Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
cilla írta:
Szia kedves Eeyore!


Én különösen szeretem az őszinteséged, most egyedül ami "szúrt", hogy a régebbi életét hoztad fel, ezért ragadtam tollat és tintát.

Persze eszem ágában sincs haragudni, főleg, hogy megbeszéltétek.


Idézet:
Na ezt most itt hagyom abba, nem akarok belemenni egy lúzer-versenybe, mert még megnyerném :)


:*: :*:az vicces lenne, ahogy felüllicitálnánk egymást lúzerségben.


Idézet:
Sajnálom, hogy téged is megbotránkoztattalak. Mondjuk engem is megbotránkoztatott - más...De én legalább itt és most megkövetlek. Meg mindenkit, akinek rosszul esett, amit írtam.


Én is bocsánatot kérek, ha esetleg bántó voltam.


Üdv szeretettel cilla(})


fú, "gyerekek"!!!

ma este OLYAT mondott a pásztorom, hogy IHAJ!!

csak nagyon "rímel" a lúzerversenyre....

szóval: a GYÜLEKEZET funkciója az elesettek felkarolása IS
namármost: ha nincsenek ÚJ elesettek (nemigen tér meg senki), ez a funkció csak úgy "tartható fel", ha a gyülekezet SAJÁT MAGÁBÓL kitermeli az "elesettjeit"

ez GÁZ!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 22:16 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
Kedves Eeyore (és testvéreim)

Nem akarom, a testvéri ölelést feleslegesen zaklatni, de most né is benézegetek de, hátha valamit megtudok Tamásról.
--
Meg kell mondjam nem emlékszem rád az Igefórumon, igaz annyi néven jelentkeznek be hívő emberek, hogy nyomon sem tudom követni kivel beszélek, félév múlva.

Talán pont ezért, vagy azért hogy ne lehessen azonosítani??
Szóval nem tudom miért nem tudják felvállalni saját nevüket. Vagy legalább becenevüket.

De hát ez csak egyéni kívánság lenne.
--

Nem kezdeném újra, sőt ma már el sem kezdeném. Legalábbis nem várnám el azt amit akkor másoktól elvártam.

Szóval nagyon sok mindenben változott véleményem és megértem az itteni testvéreimet is.
És viselkedésüket is.

Valóban más ez a fórum, mint a másik.

Míg látszatra itt szabadabban lehet írni, én másképp érzetem.
Valóban fellehetett vetni itt is egy igét, de elég volt egy két nem megtért és velünk személyeskedő, kioktató ember maga az ige érdemi megbeszélését megakadályozta.

Nem mintha ott nem fordulna elő, de a rendre utasítás nem az én feladatom, és elszenvednem sem kell szüntelen akár hónapokig is.

Én nem vagyok református, bár a feleségem reformátusnak született, ha ez jelentene valamit.

Gyakorlatilag így nem érezhettem mag (az előzőekkel együtt) itt keresztények számára nyitott fórumon.
Az energiám állandó védekezésre ment el, míg magam is vitatkozóvá és vádlóvá (a sok sérelem fezgyülemlése miatt) nem váltam, így végén megfáradva és megkeseredve mentem el.

Sokáig nem fórumoztam, míg elkezdem az Ige fórumon.
Ott nem nekem kell harcolnom, és a személyeskedést is hamar leállítják.

És nem keresztényeknek, de még keresztényeknek is van egy bizonyos szabályuk, hitvallásuk stb. amit ha nem túlzottan sért az ember eltud beszélgetni.
Ha nem akar az élre törni, leigázni, és egyedüli igazságot hirdetni, vagy magáról áradozni, kiemelve csodás személyiségét stb. akkor el tud lenni és megtud ismerni másokat.

Van akinek ez nem jön be és van akinek meg az itteni fogadtatás közösség jön be.
Nagyon megtudom érteni, mert én is szeretem itt lenni közöttetek.
Nincs ezzel baj, bár hitünk sok mindenben eltérő lehet, ha nem a kiélezésre játszunk, akkor bárhol eltudunk fórumozni.
--
Tamás halálával egy valamit megtanultam, nem szabad komolyan venni csak szórakozásnak, kikapcsolódásnak, ne várjunk komoly közösséget, mikor sokszor a valós életben ahol lehetne ott sem tud össze jönni. Nem még ott ahol az internet maga szab határt, és korlátokat.

Pl,) Nagyon sokan vannak akik gyakorlatilag bölcs tanácsokat adnak, de semmit sem tudunk róluk. Semmit nem árulnak el magukról. Már ez is egy korlát a másik megismerésében.
--

Szóval lehet vitázni fergetegesen, vagy olyan helyet keresni ahol gyengébb ismeret miatt úgy érezhetjük hogy talán mi vagyunk a valakik.
(több variációt is lehetne elképzelni de talán ennyi is elég lesz )

Vagy hasonló hitű (igei meglátású) emberekkel elbeszélgetni, akár az igéről akár egy főzésről, vagy bármiről. Ami itt is épp úgy folyik

Nem voltunk hasonló hitűek, nem Urunkról van szó, mert ebben nagyon is egy hitűek vagyunk. Csak van fej, láb, kéz stb.

Ki itt, ki ott, és kitudja még hány helyen találja meg helyét.

A lényeg lehetőleg ne nagyon égessük fel a talajt hátunk mögött.
Azt hiszem anélkül is van elég baj, ne tetézzük azzal hogy mi okozunk másoknak.

Remélem az itteni testvérek is megtudnak bocsátani, ha velük szemben nem a békességre törekedtem hanem mint valami buzogány bevágódtam és tarolt velük szemben, és ezt el kelet viselniük tőlem viselniük.

Még egyszer köszönöm türelmeteket.

Kép

--------------
Üdv: Tivadar


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 18., péntek 23:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szerbusz kedves Tiv!

Először is Isten hozott!
Tiszta szívemből örülök, hogy itt látlak és nagyon köszönöm(jó, tudom, hogy nem csak az enyém :D ) a virágot.Nagyon szép!

Tényleg olyan jó lenne, ha a Testvérek békességben lennének.Sokszor a meg nem fontolt hozzászólásunkkal oly sokat tudunk rombolni, és most általánosságban beszélek.

Én személy szerint szeretek itt lenni, és aki itt van a fórumon, mindenkit szeretek, és lehet, hogy néha úgy tűnik nagy a csend, azért vannak itt építő dolgok, beszélgetések, írások.

Be is fejezem, egy szó mint száz, örülök Neked!

Üdv szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Tivadar!

Az Úr küldött közénk! Hálás vagyok neki az életedért és köszönjük a bátorító szavakat!

Kérlek bocsájs meg te is nekem, amikor az volt a célom, hogy legyőzzelek, amikor az Úr Igéjét is erre a gonosz célra fordítottam és nem arra, hogy szeretettel építsek.
:-(

Olyan nagy dolog amit írtál! Én is hiszem, hogy bizonyos értelemben mások vagyunk (kéz, léb, stb.), de EGYEK az Úrban!

Tamás halálakor olvastam azt az Igét, ami a 2.Korintusi levélben van.
Pál arról beszélt, hogy az ő haláluk életet munkál azoknak, akik hallgatják őket!
Tamás halála ÉLETET munkál köztünk! Az Úr még most is használja őt, mert ő Jézus Krisztusé!

Valóban látom azt, hogy az Igefórumon vannak jó moderátorok, én itt ebben nem segítettem Erikáéknak sajnos.
Meg kell most harcolnom, hogy az így rendben van-e, mert én is látom, hogy ezen a fórumon a moderálás kevés embernek túl sok feladat és nincs segítségük.

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 07:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Éjjel az esküvőről hazaérve megtekintettem félszemmel a topikot- s örömmel láttam, hogy elrendeződtek a dolgok.
Amit mondani szeretnék:

Net írod:

megnézném amúgy te hogy reagálnál (vagy akármilyen feleség, aki kicsit is tiszteli-szereti a férjét), ha a férjedet megvádolnák azzal, hogy a "keresztény szolgálata" VALÓJÁBAN az, hogy a feleségét elhanyagolva fiatal lányokkal "vigasztalódik"

Ha belegázolnak a becsületünkbe-volt már rá példa- nem gázolok vissza- van egy mondás: mit teszünk, ha egy gyilkost megölünk? egy gyilkosból kettőt csinálunk..
mindenképen reagálnék rá, de ismerve magamat, hogy vannak helyzetek, amikor nem tudom féken tartani magam,nem tartalmilag, de stílusban/értsd, egyre hangosabban kiabálok/ ketten, a férjemmel állnánk ellene a támadásnak. Őt ui. nem lehet kihozni a sodrából akkor sem , ha éppen képen teremtik, nem üt vissza, tárgyilagosan elmondja a lényeget.

Eeyore: bocs, nem érettem ki a hozzászólásodból a dicséretet- ami bár a maga helyén - őszintén szólva- jólesne,de mondtam már, hogy én a szociban nőttem, jó kiképzést kaptam arra,
hogy örüljek, ha dolgozhatok minden különösebb elismerés nélkül...s ennek nagy hasznát veszem a demokráciában is.

Tiv én nem haragudtam rád, azt nem értem, hogy miért fagyott úgy meg közöttünk a légkör- tettem pár lépést a tisztázásra, ami elől elzárkóztál - én ezt tudomásul veszem ..s annak örülök, hogy megtaláltad a helyedet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 10:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
...

Net írod:

megnézném amúgy te hogy reagálnál (vagy akármilyen feleség, aki kicsit is tiszteli-szereti a férjét), ha a férjedet megvádolnák azzal, hogy a "keresztény szolgálata" VALÓJÁBAN az, hogy a feleségét elhanyagolva fiatal lányokkal "vigasztalódik"

Ha belegázolnak a becsületünkbe-volt már rá példa- nem gázolok vissza- van egy mondás: mit teszünk, ha egy gyilkost megölünk? egy gyilkosból kettőt csinálunk..
mindenképen reagálnék rá, de ismerve magamat, hogy vannak helyzetek, amikor nem tudom féken tartani magam,nem tartalmilag, de stílusban/értsd, egyre hangosabban kiabálok/ ketten, a férjemmel állnánk ellene a támadásnak. Őt ui. nem lehet kihozni a sodrából akkor sem , ha éppen képen teremtik, nem üt vissza, tárgyilagosan elmondja a lényeget.

....


pont ez történt: az én erikám elmondta a véleményét, én meg tárgyilagosan helyretettem, bocsánatot kérve a STÍLUSÉRT de a TARTALMAT nem moderálva...

nem hiszek abban, hogy a becsületében megsértett embernek NINCS JOGA FELHÁBORODNI...

(erre is mutathattok igét, hogy "haragudni bűn"...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 11:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, csak viccelek:

és a felháborodásotokat kivívó felesége nem írt be a fórumra/merthogy azér` ők is kaptak egy adagot/ :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
ezen a fórumon a moderálás kevés embernek túl sok feladat és nincs segítségük.

Péter


igen Péter, jól látod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Erika írta:
Net, csak viccelek:

és a felháborodásotokat kivívó felesége nem írt be a fórumra/merthogy azér` ők is kaptak egy adagot/ :?:


egész komolyan kíváncsi lennék, hogy látják a férjük "hobbiját"...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 16:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, ezt most komolyan mondom:

http://www.youtube.com/watch?v=v-fozo2vGGM


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 17:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Bécit nagyon szeretem (történetesen a barátom :) )

meg a sorstársam is: őt PEDOFILIÁVAL vádolják a kedves fórumozók...


nos, mindegy... a karaván HALAD


(jön hozzánk a gyülibe ősszel amúgy, most folyik a szervezkedés :) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 19., szombat 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 19., szombat 10:10
Hozzászólások: 5
Kedves Eeyore, kíváncsivá tettél, és megnéztem az igefórumon a rendőrös topicot. 2006 szeptember 19-én, 24-én, az én olvasatomban az általad említett moderátor elhatárolódott a jogtalan eseményektől, aminek volt is következménye, mert röviddel később a rendőrségen betiltották azt a belső internetet, ahová valakik Igéket raktak fel naponta a rendőröknek. Hallgattassék meg a másik fél is, ez egy bölcs mondás. Persze, azt gondolsz, amit akarsz. Az Úr legyen veled.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 10:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Eeyore!

Tamás szólt, hogy olvassam el a hozzászólásodat és az első reakcióm: Nagyon szépen köszönöm, hogy vannak ilyen tesók, akik szívet melengetőeket írnak és akik bár engem még soha nem láttak, de mégis védelmükbe vesznek férjemmel együtt.
Jelentem a könyvek épségben megjöttek Tamás köszöni őket (nekem is tetszenek) valószínűleg én is bele fogok olvasni.
Remélem, hogy lesz majd alkalom is személyes találkozóra, de hogy az mennyire lesz fórumtalálkozó azt nem tudom.
Igazából én Tamás szolgálatában főleg imatámogatóként veszek részt, illetve, amikor indít Isten akkor szívesen írok, telefonálok, vagy ha személyes találkozóra van esély akkor megismerem az illető személyt, vagy személyeket. Tamás anyukája volt egyébként ilyen, hogy amikor a búcsúztatója volt, akkor az egyik lelkész azt mondta róla: "Mindenki Anyukája volt!" Tamás is ilyen. Ez persze jót és rosszat is jelent, hogy pl. mennyire figyel oda, hogy az illető problémáit ne vegye annyira magára, hogy a családja már érte kezdjen aggódni.
Miután a munkám során is gép előtt ülök, itthon ritkán érzek vágyat ugyanerre, inkább amúgyis a személyes megismerés híve vagyok, amire persze gyakran van lehetőségem férjem "ismerősei" körében is. Remélem majd mi is találkozunk még személyesen.

Szeretettel :)

Erika


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 10:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Netturst-né! :)
Legyél üdvözölve itt a fedélzeten!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 20., vasárnap 13:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Mindenki!

Jelzem, hogy a legutóbbi fejleményeket elolvastam, a családom sürget, indulunk valahová, este válaszolok.
Addig csak egy kérdést teszek fel Net neked és felségednek, hogy betegyem-e azt az levelet, amire a válasz kirúgás lett - hogy a dolgok ismeretében beszélgessünk tovább.

Egy gondolat bátorjtásul Netnek: itt nem vádolt meg senki a szolgálatod miatt, a kirúgásodat magad tetted közhírré, egyébként nem lenne téma...és az elrendezésre valószínűleg nem mi , a parókiások vagyunk a kompetensek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 657 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség