Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő
 

Re: Dr. James Dobson - Fiúk nevelése
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 08:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
szerintem ez is egy tipikusan amerikai, lebutított, kisarkított, történelmietlen, humorcukormázzal bevont, és persze sok igazságot is tartalmazó fejezet. olyan mint azok a fánkok amikkel az amcsi zsaruk szokták leenni az egyenruhájukat. egyszerűen nem hiszem el hogy a versenyszellem tipikusan férfi tulajdonság lenne, mint ahogyan mondjuk a hiúság asszonyi dolog. kék ruhát a fiúkra rózsaszínt a lányokra primitív logika.
viszont az szerintem valóban nagy dilemma, mit kezdjen egy hívő szülő a gyermekében feltörő, általam alapvetően rossznak vélt versenyszellemmel. mert a verseny akárhogy szépítjük önző dolog, a másik legyőzésére irányul, legfeljebb ezt is beborítjuk ideológiával, a küzdelem szépsége a csapatmunka, a mind nagyobb teljesítmény öröme, stb. valamilyen szinten már káin és ábel áldozata is versennyé vált (kinek a füstje száll magasabbra) és látható volt az eredmény. manapság háború helyett olimpiázik a világ, betegesen sok pénzt öl, betegesen túlfeszített sportolók versenyeztetésébe, akik állítólag az ifjúság példaképei kellenének hogy legyenek (kb úgy mint ahogyan a topmodellek a lányok számára). az rendben van hogy ez ösztönös dolog és az ösztönöket inkább érdemes becsatornázni (a csatornákat pedig szépen lefedni, álcázni) mint elfojtani (ha jól emlékszem valamelyik pápa hasonlította ilyen csatornákhoz a római bordélyházakat), de legalább mi keresztyének ne mondjuk egészséges és jó dolognak azt, ami csak eredendő bűnös természetünk öröksége. az európai civilizáció legpogányabb öröksége, egyben a legdinamikusabb hajtóereje a versenyszellem, ami a többi kultúra fölé emelte, s ami előbb vagy utóbb a vesztét is okozza. tudom ez egy végletes beállítása a dolgoknak, de így segít megfogalmazni a másik végletet is valaki másnak.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
na hogy így lehúztad, most már ELOLVASOM ;) :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
én meg hozok még fülcsiklandozó fejezeteket :)
és Sztalker, melyik könyvet ajánlanád ebben a témában?

amit a sportról ír, mint nevelőeszközről, az nagyon jó, és ez a mi környezetünkből hiányzik, lehet, hogy másutt működik. Csak azt ismerem, hogy valakinek a gyereke sportol, s akkor a család élete arról szól, hogy mikor hol edz a gyerek hajnaltól...de "normális " szinten ez nem működik


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:17 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Testvéreim!
Nem mindig kell szélsőségben gondolkodni.
Vannak egészséges férfias és nőies jellemzők.
Van egészséges verseny is és romlott ambíció is, aki mindenáron átgázolna mindenen.
Van egészséges nőies izléses vágy a szépségre, és van amikor a külső uralkodik belső szépség nélkül.

Minden kultúrában megvan az elhajlás, teljesen mindegy, hogy amerikai, magyar, kínai stb.
Van amit el kell utasítanunk az idegen kultúrában, van amit tanulni kéne, és fordítva: ők is elutasíthatnak dolgokat és valamit tanulniuk kéne.
(a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog, csak azért nem vagyunk amerikaiak mert Isten máshová helyezett, de lehetnénk azok, vagy mások is, nem rajtunk múlt.)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Szia Net!

Szerintem nem lehúzta Sztalker, csak Ő is azt érezhette mint én, mintha túl nagy fontosságot tulajdonítana a versenynek.
Nekem ezerszer többet ért és jelentett az a versenyszellem, amikor sérült gyermekek versenyeztek, az egyikük elesett, és mind visszafordult, és együtt sétáltak be a célba, és támogatták a megsérült társukat.

Nem azt mondom, hogy abszolút rossz dolog a versenyeztetés, vagy a versenyzés, hanem nem az a legfontosabb.
Mint a Tűzszekerek-ben.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Literaty írta:
Testvéreim!
Nem mindig kell szélsőségben gondolkodni.
Vannak egészséges férfias és nőies jellemzők.
Van egészséges verseny is és romlott ambíció is, aki mindenáron átgázolna mindenen.
Van egészséges nőies izléses vágy a szépségre, és van amikor a külső uralkodik belső szépség nélkül.

Minden kultúrában megvan az elhajlás, teljesen mindegy, hogy amerikai, magyar, kínai stb.
Van amit el kell utasítanunk az idegen kultúrában, van amit tanulni kéne, és fordítva: ők is elutasíthatnak dolgokat és valamit tanulniuk kéne.
(a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog, csak azért nem vagyunk amerikaiak mert Isten máshová helyezett, de lehetnénk azok, vagy mások is, nem rajtunk múlt.)


Szia kedves Literaty!

Egyetértek, de nem értem, hogy jön már megint ide az amerika ellenesség.Ha timbukti írta volna, akkor is ez a véleményem, akkor timbukti ellenes lennék??

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
ÉLETRE SZÓLÓ AJÁNDÉK
HOGYAN SZERESSÜK GYERMEKÜNKET?
Ross Campbell

ez is amerikai és szerintem nagyon jó (ennyit a zsigeri amerikaellenességről :wink: ) aztán van egy AMWAY-es könyv a szerelem pszichológiája a címe és Gary Chapman írta tele okossággal. kár hogy szeretni általában nem a fejével szokott az ember.
Literatynak:
biztos van egészséges verseny csak egészséges ember nincs a bűneset óta.

szerintem...

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
én meg hozok még fülcsiklandozó fejezeteket :)
és Sztalker, melyik könyvet ajánlanád ebben a témában?

amit a sportról ír, mint nevelőeszközről, az nagyon jó, és ez a mi környezetünkből hiányzik, lehet, hogy másutt működik. Csak azt ismerem, hogy valakinek a gyereke sportol, s akkor a család élete arról szól, hogy mikor hol edz a gyerek hajnaltól...de "normális " szinten ez nem működik


Szia Erika!

Igaz nem vagyok pasi :D , de hozzál még történeteket.

Mivel ifjú leánykoromban :*: (hjaj, de rég volt!), én is sportoltam, nem volt ez így.Most egy "kicsit", átestek a ló túlsó oldalára szerintem.

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:45 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
cilla írta:
Literaty írta:
Testvéreim!
Nem mindig kell szélsőségben gondolkodni.
Vannak egészséges férfias és nőies jellemzők.
Van egészséges verseny is és romlott ambíció is, aki mindenáron átgázolna mindenen.
Van egészséges nőies izléses vágy a szépségre, és van amikor a külső uralkodik belső szépség nélkül.

Minden kultúrában megvan az elhajlás, teljesen mindegy, hogy amerikai, magyar, kínai stb.
Van amit el kell utasítanunk az idegen kultúrában, van amit tanulni kéne, és fordítva: ők is elutasíthatnak dolgokat és valamit tanulniuk kéne.
(a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog, csak azért nem vagyunk amerikaiak mert Isten máshová helyezett, de lehetnénk azok, vagy mások is, nem rajtunk múlt.)


Szia kedves Literaty!

Egyetértek, de nem értem, hogy jön már megint ide az amerika ellenesség.Ha timbukti írta volna, akkor is ez a véleményem, akkor timbukti ellenes lennék??

Üdv cilla

Szia Erika!
Nem céloztam, hanem általánosan írtam.
Néha látom a hívők között is a zsigeri ajnározást vagy a fújolást. Ezt akarándtam mondani.... :wink:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 09:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
sztalker írta:
Literatynak:
biztos van egészséges verseny csak egészséges ember nincs a bűneset óta.

szerintem...

Így van, a bűn mindent átjárt, ettől még nem mehetünk ki a társadalomból és nem lehetünk attól függetlenek, legyintve rá.:..ááá, úgyis bűnös, felkiáltással.
A bűnös világban is van azért némi bölcsesség amiből tanulhatunk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 10:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog,
Kedves Lit!
Szerintem is, de egy létező dolog és azért nyitottam ezt a témát külön topicba, hogy nem follyon össze az atyasággal, de lehet hogy nem sikerül szétválasztani?

Itt van mindjárt frissen Sztalker tesó hozzászólása, aki egyébként tagadja, hogy zsigeri amerika ellenes lenne:

Idézet:
szerintem ez is egy tipikusan amerikai, lebutított, kisarkított, történelmietlen, humorcukormázzal bevont,

Nos lehet, hogy nem amerika ellenes, de az látszik, hogy egy nagy adag előítéletet szépen demonstrál. :)
Ez az előítélet manapság nagy divat és terjed.
A tipikus amerikai jelző tehát ilyesmiket takar: buta, felszínes, műveletlen, bunkó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 10:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Literaty írta:
cilla írta:
Literaty írta:
Testvéreim!
Nem mindig kell szélsőségben gondolkodni.
Vannak egészséges férfias és nőies jellemzők.
Van egészséges verseny is és romlott ambíció is, aki mindenáron átgázolna mindenen.
Van egészséges nőies izléses vágy a szépségre, és van amikor a külső uralkodik belső szépség nélkül.

Minden kultúrában megvan az elhajlás, teljesen mindegy, hogy amerikai, magyar, kínai stb.
Van amit el kell utasítanunk az idegen kultúrában, van amit tanulni kéne, és fordítva: ők is elutasíthatnak dolgokat és valamit tanulniuk kéne.
(a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog, csak azért nem vagyunk amerikaiak mert Isten máshová helyezett, de lehetnénk azok, vagy mások is, nem rajtunk múlt.)


Szia kedves Literaty!

Egyetértek, de nem értem, hogy jön már megint ide az amerika ellenesség.Ha timbukti írta volna, akkor is ez a véleményem, akkor timbukti ellenes lennék??

Üdv cilla

Szia Erika!
Nem céloztam, hanem általánosan írtam.
Néha látom a hívők között is a zsigeri ajnározást vagy a fújolást. Ezt akarándtam mondani.... :wink:



Szia Literaty!

Itt Cillának válaszoltál, nem nekem. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 10:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
Ex-nek:
hát ha tagadja akkor hidd is el neki! :wink: (lásd a legutóbbi postját.)
igazából az előítélet az lenne ha valódi tapasztalatok nélkül, csak mások által közvetített véleményeket görget tovább az ember. szerintem van tipikus amerikai stílus és ez akkor is így van, ha ez nem érvényes minden amerikai dologra. nézz meg pl. egy átlag amerikai filmet és képzeld el ugyanazt európai vagy mondjuk magyar változatban (pl. Armageddon tudod mikor a bruce willis egy űrrepülővel felmegy az aszteroidára és élete árán is felrobbantja, megmentve ezzel a világot a pusztulástól) halálra röhögnéd magad. ez nem zárja ki hogy ne lennének nagyszerű amerikai filmek, könyvek stb.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 10:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
sztalker írta:
ÉLETRE SZÓLÓ AJÁNDÉK
HOGYAN SZERESSÜK GYERMEKÜNKET?
Ross Campbell

ez is amerikai és szerintem nagyon jó (ennyit a zsigeri amerikaellenességről :wink: ) aztán van egy AMWAY-es könyv a szerelem pszichológiája a címe és Gary Chapman írta tele okossággal. kár hogy szeretni általában nem a fejével szokott az ember.
Literatynak:
biztos van egészséges verseny csak egészséges ember nincs a bűneset óta.

szerintem...


Tegnap volt egy hivatalos cégi látogatónk, s mivel már évek óta ismerjük egymást, mindig szó esik a találkozások alakalmával a családról is.
Most is így volt. Ő egyedül neveli a 2 fiát, olvasnivaló terén két írót ajánlottam neki, hátha cseh nyelvre is lefordították, az egyik Campbell volt.
Tegnapelőtt meg a fogorvosi rendelőben is olvastam a Dobsont, megis kérdezte a nővérke:mit olvas? mondom:a fiúk neveléséről..erre odajött a doktornő, akinek 3 fia van, s mindjárt rögtönzött egy előadást az apa szerepének a fontosságáról, amit mostanában hallott valamelyik rádióban.

Még azt szeretném mondani, hogy ha valaki sokallja, miért csak a fiúneveléséről beszélgetünk, annak mondom, hogy ennek a topiknak ez a témája .
Ha valaki a lányok neveléséről szeretne beszélgetni, nyugodtan nyisson egy új topikot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 13., csütörtök 10:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Erika írta:
Literaty írta:
cilla írta:
Literaty írta:
Testvéreim!
Nem mindig kell szélsőségben gondolkodni.
Vannak egészséges férfias és nőies jellemzők.
Van egészséges verseny is és romlott ambíció is, aki mindenáron átgázolna mindenen.
Van egészséges nőies izléses vágy a szépségre, és van amikor a külső uralkodik belső szépség nélkül.

Minden kultúrában megvan az elhajlás, teljesen mindegy, hogy amerikai, magyar, kínai stb.
Van amit el kell utasítanunk az idegen kultúrában, van amit tanulni kéne, és fordítva: ők is elutasíthatnak dolgokat és valamit tanulniuk kéne.
(a zsigeri amerika ellenesség nagyon buta dolog, csak azért nem vagyunk amerikaiak mert Isten máshová helyezett, de lehetnénk azok, vagy mások is, nem rajtunk múlt.)


Szia kedves Literaty!

Egyetértek, de nem értem, hogy jön már megint ide az amerika ellenesség.Ha timbukti írta volna, akkor is ez a véleményem, akkor timbukti ellenes lennék??

Üdv cilla

Szia Erika!
Nem céloztam, hanem általánosan írtam.
Néha látom a hívők között is a zsigeri ajnározást vagy a fújolást. Ezt akarándtam mondani.... :wink:



Szia Literaty!

Itt Cillának válaszoltál, nem nekem. :wink:

Igen, köszi, bocsi :oops:

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség