Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. feb. 13., szerda 22:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Talán ide Exrefis topicjába illik ez a szép, veretes hír:

Idézet:
2008-02-13 18:12
Demszky: A Fidesz felelős a nyilas mozgalom erősödéséért

A főpolgármester szerint figyelni kell a nyilas szellemiség legújabb veszedelmes feltámadására. Demszky Gábor erről a főváros felszabadításának 63. évfordulóján rendezett megemlékezésen beszélt szerda délután Budapesten.

A főpolgármester azt mondta: a kibontakozó mozgalomért és az általuk elkövetett „terrorcselekményekért” éppen azokat terheli leginkább felelősség, akik egyik szavukkal elítélik, a másikkal pedig bátorítják ezt a társaságot. Azt a parlamenti pártot - fogalmazott -, amely minden szélsőségtől elhatárolódik, de képviselői ott szónokolnak a Kossuth téren, vagy koalícióban együttműködnek a Magyar Gárdát létrehozó párttal. Demszky Gábor szerint az új szellemiség hívei most még csak néhány ezren vannak, de többen lehetnek, ezért a politikai osztálynak és a civil társadalomnak egységesen kell fellépni ellenük.

Demszky Gábor szerint baj van abban az országban, ahol a bíróság által felmentett „miniführerek” már másnap a politikusok levadászásáról beszélnek, vagy a magát Magyarok Nyilainak nevező szervezet molotov-koktélos támadással akar megfélemlíteni képviselőket. Ez utóbbival kapcsolatban a főpolgármester azt mondta, hogy ilyen „terrortámadás” esetén más országokban az ellenzék szolidáris, itthon azonban a legnagyobb jobboldali párt prominensei felháborító cinizmussal önbetörésre céloztak, majd általában elítéltek mindenféle erőszakot.

(FH)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. márc. 02., vasárnap 13:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
A jobboldali szavazóktól (kivéve Rosta) szeretnék kérdezni valamit.
Legutóbb OVi arról beszélt, hogy új szelek fújnak Európában. Értve ez alatt a német és francia jobboldali győzelmet és vezetést.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy érzite-e, vagy nem sem az európai jobboldal (USA-ról már ne is beszéljünk) és a magyar jobboldal közötti különbséget, vagy inkább távolságot.
A kérdés nem provokáció és nem költői, tényleg kíváncsi vagyok a véleményetekre.
üdv
ex

Vannak egyezségek és különbségek is.
A jobboldal mindenütt nagyobb hangsúlyt helyez a nemzeti identitásra, sajátságok védelmére,a hagyományos keresztyéni erkölcsi értékekre, a hagyományos keresztyéni család modellt részesítik előnybe. A különbség éppen a nemzeti sajátosságokból adódik. A baloldal, vagy liberális eszméket hírdetők pedig szinte mindenütt ezeket kérdőjelezik meg. Sőtt egyenesen kiakarják ezt a gondolkodást iktatni. Gazdasági kérdésekben nem ilyen egyértelmű az egyezség és a különbség, de az nagyjából igaz, hogy a jobboldal jobban vigyáz a nemzeti értékekre, és ezekből igyekszik tőkét kovácsolni.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 19:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Literaty írta:
exrefis írta:
A jobboldali szavazóktól (kivéve Rosta) szeretnék kérdezni valamit.
Legutóbb OVi arról beszélt, hogy új szelek fújnak Európában. Értve ez alatt a német és francia jobboldali győzelmet és vezetést.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy érzite-e, vagy nem sem az európai jobboldal (USA-ról már ne is beszéljünk) és a magyar jobboldal közötti különbséget, vagy inkább távolságot.
A kérdés nem provokáció és nem költői, tényleg kíváncsi vagyok a véleményetekre.
üdv
ex

Vannak egyezségek és különbségek is.
A jobboldal mindenütt nagyobb hangsúlyt helyez a nemzeti identitásra, sajátságok védelmére,a hagyományos keresztyéni erkölcsi értékekre, a hagyományos keresztyéni család modellt részesítik előnybe. A különbség éppen a nemzeti sajátosságokból adódik. A baloldal, vagy liberális eszméket hírdetők pedig szinte mindenütt ezeket kérdőjelezik meg. Sőtt egyenesen kiakarják ezt a gondolkodást iktatni. Gazdasági kérdésekben nem ilyen egyértelmű az egyezség és a különbség, de az nagyjából igaz, hogy a jobboldal jobban vigyáz a nemzeti értékekre, és ezekből igyekszik tőkét kovácsolni.


Azert tamadjak a liberalisok ezeket a pontokat ,mert a jobbosok nem birjak normalis szinten tartani ,sot elitelnek es nemzet ellenesnek nyilvanitjak ,ha nem igy gondolkozol ,innen mar csak egy igen kicsi lepes az ,hogy egy vagy tobb nep csoportot okolnak a nemzet a nyelv a tradiciok elhanyagolasaert ,ha eszmeket kovet valaki ...es normalis szinten tarjak az ok
DE SEMMILYEN KORULMENYEK KOZOTT sem szabad raeroszakolni senkire ,
Ezek amiket irtal elsore szepen hangzanak ,de csak egy darabig ,addig amig nincs hatalom mogotte ,abban a pillanatban ha hatalomra jutnak ezen tovabb lepnek ,es keszitenek ,szabalyokat torvenyeket ,(a nemzeti ertekek )megvedesert ,innen mar automatikusan jon a mas fajok uldozese mert ,ok nem fogadjak el az eszmeket ,....
Nincs jobboldal gyulolet keltes nelkul .....egyszeruen nincs nem letezik ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 21:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Centralpark!

Ha ezt a "nincsen jobboldal gyűlöletkeltés nélkül" című, axiomatikusan ismételgetett gondolatodat kifejtenéd, akkor máris jobban értenénk, hogy mire is gondolsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 21:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát szerintem legfőbb ideje lenne felvilágosítani a fiatal hölgyet, hogy Magyarország, amely jobboldali nézetű emberek millióinak otthona is, büszke a nemzeti megkülönböztetés nélküli történelmére, és arra, hogy példát adott a világnak a vallási szabadság példamutatásával.

Magyarországon számos nép élt háborítatlanul együtt, a legkisebb ütközések nélkül. Például a 900 éve betelepült erdélyi szászok önrendelkezéssel bírtak, a hajuk szála sem görbült a 900 év alatt. A román kommunista rendszer kellett ahhoz, hogy felszámolják az erdélyi szászok közösségét. Számos nemzetiségünk élt hasonlóképpen, anélkül, hogy az anyanemzetnek bármikor is az elpusztításuk megfordult volna a fejében. Nos nyugaton nem éppen ez a képlet.

Ha a fiatal hölgy ilyen határozottan, és megfellebbezhetetlen stílusban jelentget ki a modern Amerikából dolgokat, anélkül, hogy megfordulna a fejében, hogy milliókat sérhet meg, akkor nem hiszem, hogy baj az, ha gondolkodásra késztetjük. Talán a vallásszabadsággal kapcsolatban is tudja, hogy mi az, amit tőlünk tanulhattak azon a demokráciában oly igen nagyon fejlett nyugaton.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Részemről (már bőven) OFF.
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 11., hétfő 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 21:08
Hozzászólások: 69
Nem is beszélve az általuk (USA) fel nem kért 'világbíróként' elkövetett 'emberiségellenes és népirtó háborús bűnökről', karöltve az általuk 'tutujgatott' törpeállammal.
/Nem AZ ellen a törpeállam ellen szólok, hanem a fenti bűneiket ítélem el mélységesen./
Ráadásképp az általuk gyakorolt (irdatlan különbségű) KETTŐS MÉRCÉről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 00:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Es mi tortent az elso vilaghaboru utan,a beke idoben es a masodik vilaghaboru kezdete elott ,es alatta???Es mivel van tele a youtube ,es az altalanos kozvelemeny ,foleg fiatalok???
Sajnos (ez hiba volt) nem itt vagy mas forumon kezdtem magyarul beszelgetni ,ezek az oldalak kesobb jottek ,:(

Jobboldalinak lenni azoktol fuggetlenul amiket irtal ,nem szep dolog,es igen kozel all vagy konnyen elmozdul a szelsosegbe

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára centralpark 2008. aug. 12., kedd 03:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Részemről (már bőven) OFF.
HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 00:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
BOANerges írta:
Nem is beszélve az általuk (USA) fel nem kért 'világbíróként' elkövetett 'emberiségellenes és népirtó háborús bűnökről', karöltve az általuk 'tutujgatott' törpeállammal.
/Nem AZ ellen a törpeállam ellen szólok, hanem a fenti bűneiket ítélem el mélységesen./
Ráadásképp az általuk gyakorolt (irdatlan különbségű) KETTŐS MÉRCÉről.


Torpe allam?? Nevezd meg legyszives...
Ugye nem Izraelre gondolsz???
Ha igen akkor nincs is tobb mondanivalom ..
A jobboldalisagrol ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 00:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Eeyore írta:
Kedves Centralpark, nem tudtam, hogy te is írsz. Nem neked szólt a post, kérlek, ne reagálj; inkább mások se. :(


Rendben :) nem reagalok :)...nyugodj meg:)
Ne aggodj miattam..

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 03:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Eeyore írta:
Kedves Centralpark, nagyon szépen köszönöm, hálás vagyok.
Annyit azért még szeretnék neked elmondani, mint idősebb: most olyanokkal vitatkozol, akik talán kétszer annyit éltek, mint te. És ez alatt nem csak aludtak, tudod. Az életük rengeteg élménye formálta a jellemüket és a világlátásukat: az enyémet is rengeteget alakította. Tudom, a te korodban könnyű azt gondolni, hogy 30 fölött ne bízz senkiben, és az az egyedül helyes gondolat, amit éppen most mondasz....aztán majd rájössz, hogy nem. Legalábbis remélem. Remélem, hogy 10-15 év múlva sokkal bölcsebb és átgondoltabb, mélyebb leszel, mint most. Ne haragudj, hogy ezt mondom, Rosta és Boanerges kíméletből tisztelni fogja a nézeteidet; de hát hozzájuk képest ez csak fecsegés volt, nincs mögötte megkínlódott gondolat, nincs benne rizikóvállalás, nincs benne egyéniség. Ez nem baj, a te korodban természetes.
Én csak arra szeretnélek kérni, hogy itt a fórumon, kérlek, tiszteld az idősebbeket. Mert tőlük tanulsz, aztán megemészted és újragondolva továbbadod... Tehát azt tanácsolom, egyelőre tanulj sokat; annak van itt az ideje. Mert tanulás, figyelem és gondolkodás nélkül bedőlsz bármilyen hangzatos szólamnak. Még nagyon sokáig be fogsz, ezt magamról tudom; mert nagyon ügyi módon tudnak fogalmazni azok, akiknek a befolyásolás a mesterségük...:( Ez van. A Biblián kívül ne nagyon higgyél el semmit...
Remélem, nem bántottalak meg. Persze, nekem se higgyél el semmit, tudod...;)


egy dolgot megtanitottal :) :)
ha valakinek megkoszonok valamit ,nalam azzal kesz is ....en azt hiszem utana nem fogom 12 soron keresztul lehulyezni...

De megigertem ,ezert nem irok ...remelem a tema lezarasa nem lesz EGYOLDALU ,csak reszemrol ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 09:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, nem kell itt békítgetni senkit. Csupáncsak fórumozni kell, és érvelni, semmi több. Főleg nem kell tekintélytiszteletre hivatkozni, egyedül az érvekre, az igazságra kell odafigyelni.

Kedves Centarlpark, az általad idézett időintervallumban amikor önálló magyar kormányzás volt, semmi olyasmi nem történt amit az amerikaiak az indiánokkal műveltek. Amire te gondolsz, az kb egy éves idegen hódoltság alatt történt. Ezért hangsúlyoztam a beírásaimban, hogy a szuverén államiságunk alatt semmi olyasmi nem történhetett, mint ami a nyugati hatalmaknál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 09:22 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
....most csak a VIDEOROL ..semmi masrol ..

irtad.."SZÓLÁSSZABADSÁG KONTRA TEKINTÉLYTISZTELET .."
ez tudom mas tema ,csak annyit hogy ketoldalu...van tiszteletlen diak is ,es van hatalommal vissza elo pedagogus is ...
meg mindig jobb ha meglehet vizsgalni a helyzetet ,ilyen ugyben ,jogilag , tanarnak is es szulonek is van joga megtudni mi tortent es lehetosege reagalni erre ...,,

csak kepzeld el ,hogy diak a tanart veri meg ,es a tanarnak nincs joga semmihez

vagy a tanar kinozza a gyereked ,es nincs jogod beleszolni ,csak annyi hogy mas iskolaba viszed , de ez csak megint vita lenne hidd el mert mind ket allitas igazolasara lehet videokat,vagy ujsag cikket belinkelni ...
ez ket oldalu

a gond szerintem az ,hogy mas az iskola rendszer , a videon latott diakok ,tul sok mozi filmet neznek ,
de ez mas tema ...es eleg hosszu lenne elmondani ,
ez a topic meg nem tanar -diak topic

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 09:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
rosta írta:
Kedves Eeyore, nem kell itt békítgetni senkit. Csupáncsak fórumozni kell, és érvelni, semmi több. Főleg nem kell tekintélytiszteletre hivatkozni, egyedül az érvekre, az igazságra kell odafigyelni.

Kedves Centarlpark, az általad idézett időintervallumban amikor önálló magyar kormányzás volt, semmi olyasmi nem történt amit az amerikaiak az indiánokkal műveltek. Amire te gondolsz, az kb egy éves idegen hódoltság alatt történt. Ezért hangsúlyoztam a beírásaimban, hogy a szuverén államiságunk alatt semmi olyasmi nem történhetett, mint ami a nyugati hatalmaknál.



befejeztem ,nem irok errol ,de akkor hagyjatok hogy befejezzem ,...koszonom


''irtad :---semmi olyasmi nem történhetett, mint ami a nyugati hatalmaknál."""

itt is, az usaban es mashol is,a hely mindegy ,az egyik nagyobb hibaja ,nem mentseg a masik kisebb hibajara ,es forditva...

de komolyan szeretnem befejezni ....

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 09:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
Szóval, végül is általános kérdésem most mindenkihez:
SZÓLÁSSZABADSÁG KONTRA TEKINTÉLYTISZTELET a fórumon
Sajnálom, hogy mindig én vagyok az, aki megbotránkoztat másokat; és mindig akkor, amikor éppen szeretnék valamit helyre tenni, úgy tűnik, csak nagyobb bajt kavarok...Hát, nem tudom, sajnálom.:(
De hát: talán csak akkor nem volának összeütközések a fórumon, ha senki sem írna ide.


erre a kérdésre szívesen válaszolnék, de ez itt off.
Talán legjobb lenne új topikot nyitni...vagy valamelyik beszélgetősben vagy az Alkossunk szabályokat-ban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. aug. 12., kedd 10:36 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Eeyore írta:
Teljesen igazad van, Centralpark. Az iskolardsz-ben nem csak a liberális engedékenység az elviselhetetlen (beleépülve egy poroszos tanmenetbe); hanem maga az egész poroszos oktatási mód is. Úgy rossz, ahogy van, az egész oktatási rdsz-t kihajítanám az ablakon, szerintem egyedül a Waldorf volna életképes, de az meg sátánista, ugye...:(
De pl. megtanítja a gyerekeket, hogy ne egymás ELLEN játsszanak, hanem egymásért; rengeteg érték tiszteletére, játszani és most nem is akarom sorolni, mert ez itt sajnos nem p.c., más fórumokon dicsérhető, itt nem :?.
De mindenesetre a mai rdsz annyira kényelmetlen és kínzó sokszor, olyan kényszerhelyzetbe hozza az oktatás minden szereplőjét, hogy abból csak szörnyű összeütközések sülhetnek ki.
Egyébként a diákok erőszakos viselkedése tulképp nem újdonság Magyarországon sem, bizonyság rá Kosztolányi Dezső: Aranysárkány c. regénye. Az egyik dédapám tanár volt a Horthy-korban; és boxerral járt, mert félt. Nekem ugyan nem világos, kiktől; de ha nem a diákoktól, akkor nem tudom.


Igaz ,nagyon is az ...
Mondjuk a waldorf elegge antropozofista :)
En is tanarnak keszulok ,ezert is erdekel a tema nem a waldorf hanem az oktatasugy
Erika felolem lehet uj topic ...

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 138 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség