Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 16:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Rosta, én már ebbe nem mennék bele.
Minthogy a cionista pártiak bizonyosságát elítéled, ugyanakkor te se légy biztos annak az ellenkezőjében.
Isten adjon mindannyiunknak, nekem, neked is bölcsességet az Ige fényében megítélni folyamatokat, meglátva bizonyos összefüggéseket.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 17:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Minthogy a cionista pártiak bizonyosságát elítéled, ugyanakkor te se légy biztos annak az ellenkezőjében.


Pontosan ezt mondom. Nem lehetünk bizonyosak Isten tervében. Nem lehetünk bizonyosak a jövőben, mert az nem emberre, hanem Istenre tartozik. Nem lehet jósolgatni a Bibliát felhasználva sem, nem lehet ez alapján bizonyosat mondani, mint ahogy a jehova tanúi, és az evangéliumi keresztények teszik.

Isten terve nem az emberre van bízva, az egyedül Isten dolga. Az ember cselekedjen egyénileg, közösségileg úgy, ahogy Jézus tanította, éljen a Biblia tanításai szerint, de ne bocsátkozzon jövendölésekbe, jövőmegmondásokba, mert akkor ott fog tartani, mint a baál papok, akik májból, és csontokból jósoltak. Igaz ezek a keresztények már a mi Könyvünkből jósolnak, de az akkor is jóslás, azt pedig nem szabadna.

Ezzel a "ne légy biztos" kijelentéseddel tökéletesen egyetértek. Érdemes lenne eszerint gondolkodni mindenkinek.

Remélhetőleg lassan lecseng a topic...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 18:56 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Oké minden világis, csak ez a mondat nem:
Idézet:
mint ahogy a jehova tanúi, és az evangéliumi keresztények teszik.

Az értem, hogy nem vagyunk jehovisták, de
Te nem vagy evangéliumi keresztyén?
Akkor ki vagy?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 19:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Oké minden világis, csak ez a mondat nem:
Idézet:
mint ahogy a jehova tanúi, és az evangéliumi keresztények teszik.

Az értem, hogy nem vagyunk jehovisták, de
Te nem vagy evangéliumi keresztyén?
Akkor ki vagy?


Azokra az Exrefis által cionistának is nevezett evavangéliumi keresztényekre gondolok, akik ismerik Isten tervét, és látják a jövőt.

Református vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 19:33 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Református vagyok

Ez is oké, de a református is a pokolba kerül, ha nem hívő evangéliumi keresztyén.

Szóval csak óvatosan az evangéliumi keresztyén és jehovista egy lapon történő említésével, mert ez nagyon gázos így.
Mert ha hívő vagy akkor a menyben együtt fogsz lenni az amerikai általad mondott neokon keresztyénnel is.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nagyon rendes vagy, hogy ennyire a lelkeden viseled a soromat, és ilyen szépen elmagyaráztad nekem mit is kell csináljak. Igazán leköteleztél.

De jó, hogy tudom mostmár, hogyan kerülhetem el a poklot, de jó! :)

Hát a legjobbakat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 21:16 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Nagyon rendes vagy, hogy ennyire a lelkeden viseled a soromat, és ilyen szépen elmagyaráztad nekem mit is kell csináljak. Igazán leköteleztél.

De jó, hogy tudom mostmár, hogyan kerülhetem el a poklot, de jó! :)

Hát a legjobbakat...

Nem erre írtam, csak az egybefűzés nem tetszett mint: az evangliumi keresztyének és a jehovisták.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 21:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Literaty írta:
Nem erre írtam, csak az egybefűzés nem tetszett mint: az evangliumi keresztyének és a jehovisták.


Értem, hogy nem tetszik, de nekem meg ez a véleményem, amit érzésem szerint korábban érveléssel megalapoztam. Úgy tűnik, hogy emiatt pokolra küldöttél. Tudok még valamiben segíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 21:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

Literaty arra gondolt, hogy ha valaki református, az még nem jelenti azt, hogy üdvözül.
És ez igaz minden felekezetben élőre, olyanra is, aki gyülekezetnek nevezi magát. :-)

Szóval csak az üdvözül, aki hisz az Evangéliumban, aki hiszi a Jóhírt, hiszi, hogy Isten a Fiát adta az ÉN bűneim büntetésére is, ezért én nem megyek ítéletre, mert Isten nem büntet kétszer és a Fia áldozatát elfogadta értem is. Akinek SZEMÉLYES MEGVÁLTÓJA LETT JÉZUS KRISZTUS.
Ekkor övé lesz az Evangélium ereje, lényege és bűnbocsánatot és örök életet kap.

Ilyen értelemben nem minden református felekezetű embernek van üdvössége, de ez nem csak a református felekezetben élők sajátja, hanem minden más felekezetben élőre is igaz, még akkor is, ha evangéliuminak cimkézi magát.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 22:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Net írta:

Idézet:
ez itt máris egy utód :) (jákób "lopott" áldásából idéztem)


Köszi Net! :D

persze tudom, csak azt hittem, hogy van olyan ige ahol úgy van írva, csak én nem találom...

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 04., szerda 23:53 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
rosta írta:
Literaty írta:
Nem erre írtam, csak az egybefűzés nem tetszett mint: az evangliumi keresztyének és a jehovisták.


Értem, hogy nem tetszik, de nekem meg ez a véleményem, amit érzésem szerint korábban érveléssel megalapoztam. Úgy tűnik, hogy emiatt pokolra küldöttél. Tudok még valamiben segíteni?
Dehogy küldtelek pokolra Kedves Rosta.
Ha figyelmesen olvasod a beírásom, akkor kiderül, hogy csupán azt akartam mondani, hogy:
1. az evangéliumi keresztyénség bekeverése egy eretnek szekta közé,(mégha annak egy irányzata ellen érzést is szül benned) hiba, vagy egy értelmezési probléma. Mert a hívő reformátusok, hívő evangélikusok, hívő baptisták, más evangéliumi alapon álló kisegyházakhoz, gyülekezetekhez tartozó hívők, evangéliumi keresztyének, vagyis, az igaz biblikus evangéliumot elfogadó Krisztus követők.
Nagyon sok irányzat és látás alatt, de a lényegi pontokban egyek.


2. Református vagyok, ez a magvallás még kevés(nem nagyon értelmezhető hívőként) mert magyarország lakosságának jó része megtéretlen református, mert ide születtek, és közük nincs a személyes megtéréshez.
Hívő, Krisztust követő református az már más.
Tehát a hitre jutott református és az evangéliumi keresztyén nem más kategória.

Ha már szóba került az amerikai, vagy bármely tipusú cionista párti, vagy azt elfogadó keresztyén, ott is hatalmasak a szóródások. A szélsőségestől a józanabb irányzatig.
Csakúgy mint az ellenkezőjénél.
Nem lehet fekete-fehér alapon ítélni. Jóval árnyaltabbak a dolgok, mind teológiai, mind gyakorlati szinten.

Ebbe én nem akartam semmilyen személyes ítéletet nyíltan, vagy burkoltan veled közölni személyedet illetően ez nem az én dolgom.

Most így nem kioktatni akartalak, csupán rendezni a félreértésre adó okot, amiben én is benne vagyok, fogalmazhattam volna máshogy is.
Bocsánatot kérek ezért.
Köszönöm a megértésed.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 00:00 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
pauler írta:
Kedves Rosta!

Literaty arra gondolt, hogy ha valaki református, az még nem jelenti azt, hogy üdvözül.
És ez igaz minden felekezetben élőre, olyanra is, aki gyülekezetnek nevezi magát. :-)

Szóval csak az üdvözül, aki hisz az Evangéliumban, aki hiszi a Jóhírt, hiszi, hogy Isten a Fiát adta az ÉN bűneim büntetésére is, ezért én nem megyek ítéletre, mert Isten nem büntet kétszer és a Fia áldozatát elfogadta értem is. Akinek SZEMÉLYES MEGVÁLTÓJA LETT JÉZUS KRISZTUS.
Ekkor övé lesz az Evangélium ereje, lényege és bűnbocsánatot és örök életet kap.

Ilyen értelemben nem minden református felekezetű embernek van üdvössége, de ez nem csak a református felekezetben élők sajátja, hanem minden más felekezetben élőre is igaz, még akkor is, ha evangéliuminak cimkézi magát.

Így van, ez a lényege. Egyetlen felekezet mégha nem népegyházi struktúra alapján szerveződött is, akkor is a személyes hit a döntő, nem a felekezet, vagy gyülekezet ment meg.
Mindig zavart az olyan önbeazonosítás, hogy református vagyok, baptista vagyok, testvérgyülekezetis vagyok stb...na és hívő megtért keresztyén is vagy?

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 00:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Kérdés, hogy hol van a Bibliában, hogy aki átkozza Ábrahám utódait?

Merthogy ez nem kérdés.
A hívő keresztyén nem átkozhat meg senkit. Jézus mást tanított.
Átok mondás, nem kritika, hanem rossz kívánása.
Aki Izráelt vagy bármely népet, vagy egyes embert átkoz, az valszeg valami gonosz befolyás alatt áll. Talán először maga sem hiszi, és még azt is gondolhatja, hogy ez Istennek tetsző.

Idézet:
Lk 9,54-55
Látva ezt tanítványai, Jakab és János így szóltak: "Uram, akarod-e, hogy ezt mondjuk: Szálljon le tűz az égből, és égesse meg őket!?"
De Jézus feléjük fordult, megdorgálta őket, (és ezt mondta: "Nem tudjátok, milyen lélek van bennetek

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 05:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
"Literaty"]
Idézet:
Kérdés, hogy hol van a Bibliában, hogy aki átkozza Ábrahám utódait?

Merthogy ez nem kérdés.
A hívő keresztyén nem átkozhat meg senkit. Jézus mást tanított.
Átok mondás, nem kritika, hanem rossz kívánása.
Aki Izráelt vagy bármely népet, vagy egyes embert átkoz, az valszeg valami gonosz befolyás alatt áll. Talán először maga sem hiszi, és még azt is gondolhatja, hogy ez Istennek tetsző.



ajvé! :D

ö, ööö persze, csak igét kerestem....

de azért köszi :)

Üdv cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 05., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kis közel-kelet történelem

A mai Palesztínának nevezett területen nem volt semmilyen arab állam. Az ottomán török birodalom gyarmata volt.
Tehát, nem volt Palesztina, nem volt Jordánia, nem volt Szíria, nem volt Libanon. Irak
A fenti államokat az 1.VH után győztes hatalmak kreálták.
Az arabok mellett mindig folyamatosan éltek ott zsidók is a szétszóratás ellenére, főleg Jeruzsálemben.
Tehát, Izraelnek legalább annyi joga van ott létezni, mint bármelyik arab államnak.
Az 1.VH után „Palesztina” Brit mandátummá vált és britek hazát ígértek ott a zsidóknak.
1922-ben Churchill a terület 80%-át odaadta az araboknak. Ez ma Jordánia, aminek a lakossága zömében palesztinai arab. Jordánia lehetne, lehetett volna a palesztinok állama, ha igazán ez lett volna a céljuk, ha akarták volna.
A maradék 20%-ot az ENSZ 1948-ban egy zsidó és egy arab részre osztotta.
A zsidó részen kiáltották ki Izraelt, az arabok pedig nem fogadták el ezt sem, egyszerűen csak nem akarták, hogy ott létezzen Izrael.
Az Izraeli terület 60% sivatag volt. A zsidó telepesek ebből csináltak virágoskertet.
Az arabok is megtehették volna ezt, de az arab vezetők a fejlesztésre fordítható pénzeket bezsebelték, vagy fegyverekre és terrorizmusra költötték. Így maradtak az arablakta területek lepusztult vidékek.
Ha az arabok elfogadták volna a felosztást, vagyis azt, hogy a palesztin mandátum közel 90%-át megkapták, akkor ma nem lenne közel-keleti konfliktus. De nem tették, nem akarták.
A zsidóknak adott 16% túl sok volt az arabok szerint.
A 6. századi muszlim invázióig nem voltak arabok.
Az azt követő 1300 évben meg sem próbálta Önálló palesztin államot létrehozni. De azt még inkább nem akarták, hogy az ott élő zsidók államot alapítsanak.
Amint megalakult a zsidó állam, azonnal öt arab állam támadt rá és a zsidókat a tengerbe akarták szorítani (Egyiptom, Jordánia, Irak, Szíria, Libanon).
Ez akkor nem sikerült nekik és azóta sem, de többször is megpróbálták. Háborúkkal, terrorral.
Erre a szitura mondják az arabok, hogy Izrael ellopta, elfoglalta a „hazájukat”.
A háborúk alatt az arab államok biztatták az izraeli arabokat, hogy hagyják ott az otthonaikat. Így lettek a palesztin menekültek. Sok arab elmenekült, de akik maradtak, azok jogokat kaptak, több joguk és jobb életlehetőségük van mint az arab államokban élő araboknak.
1948 után az arab államok 850000 zsidók kényszerítettek menekülésre. A zsidó állam befogadta és letelepítette őket. Az arab államok miért nem fogadták be a palesztin menekülteket és miért nem adta nekik jogokat? A zsidók nem kívánatos személyek az arab országokban, ezzel szemben az izraeli araboknak teljes polgári jogaik vannak.
Tehát, szó sincs arról, hogy szabadságharcot vívnának az arabok.
Fel volt kínálva neki az államalakítás lehetősége 1948-ban és 2000-ben mindkét alkalommal elutasították. Ők csak egyet akarnak, Izrael tűnjön el és a zsidók pusztuljanak el.
Ezt a gyilkos gyűlöletet keresztény ember nem támogathatja.
Azért írtam ezt le, mert ha félretesszük a Bibliát és Istent, pusztán a történtek, a tényeket nézzük, azok alapján sincs az araboknak igaza, Nem két ugyanolyan ellenfél csetepatéjáról van szó. Az igazság mérlege nem áll egyensúlyban a két fél között.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 660 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 44  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség