen a hite! Összeomlik, vagy képes a nulláról újra kezdeni!
Na javaslod még a próbát? Bocs költői volt a kérdés! :)
Ja láttam múltkor egy hannyattesést vasárnap! Nem tetszett!
Ahogy N.S parancsol a Szent Szellemnek! Az nem tetszett!
Ahogy az a fiatal ember utánna kinézett az sem tetszett!
Tudod ez egy bemutatónak szánt dolog volt, és nem Isten dicsőségére egy megtérővel együtt imádkozva történt!
Önigazolásnak meg végképp nem tudom elfogadni az ilyen bizonyítást!
De azért szeretlek! :)
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Megjött a pontos válasz!

A gyülekezet önfenntartó. Az 1% se hozzánk jön, hanem a Zsinathoz. Ezt ők osszák szét, gondolom bölcs meggondolás után, Isten vezetését kérve!
A teljes költségvetésünk olyan pénzekre épül, ami a gyülekezet adománya, nem állami pénz.

Ez annyiban egészül ki, hogy az önkormányzat szokott néha támogatást adni (MSZP-s vezetésű :-) ) konkrét célokra. Ilyen pl. a templom külső kivilágítása, ami a kerületet szebbé teszi. :-)

A Zsinattól most kaptunk pénzt arra az óvodára, amit az önkormányzattól kaptunk kedvező éves bérleti díjért. Lehet, hogy ez az 1%-ból, vagy egyéb állami pénzből ment, de azt látni kell, hogy a gyülekezetnek éves szinten több millió Ft fenntartási költsége lesz ebből a misszióból. (a normatíván felül)
Itt hívő, megtért óvonők fognak gyerekekre vigyázni és nevelni őket!
Hiszem, hogy áldás lesz azon, ha már ilyen kis korban Igét hallanak gyermekek!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség