Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. dec. 02., kedd 14:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az iskolából hazaérő lányaimhoz intézett leggyakoribb első kérdésem :
- mi volt az ebéd?/a fiúk már megtagadták az iskolai kosztot/
ma kérdés nélkül is tudtam- ha jó is volt, kevés volt: a lányom dzsekiben,kesztyűben, hátizsákkal a hátán egyenesen a tűzhely felé tartott, hogy rögtön felmérhesse a helyzetet... 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 03., szerda 10:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
:):):):).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 11., csütörtök 10:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Az utóbbi időben volt pár kemény vitám az érettségiző fiammal, mert én úgy látom, kevesebb időt szán a tanulásra, mint kellene.
A múltkor már úgy látszott, ennek következtében megfagy a levegő közöttünk, ..
Éppen ezért kellemes meglepetésként ért, amikor egyik nap egy hivatalos beszélgetésről kihivatott/persze míg az ajtóig értem pár katasztrófa variáció lejátszódott előttem. mi lehet olyan sürgős, hogy most zavar?/
csak arról volt szó, hogy váratlanul el kellett utaznia több napra, az apjától kapott is engedélyt, de tőlem is személyesen szeretett volna elköszönni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 17., szerda 19:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Még a számon sincs a szó"...

A vendégeinkkel beszélgetve eszembe jut az egyik hasonló helyzetben élő testvérünk- nevezzük X-nek - de jó lenne őket összeismertetni,hasonló cipőben járva hátha tudnának egymásnak jó tanáccsal szolgálni..
Kisvártatva cseng a telefon: -X vagyok, itt állok a kapu előtt, nyisd ki légyszi, az itt hagyott dologért jöttem-
-Majd mindjárt megtudod, miért jöttél,-gondolom-... futok gyorsan kaput nyitni, s közben elálmélkodom ezen a pontos időzítésen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 19., péntek 12:05 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Nekem ma nagy öröm volt az Irka-karácsony (az Irka egy gyermekeknek szóló folyóirat)

Ma volt a karácsonyi ünnepség,itt tartották a főiskolán idén is és néhányunkat megkértek,hogy segítsünk lebonyolítani a műsort... Nem volt sok kedvünk hozzá,de közben rájöttünk,hogy milyen jó :D

Fellépett egy keresztyén gyermekkórus is néhány dalocskával...annyira csodálatos volt,hogy szinte beleborzongtam örömömben... :wink: Nem is tudtam,hogy az öröm is lehet ilyen hatással :*:

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 20., szombat 08:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Bögre, mi is készülünk a gyerekekkel egy kis szindarabbal a családnak. (Túrmezei Erzsébet: Hópelyhek Evangéliuma)
Már maga a készülésben is sokat nevetünk és nekem különösen nagy öröm, amikor a gyermekeim szájából szól az örömhír.

Bízom abban, hogy a nem hívő családomban ez a bizonyságtétel egyesek szívét megérinti, hiszem, hogy még megtérést is adhat a Krisztusról szóló Örömhír.

Szóval jók ezek a lehetőségek és bátran élni kell velük.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 22., hétfő 15:58 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
Ámen! :wink:

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 27., szombat 11:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Ez volt életem legcsodálatosabb Karácsonya! :D :D :D Annyira jó volt 8 gyerekkel fát díszíteni, és várni haza a másik 8-at. Olyan jó volt nézni, milyen lázban égnek a gyerekek. :D Gondoltam is rád Erika! :D
Az előadás is nagyon aranyos volt. Egy imát mondtak a gyermekekért. (Még nem egyházi intézmény, ezért az imát, csak úgy mondták, mint egy verset. Egy 8.-os lány verse volt, de miközben mondták, én összetettem két kezem, és mondtam utánuk az imádságot.)
A másik hatalmas ajándék számomra pedig az volt ezen a Karácsonyon, hogy 4-esben karácsonyoztunk. Elvittük magunkhoz Komáromba a két nagyobb patronáltunkat. Sajnos a legkisebbet nem kaphattuk meg, mert beteg volt. :( Persze mindez szomorú is, hogy így történt, mert elvileg az anyuka egész téliszünetre hazavitte volna a fiúkat. Annyira örültem már, hogy itt tartunk, erre karácsony előtt két héttel az anyuka leitta magát, és ez idáig nem jelentkezett azóta. :( :( :(
A fiúk nagyon jól érezték magunkat nálunk. Tényleg úgy éreztük, hogy mi egy család vagyunk, összetartozunk. Karcsika mondta is, hogy "Milyen jó nekünk, hogy van családunk, és nem kell az árvaházban karácsonyozni!" Amikorr mentünk vissza Pestre, még beugrottunk a legkisebbért is, és vele együtt mentünk a szüleimhez, hogy tőlük is megkaphassák az ajándékukat. A pici az én ajándékomnak örült a legjobban. Egy autós mamuszt kapott. Visszafele nem engedte betenni a csomagtartóba, kezébe vitte haza. Ahogy megérkeztünk az otthonba rohant átöltözni, felvette a mamuszt, és büszkén mutatta a gondozójának, hogy mit hozott neki az angyalka. :D :D :D

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 27., szombat 23:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Gabri, ugye tudod, hogy az ilyen típusú "apró örömökért" az ÚR még ráadásul jól meg is fog áldani titeket? :D

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 29., hétfő 13:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Különös álmom volt egyik éjjel. Az állatkertben sétálva elképedve vettem észre, hogy valaki megbontogatta a ketrecek dróthálóját, szépen felgöngyölítette, s így az állatok kiszabadultak. Addig nem volt baj, amíg egy teveféleség lépkedett el mellettem, de a következő képben egy oroszlán tartott egyenesen felém. Ijedtségről nem szólt az álom, csak azt láttam, hogy később az oroszlán békésen hever mellettem, s én simogatom. Ez megdöbbentett! dehát ez a vadállat is csak arra vágyik, hogy szeressék, megsimogassák!.. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 31., szerda 12:33 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 20., péntek 15:14
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Itt
:)

_________________
"Nincs-e hatalma a fazekasnak az agyagon, hogy ugyanabból az agyagból az egyik edényt díszessé, a másikat pedig közönségessé formálja?" Róm 9,21


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 15., csütörtök 10:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Olyan jó, hogy Isten mindig megáldja az általam szervezett programokat. Mindig biztosítja a jó időt is. :) Erre még a tagyosi találkozósok is emlékezhetnek, már akkor is tudtam, hogy bármikor szervezhetek, programot, mert pont akkor jó idő lesz.
Végre a házunk már képes vendégfogadásra :D :D :D :D :D, ezért meghívtuk oda az én drága pesti ifimet. Az időpontot múlt hétvégére tűztük ki. Sokan jelezték, hogy csak későn tudnak érkezni, mert munkanap lesz a szombat (Erről nem is tudtunk, mert férjem Túlkomáromban dolgozik, és ott sosem cserélgetik a napokat, én pedig nem a megszokott 5 napos munkarendben dolgozom.). Sajnos nem tudtunk más időpontot kitűzni, mert ezen az egy hétvégén nem dolgoztam a hónapban. Erre Isten megoldotta a problémánkat, és az egész országban nem kellett szombaton dolgozni. :D :D :D

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 17., szombat 21:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Gabri írta:
(Erről nem is tudtunk, mert férjem Túlkomáromban dolgozik, és ott sosem cserélgetik a napokat,


Szia Gabri!

ez a mondat mintha egy kis "honvágyról' árulkodna :D.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 17., szombat 21:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hosszú útra indultunk a férjemmel a minap, betettem hát pár cd-t, hogy ha majd kifogyunk a szóból, legyen mit hallgatni. Igy is lett. Összekötöttük a kellemeset a hasznossal- amire otthon sosincs idő, a 680 km alatt futotta. Pálhegyi Feri bácsi előadássorozatát meghallgattuk majdnem végig- s ami a lényeg : a kényes kérdéseknél nem lehetett a szobából kimenni... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 19., hétfő 11:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A kislányom a kezembe nyomta a zeneiskolás csekket, hogy fizessem ki. Nézem, milyen összeg áll rajta- s nem hiszek a szememnek: 32 . ... miféle csekk ez???? valamit nem fizettünk ki a múlt félévben...de miért nem számolták hozzá az új számlához?. azt mondta a tanárnő, kétszerre kell majd fizetni, hogy ne legyen olyan nagy összeg..
Ó, ez nem korona, hanem euró!- esik le végre a tantusz.Na, ezt nem mondom el senkinek, de holnap kötelező vásárlási tanórát tartok magamnak, hogy szokjam ezt az új pénzt, mire egy megrendelő fizetni fog, nehogy már ez még egyszer előforduljon! :oops: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 780 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 52  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség