Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 09:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha nem jön közbe semmi, akkor szeretnék én is ott lenni a talin. Köszönjük a meghívást kedves Kamilla!

A programmal kapcsolatosan már van bőséges tapasztalatunk, hiszen csak én is három talin vettem részt. Mindre jellemző volt, hogy mindenki felszabadultan próbálta a többiek számára elmondani, amit fontosnak tartott a hitről, az életről, a fórumozásról, olyannyira, hogy alig tudtuk berekeszteni a talikat.

Nekem nagyon tetszettek Pál gondolatai, korábban Puritán, az Admin szavai egyaránt. Minden valószínüség szerint az alkalom végére gyűlünk teljsen össze, szerintem a végére kellene az áhítatot megtartani valakinek. Mivel Pál nem vállalja én Puritánt kérném fel, aki teológiát végzett. Felkérhetnénk mást is, például Antit, ha eljönne. Nagy örömmel hallgatnám meg őt is. Az Admin elmondhatná általában a portálról, a fórumról alkotott benyomásait, meg arról, hogy miként látja a helyünket a vallásos fórumok között.

Az újaknak elmondom, hogy a talikon eddig semmiféle ellenséges hang nem hangzott el, barátian beszéltük meg a köztünk meglévő ellentéteket is, ha ilyenek egyáltalán szóba kerültek. Exrefissel lehet mondani, hogy egymás lapckáját veregettük. Általánosságban azt kerestük, ami összeköt, és együtt értelmeztünk, vitatkoztunk békésen, és felszabadultan teológiai kérdésekben is. Politika szóba sem került.

Magáról mindeni azt mond el, amit jónak tart. Ha valaki meg akarja tartani azt a nevtelenséget, amit a fórum ad, az is lehetséges. Voltak lányok, akik nem szerették volna, hogy fotózzunk, nem is készült kép senkiről. Ugyanakkor Kassán a Pauler fotósorozatot készített rólunk, mint korábban Boan. Minden megegyezés kérdése.

Kassán még énekeltünk is, itt Pesten pedig Figyelő énekelt, számomra meglepően szépen, pedig csak spontán módon került sor erre az énekre. Szerintem mindnyájónk számára építő lesz az alkalom. Szóval nem kell megijedni, gyertek el nyugodtan, jó helyen lesztek. Ezt bizonyítja, hogy nemcsak Erika, de Najda is jön jó messziről, reméljük minél többen leszünk.

Nagyon sajnálnám, hogy Eeyore-al nem ismerkedhetnénk meg személyesen, reméljük, hogy csak eljön. Amint személy szerint örülök Shannon, Nemosinex részvételének is. Még sokan, Figyelő, Net2rist, Tulip, Indu sem jelzett, de gondolom ami késik nem múlik. Reméljük, hogy elég nagy Kamilla lakása, annyian leszünk, de hát sok jó ember kis helyen is elfér. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 09:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Kedves Rosta pont az ilyen és ehhez hasonló hozzászólásaid miatt zártalak a szívembe.

Testvéri szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 10:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Eeyore írta:
Én nem megyek. (Cilla, nem miattad...pont miattad nagyon is mennék :()


Ez kissé nyersnek tűnt.

A magam megszokott módján hezitálok...
Utolsó találkozásunk óta is még több sebet sikerült begyüjtenem, s bár nem vagyok sem mazochista, sem sebeit nyalogató - de kissé snassz.
Nemosimexre kíváncsi lennék, meg Eeyoréra is, de nem igazán hiszem..

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 11:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Én nagyon szívesen elmennék, de jelenleg Németországban dolgozom. Így is hezitálok rajta picit, csak a babákat itt hagyva hazarepülni vagy őket megreptetni egy villámlátogatásra mind a kettő elég nyögve nyelős megoldás.


Kedves Figyelő!

Az idő előrehaladtával nő a sebek száma bárhol. Ne gyűjtögesd, dobd ki őket a kukába :D

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 12:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
rosta írta:
Ha nem jön közbe semmi, akkor szeretnék én is ott lenni a talin. Köszönjük a meghívást kedves Kamilla!


Nagyon sok szeretettel várunk, szuper, hogy tudsz jönni :D - Kamilla és Gyuri.

rosta írta:
A programmal kapcsolatosan már van bőséges tapasztalatunk, hiszen csak én is három talin vettem részt. Mindre jellemző volt, hogy mindenki felszabadultan próbálta a többiek számára elmondani, amit fontosnak tartott a hitről, az életről, a fórumozásról, olyannyira, hogy alig tudtuk berekeszteni a talikat.


Jó, hogy ezt mondod, mert én viszont csak egyszer voltam (félig), és tudom, milyen rossz lenne, ha spontán beszélgetni szeretne a társaság, és a túlszervezett program miatt csorbulna ennek a lehetősége, meg az is, ha ott ülnénk, hogy na, most mit csiináljunk. Valszeg kitalálok majd programokat, hogy aztán legyen min túllépni :D.

rosta írta:
Nekem nagyon tetszettek Pál gondolatai, korábban Puritán, az Admin szavai egyaránt. Minden valószínüség szerint az alkalom végére gyűlünk teljsen össze, szerintem a végére kellene az áhítatot megtartani valakinek. Mivel Pál nem vállalja én Puritánt kérném fel, aki teológiát végzett. Felkérhetnénk mást is, például Antit, ha eljönne. Nagy örömmel hallgatnám meg őt is. Az Admin elmondhatná általában a portálról, a fórumról alkotott benyomásait, meg arról, hogy miként látja a helyünket a vallásos fórumok között.


Ez jó ötlet, Puritán és Admin mgé nem jutottak eszembe, megkérdezem tőlük. Akár lehetnének többen is.


rosta írta:
Az újaknak elmondom, hogy a talikon eddig semmiféle ellenséges hang nem hangzott el, barátian beszéltük meg a köztünk meglévő ellentéteket is, ha ilyenek egyáltalán szóba kerültek. Exrefissel lehet mondani, hogy egymás lapckáját veregettük. Általánosságban azt kerestük, ami összeköt, és együtt értelmeztünk, vitatkoztunk békésen, és felszabadultan teológiai kérdésekben is. Politika szóba sem került. [
Magáról mindeni azt mond el, amit jónak tart. Ha valaki meg akarja tartani azt a nevtelenséget, amit a fórum ad, az is lehetséges. Voltak lányok, akik nem szerették volna, hogy fotózzunk, nem is készült kép senkiről. Ugyanakkor Kassán a Pauler fotósorozatot készített rólunk, mint korábban Boan. Minden megegyezés kérdése. [/quote ]

:D. Tényleg minden! Én nagyon örülnék, ha minél többen bemutatkoznánk, meglepnénk egymást valamivel - de egyre inkább úgy érzem, hogy akárhogy lesz, jó lesz.

rosta írta:
Kassán még énekeltünk is, itt Pesten pedig Figyelő énekelt, számomra meglepően szépen, pedig csak spontán módon került sor erre az énekre. Szerintem mindnyájónk számára építő lesz az alkalom. Szóval nem kell megijedni, gyertek el nyugodtan, jó helyen lesztek. Ezt bizonyítja, hogy nemcsak Erika, de Najda is jön jó messziről, reméljük minél többen leszünk. [/quote ]

Szeretném, ha most is lenne éneklés, ezért lenne fontos, hogy tényleg mindenki gondolkodjon, mit énekelne szívesen!

rosta írta:
Nagyon sajnálnám, hogy Eeyore-al nem ismerkedhetnénk meg személyesen, reméljük, hogy csak eljön. Amint személy szerint örülök Shannon, Nemosinex részvételének is. Még sokan, Figyelő, Net2rist, Tulip, Indu sem jelzett, de gondolom ami késik nem múlik. Reméljük, hogy elég nagy Kamilla lakása, annyian leszünk, de hát sok jó ember kis helyen is elfér. :)


Aranyos vagy, de nem a lakásunkba szervezzük ezt az egészet, hanem a Rákoskeresztúri Református Gyülekezet van olyan rendes, hogy befogadja a találkozónkat. Rákoskeresztúr, Pesti út 31. Elterveztük, hogy applikálunk róla térképet, hogy oda lehessen találni, folyamatban van :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 12:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Indu, teljesen világos, amit írsz. Mesélhetnél a Beszélgessünk-ben kicsit magatokról, milyen ott az élet, hogy s mint vagytok.

Figyelő, te tudod :). Dönts, ahogy a legjobbnak látod, én szívesen találkoznék veled is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 12:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Kamilla, miután leírtam, lassan magamtól is rájöttem, hogy rosszul írtam meg a helyszínt. Bocs!

A szervezéssel, programmal kapcsolatban Boglárka, és Pauler tudna tanácsban sokat segíteni. Nagyon jól állították össze az utolsó pesti talit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 13:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Mindannyian őrizgetünk sebeket, amiket szereztünk...biztosan adtunk is a másiknak, akarva-akaratlanul, de azt hiszem, vagyunk már annyira felnőttek, hogy látjuk, hogy ami igazán feleslegesen elfecsérelt idő, az a sebeknek a fújogatása.
Esetleg még tisztázni lehet, vajon mi is okozta a sebet, s aztán, ahogy Indu mondod: ki vele!

Egy idős néni mondta egyszer, hogy úgy szíven ütötte az egyik zsoltárvers:"a szentekben, akik e földön laknak,... bennük van minden gyönyörűségem"- ő meg időnként csak a hibáit látja azoknak, akik testvérül adattak mellé.
Igy készülődök hát a találkozóra, ha az Úr megengedi és éltet- örülök mindenkinek, aki időt szakít arra, hogy együtt lehessünk.

Az énekekkel kapcsolatban- ha lesz egy szál gitár, amin valaki kíséri az énekeket, jó, ha nem, anélkül fogunk énekelni.
Tavaly összeírtuk, melyik énekeket szeretnénk énekelni, ...de aztán már nem is emlékszem, ezekből énekeltünk-e.
Mindenesetre idehozom, csak hogy ösztönözzelek benneteket is az énekek kiválasztásában:

1. Rejts most el

2. Tüzed Uram Jézus

3. Jöjj, az Úr vár reád

4. Az Úr a pásztorom, jó pásztor Ő

5.Teremts bennem tiszta szívet

6.Válasszatok, addig míg tart a ma

7.Mint szarvas hűs vízforrásra...

8.Szavad törjön utakat

9.Miért mondod, Jákób?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 14:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D:D
szerintem nagyon jó lesz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 15:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Kamilla!
Ha van ott villany, akkor elviszem a gitáromat. Külömben is van egy tartozásom Erikának a Fel barátim-mal. De szívesen eléneklek pár dícséretet a repertoáromból, ha azok nem számítanak ott szentségtörésnek. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 15:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:D Kedves Ex! Hozzad! Van :). És miért számítana? Pláne, ha be is lehet kapcsolódni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 15:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, igazából még egy ígéreted van:Figyelő énekel, te meg kíséred.
Csak nem tudom , melyik énekről volt szó, már tűvé tettem a fórumot, de nem találom. Nem emlékszel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 15:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ex, igazából még egy ígéreted van:Figyelő énekel, te meg kíséred.
Csak nem tudom , melyik énekről volt szó, már tűvé tettem a fórumot, de nem találom. Nem emlékszel?
Én meg úgy emlékszem, hogy nem sikerült tisztázni, hogy melyikről van szó, illetve nemsikerült megtalálni az akkord menetet.
De még nem késő, ha sikerül előásni, akkor mehet s dolog. Csak kottát ne adjatok mert azt nem ismerem. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 15:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kamilla írta:
És miért számítana? ...
Tudod, hogy ez nem annyira magától értetődő és nem szeretnék visszaélni a vendégjoggal. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Fórumtalálkozó, nov. 15.
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 04:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 13., szerda 19:55
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Fórumozók!

Erika és Kamilla priv. üzenetének köszönhetően hozzám is eljutott a hír. Köszönöm a meghívást! Az áhítatra vonatkozó kérésnek is örömmel teszek eleget, amennyiben nincs kézenfekvőbb megoldás. A nov.15. így ebből a távolságból alkalmasnak tűnik, mostmár igyekszem minden kísértést távoltartani tőle.(Bevéstem a naptárba.)
Üdv mindenkinek:

_________________
puritan


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 168 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség