Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. okt. 08., szerda 22:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Eeyore!

Erről a problémáról nem inkább a Válás után házasság topikban kellene beszélgetni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 09., csütörtök 04:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
erről a "magyar keresztény néplélek, avagy miben segít az irígység" topic alatt kellene beszélni :S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 11., szombat 14:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
OFF is meg nem is

Eeyore,/és többiek/ csak figyelmedbe szeretném ajánlani a főoldalon lévő publikációt:

Házasság a Bibliában: Néhány szempont
Czövek Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 04:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
népegyház kontra hitvalló egyház problematika...

tulip nem jár erre mostanság, mert erre tutira lecsapna...


nem érdemes annyira "nagyra tartani" a katolikus verziót se: volt esetem, aki "bocsánatos bűnnek" tartotta a felesége megcsalását, de ugyanakkor el nem tudta volna képzelni (és foggal körömmel ellenezte), hogy felesége ki merjen lépni a "szentségi házasságból" :S

az óember az óember, címkézhetjük bármilyenre... nem véletlenül mondta egy BÖLCS TEOLÓGUSNAK Jézus:

"újjá kell születnetek"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 06:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
És ha már egy egyházi szervezet ilyen totálisan függ anyagilag a világtól, akkor gyakorlatilag bármilyen kompromisszumba kénytelen belemenni. De hát ez azért tényleg nagy csapás a lelkiismeretre.....
Kedves Eeyore!
Ez az amit szoktam mondani itt az atyafiaknak, amikor az egyházfinanszírozásról van szó.
Mindig szidják a kormányt, ha nem ad elég pénzt, a valóság pedig az, hogy az tenne jót igazán az egyházaknak, ha teljesen megszűnne az állami infúzió.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 07:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Eeyore!

Idézet:
Eeyore
.. olyanok is jogosultak a szertartásokra, akiknek semmi közük az egyházhoz. Tehát hogy ez nagymértékű parasztvakítás, hogy úgy mondjam.


Amúgy szerintem szimplán csak rossz indulat van a kifakadás mögött.
A katolikusoknál(ezt nem mentségként írom), ugyanúgy összeadnak olyan embereket, akiknek semmi közük az egyházhoz.Akik nem jártak, azoknak előtte jegyesoktatásban kell részt venniük, papírok bemutatása, és jöhet az esküvő.Még különböző vallásúakat is összeadnak, csak alá kell írni, hogy a gyermek katolikus vallású lesz.

A Református Egyháznál rendkívül fontos, de nem szentség a házasság. Nem a lelkész és nem az egyház köti meg a házasságot (mint ahogy ilyesmiről a Bibliában sem olvasunk), hanem az két felnőtt ember tudatos szeretet-szövetsége. Azért mennek a templomba, hogy e felelősségteljes döntésükre kérjék Isten áldását, s Benne bízva járják végig („holtomig vagy holtodig”) a közös utat.


Idézet:
Persze az a baj, hogy a ref. egyház önmagától szinte semmilyen pénzt sem tudott volna összeszedni a templom rekonstrukciójára: az egymilliárdot az EU, meg az állam, meg a város adta.


Tehát nem ettől függ.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 07:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Eeyore írta:
Szia Erika, majd elolvasom. De nekem nem azzal van bajom. Most, hogy egy katolikus hölgy mondta cinikusan, ezen a szemüvegen át nézve tényleg dühítő, hogy a református templomban bárki esküdhet, olyanok is jogosultak a szertartásokra, akiknek semmi közük az egyházhoz. Tehát hogy ez nagymértékű parasztvakítás, hogy úgy mondjam. Persze az a baj, hogy a ref. egyház önmagától szinte semmilyen pénzt sem tudott volna összeszedni a templom rekonstrukciójára: az egymilliárdot az EU, meg az állam, meg a város adta. És ha már egy egyházi szervezet ilyen totálisan függ anyagilag a világtól, akkor gyakorlatilag bármilyen kompromisszumba kénytelen belemenni. De hát ez azért tényleg nagy csapás a lelkiismeretre, hiszen a lelkész tudja, hogy ez a két ember még sosem volt Isten színe előtt. Idáig ezzel nem is törődtem, csak most megütötte a fülemet, hogy ilyesmit számon tartanak emberek, és a kat. egyházat talán (talán) pont azért is értékelik, mert nem ad össze boldog-boldogtalant. Vagyis összead, de csak egyszer.
Szóval ez olyan csapda, amiből nagyon nehéz kijönni.


Szia Eeyore!

Azért olvasd el a Czövek cikket,nagyon jól ír a házasság lényegéről, elemzi Dávid házasságait is,amiről korábban beszéltünk.

Perszehogy nem jó, ha csak az esküvőjén találkozik valaki a lelkésszel, de még mindig jobb, mintha csak a temetésén "találkoznának."
Nagyon sok függ attól is, hogyan fogadja a lelkész, a gyülekezet hogyan fordul feléjük...volt, aki a gyermeke keresztelőjén lépett először templomba, s ma hitvalló keresztyén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 13., hétfő 11:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
cilla írta:
A Református Egyháznál rendkívül fontos, de nem szentség a házasság. Nem a lelkész és nem az egyház köti meg a házasságot (mint ahogy ilyesmiről a Bibliában sem olvasunk), hanem az két felnőtt ember tudatos szeretet-szövetsége. Azért mennek a templomba, hogy e felelősségteljes döntésükre kérjék Isten áldását, s Benne bízva járják végig („holtomig vagy holtodig”) a közös utat.


Én már olyanról is hallottam, hogy az Úrvacsora szentségét is lehetővé tették a katolikus vallásúaknak református templomban. A körülményeket ismerve nem rosszallom ezt. Olyan, a református gyülekezetet komoly munkával, segítéssel, anyagi támogatással, és lelki odaadással helyreállító katolikus feleségekről, férjekről van szó, akiknek a párjuk a református gyülekezet tagjai. Feltétel volt számukra, hogy kiszolgálják nekik a katolikusok között az eukarisztika jegyeit, ez feltételezi, hogy tisztában vannak az úrvacsorai szertartással, és aszerint élnek, hogy azt magukhoz vehetik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 07:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Eeyore!

Teljesen egyetértek azzal, hogy a lelkésznek személyes kapcsolatot kell tartania a gyülekezet tagjaival.
Erről ír az ajánlott cikk is, kiemelek pár gondolatot:
" A Dávid-elbeszélés alapján íme néhány javaslat és kérdés:

1. A fentiek önvizsgálatra indítanak: Mennyire használom ki házastársamat, családomat céljaim elérésére? Milyen mértékben áldozata családom munkámnak, hivatásomnak?
2. Ha igaz az, hogy a lelkipásztori munka gyakran a lelkipásztor házasságának rovására megy, ez ellen lehet és kell is tenni, pl. a lelkészi szabadnap komolyan vételével. Így a kötetlen munkaidejű lelkész tervezhető módon meghatározott időt házasságával és családjával tölthet. Ebben mind a gyülekezetnek (és talán egyházmegyének), mind a lelkészcsaládnak felelőssége van, és ebből mind a lelkészcsaládnak, mind a gyülekezetnek csak haszna származik.
3. Úgy gondolom, szintén a gyülekezetnek (és egyházmegyének) jól felfogott érdeke, hogy a házassági válságokkal ne akkor kezdjen el foglalkozni, amikor a házasság már menthetetlen. Ebben nem szabad szemérmeskednünk. A házassági válsággal nem a válóperes bíróságnak kell először találkoznia. Egész egyházunknak (mind lelkészeknek, mind nem lelkészeknek) égető szüksége van arra, hogy a házassági válságokat megelőzzük, vagy ha ez nem sikerült, megfelelően kezeljük és gyógyítsuk. Házassági válság esetén tudjuk-e, kihez forduljunk?
4. Ez felveti a segítő szakemberek képzésének és alkalmazásának kérdését. Tartjuk-e a kérdést olyan fontosnak, hogy erre anyagiakat, időt és energiát áldozzunk?
"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 07:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nagyon remélem, hogy HAMAROSAN elindul ez a képzés :)

ősszel indult VOLNA, de hasonló túlterhelődési gondok miatt Emő barátném visszamondta (emlékeztek, próbáltam itt is hirdetni annó)

amit ADDIG is tehetek: szeretettel várom a TOVÁBBI keresztény pszichológusokat-lelkigondozókat, ötletestül-elképzelésestül...
"önhibámon kívül" egy sor pszichológus-pszihiáter vagy ennek tanuló "talál meg" :)
a továbbiakat is örömmel várom, HÁTHA a közös gondolkodásból "kijön valami jó" (nekem azért VANNAK elképzeléseim :D)

és VANNAK most is rendszeres összejövetelek a Bethesdában minden hónap utolsó péntekjén, arra is lehet jönni

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 08:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
a továbbiakat is örömmel várom, HÁTHA a közös gondolkodásból "kijön valami jó" (nekem azért VANNAK elképzeléseim :D)



én erre nyitott lennék, de a távolság miatt csak neten tudnék "közösen gondolkodni", mint laikus,

gondolkodjál már ezen, s nyiss egy topikot...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 14., kedd 22:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
net2rist írta:
nagyon remélem, hogy HAMAROSAN elindul ez a képzés :)

ősszel indult VOLNA, de hasonló túlterhelődési gondok miatt Emő barátném visszamondta (emlékeztek, próbáltam itt is hirdetni annó)

amit ADDIG is tehetek: szeretettel várom a TOVÁBBI keresztény pszichológusokat-lelkigondozókat, ötletestül-elképzelésestül...
"önhibámon kívül" egy sor pszichológus-pszihiáter vagy ennek tanuló "talál meg" :)
a továbbiakat is örömmel várom, HÁTHA a közös gondolkodásból "kijön valami jó" (nekem azért VANNAK elképzeléseim :D)

és VANNAK most is rendszeres összejövetelek a Bethesdában minden hónap utolsó péntekjén, arra is lehet jönni


:(

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 04:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
miért szomorkodsz? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 11:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. júl. 23., szerda 15:57
Hozzászólások: 271
Semmi semmi ..
Nem erdekes
Csak belegondoltam egy-ket dologba es ez jott ki belole..
Ennyi...
Nem fontos ...
Nem vagyok szomoru

_________________
Zsoltárok 103.
.."2. Áldjad én lelkem az Urat, .."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. okt. 15., szerda 11:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
akkor jó... ha belegondolok, néha nekem is lefele görbül....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 172 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség