Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 95  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 11:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Akkor tegyünk annak érdekében, hogy ne így legyen!
Vagy nálatok már minden OK?
A felekezetek egymás iránti szeretetén látszódik, hogy Krisztus tanítványai?

Eyeore írásai számomra sem nem dühösek, sem nem keserűek.
Érdekes, hogy más monitor van mindannyiunk előtt.
:-)
(egyébként mind a két dolog érzelem és jó lenne, ha nem ez uralkodna egy szellemi közösségben)

A HGY-vel szemben vannak JOGOS kritikák, amik IGEI alapon megállnak.
Ilyen a nyelveken szólás gyakorlata (1Kor.14.), ilyen a kötelező gazdagság és egészség ideája (Máté 19.23., Lukács 12.19., Lukács 16.25.), ilyen a zsidóság iránti túlzott elkötelezettség, ilyen a politikai téren megmutatkozó liberális vonzalom.

Ha valaki ezekről kezd el beszélni, akkor az az ember jobb esetben keserű és dühös, rosszabb esetben megtérésre szoruló, aki nem ismeri az Urat és szükséges neki személyesen találkozni vele.
:-(

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 12:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Akkor tegyünk annak érdekében, hogy ne így legyen!
Kedves Péter!
Az én gyülekezetem nagyon sokat tesz a lehetőségek alttiság ellen. Sokkszor éppen ezek miatt éri támadás. :)

Idézet:
Vagy nálatok már minden OK?
Ha úgy lesz, azonnal világgá kürtölöm. OK? :)

Idézet:
A felekezetek egymás iránti szeretetén látszódik, hogy Krisztus tanítványai?
Emberekről nem felekezekről szól az. :)

Idézet:
Eyeore írásai számomra sem nem dühösek, sem nem keserűek.
Érdekes, hogy más monitor van mindannyiunk előtt.
:-)
(egyébként mind a két dolog érzelem és jó lenne, ha nem ez uralkodna egy szellemi közösségben)
Pedig ezt még ő is elismerte, de az igaz, hogy minden beszélgetésünk után szelídül egy fokot. Igaz-e, Eeyore? :)

Idézet:
A HGY-vel szemben vannak JOGOS kritikák, amik IGEI alapon megállnak.
Ilyen a nyelveken szólás gyakorlata (1Kor.14.),
E felől teljesen nyugodt a lelkiismeretem.

Idézet:
a kötelező gazdagság és egészség ideája (Máté 19.23., Lukács 12.19., Lukács 16.25.),

:D :D Na ilyen interpretációt még nem hallottam. :)

Idézet:
ilyen a zsidóság iránti túlzott elkötelezettség,
Nem túlzott. Azért érzed csak túlzottnak mert mint téma felmerül a HGy-vel kapcsolatban, továbbá a relativitás miatt, mert másoknál meg az elkötelezettség "alulfejlett". :)

Idézet:
ilyen a politikai téren megmutatkozó liberális vonzalom.
A liberalizmushoz az általános szabadságjogok (első sorban a vallásszabadság) terén és a gazdasági liberalizmus terén áll közel (az meg abszolut bibliai). Az erkölcsi liberalizmustól mindig is távol állt.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 12:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Ex!

Más felekezetek is sokat tesznek a nekik adott lelki ajándékoknak megfelelően. Persze ezek nem a nyelveken szólás. :-)
Igen, a támadásokat ismerem én is. :-(

OK, de addig is ennek tudatában bírálj másokat, köszönöm.

Az emberek egyházban élnek, amik felekezetekre szakadtak és ez pedig gyülekezetekre.
Ha képes vagyok a felekezeten belül, de más gyülekezetben élő testvéremet szeretni - pedig itt már lehetnek kisebb nyelvi nehézségek - az mutatt valamit abból, hogy Krisztus tanítványa vagyok.

Ha pedig ezen túl lépve képessek vagyunk - olyan nagyon más nyelvet beszélő - más felekezetű testvéreimet is szeretni, az is Krisztushoz tartozásunkról beszél! Nem is beszél, kiabál!

A nyelveken szólásnál inkább hiszek az Igének, mint a te lelkiismeretednek. Látom a valóságot és olvasom az Igét és sehogy se passzol össze. Valamelyikkel baj van.

Akik reprezentálják a gyülekezetet akár az első sorokból - akiket én látok -, mind a gazdagságról és egészségről tesznek vallást a képek alapján.

Azért túlzott, mert pl. én nem várom, hogy Jeruzsálemben felépüljön a templom. Nincs szükség rá, betöltötte a szerepét.
A templom egyébként már épül!
De valóban lehet ez egyfajta kompenzálás a református felekezeten belül néha felbukkanó antiszemitizmus ellen.

A vallás szabadság és a liberalizmus hogy jön össze?
Ha egy vallás - bármelyik - kijelenti, hogy egyedül az ő általa képvislet igazságok valósak, akkor már is nem liberális.
És a keresztyénség egy ilyan "vallás"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 13:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
A nyelveken szólásnál inkább hiszek az Igének, mint a te lelkiismeretednek. Látom a valóságot és olvasom az Igét és sehogy se passzol össze. Valamelyikkel baj van.
:) Nem megészen így van.
Van a valóság és van ami ebből nálad leképeződik. Van az ige és van ami ebből benned értelmeződik. Na most ha ez a kettő benned nem stimmel, az még nem jelenti azt, hogy az Ige és a vele összevetett valóság sem stimmel. :)

Idézet:
A vallás szabadság és a liberalizmus hogy jön össze?
Ha egy vallás - bármelyik - kijelenti, hogy egyedül az ő általa képvislet igazságok valósak, akkor már is nem liberális.
És a keresztyénség egy ilyan "vallás"
Ez teljesen rossz értelmezés. A libererális elvek akkor sérülnek, a vélt igazságodat rá akarod kényszeríteni másra. Ha csak meg vagy győződve a saját igazadról és ezt másnak is megengeded, akkor nem sérül a liberalizmus. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 14:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A nyelveken szólással kapcsolatban van egy szép rend amit az Igéből látok és ezzel szemben van egy gyakorlat, ami ettől eltér több ponton.
Milyen szempontok szerint?
- fontosság, hasznosság (milyen helyen áll a lelki ajándékok között ez az ajándék a sorban?)
- széles körüség (mindenki vagy csak néhányan?)
- ellenőrizhetőség (van magyarázó és minden esetben ez meg is történik?)
- cél (önmagam építése, vagy üdvösségem bizonyítása, a Szent Lélek vételének záloga?)

Na mind1 ezen és még pár témán szerintem köztünk nem lesz egység, de Krisztusban lehet, a bocsánatban és az örök életben!

Ha kijelentem, hogy meg vagyok győződve egy külső igazság által, hogy Istenhez - MINT ATYÁHOZ - csak egy út vezet, akkor ez mennyire liberális?
Szerintem ez a liberális elv szerint kirekesztő megnyilvánulás, nem toleráns.
Már erőszakot is követtem el egy liberális emberrel szemben, aki ezt támadásnak, erőszaknak véli. Pedig tényleg nem lehet semmilyen más úton az Atyához kerülni, csak amit az Úr mutatott és amit bele élt ebbe a világba.

Na figyu, ha most nem megyek vissza az evezőkhöz, akkor a mi csónakunk, amiben rajtam kivül sokan keményen eveznek lemarad a mezőnytől. :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 14:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tudtok valamit az Amerikai Magyar Népszavaról, amelyet állítólag a Hit Gyülekezethez köthető személyek szerkesztenek?

Az újság „Fidesz-pártisággal” vádolta meg April Foley amerikai nagykövetet. A sajtóorgánum egyenesen azzal támadta az amerikai diplomatát, hogy – a Fidesz álságos manipulációjának köszönhetően –, az Oroszország-kérdést fontosabbnak tartja, mint a „magyar fasizmus” elleni küzdelmet.

Érdekes, hogy hogy Németh erről a kérdésről egy szót sem szólt a riportban, ugyanakkor a kis hitesek, mint ez az újság is fasisztázik, vagy itt van Exrefis is, aki arról beszél, hogy a fél ország náci.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 14:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Ha kijelentem, hogy meg vagyok győződve egy külső igazság által, hogy Istenhez - MINT ATYÁHOZ - csak egy út vezet, akkor ez mennyire liberális?
Szerintem ez a liberális elv szerint kirekesztő megnyilvánulás, nem toleráns.
Már erőszakot is követtem el egy liberális emberrel szemben, aki ezt támadásnak, erőszaknak véli. Pedig tényleg nem lehet semmilyen más úton az Atyához kerülni, csak amit az Úr mutatott és amit bele élt ebbe a világba.
Kedves Péter!
Mint mondtam ez önmagában nem antiliberális. Sőt, liberális a környezet, ahol a világnézetedet szabadon hirdetheted.
Ha szilárd meggyőződésed addig buzog, hogy ezt másra is rá akarod erőszakolni, az már keményen antiliberális, ilyet fasiszta, kommunista, egyéb diktatórikus rendszerek szoktak gyakorolni.

Idézet:
Na figyu, ha most nem megyek vissza az evezőkhöz, akkor a mi csónakunk, amiben rajtam kivül sokan keményen eveznek lemarad a mezőnytől. :-)
Húzzá' bele! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
... állítólag a Hit Gyülekezethez köthető személyek szerkesztenek?
Úgy látszik az "állítólag" az számodra autentikus hírforrás ha Hitgyülivel kapcsolatos negatív állításról szól. :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 15:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Úgy látszik az "állítólag" az számodra autentikus hírforrás ha Hitgyülivel kapcsolatos negatív állításról szól. :)
ex


A MN írta róluk. Szerettem volna, ha mondjuk te is megerősíted a Hitgyülis hovatartozásukat.

Te azért Hgy-s vagy, azt jól tudom, igaz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 16:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
exrefis írta:
Úgy látszik az "állítólag" az számodra autentikus hírforrás ha Hitgyülivel kapcsolatos negatív állításról szól. :)
ex


A MN írta róluk. Szerettem volna, ha mondjuk te is megerősíted a Hitgyülis hovatartozásukat.

Te azért Hgy-s vagy, azt jól tudom, igaz?
Én HGy-s vagyok, de ha a MN írná, akkor nyugodtan vond kétségbe. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Kedves Péter!
Az én gyülekezetem nagyon sokat tesz a lehetőségek alttiság ellen. Sokkszor éppen ezek miatt éri támadás. :)



Szia kedves Ex!

Bocsi, de mit jelent az a szó, hogy "alttiság"?

Üdv cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
cilla írta:
Idézet:
Kedves Péter!
Az én gyülekezetem nagyon sokat tesz a lehetőségek alttiság ellen. Sokkszor éppen ezek miatt éri támadás. :)



Szia kedves Ex!

Bocsi, de mit jelent az a szó, hogy "alttiság"?

Üdv cilla :D
Bocsi.
Alattiság akart volna lenni. Utalva a Péter által említett "lehetőség alatti" működésre. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 18:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Bocsi.
Alattiság akart volna lenni. Utalva a Péter által említett "lehetőség alatti" működésre. :)
üdv
ex


:*: :*: :*: :*: Kép

semmi gond, csak én még a neten is utánanéztem, hogy mit jelenthet

képzeld ezt írta ki:

A keresett kifejezés (alttiság) egyetlen dokumentumban sem található meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Örülök, hogy megnevettettelek. :D
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 29., csütörtök 21:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
exrefis írta:
Örülök, hogy megnevettettelek. :D
ex


ez jól esett :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1420 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 95  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség