Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
Idézet:
Az atyaság, apaság nagyon mélyrepülésben van nálunk. Egy sot társadalmi problémának is ez a gyökere szerintem.
Az egyházak elnőiesedése is összefügg ezzel, csk nem tudni mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás. Talán ez is kiderülhetne.

ha a házas életet kiveséztük talán inkább erről kéne replikázni. sokat gondolkoztam én is azon miért nőiesedtek el az egyházak és hogy ez feltétlenül baj-é?
A két kérdés nagyon is összefügg. A férfiak nincsenek a helyükön se a családban, sem az Egyházban. És ha már rákérdeztél, mindkét helyen baj. Párhuzamosan van baj a családokkal és az Egyházzal is.

Idézet:
a diktatúrában egy férfi ha jót akart magának nem nagyon járt templomba, a feleségének ezt inkább elnézték. gyermekeikbe aztán már ez a minta rögzült,...
Ó ne akard ezt a diktatúrára fogni.
Egyrészt ott is eltöketlenedtek az egyházak (elnézést a kifejezésért, de találó), ahol nem volt diktatúra, de igeileg is helytelen kívül keresni a bajok okát. Az Egyházat kívülről nem lehet megrontani, csakis magától belülről tud.
Ha az egyház bajait kívül keresi valaki, akkor azonnal lehet tudni, hogy rossz úton jár.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 20:50 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
szia
az hogy ez egy összetett világjelenség én sem tagadtam, ha ujramegnézed láthatod hogy joval korábbi okokat is felsoroltam. ettől függetlenül hidd el ez is közrejátszott itt nálunk. más országokban más volt a forgatókönyv, voltak közös és voltak speciális okok. az emberek igenis egyszerre élnek a világban és egyszerre az egyházban természetes az áthatás, kár is lenne tagadni. sajnos minden korban megvolt a szimbiózis az egyházak ideológiai alapot szolgáltattak mindenhez lsd. gyarmatosítás rabszolgatartás háború stb. közben persze kifejtett biz. civilizációs hatást is ez legalább annyira nyilvánvaló. volt mindíg fáziseltolódás és ingamozgás is. persze ha szétválasztod az egyházat az Egyháztól akkor mindent ki lehet magyarázni. de akkor megromlás sem történt, hiszen az Egyház Krisztus választott népét minden körülmények között megőrizte.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha már a majomszeretet szóba került, akkor egy pár szót róla. A fiú gyerek fejlődésében nagyon fontos az apai példaadás, és nagyon fontos, hogy a szülő mennyire képes értő módon a gyereket nevelni. A példaadás már a nevében hordozza a fontosságát, ugyanígy fontos a nevelés is. De hogy egy paradoxont hozzak, a szeretet jeleivel is félre lehet nevelni egy fiú gyereket szerintem. Az a bizonyos majomszeretet nagyon káros lehet, szóval észnél kell lenni azzal a bizonyos neveléssel. Tudni kell az arányokat.

Naponta láttam a HÉV-en egy 30-35-ös férfit, aki a kb 7-8 éves fiú gyerekét vitte gondolom az iskolába. Ez az ember minden tizedik másodpercben megsimogatta a gyerek fejét, az arcát. Folyamatosan 10-20 másodpercenként valamiféle majomszeretettel, vagy mivel simogatta. Szinte kínos volt, mert én még ennyire nem láttam babusgatni egy ekkora gyereket. Aztán más időben jártam dolgozni, és kb fél év múlva találkoztam megint velük, és ugyanezt a folytonos simogatást láttam. A gyerek, aki korábban még indulatosan hárította el a simogatások gyakoriságát, most boldog mosollyal tűrte azt. Ennek ellenére én rossz közérzettel néztem a dolgot.

Egyes közösségekben, családokban az a szokás járja, hogy a lánynak puszi, a fiúnak kézfogás dukál az apától. A kicsi fiú milyen elégedett tud lenni, hogy férfiszámba van véve, persze azért jólesik neki, ha az apa megölelgeti néha. De nem szabad a fiú gyereket agyon babusgatni, ahogy a HÉV-es pacák teszi. Kívülállóként nem szólhattam bele a zsúfolt HÉV-en az apa dolgába. Egyszer átmentem egy másik kocsiba, mert már majdnem rászóltam, hogy hagyja békén azt a gyereket. Nyilván nem egy pedofilról volt szó, de az a nagy édelgés nem volt természetes nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 21:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
. persze ha szétválasztod az egyházat az Egyháztól akkor mindent ki lehet magyarázni. de akkor megromlás sem történt, hiszen az Egyház Krisztus választott népét minden körülmények között megőrizte.
Nem akarok én semmit kimagyarázni.
Úgy látom abban különbözünk, hogy te az egyházak összességét tartod Egyháznak én pedig azt mondom, hogy az Egyháznak vannak átfedései az egyházakkal.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 06., csütörtök 21:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Erika írta:
Ex, nem értem ezt a Sztalkernek írt mondatodat, kifejtenéd?

A feltétel nélküli szeretetről inkább veled értek egyet
Igazad van, itt most tisztázni kellene, hogy mit értünk feltétel nélküli szeretet alatt, mert lehet, hogy egyébként mindhárman egyetértünk.
Számomra a jelzővel ellátott szeretet kevesebb mint a szeretet általában.
A szeretet alapja az agapé szeretet, Isten szeretete, tulajdonképpen Ő maga. Az önmagában feltétel nélküli, annyiban, hogy Jézus mindenkiért odaadta önmagát feltétel nélkül. Mindenki felé ki van nyújtva a megmentő kéz.

A hétköznapi feltétel nélküli szeretet kifejezésre nekem egy mindennet megengedő majomszeretet ugrik be, ami viszont nagyon nagy károkat tud okozni "feltétlenül szeretett" alanyon, vagyis szerintem az nem szeretet.
Az igazi szeretet viszont sokszor konliktusokkal és harcokkal, fegyelmezésekkel büntetésekkel jár, amit lehet, hogy a világ nem is fog szeretetnek nevezni, vagy feltételes szeretetnek tartja.
Én így értettem. :)
üdv
ex



Ex, jó,hogy rákérdeztem! még véletlenül sem a majomszeretetre gondoltam a feltétel nélküli szeretet alatt, hanem a gyakorlati kivitelezésére a régen tett fogadalomnak: "sem egészségében, sem betegségében, sem boldog, sem boldogtalan állapotában hitetlenül el nem hagyom, hanem hűséges segítőtársa/gondviselője leszek."

S azt már fentebb írtam, hogy ebbe beletartozik az ellenvéleményem kinyilvánítása is.Mint ahogy a férjemtől is elvárom, hogy leállítson, ha elszaladna alattam az a bizonyos ló.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 07:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
exrefis írta:
sztalker írta:
. persze ha szétválasztod az egyházat az Egyháztól akkor mindent ki lehet magyarázni. de akkor megromlás sem történt, hiszen az Egyház Krisztus választott népét minden körülmények között megőrizte.
Nem akarok én semmit kimagyarázni.
Úgy látom abban különbözünk, hogy te az egyházak összességét tartod Egyháznak én pedig azt mondom, hogy az Egyháznak vannak átfedései az egyházakkal.
üdv
ex

kedves ex csak a pontosság kedvéért ha meg kell határoznom az egyházak összességét neveztem idáig egyháznak (ez az ami szét van esve...) és az Egyházon én is a választottakat gondolom ahogyan ezek szerint te is. :*: erre az utóbbira viszont nem mondhatok semmi rosszat. te viszont azt írod nagy e-vel: "A férfiak nincsenek a helyükön se a családban, sem az Egyházban. És ha már rákérdeztél, mindkét helyen baj. Párhuzamosan van baj a családokkal és az Egyházzal is."
Krisztus láthatatlan Egyházában én nem hiszem hogy ilyen vagy bármilyen baj lenne.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 08:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
"A férfiak nincsenek a helyükön se a családban, sem az Egyházban. És ha már rákérdeztél, mindkét helyen baj. Párhuzamosan van baj a családokkal és az Egyházzal is."
Krisztus láthatatlan Egyházában én nem hiszem hogy ilyen vagy bármilyen baj lenne.
Kedves Sztalker!
igazad van itt teljesen tévesen használtam a nagy E-t. Tehát az egyház(ak)ban nincsenek rendben a férfiak.
Így egyetértek azzal is hogy az egyház(ak) szét van darabolva. De ezzel nincs is baj, ennek egységén nem kell erőlködni emberileg. Az Egyházba kell begyűjteni az egyháziakat és akkor meg lesz az egység, mert ott azt a Szentszellem létrehozta. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 08:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Ha már a majomszeretet szóba került, akkor egy pár szót róla. A fiú gyerek fejlődésében nagyon fontos az apai példaadás, és nagyon fontos, hogy a szülő mennyire képes értő módon a gyereket nevelni. A példaadás már a nevében hordozza a fontosságát, ugyanígy fontos a nevelés is. De hogy egy paradoxont hozzak, a szeretet jeleivel is félre lehet nevelni egy fiú gyereket szerintem. Az a bizonyos majomszeretet nagyon káros lehet, szóval észnél kell lenni azzal a bizonyos neveléssel. Tudni kell az arányokat.

Naponta láttam a HÉV-en egy 30-35-ös férfit, aki a kb 7-8 éves fiú gyerekét vitte gondolom az iskolába. Ez az ember minden tizedik másodpercben megsimogatta a gyerek fejét, az arcát. Folyamatosan 10-20 másodpercenként valamiféle majomszeretettel, vagy mivel simogatta. Szinte kínos volt, mert én még ennyire nem láttam babusgatni egy ekkora gyereket. Aztán más időben jártam dolgozni, és kb fél év múlva találkoztam megint velük, és ugyanezt a folytonos simogatást láttam. A gyerek, aki korábban még indulatosan hárította el a simogatások gyakoriságát, most boldog mosollyal tűrte azt. Ennek ellenére én rossz közérzettel néztem a dolgot.

Egyes közösségekben, családokban az a szokás járja, hogy a lánynak puszi, a fiúnak kézfogás dukál az apától. A kicsi fiú milyen elégedett tud lenni, hogy férfiszámba van véve, persze azért jólesik neki, ha az apa megölelgeti néha. De nem szabad a fiú gyereket agyon babusgatni, ahogy a HÉV-es pacák teszi. Kívülállóként nem szólhattam bele a zsúfolt HÉV-en az apa dolgába. Egyszer átmentem egy másik kocsiba, mert már majdnem rászóltam, hogy hagyja békén azt a gyereket. Nyilván nem egy pedofilról volt szó, de az a nagy édelgés nem volt természetes nekem.
Ebben kivételesen egyetértünk. :)
Ennyiből persze nem lehet pontosan megítélni, de úgy tűnik, hogy az apuka szerepzavaros és anyukát játszik.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 08:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Már elnézést Ex, az anyukák sem ilyen idegesítő módon fejezik ki a szeretetüket. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 09:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Már elnézést Ex, az anyukák sem ilyen idegesítő módon fejezik ki a szeretetüket. :?
Drága Erika!
Akinek nem inge, annak nem kell magára cibálni a holmit. :D
De nagyon sokan vannak, akikre nagyon illik eza gönc.
üdv :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 09:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
sztalker írta:
Idézet:
Az atyaság, apaság nagyon mélyrepülésben van nálunk. Egy sot társadalmi problémának is ez a gyökere szerintem.
Az egyházak elnőiesedése is összefügg ezzel, csk nem tudni mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás. Talán ez is kiderülhetne.

ha a házas életet kiveséztük talán inkább erről kéne replikázni. sokat gondolkoztam én is azon miért nőiesedtek el az egyházak és hogy ez feltétlenül baj-é? a zsidó vallás még nagyon macsó volt, bár már ott is feltűnt egy egy nagyszerű asszony, mégis valami morális alsóbbrendűséget szimatol az ember. a keresztyénségnek már a bölcsőjénél (nota bene) asszonyok bábáskodtak s a katolikus dogmatika (egyik ága) mára már társmegváltói szintre emelt egy hölgyet. a protestantizmus ugyan szintén hősies férfinakvaló küzdelemmel vette kezdetét, de a pietizmus a hangsúlyt áthelyezte az érzelmek megélése és megvallása irányába, ami megint nem tett jót a férfiak hitéletének. a szelídség a szeretetközpontúság az engedelmesség az alázat lássuk be inkább női "praktikák" a férfi harcol a nő imádkozik (hogy mit kapok én ezért a fejemre!) a diktatúrában egy férfi ha jót akart magának nem nagyon járt templomba, a feleségének ezt inkább elnézték. gyermekeikbe aztán már ez a minta rögzült, és mára már a szószéken is egyre több a női versenyző (kivétel kárpátalja. :cry: ) hogy egy nő lehet jó prédikátor azt tudjuk (hallgatjuk őket nap mint nap :wink: ) de biztos hogy gyülekezetvezetőnek is beválik (épp az előző hozzászólások fényében)?
mi a véleményetek?


3.Mózes 27.3 -4: ha férfit kell becslened...50 ezüst siklusra becsüljed,ha asszony-személyt,30 siklusra.

Ez, ha százalékra kiszámolom,40 százalék a különbség a férfiak javára.

Kérdésem: ha egy nő ma sokszor ugyanazt a munkahelyi feladatot betölti, mint egy férfi,mit csinál a férfi a plusz 40 százalékával? /nem beszélve a nők második műszakáról, a házimunkáról/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 17:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Erika írta:

3.Mózes 27.3 -4: ha férfit kell becslened...50 ezüst siklusra becsüljed,ha asszony-személyt,30 siklusra.

Ez, ha százalékra kiszámolom,40 százalék a különbség a férfiak javára.

Kérdésem: ha egy nő ma sokszor ugyanazt a munkahelyi feladatot betölti, mint egy férfi,mit csinál a férfi a plusz 40 százalékával? /nem beszélve a nők második műszakáról, a házimunkáról/


szia! én nem hiszem hogy manapság is ez lenne a bérkiszámítás alapja (bár lehet hpgy Izraelben igen? :) ) a konkrét igehellyel és méginkább a korral kapcsolatban amikor az íródott az a véleményem, hogy ha pl. egy rabszolga értékéről lett volna szó, akkor nyilván a fizikai erőkben lévő különbséget díjazták jobban s a piac józan értékítélete nyilatkozott meg benne (rúdtáncosként pl. én se keresnék annyit mint egy hölgytársam, legalábbis az én nacimba nem tömnének annyit suskát :*: ) a másik pedig hogy egy átlag férfi azt a maradék negyven százalékot galád módon a családjára herdálja, fizeti a rezsit meg a rózsacsokrot az asszonykának. viccet félretéve én még a saját környezetemben nem találkoztam ezzel a diszkriminációval, de olyan sokan mondják hogy van ilyen, hogy nem akarom ezt megkérdőjelezni. azt már nem is merem ideírni, hogy nálunk pl. a házimunka is közös feladat és bár még egyszersem küldtem ki a nejemet fát aprítani, én a pelenkázástól elkezdve a mosogatáson át a porszívózásig rendszeresen besegítek. tegnapelőtt burgonyakrokettet gyúrtam és sütöttem, megnyaltad volna utánna mind a tíz ujjadat (remélem megvan mind a tíz :wink: )

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A diszkriminációról csak annyit, hogy az egyetemen a fő-fő prof azt mondta, amikor kiadta az előadáson a jelenléti ívet: a lányok alá se írják,.. vizsgáztatni sem ő vizsgáztatta a lányokat- nem fogja a drága idejét lányokra vesztegetni, úgyse lesz egyikből sem agronómus. Azért megpróbáltam, az első szülésig tapostam a sarat egy szövetkezetben rendesen, nehéz, de szép munka volt.Valóban nem kifejezetten nőnek való.
A krokett receptet leírhatnád, mind a száz ujjunkat megnyalnánk, ha sikerülne.. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 23:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
A krokett receptet leírhatnád, mind a száz ujjunkat megnyalnánk, ha sikerülne.. :D


ezt én is szeretném elkérni :D

kedves Sztalker, a Beszélgessünkben van főzős topik, és ezen kívül van még valami jó recepted, szívesen vesszük :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 07., péntek 23:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
ON

egy olyan tuti feladatot adhatnánk a találkozón Rostának és Sztalkernak..nagy kár, hogy Sztalker nem jön :cry:

OFF


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség