Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

válás után házasság
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 13:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Áldjon az Úr benneteket!
Egy kérdésre keresem a választ:

Szerintetek az a keresztény férfi/nő akit elhagyott a házastársa és a házastárs újra megnősült/férjhez ment soha nem házasodhat újra???Bűnhődjön élete végéig azért amit a párja tett,házastársa tette miatt neki soha ne lehessen családja?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 16:57 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Senki nem tud hozzászólni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: válás után házasság
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 18:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
minnie írta:
Szerintetek az a keresztény férfi/nő akit elhagyott a házastársa és a házastárs újra megnősült/férjhez ment soha nem házasodhat újra???Bűnhődjön élete végéig azért amit a párja tett,házastársa tette miatt neki soha ne lehessen családja?


Kedves Minnie!

Talán a katolikusok között ez kérdés lehet, de közöttünk reformátusok között nem kérdés az, hogy akit elhagytak az újra párt keressen magának, akivel leélheti az életet. A református egyház a házasságot nem tartja szentségnek. Természetesen a házasság fontos, meghatározó ténye az életünknek, de ha felbomlik, azzal még az élet nem ér véget. Újra kell kezdeni az életet, a párválasztást, de mostmár lehetőleg megfontoltabban.

Üdv! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 19:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
És mi a helyzet az 1Kor 7:10-11-el?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 19:56 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
"Talán a katolikusok között ez kérdés lehet, de közöttünk reformátusok között nem kérdés"

és a Biblia szerint?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 19:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
minnie írta:
És mi a helyzet az 1Kor 7:10-11-el?


Hívők vagytok mind a ketten? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:23 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Igen mindketten hívők vagyunk,de a férjemtől elvált a felesége 10éve(mi 3éve vagyunk házasok),megcsalta majd elhagyta és újból férjhez ment.
Tegnap valaki azt mondta nekem,hogy a házasságunk bűn..Főleg mert házasság kötésünk előtt kértünk Istentől jelet arra nézve hogy összeházasodhatunk-e.
Ő 15 éve hívő én csak 5 éve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:24 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
kimaradt egy mondat(véletlen kitöröltem:

helyesen:Tegnap valaki azt mondta nekem,hogy a házasságunk bűn..[b]mi nem gondoljuk annak[/b] Főleg mert házasság kötésünk előtt kértünk Istentől jelet arra nézve hogy összeházasodhatunk-e.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: válás után házasság
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:27 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
rosta írta:
minnie írta:
Szerintetek az a keresztény férfi/nő akit elhagyott a házastársa és a házastárs újra megnősült/férjhez ment soha nem házasodhat újra???Bűnhődjön élete végéig azért amit a párja tett,házastársa tette miatt neki soha ne lehessen családja?


Kedves Minnie!

Talán a katolikusok között ez kérdés lehet, de közöttünk reformátusok között nem kérdés az, hogy akit elhagytak az újra párt keressen magának, akivel leélheti az életet. A református egyház a házasságot nem tartja szentségnek. Természetesen a házasság fontos, meghatározó ténye az életünknek, de ha felbomlik, azzal még az élet nem ér véget. Újra kell kezdeni az életet, a párválasztást, de mostmár lehetőleg megfontoltabban.

Üdv! :)

Kedves Minnie!
Bocsánat hogy közbekotyogok!
Én voltam olyan alkalmon ami házicsoportos volt, és egy lelkigondozónak ezt a témát vetették fel!
Az a helyzet hogy aki elhagyja a házastársát és új házasságban mással éli már az életét, az töri meg az első szövettséget, felszabadítva a magára maradt másik felet! (ez paráznaság esetében másként van)!
Azt írtam amit hallottam!
Magamban megforgattam, és úgy hiszem akit hűtlenül elhagytak az a férfi újranősülhet!
Na ezzel lehet kivertem a biztosítékot! :-)
De az Íge a nők esteében másként fogalmaz!
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:36 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Tamás!

Nálam nem verted ki a bizosítékot,mert pont ugyanilyen tanítást hallottam erről anno én is.
Ha az a fél aki elhagyta házastársát újraházasodik azzal felszabadítja a másik felet.
nekem úgy mondták olyan mintha a hűtlenné vált házastárs meghalna a számára


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:37 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Egyébként fordított esetben nem így van?
Tehát ha a nőt hagyja el a férfi és a férfi új kapcsolatot létesít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
minnie írta:
.
Tegnap valaki azt mondta nekem,hogy a házasságunk bűn..Főleg mert házasság kötésünk előtt kértünk Istentől jelet arra nézve hogy összeházasodhatunk-e.
Ő 15 éve hívő én csak 5 éve.


Kedves Minnie!

Miért mondja valaki a másik házasságáról, hogy az bűn, vagy bűnös? Azt sem értem, hogyan kaptatok Istentől jelet arra nézve, hogy összeházasodhattok-e?

A hívőségre azért kérdeztem rá, mert Pál folytatja a nemhívő házaspár válásával az írást. Meg kell adni, hogy Pál nagyon magas mércéket tudott adni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 20:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Márk 10:11 Ő pedig monda nékik: Aki elbocsátja feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el az ellen.
Márk 10:12 Ha pedig a feleség hagyja el a férjét és mással kel egybe, házasságtörést követ el.

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 21:13 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
"Azt sem értem, hogyan kaptatok Istentől jelet arra nézve, hogy összeházasodhattok-e? "

Kedves rosta!
Ezt a kérdésedet nem értem.
Hogy érted,hogy hogyan kaptunk jelet?Te nem kértél még soha vezetést az életedben bizonyos helyzetekre?Nem kaptál Istentől jelet arra nézve hogy hogyan kell cselekedned bizonyos esetben?Nem szólt hozzád Isten,hogy ezt és ezt kell tenned?

Nálunk ez történt!
Mindketten az Úr elé vittük ezt a kérdést.És vártunk.Vártuk a vezetést,a kijelentést.És megkaptuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 01., kedd 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Tamás!

Abban az esetben ha a feleség aki elhagyja férjét és újra férjhez megy,de belátja,hogy bűnt követett és megvallja,megbánja akkor megbocsáttatik neki.Nem?
És élhet tovább az új férjjel házasságban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség