Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Lucius írta:
... Ami a felsőbb hatalmasság erejének megnevezése. Magyarul Isten. Néven vonult a köztudatba, és ezen a néven emlegetjük magát a Teremtő, Mindenható, Istent is. (A szó magát a hatalmat, rangot jelenti. Ahogy azt későbbi hozzászóló is említi, Úr, Király.. stb.)

De, másokat is istennek nevezünk. Jézus egy alkalommal magát Sátánt nevezte istennek. Ján 14.30. Habár, jól tudjuk Isten egy van. Egy másik helyen azt mondta „Istenek vagytok” 10:34, itt az emberekre alkalmazta. Egyben hivatkozott Zsolt. 82:6; Ézs 41:23. az írásokból egyértelműen kiderül, hogy milyen értelemben gondolta ezt.
Mózes esetében is olvasunk hasonlót 2Móz 7:1 Maga a Mindenható tette Mózest nagyobb istenné a fáraó istenei előtt.
Tudjuk tehát, hogy sokféle hatalmasság van, és ezeket, mint isten; rangot, hatalmat megjelölő fogalmi névvel említjük.
„1Kor 8:5 Mert ha vannak is úgynevezett istenek akár az égben, akár a földön, a minthogy van sok isten és sok úr;
1Kor 8:6 Mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, a kitõl van a mindenség, mi is õ benne; és egy Urunk, a Jézus Krisztus, a ki által van a mindenség, mi is õ általa. „

De, van egy nagyon érdekes rész a bibliában, ami nem hagy semmi kétséget sem Ézs 43:10-ben. Ti vagytok az én tanuim, így szól az Úr; és szolgám a kit elválasztottam, hogy megtudjátok és higyjetek nékem és megértsétek, hogy én vagyok az, elõttem Isten nem alkottatott, és utánam nem lesz!

Ezek után már tudjuk, hogy miért is mondjuk valakire, hogy istennek képzeli magát. Mert nem ő az első aki azt hiszi, úgy gondolja, hogy ő isten. Vagy akár mások nevezik annak. (azért itt hozzá is teszem, hogy nem csak emberekre használatos, ahogy azt Jézus említi, hanem a bukott angyalokból lett Démonok. [már maga a démon szó is eredetében istent jelent.] )

.


Mi az kedves Lucius ami neked ebben nem világos.
Amikor az Úr Jézus Itt volt a földön akkor teljesen emberként volt itt, azért, hogy nekünk megmutassa mit vár el tőlünk Istenként.
Amikor elhagyta a földet, akkor maga helyett elküldte a Szent Szellemet, aki az ŐVÉIT elvezeti minden igazságra, aki nem az ŐVÉ azt nem lehet elvezetni, mert azokra a Szent Szellem másik feladata vonatkozik.
Ki Istené a Teremtőjé, a Mindenhatójé, aki jelenleg úgy tekinti a Szent Szellemet mint Istent a te leírásod alapján is.
Az Úr Jézus Krisztus azt mondta rólam tesz bizonyságot, mert az enyémből vesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 15:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Kedves FM!
Köszönöm az Úrnak hogy elküldte szolgáját és a fenti mondatokat leíratta vele!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 17:29 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Nem lehet hogy azok akik A Szent Lelket nem úgy tarják mint mag az Atyát vagy Jézust hanem csak puszta erő, egyben irányítását is megakadályozzák életükben?

Egy erőt te irányítasz így ha azok akik erőnek vélik saját döntései mellé hatalmat képzel (mondhatjuk segítségnek) de ő maga kezében van minden.

Viszont ha személy akkor engedelmeskedni kell neki és nem a magam ura vagyok.

Gal 2,20
Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; a mely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, a ki szeretett engem és önmagát adta érettem.

Rm 8,9
De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
--

Erre utal ez az Ige is.

1Kor 6,19
Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?

--
A kérdés érthető-e a tulajdon viszony, és eltudjuk e fogadni?

Vagy okoskodunk és ezért nem is lehet a miénk hiszen nem uralkodhatunk felette pont ellenkezőleg

2Kor 6,16
Vagy mi egyezése Isten templomának bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök, és ők én népem lesznek.
--

Nos lehet e ezt lekicsinyelni egyszerű erőre mert netalán nem értjük hogyan lehetséges.
Talán kétségeb vonjuk hogy Ő lakozik bennünk?
--

Bizony sajt okoskodásunkat jött lerontani így ezt is.
2Kor 10,5
Lerontván okoskodásokat és minden magaslatot, a mely Isten ismerete ellen emeltetett, és foglyul ejtvén minden gondolatot, hogy engedelmeskedjék a Krisztusnak;
--

Meg kell nézni az igazi okát miért is nem fogadod el Jézust annak aki és Lelkét aki.
1Kor 6,17
A ki pedig az Úrral egyesül, egy lélek ő vele.
--
Nem okoskodni kell elfogadni és befogadni Jézust életed Urát utána már tisztába leszel ki is Ő.
De a szívedbe és nem tanítást vagy elméletet hanem magát az Úr Jézust.

Akinél ez megtörtént mind személynek mondja akik nem fogadták be az Úr Jézust és nem Uruk azok meg elméleteket gyártanak.

De ezzel nem jutsz közelebb megváltódhoz, és még nem vagy olyan közel hogy az Övé legyél.
amíg nem vagy az Övé mit is ír az írás, és inkább ezen kellene elgondolkozni.

Róm 8
7. Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az Isten törvényének nem engedelmeskedik, mert nem is teheti.
8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.
9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.
10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.
11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által.
12. Annakokáért atyámfiai, nem vagyunk adósok a testnek, hogy test szerint éljünk:
13. Mert, ha test szerint éltek, meghaltok; de ha a test cselekedeteit a lélekkel megöldökölitek, éltek.
14. Mert a kiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.
15. Mert nem kaptatok szolgaság lelkét ismét a félelemre, hanem a fiúságnak Lelkét kaptátok, a ki által kiáltjuk: Abbá, Atyám!
--

A lényeg ha nem Istent magát fogadod be nem vagy Krisztusé.
Lás 10 vers .. Krisztus ti bennetek ..
Most akkor mit is hiszel?
Ha pedig nincs benned így nem is lesz, saját magad akadályozod meg hogy az Övé légy.

Ha befogadod megkapod a válasz ki kicsoda. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 17:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Háromság
HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 17:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!

Szia Lucius!
[quote="Lucius"

Én egy olyan ember vagyok, aki maga szereti megtapasztalni a dolgokat. (Nálam nem müködött, egyik napról a másikra.)
[/quote]

Pont azt írtam, hogy van akinél a megtérés folyamat, és nem egyik-napról a másikra következik be(csak nálam speciel így volt, de ez nem törvény). DE HA MÁR megtért, akkor...szóval, ha elfogadta az ember azt, hogy Jézus az ő bűneiért is meghalt, és hogy neki szüksége van Isten kegyelmére, mert önerőből nem lenne képes nemcsak, hogy betartani mondjuk a Tízparancsolatot, hanem élni se..., akkor pontosan, hogy megTAPASZTALJA az ember, hogy Jézus is Isten, és azt, hogy a Szentlélek vezeti(a kegyelem elfogadása után, nyílván) az embert. Tehát, akkor Te is megtapasztalhatod. Szóval nem biztos, hoyg ez az írásokból bármilyen formában is levezethető :( (Az írás megöl, a LÉLEK megelevenít. :) -Tudom, hogy ez nem erre az esetre vonatkozik, de lehet, hogy erre is igaz :) )

Ezek szerint mégsem voltam tök érthető :( .
Na, mindegy, még csak azt szeretném mondani, hoyg a Szentlélekkel kapcsolatos problémával szeintem már vagy 2000 éve foglalkoznak mindenféle komoly hittudósok, és szerintem még ők se nagyon tudták érthetően megmagyarázni a dolgokat, mégha rá is jöttek valamire... :( Szóval szerintem egy netes fórumon se biztos, hogy valaki mindenki számára érthetően el tudja, majd magyarázni ezt a dolgot :( (Szal ez lehet, hogy meddő vita lesz a végén, szvsz.)

Ez a Szentlélekkel kapcsolatos dolog is olyan, egyébként, amire szerintem ráillik az, hogy: "hitben járunk, nam látásban", ill: "boldogok, akik nem látnak, és hisznek". :)

Üdv, és szép estét: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 18:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Kedves Tiv, egy kicsit pontosítanék, nem akadályozzák meg, mert nem is tehetik.
Csak aki kéri kapja, tehát aki nem kéri nem is kapja, aki nem jól kéri az sem kapja, tehát ami irányítja azt az embert aki nem Isten törvénye szerint akar közeledni Istenhez, azt nem Isten Szelleme vezeti.

A Szent Szellem két irányú feladattal van itt.
1. a világ megfeddését látjuk ez az egyik fealadat
a/bűn
b/igazság
c/ítélet
tekintetében
2. azokat akik Krisztus testének tagjai
a/elvezeti minden igazságra
b/eszükbe juttatja az IGÉKET amiket az adott helyzetben kell megcselekedni.
Mert minden IGÉNEK be kell teljesülni.

Ezért az én legforróbb kívánságom, hogy minden IGÉT betöltsek, amit még be kell tölteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 18:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
A megtérés folyamat, és a megtérés után sem zárul le a hit építése, táplálása. Az ember élete végéig formálódik és alakul.
A Szentlélek viszont nem egy alakuló, formálódó személy, nem jól gondolom?


Szia!
Igen, közben én is rájöttem(ill. valaki szólt is),hogy a Szentlélek az nem az újemberrel egyenlő, úgyhogy hülyét kérdeztem :) de persze kapcsolatban van az új emberrel. Szal persze, hogy nem fomálódik a Szentlélek, mivel Isten se változik. :) Mi formálódunk:)

Huhh, azt továbbra is fenntartom, hogy a Szentlélekről beszélni(pláne írásokból bebizonyítani, hogy Ő is Istennel egyenlő), egy kicsit olyan, mint lerajzolni egy focimeccset. Nem könnyű. Pont azért, mert úgymond "Önmagáért beszél". Akiben megvan az tudja(legalábbis tudni fogja előbb, vagy utóbb), hogy szükség van rá, és hogy Ő is Isten, mert maga a Szentlélek teszi ezt világossá számára.

Na, jó, nem ragozom tovább. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 19:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 23., hétfő 11:00
Hozzászólások: 348
Tartózkodási hely: Budapest, Újsolt
Emilien írta:
....
Huhh, azt továbbra is fenntartom, hogy a Szentlélekről beszélni(pláne írásokból bebizonyítani, hogy Ő is Istennel egyenlő), egy kicsit olyan, mint lerajzolni egy focimeccset. Nem könnyű. Pont azért, mert úgymond "Önmagáért beszél". Akiben megvan az tudja(legalábbis tudni fogja előbb, vagy utóbb), hogy szükség van rá, és hogy Ő is Isten, mert maga a Szentlélek teszi ezt világossá számára.

Na, jó, nem ragozom tovább. :)



Mire való a Bibla?
Tévedek? Ha azt mondom, hogy abban minden megtalálható, a hithez.

Ha pedig megtalálható, (számomra több esetben is bizonyitotta Isten a szándákát.) akkor miért nem vezethető le?

Kinek címezte Isten az írásokat?
(Embereknek)

Nos én ember vagyok, tehát értenem kéne. :)
Így tehát ti is emberek vagytok, és szavaitokból az veszem ki, hogy birtokában vagytok, annak amit nem tudtok levezetni.
(ne vedd, ne vegyétek ezt kötekedésnek, vagy számonkérésnek stb.
Pusztán öszintén érdeklődőm. )

De, ha azt mondjátok, hogy ez így van. "Este lefekszem mint pogány, reggel pedig mint hithű keresztény ébredek. Avagy utcán kétlépés közt talál meg a Szent Szellem, és mire leteszem a másik lábam már más ember vagyok stb... Elhiszem nektek. Nálatok müködik.
(De, akkor minek az írás?)

De! Inkább hiszek Istennek ezen dologban, és azt kutatom amit üzenetben adott, vagyis a Bibliát. Tehát a válasznak ott kell lennie.

_________________
Pihenek, ha lesz értelme benézek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 19:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2008. jún. 13., péntek 16:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Luciusnak

BIBLIA írta:
Ézs 55,8 Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti útaitok az én útaim, így szól az Úr!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 20:50 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Lucius írta:


De, ha azt mondjátok, hogy ez így van. "Este lefekszem mint pogány, reggel pedig mint hithű keresztény ébredek. Avagy utcán kétlépés közt talál meg a Szent Szellem, és mire leteszem a másik lábam már más ember vagyok stb... Elhiszem nektek. Nálatok müködik.
(De, akkor minek az írás?)



Szia!

Jaj , nem... :( Abszolút nem erről van szó, és én sem ilyesmiről írtam. Természetesen előbb az ember ráébred bűnös állapotára (ami történhet úgy, hogy az Írást tanulmányozza, de úgy is, hogy valakitől hall arról, hogy az ember Isten nélkül elveszett állapotban van), utána olvassa vagy hallja, hogy van remény, mert Jézus meghalt értünk, ezért, ha elfogadjuk ezt, akkor nekünk nem kell majd meghalni(itt most a "második halálról": a kárhozatról beszélek), hiszen már valaki helyettünk halt meg. Az elfogadás egy akarati döntés, ha nem akarjuk elfogadni akegyelmet, akaratunk ellenére Isten nem fog "Vigasztalót"(=a Szentlélek) küldeni nekünk. Megszállni csak úgy két lépés között az embert ikább nem mondom, mik szokták, de szerintem ez te is tudod :wink:

Na, tehát, mitán ez az akarati döntés megtörténik, és ezt Istennek elmondjuk imádságban(hogy tudjuk, hogy bűnösök vagyunk, és tudjuk, hogy el vagyunk veszve, és azután kérjük Őt, hogy segítsen rajtunk, kegyelmezzen nekünk - egyénenként változó persze, hogy ki milyen szavakkal mondja ezt el Istennek pontosan), azután (talán nem éppen abban a pillanatban) megváltozik az ember egész életszemlélete, és "kinyílik" az Ige is, és élő kapcsolatba kerül az ember Istennel.

Különben a Bibliában minden benne van, amiről ISTEN ÚGY GONDOLJA, hogy tudnunk kell. De vannak olyan dolgok azért, amiket nem jelentett ki nekünk. Ennyi.

Azért nem bizos, hogy mindenki egyetért itt velem, tehát azért ne azt írd, hogy "Nálatok" :) . Ide tutira nem csak keresztények, pláne nem csak reformátusok járnak(én mondjuk az vagyok).

Hát megint csak azt mondom ezután is, hogy azért, mert valamit nem sikerül bebizonyítani "tudományosan" :) , az nem biztos, hogy nem igaz. :) A teremtést is csak mostanában kezdi revideálni a tudomány. És az se biztos, ha valaki valamit nem tud elmagyarázni, mert nincs hozzá tehetsége, akkor az nem igaz. Lehet, hogy csak nem elég művelt hozzá(mint pl:én:)) De pl. Péter is csak halász volt. :)

Szerintem kérd imádságban Istent, hogy világítsa meg ezt a dolgot,(nekem is szükségem van rá sokszor), és Ő biztos, hogy meghallgat.

Na, jó, átadom a terepet most már tényleg az okosabbaknak.


Üdv:Emilien

ui: tök jó, és érdekes topicok vannak itt a parókián, én inkább olvasgatni szoktam, azt hiszem maradok is ennél, nem mennek nekem a hozzászólások :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 21:05 
(Isten)(Ember)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 06., hétfő 21:06 
(Atya(Jézus Krisztus)Ember)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kavics 2006. nov. 07., kedd 07:12-kor.

Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 181 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség