Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 12:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
maradnék annál, hogy az ARABOK dehumanizálása-démonizálása FELTÉTLENÜL "kicseng" ebből az idézett prédikációból...
Kedves Net!
Részedről a korrektség a megszokott, ne tér le erről.
Ez pl akkor lenne korrekt, ha a róluk szóló sokkal több pozitív megjegyzés is meg lenne említve.
Másodsorban, te mint pszicho-izé man tudhatnád, hogy a több generáción keresztül arabok által menekült táborokba kényszerített és szocializálódott arabok, ...hát hogy is mondjam elég szűk psziochológiai kényszerpályára vannak csatornázva. Ha ötéves gyerekeknek géppityuval a nyakukban, a világról leginkább csak annyit tudnak, hogy minden baj oka a zsidók, akkor ez azt jelenti, hogy elég jól homogenizálják terrorista janicsárrá őket. Ha valaki ezt megállapítja, akkor nehogy má' az legyen a végzetesen előítéletes.
Nehogy má' a vakolat verje le a kőművest(jelenleg felújítás van nálunk). :D
Egyébként az indító kérdés az volt, hogy:
Idézet:
Itt és most kinek a dehumanizálása folyik?
:)
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2008. júl. 22., kedd 13:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
dehogy értettelek félre :)

pont mivel ÉRTETTELEK, ezért nem mondtam EDDIG a lényeget (valami ilyenféle "felsikoltásra" számítva, és AZ UTÁNRA tartalékolva a dolgot):


Az Ószövetség TOVÁBBRA IS ÉRVÉNYES

...de persze... ahogy JÉZUS jött és BETÖLTÖTTE (nem csak a "megfelel", hanem a "tartalommal megtölt" értelmében is) az Ószövetséget, a dolog - érvényessége ellenére - kicsit ÁTALAKULT


ugye: "megmondatott a régieknek... én pedig azt mondom nektek...."


kedvelt, elterjedt (és általam nagyon hibásnak értékelt) gyakorlat, hogy "na jó, de már az Újszövetségben vagyunk, ne foglalkozzunk már ezekkel"

tegnap reggel pont GregOpean-t hallgattam (nem gyakran szoktam, de ez BETALÁLT most), az Ószövetségnek is a LEG-Ó-BB részéről, 5Móz 23,10- ...

olyan ÚJSZÖVETSÉGI volt a tanítása, hogy még :)


a múltkor egyik drága református testvéremtől azt is visszakaptam, hogy a Húsvét kötése a Páskához, az neki annyira ERŐLTETETT és ÓSZÖVETSÉGI...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
A szellemi fegyverek használata a szellemi harcokban, valóban az újszövetségnek egy valódi újítása.
De ez a keresztények szellemi harcára vonatkozik a szellemi erősségek ellen.
Ha a családodat kell megvédeni egy rablógyilkostó, akkor mit csinálsz?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most érkeztem vissza, és megnyugvással konstatáltam amit az Exrefis, meg a Figyelő beírt.

Ami Tikati hozzászólását illeti olyan értelemben érdekes, hogy megerősítve érzem magam, merthogy jómultkoriban (kb. egy éve) említettem Németh Sándornak azon prédikációját, amit láttam korábban, miszerint Isten földi atomrakétákkal fogja büntetni a bűnösöket, és ezt akkor kitalációnak vették a hgy-s érintettek. Hiába mondtam, hogy még el is magyarázta a Németh, hogy valamikor karddal, és pajzzsal harcoltak, míg ma rakétákkal, ők nem hitték el, bizonyítékot kértek. Hát nem volt kitaláció.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nem ... de ha most azt hiszed, hogy ettől jobban értesz bármit is... akkor nagy valószínűséggel tévedsz...

de a tévedés szabadsága mindenkit megillet :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Ex!

Nem erre "készülök". Mint keresztyén ember bízom az Úrban, hogy megvédi a gyermekeimet. Hiszem, hogy az akarata nélkül semmi se történhet a családomban, az életemben.
Ha ez lesz az akarata, akkor pedig ezt csak akkor hozza el, ha lelkileg felkészített már erre az eseményre, mint próbára.
Addig viszont ezen nem gondolkodok.

Róm 13,4 - Mert az Isten eszköze a javadra. De ha gonoszságot művelsz, rettegj, mert nem hiába viseli a kardot. Isten eszköze, hogy a gonosztevőt megbüntesse.

Igen, ilyen Ige is van, de ez számomra azt jelenti, hogy van egy törvényes uralkodó (miniszterelnök), aki alatt van törvényhozás, bíróságok, ítélet végrehajtók. Ezt a rendet nem vetem el, szükséges!

A nézet különbség csupán abban van köztünk, hogy a Gonoszt hogyan lehet legyőzni. Ha még test ellen van küzdelmünk, akkor OK amit írsz.
A fenti Ige azzal kezdődik, hogy "tedd a jót és megdícsér...."

Tehát egy keresztyén ember nem hordjon kardot, hanem tegye a jót!

A rosszat csak jóval lehet legyőzni, a démonizált kisgyereket nem lehet fegyverrel megmenteni. Megölni meg lehet, de annak meg mi értelme? Mi gyarapodik ekkor?
A gyűlölet, a düh, a harag, a gonosz indulatok....
És ez fokozódik a földön és ezért készített Isten egy - idézve Net Ószövetségi képét - páska áldozatot. A Bárányt áldozta fel! Itt is ölés történt, a bűn miatt, de ebben az áldozatban lehet megmenekülni attól a folyamattól, amibe a világ el fog pusztulni.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2008. júl. 22., kedd 14:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
akkor kitalációnak vették a hgy-s érintettek. ...Hát nem volt kitaláció.

Annyira, amennyire a jereváni rádió hire sem kitaláció: "Moszkvában Mercedeseket osztogatnak."
Valami van benne, csak nem teljesen úgy. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igggen.... az ilyesmi MINDIG torzul a szájhagyomány útján...

másik fórumon volt egy ilyen, hogy a bapti szeretetszolgálat vezetőjét vádolták meg egy ilyennel, hogy "lenyúlta" amit a HitGyüli adott... csak ott egyszerű volt a cáfolat: megszólalt az érintett, és elmondta, hogy ténylegesen hogy történt a dolog... erre itt elég kicsi az esély :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
igggen.... az ilyesmi MINDIG torzul a szájhagyomány útján...

másik fórumon volt egy ilyen, hogy a bapti szeretetszolgálat vezetőjét vádolták meg egy ilyennel, hogy "lenyúlta" amit a HitGyüli adott... csak ott egyszerű volt a cáfolat: megszólalt az érintett, és elmondta, hogy ténylegesen hogy történt a dolog... erre itt elég kicsi az esély :S
Elmesélhetnéd magánban, hogy ne offoljunk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 14:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
annyiban nem off, hogy ez is ilyen moszkvics-osztogatásos történet volt :D

de persze, mesélem magánban :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 14:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
nem ... de ha most azt hiszed, hogy ettől jobban értesz bármit is... akkor nagy valószínűséggel tévedsz...

de a tévedés szabadsága mindenkit megillet :)


Ha jól mondtam, nem volt kitaláció, és mégis tévedek valamiben (egy állításban hogyan lehet tévedni, ha az igaz, nem tudom) akkor mi a frankó mérnök úr?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 15:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az iszlám (arabok) ellen a keresztyén körökben elég nagy az ellenszenv.
Hogy melyik felekezet, melyik gyülekezet milyen megoldásokat hirdet, az pedig változó.

Én kiszálltam ebből a vitából, amit lehet leírtam.
Újat már nem tudnék mondani.

Mindenkire Isten áldását kérem!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
---

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 17:58 
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 21., hétfő 11:06
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Buda
Nem, az Ószövetség már nincs érvényben...
Velem (velünk, keresztényekkel) senki sem kötötte meg azt a régi szövetséget. Velünk Új szövetség köttetett. Félre ne értsetek, nem az Ószövetségi Biblia elvetését mondom, azt ismerni nagyon fontos, hiszen nélküle lehetetlen Jézust megérteni. Feltenném azonban a kérdést, hogy miért történik meg újra és újra a zsidóság kiválasztott múltjára (!) hivatkozással Izrael és a zsidóság jelenének fényezése egyesekben, mint valami kényszer. Van valami rejtett motiváció emögött?

Az Újszövetség üzenete az agresszióról egyértelmű. Bennem ezzel kapcsolatban nincsenek kétségek. Sajnálom, hogy egyes tévtanítók és szekták ilyen szinten tudják a Szentírást kiforgatni, másokat meghülyíteni. Nyilván megkapják jutalmukat.

A magam részéről megpróbálok 7x77-szer is megbocsájtani, a másik orcámat is odatartani, ellenségemet szeretni. Ez aztán embertpróbáló projekt! Visszaütni, megbosszúlni bárki tud. Ez magától jön. Ehhez nem kell semmiféle vallás, egyszerűen elég az ösztönökre hagyatkozni és kész. Ja, és sírni szerintem ezért felesleges...

_________________
TiKati


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Személyes hit
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 22., kedd 21:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
.
-A mai nap "vita-termését" olvasva, teljes ideillő a kezdő oldal mai
gondolata:

-"Egészen más a különböző módszereknek kiszolgáltatott Ige értel-
mezése,- és egészen MÁS az, amit Kálvin gyakran állit: - a Szentlélek
belső bizonyságtétele."

Visky Ferenc.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 254 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség