Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 08:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Azt gondolom, hogy bűn amit a HAMASZ tesz, hogy ezeket a rakétákat kilövi Izrael területére.
De komoly kérdés számomra, hogy fegyverrel lehet-e békét teremteni?

Értem én, amit ítok, de nem látom, hogy fegyverrel békét lehet teremteni.
Lehet, hogy Izraelnek nem ez a célja, akkor értem, amit tesznek.

A Biblia szerint Isten célja a mai időkben az Ő Országának a kiteljesítése a föld minden népe között.
Az Úr Jézus erről beszél, ezért jött, hogy ennek magját elültesse.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 09:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
exrefis írta:
Literaty írta:
exrefis írta:
Kedves Lit!
Csatlakozom a Péternek adott válaszodhoz.
üdv
ex

kiegészítettem.
A kiegészítéshez is csatlakozom. :)

Kedves Péter!
Téged meg arra kérlek, hogy nem csak a napi politika szemüvegén nérd ezt a dolgot.
Ha már egy keresztény portálon vagyunk és az evangéliumot komolyan gondoljuk, akkor nézzük a Biblia szemüvegén keresztül a dolgot.
A közelkeletnek nem csak a múltja és a jelne van megírva benne, hanem a jövője is, amiből kiolvasható az Isten terve is a területtel. Próbáld meg azzal együtt értelmezni.
üdv
ex


Hát ez nekem a gondom a neokonokkal, meg a hozzájuk hasonlókkal. Gyakorlatilag egy platformon állnak a jehova tanúival, mégha azokat le is nézik. Úgy vélik, hogy tudják mi Istennek a terve, és mit szándékszik tenni Isten a jövőben. Merthogy ők ezt a Bibliából kiolvassák - mondják.

Amiképpen a jehova tanúi is jó párszor ráfaragtak a várt, a Bibliából megjósolt világvége időpontját illetően, hát hasonlóképpen szükségszerű a neokonok pofára esése Isten terveinek Bibliából való kiolvasását illetően is. Azzal a különbséggel, hogy a jehova tanúi nem öltek a próféciáik beteljesedése érdekében, a neokon keresztények viszont népek elnyomásában, rengeteg ember halálában felelősek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 12:52 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
exrefis írta:
Literaty írta:
exrefis írta:
Kedves Lit!
Csatlakozom a Péternek adott válaszodhoz.
üdv
ex

kiegészítettem.
A kiegészítéshez is csatlakozom. :)

Kedves Péter!
Téged meg arra kérlek, hogy nem csak a napi politika szemüvegén nérd ezt a dolgot.
Ha már egy keresztény portálon vagyunk és az evangéliumot komolyan gondoljuk, akkor nézzük a Biblia szemüvegén keresztül a dolgot.
A közelkeletnek nem csak a múltja és a jelne van megírva benne, hanem a jövője is, amiből kiolvasható az Isten terve is a területtel. Próbáld meg azzal együtt értelmezni.
üdv
ex


Hát ez nekem a gondom a neokonokkal, meg a hozzájuk hasonlókkal. Gyakorlatilag egy platformon állnak a jehova tanúival, mégha azokat le is nézik. Úgy vélik, hogy tudják mi Istennek a terve, és mit szándékszik tenni Isten a jövőben. Merthogy ők ezt a Bibliából kiolvassák - mondják.

Amiképpen a jehova tanúi is jó párszor ráfaragtak a várt, a Bibliából megjósolt világvége időpontját illetően, hát hasonlóképpen szükségszerű a neokonok pofára esése Isten terveinek Bibliából való kiolvasását illetően is. Azzal a különbséggel, hogy a jehova tanúi nem öltek a próféciáik beteljesedése érdekében, a neokon keresztények viszont népek elnyomásában, rengeteg ember halálában felelősek.


Kedves Rosta!
Értem amit mondasz. Nem kell spekulálni.
Ez helyénvaló.
Mégis látni kel, hogy Isten ígéretei a zsidóságra vonatkozólag megállnak, Ez nem spekuláció, fekete fehéren benne van a Bibliában.
Ez a terv pedig be fog teljesülni.
Izráel ma még hitetlen, világi állam(nem ismerik a Messiást fel). Nem lesz mindig így. Nem helyeselhető az ha fegyverrel, erőszakkal akarják beteljesíteni az ígéreteket. Ugyanakkor mint hitetlen állam is jogosan megvédheti magát. Csakúgy mint bármely ország.

Amikor fegyverrel a szövetségesek ellenálltak a fasizmusnak és végül leverték azt iszonyú polgári áldozatok árán, akkor helyesen cselekedtek?
Hagyni kellet volna Hitlert, hogy elfasizálja a világot Japánnal és Mussolínivel együtt?

Amikor Magyarország fegyverrel ellenállt a töröknek akkor helyesen cselekedett,vagy hagyni kellett volna?

Vagy ha ma állandóan megtámadnák az országunkat és évtizedekig létünkben fenyegetnének, akkor hagyni kéne?

Isten Ura a történelemnek a jelennek és a jövőnek.
A hitetlen Izráel is végső soron alávetetett Isten tervének. Ez a terv pedig mind történelmileg mind jövőbelileg nem függvénye a helyeselhető vagy helyteleníthető dolgoknak, erkölcsi felelőség azonban létezik.
Ha Izr. vezetése vétkezik(márpedig sok mindenben egyáltalán nem makulátlanok) akkor számadással tartoznak az Úrnak és felelősek.

Nekünk keresztyéneknek pedig marad a szellemi hadviselés és járjunk nyitott szemmel és füllel.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 13:41 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Tudom, hogy szálka lehet egyesek szemében a Mazsihisz, de érdemes elolvasni a honlapukra felkerült megközelítést.
http://www.mazsihisz.org/izraelnek-joga ... --638.html

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 13:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Értem, amit a MAZSIHISZ ír.
Ha csak az egyik oldalt nézem, akkor mindig tudom kinek van igaza.

Hitler hatalma nem jött volna létre, ha előtte már nem győz a Sátán sok ember szívében. Nem lett volna II. világháború, ha a keresztyének kitartanak Uruk mellett.

A törökök ellen a reformáció győzött és nem a fegyverek. A NÉP beolvadt volna az arab világba és EZZEL SZÜNT VOLNA MEG LÉTEZNI, ahogyan Izrael is így vált semmivé Júdával szemben.

Magasabb szinten folyik az igazi harc, mint azt mi látjuk.
Ennek a háborúnak az igazi következményei is még az Úrnál vannak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 14:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
A törökök ellen a reformáció győzött és nem a fegyverek. A NÉP beolvadt volna az arab világba és EZZEL SZÜNT VOLNA MEG LÉTEZNI, ahogyan Izrael is így vált semmivé Júdával szemben.

Ez így van, csak a reformációt is fegyver kisérte.
Sőtt sem a Husziták(kelyhesek) valamint, Luther, sem Zwingli, Kálvin nem voltak mentesek ettől.
A katolikus és a protestáns, mohamedán terület határokat sokszor a fegyver döntötte el. Középkori vallási alapelv volt minden oldalon: Cuius regio, eius religio-Akié a föld azé a vallás
Ez volt a középkor, ez már történelem.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 15:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
De komoly kérdés számomra, hogy fegyverrel lehet-e békét teremteni?

Értem én, amit ítok, de nem látom, hogy fegyverrel békét lehet teremteni.
Lehet, hogy Izraelnek nem ez a célja, akkor értem, amit tesznek.

Kedves Péter!
Izrael számára a fegyveres védelem alternatívája az ha hagyja magát legyilkolni a se Istent se embert nem ismerő terroristák által.
Kérdem, helyeselheti-e ezt egy evangéliumi keresztény?
A másik kérdésedre a válasz: Igen.
Igen lehet fegyverekkel békét teremteni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 17:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hát ebben nagyon másként látunk.....
Fegyver szünetet lehet fegyverekkel elérni, de békét teremteni nem lehet fegyverekkel. Béke akkor van, ha egy zsidó és egy arab SZERETI egymást. Egy alapon állnak és ez nem egy földi ország és nem is lesz földi ország.

Önvédelem fegyverek által....
Meddig önvédelem, mikortól támadás, milyen eredményt várunk ettől?
Ezek fontos kérdések.

Szerintem addig önvédelem, amíg nem megyek be a szomszéd kertjébe.
Ha átlépem a saját határaimat, onnan támadás.
Az eredmény a megfélemlítésből fakadóan lehet a háború hiánya. (persze mind addig, míg a következő generáció fel nem nő és ezek is felvegyverkeznek, mert a dühöt, félelmet, győlöletet a fegyverek nem ölik ki az ember szívéből, emiatt pedig agresszív az ember)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 22:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
"A törökök ellen a reformáció győzött"
Majdnem: évi 20.000 arany a katolikus Habsburg udvartól, katolikus zsoldosok, a 60%-ban katolikus magyarság és a katolikus Savoyai Jenő katonái.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 22:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kuruc írta:
"A törökök ellen a reformáció győzött"
Majdnem: évi 20.000 arany a katolikus Habsburg udvartól, katolikus zsoldosok, a 60%-ban katolikus magyarság és a katolikus Savoyai Jenő katonái.
Helló Kuruc!
Kössza helyesbítést. Jöhetnél sűrűbben! És a többihez is hozzászólhatnál. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 07., szerda 22:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 21:41
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Debrecen
Köszi!
Nagyjából követem az írásaitokat én, lélekben minden esetre ott vagyok a közösségetekben.
Ha nem a családtól veszem el az időt, akkor még valami személyest is meg szeretnék osztani veletek a bizonyságtétel rovatban.
Üdv: Kuruc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 08., csütörtök 07:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A muzulmán hit felett a reformáció győzött.
Így talán érthetőbb lesz, amit szeretnék elmondani nektek.

Ha jól emlékszem 150 évig török uralom volt magyarországon, amikor nem voltak harcok.
A megtartatás az Ige által történt.

Másról beszélünk szerintem megtartatás kapcsán, védelem és győzelem kapcsán, ORSZÁG kapcsán, ezért nem egyezünk.

Fegyverek nélkül is lehet győzni (mit jelent győzni?), nekem ezt a történelem és az Ige is bizonyítja.

....de azért én is köszönöm a kiegészítést, persze lehet fegyverek által élni, ez nem kérdés, de emiatt halnak meg emberek fegyverektől mind két oldalon (ez nagyon egyszerű logika)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 08., csütörtök 10:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Nos az biztos, hogy fegyverek által nem lesz teljes béke a közelkeleten.
Ugyanakkor az is elvitathatatlan, hogy a katonai erő, sok mindent kicsikar.

Korábban Jordánia és Egyiptom is támadta Izráelt, az izr.-i győzelem után az arab államok közül mégis egyedüliként békeszerződést kötöttek. Köszönhető persze a józan arab vezetésnek is. Mára jól megfér egymás melett Izráel. és Jordánia. Túrisztikai(Holt-tenger), kereskedelmi kapcsolatokban is.
Ami Jordániát és a palesztinokat illeti, ott is változás állt be:
1970-71-ben a Jordániába nagy számban bevándorló palesztinok megmozdulásait a Jordán hadsereg verte le(mégse mondja a világ fasiszta államnak, mint ahogyan sokan izr.-elt titulálják).

Szíria a golán fensíkról állandóan betudta lőni izr. egész területét és tették is ezt minden gátlás nélkül, mert lehetőségük volt rá.
Amikor elfoglalta izr. a golánt, megakadályozva ezzel Szíria állandó fenyegetését(amit ma sem adtak vissza, fontos katonai, stratégia pont lévén), ezt követően máig tűzszünet van érvényben Szíriával.
Korábban a drúzok a golán lakossága is izr. ellensége volt, ma jólétben élnek és elidegenedtek Szíriától, eszükben sincs a többségnek újra nyomorogni.

Gyakorlatilag a szomszédos arab országok állami szinten nem támadják ma Izráelt.


Békekötés, tűzszünet tehát lehetséges fegyver következményeként.

A keresztyén, Jézusi béke, békesség persze más, de nem erről beszélünk.
Ez a Jézusi békesség a szívbe kezdődik. Állami, politikai szinten ilyen pedig sehol nincs a világban.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 08., csütörtök 10:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Értem amit mondasz. Nem kell spekulálni.
Ez helyénvaló.
Mégis látni kel, hogy Isten ígéretei a zsidóságra vonatkozólag megállnak, Ez nem spekuláció, fekete fehéren benne van a Bibliában.
Ez a terv pedig be fog teljesülni.
.
.
.
A hitetlen Izráel is végső soron alávetetett Isten tervének. Ez a terv pedig mind történelmileg mind jövőbelileg nem függvénye a helyeselhető vagy helyteleníthető dolgoknak, erkölcsi felelőség azonban létezik.
Ha Izr. vezetése vétkezik(márpedig sok mindenben egyáltalán nem makulátlanok) akkor számadással tartoznak az Úrnak és felelősek.

Nekünk keresztyéneknek pedig marad a szellemi hadviselés és járjunk nyitott szemmel és füllel.


Na ilyesmikről szoktam a derék jehovai tanúival is beszélgetni más témákban. Ezt a bizonyosságot, eltökéltséget látom a kapuban beszélgetve a vezető jehovisták szemében is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 08., csütörtök 11:02 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Literaty írta:
Értem amit mondasz. Nem kell spekulálni.
Ez helyénvaló.
Mégis látni kel, hogy Isten ígéretei a zsidóságra vonatkozólag megállnak, Ez nem spekuláció, fekete fehéren benne van a Bibliában.
Ez a terv pedig be fog teljesülni.
.
.
.
A hitetlen Izráel is végső soron alávetetett Isten tervének. Ez a terv pedig mind történelmileg mind jövőbelileg nem függvénye a helyeselhető vagy helyteleníthető dolgoknak, erkölcsi felelőség azonban létezik.
Ha Izr. vezetése vétkezik(márpedig sok mindenben egyáltalán nem makulátlanok) akkor számadással tartoznak az Úrnak és felelősek.

Nekünk keresztyéneknek pedig marad a szellemi hadviselés és járjunk nyitott szemmel és füllel.


Na ilyesmikről szoktam a derék jehovai tanúival is beszélgetni más témákban. Ezt a bizonyosságot, eltökéltséget látom a kapuban beszélgetve a vezető jehovisták szemében is...

no ez azét gyökeresen eltér a jehovisták bibliátlan spekulációjától.
Én csak ennyit akarok mondani:

Róm 11, 1-2. 25-31

Azt kérdem tehát: elvetette Isten az ő népét? Szó sincs róla! Hiszen én is izráelita vagyok, Ábrahám utódai közül, Benjámin törzséből.
 Az Isten nem vetette el az ő népét, amelyet eleve kiválasztott


Nem szeretném, testvéreim, ha önmagatokat bölcseknek tartva nem vennétek tudomásul azt a titkot, hogy a megkeményedés Izráelnek csak egy részét érte, amíg a pogányok teljes számban be nem jutnak,
 és így üdvözülni fog az egész Izráel, ahogyan meg van írva: "Eljön Sionból a Megváltó; eltávolítja a hitetlenséget Jákób házából,
és én ezt a szövetségemet adom nekik, amikor eltörlöm bűneiket."
 Az evangélium miatt tehát ellenségek Isten szemében tiértetek, de a kiválasztás miatt kedveltek az ősatyákért,
hiszen az Isten ajándékai és elhívása visszavonhatatlanok.
 Mert ahogyan ti egykor engedetlenné váltatok Isten iránt, most pedig irgalmat nyertetek az ő engedetlenségük révén,
úgy ők is engedetlenné váltak most, hogy a nektek adott irgalom révén végül ők is irgalmat nyerjenek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség