Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 09:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Kedves Ex!

Akkor hírdesd ennek a középútnak az örömét és útját a felekezetedben.
Áldás lesz rajta!

Kedves P.! :)
Ezt ott teszik mások és igazad van, áldás van rajta. :)

Idézet:
És én nem gondolom, hogy alul teljesítesz a hitedben, max. nem hiszed azt, amit rosszul tanítanak és ezért áldás van az életeden, mert nem veszel el olyan gazdagságot, ami nem a tied, mert ez olyan terhet tenne rád, ami miatt nem lenne igaz a befejező mondatod.

Akkor hiába írtam eddig?
Azt hiszem, amit tanítanak, és azért mert az Írásban is az van, nem pedig azt amit te gondolsz, hogy tanítanak. :)
Olyat pedig nem lehet átvenni, ami nem a tied.

Idézet:
Beszélnél a leküzdeni valókról?
Alig ismerem a személyes harcaid, közelebb éreznélek magamhoz, ha látnám, hogy te is küzdesz és ha látnám, hogy mivel is.
De ez mehet privátban is. :-)
Szóban szívesebben tenném.
Elég legyen annyi, hogy van egy "fekete bárány" a családunkban.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Kedves P.!
Ezt ott teszik mások és igazad van, áldás van rajta.



Néhány "kiszólásból" nem ezt érzem (pl. szegénység és átok összekötése minden áron)
De a te hited valóban nekem mást mutat. Áldás pedig nem csak nálatok van és ez jó!

Idézet:
Akkor hiába írtam eddig?
Azt hiszem, amit tanítanak, és azért mert az Írásban is az van, nem pedig azt amit te gondolsz, hogy tanítanak.


Akkor jó, ne is nekem higgy, hanem az Írásnak, ezzel így vagyok viszont én is. :-)

Idézet:
Olyat pedig nem lehet átvenni, ami nem a tied.


Sokan vannak, akik olyan dolgokkal élnek és veszik el, ami nem az övék, van erre példa és lehet látni a következményét, sajnos..... és ez nincs másként a Lélek világában sem!

Különben nem lenne rá parancsolat a "Ne kívánd" és a "Ne lopj" Igékben!

Idézet:
Elég legyen annyi, hogy van egy "fekete bárány" a családunkban.


Vicc lesz, bocs, nem tudtam kihagyni....
Református az illető? :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 14:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
Olyat pedig nem lehet átvenni, ami nem a tied.


Idézet:
Sokan vannak, akik olyan dolgokkal élnek és veszik el, ami nem az övék, van erre példa és lehet látni a következményét, sajnos..... és ez nincs másként a Lélek világában sem!

Különben nem lenne rá parancsolat a "Ne kívánd" és a "Ne lopj" Igékben!

Idézet:
Elég legyen annyi, hogy van egy "fekete bárány" a családunkban.

Akkor pontosítok. Itt Istentől való átvételről beszéltem. Hirtelen nem jut eszembe olyan, hogy Tőle lehetne-e olyasmit átvenni, ami nem a miénk.
A sátántól lehet, sőt csak olyat lehet, és arra vannak a tiltások.

Idézet:
Vicc lesz, bocs, nem tudtam kihagyni....
Református az illető? :-)

Nem. :D
Ha református lenne, akkor semmi gond nem lenne, legfeljebb jókis hitvitákat folytatnánk házilag.
A helyezet rosszabb, valódi "fekete bárányról" van szó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Akkor pontosítok. Itt Istentől való átvételről beszéltem. Hirtelen nem jut eszembe olyan, hogy Tőle lehetne-e olyasmit átvenni, ami nem a miénk.


Nekem sem....

Akkor már csak az a kérdés, hogy az Úr mindenkinek aki Jézus Krisztusban a gyermeke lett, anyagi értelembe vett földi gazdagságot és egészséget tett-e talonba?

Hitem szerint nem. Ezt Igével és a megélt valóságból is alá tudom támasztani. És hiába leszek egyre engedelmesebb gyermeke, ezzel párhuzamossan nem növekszik az egészségem, vagy a vagyonom, na ezt gondolom téves tanításnak.

Van olyan HGY tanítás erről, ami írásos formában valahol fenn van a neten, ahol le tudom ellenőrizni, amiről beszélünk?
Mert tőled mást hallok (mondom egy-egy kiszóláson kívül), mint amit másodkézből ismerek.
Néztem a HGY honlapját, de erre nem találtam tanítást.
(Egyébként voltak tanítások, amikkel egyet tudtam érteni és voltak olyanok, amikkel teljes mértékben nem. Gondolom ez viszot is így lenne. :-) )

A családtaggal kapcsolatban annyit, hogy Isten Országában mindenki "fekete bárányként" kezdte. A bűneim ilyenekké tettek Isten előtt.
Ő így látott engem is, max. én nem láttam magam, csak a többi fekete bárányt.
A Fehér Báránynak kellett belépnie az életembe, hogy először is meglássam a saját feketeségem és ezek után elfogadjam az ítéletet, majd azt, hogy ezt nem nekem kell elszenvednem, mert már elvégeztetett az ítélet.

Nagy-nagy szeretettel és igazsággal közelített hozzám, hogy ne ilyeszen el, ugyan akkor megláthassam a valóságot és új alapra helyezhessem az életem.
Ez csak NEKI megy! :-)

Imádkozom értetek!

Ja és a hit viták néha feleslegesek, sőt károssak, nem az Úrtól valók, hanem a magunk győzni akarásából és ez baj....
Modnom ezt magamnak is!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 17:01 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Egyébként pedig nagyon nagy hálával jólétben élek, segazdag se szegény nem vagyok. A tömés nélküli fogak sem jöttek össze. :)
Az Úr nekem a szegénységtől és gazdagságtól különböző gondokat adott leküzdenivalónak, de adott hozzá erőt és elmondhatatlan szabadságot és könnyű igát a Szellemben :)
üdv
ex

Akkor ez még a Bibliával sem ütközik :)
Péld.30,8
Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem! Adj annyi eledelt, amennyi szükséges

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 08., vasárnap 19:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Literaty írta:
Akkor ez még a Bibliával sem ütközik :)
Péld.30,8
Se szegénységet, se gazdagságot ne adj nekem! Adj annyi eledelt, amennyi szükséges

Hát persze. Erről beszélek kezdettől fogva. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 09., hétfő 09:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Ha az Ördöggel és a világgal szembe akarunk szállni, akkor nem tálalhatunk fel kedves és kellemes bibliai édességeket. Ez olyan lenne, mintha valaki trombitával akarna oroszlánt lőni. Itt olyan emberekre van szükség, akik nem törődnek saját magukkal, jobbra és balra odavágnak, miközben a Szentlélekre bízzák magukat. Nem a prédikálás, hanem a hitbeli megtapasztalás sebzi meg az Ördögöt, és rázza meg a világot. Csak ez a hit megdönthetetlen. A kiképzést nem az iskolában, hanem az életben kell megszerezni. Az izzó, felszabadult szív veri le az Ördögöt, nem a kiegyensúlyozott értelem (ezt mintha Rosta fórumtársnak üzenné, úgy hangzik…- M. Z.). Csak azok a keresztyének számítanak itt, akiknek szeretete fáklyaként lobog. Aki elveszítette világi jó hírét, az készült fel legjobban Krisztus szolgálatára.
Most még inkább elhatároztam, mint valaha, hogy munkánkra, az evangélium hirdetésére vonatkozólag nem fogadok el más határt, csak amit az Úr maga állapított meg: ’a világ végéig’ és ,minden teremtménynek’. Szinte hihetetlen, hogy Isten ilyen nyomorúságos embereket eltűr a szolgálatában, mint amilyenek mi vagyunk. De az bizonyos, hogy több súlyt helyez a hitre és a ,bolondságra’ (1Kor 3,16), mint a tehetségre és képzettségre. Isten előtt a szív a fontos. A fejet egy káposzta is pótolhatja. Ameddig üresek vagyunk, minden rendben van. Akkor Ő megtölthet Szentlelkével.
A Szentlélek tűzkeresztsége a szelíd, lagymatag keresztyénekből tüzes, hős harcosokat formál, akik előrenyomulnak, küzdenek és meghalnak. Csak ne topogjatok egy helyben! Ostromoljátok meg az Eget! Ha valakinek valami baja történik, az egyenesen Jézus karjaiba zuhan. Az ilyen baleset Isten különleges áldása. Csak ne legyetek tehervonatok!
A bolondok azt állítják, hogy nincs Ördög, mert nem látják. Okosak legyetek! Ne tagadjátok le, és ne temessétek el az Ördögöt, hanem támadjátok és ejtsétek el az evangélium karjával.
Emeljétek mindenütt magasra a zászlót! Ez a mi dolgunk most. Milyen zászlót? Krisztus zászlaját azért a munkáért, amivel megbízott bennünket. Krisztus nem használhat olyan embereket, akik még az elérhető dolgokhoz is csüggedten nyúlnak. Neki olyanokra van szüksége, akik bátran megragadják a lehetetlent is, bíznak a Megváltó hatalmában, hűségében és bölcsességében, aki a megbízást adta. Utunkat kőfal akadályozza? A mi Istenünkkel kőfalon is átugrunk. Oroszlánok és kígyók fekszenek előttünk? Rájuk taposunk. Hegyek tartanak fel minket? Azt mondjuk a hegyeknek: ,Keljetek fel és essetek a tengerbe!’ tovább haladunk. Jézus harcosai, ne adjátok meg magatokat! Vonjátok fel a zászlókat!
Aki Jézusra néz, az önmaga előtt olyan kicsi lesz, mint egy tücsök; az Ördög azonban veszélyes ellenségnek tartja majd őt. ,Kövess engem!’ – mondta Jézus. Mi azt feleljük: ,Igen, Uram!’ De elfelejtjük, hogy Krisztus sohasem kereste a magáét, hanem önként lett szegénnyé, hogy másokat megmentsen, és így Ő volt az első pogánymisszionárius. Azért imádkozunk, hogy hasonlók legyünk Hozzá, de nem vállaljuk ennek az árát. Hogy lehet Hozzá hasonló az, aki a gazdagságot szereti? A gazdagok asztaláról lehulló morzsákkal nem lehet megvendégelni Jézust, a királyt.


„Ha emberek tanácsára hallgattam volna, soha nem leszek misszionárius, és nem lenne belső-afrikai misszió sem. Mint ahogy Mikeás szólt: ,Azt mondom majd, amit az ÚR adott a számba’ – én is azon igyekszem, hogy befejezzem ezt a munkát, amit Isten rám bízott, még akkor is, ha belehalok ebbe a próbálkozásba.
Negyven évvel ezelőtt Isten parancsára anyámat, testvéreimet, barátaimat, vagyonomat és mindent elhagytam, ami a legtöbb ember véleménye szerint értéket jelent az életben. Újra meg újra vállaltam, hogy bolondnak, fanatikusnak csúfoljanak. De megpróbáltam az életemmel bizonyítani, hogy éppen ezek a világi tanácsadók voltak bolondok. Ha erre gondolok, nem hiszem, hogy sok örömem lenne abban, ha most úgy fejezném be az életemet, hogy hagynám magam visszariasztani a kötelességemtől, és emberi tanácsra hallgatnék. ,Átkozott az a férfi, aki emberben bízik’ – ez nem jó nyugvópárna egy haldoklónak. De nagyon vigasztaló a másik Ige: ,Áldott az a férfi, aki az Úrban bízik.’”

(Studd T, Károly szavai az 19oo-as években)

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 09., hétfő 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
Hogyan lehet a szegényről gondoskodni?
Nekem van ötletem, ti mit gondoltok?


Kedves Pauler!

Tényleg érdeklődve várom az ötletedet, addig is pár gondolat egy Afrikában dolgozó svájci misszionáriusnő előadásából:

Két elvet említett , amihez tartják magukat a munkájuk során - az egyik úgy hangzik, hogy "önállósodásra való segítség" - szóval hogy az elejétől arra igyekeznek, hogy az emberek, akiknek segitenek, ne váljanak tőlük függövé - pl. nem csak pénzt adnak nekik, hanem egyszerű munkákra tanítják őket, hogy elláthassák magukat. A másik, hogy igyekeznek a helyieket is motiválni ahhoz, hogy kivegyék a részüket a segítő munkában - pl. azokon a helyeken, ahol nagyon kevés az ivóvíz, addig nem segítenek a kútásással, míg a helyiek nem teszik meg az első lépést, mondjuk hogy megépitik az utat, hogy a gépek a helyszínre juthassanak.

Mielőtt kivinnének valamilyen új munkatársat Afrikába, először 1-2 hónapot Svájcban tölt, egy farmon, így van idő "letesztelni". Azt mondta, hogy ha vki végleg elhagyja a missziót, az esetek 80 %-ában az az oka, hogy vmi nem működik jól a munkatársi viszonyok terén. Sokkal ritkább ok a pénzhiány vagy valami betegség. Ezért igyekeznek ezt megelőzni a svájci próbaidővel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 09., hétfő 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ugyan ez :-)

Tapasztalatból tudom, hogy a legnagyobb segítség ha valakinek megtanítod azt, hogyan kell albérletet szerezni, hogyan kell munkahelyet találni, hogyan lehet egy munkahelyen megmaradni.

Ez sokkal nehezebb és több feladat, mint pénzt adni. A pénz gyűjtés és adás is lehet megoldás, mint ahogyan Pálék is gyűjtöttek a szegény gyülekezeteknek, de hiszem, hogy ezek a gyülekezetek nem azért voltak szegények, mert lusták voltak, vagy mert nem értettek semmihez.

Szóval én is ezt az utat látom, amit leírtál.
Olvastad a "Ha Isten Fia táncol" című könyvet? Ha jól emlékszem, akkor arról van szó benne, hogy egy afrikai országban úgy tették tönkre a textil ipart, hogy olcsó, jó minőségű használt ruhát vittek nyugatról. Ennél rosszabbat nem tehettek, mert az emberek elveszítették a munkahelyüket.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 10., kedd 10:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Pauler!

Nem ismerem ezt a könyvet, majd utánanézek.
/a téma az életből ismerős, csak az ok, ami miatt bezárnak az itteni textilgyártók keletről jön...a minőség változó, az ár, az olcó/ :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 10., kedd 13:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bingooo!
Feltaláltátok a melegvizet! :)
Mióta furulyázom már, hogy közvetlen segítség általában nem segít, vagy csak ritkán. Ha kell akkor kell, de igazából az segít valakin, ha megtanítják az önjárásra.
Tehát kell a hal annak aki éppen most úszott partra egy mondjuk egy hajótörés után, de miután magához tért kicsit már nem halat, hanem hálót kell naki adni.
Ahogy írtátok is pl Afrikában nagyon sok kárt okoz a sok jószándékú segítség.
Egyet én is meséltem a gazdasági rovatban csak más apropóból.
Nálunk is a segélyen élésre szocializált tömegeknek valójában nem segített az állam, hanem belebetonozta a nyomorba.
Sokszor ugyanez a baja a karitatív munkáknak is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 10., kedd 14:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, de jó lubickolni ebben az egyetértésben! :D

De Pauler, nekem úgy tűnt, olyan ötleted van, amit itt, a fórumon tudnánk megvalósítani. Tévedek? 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 10., kedd 20:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha ebből indulok ki, akkor munkahely hirdetést lehetne feltenni. :-)

Tudtok ilyet?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azt sajnos nem. Ez így túl egyszerű lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 11., szerda 13:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Hát, kedves Ex, nem ezt furulyázom én is, hogy munkát kell adni az embereknek! :)

Ez az "okos" rendszerváltás politikusai, éppen azt vették el legelőször, sőt a munkához való jogokat is eltörölték!

de van ötletem :*: :*:

lehetne nyitni egy keresztény könyvtárat

vagy egy keresztény áruházat :D , ahol nincs becsapás, romlott áru.... :D

vagy ami pénz összejön ilyen 1%-ból, abból beindítani, asztalosüzemet, vagy gyertyaöntő műhelyet, vagy agyagos...stb, és amikor beindul, akkor ők visszadnák a pénzt amit a kezdéshez kaptak....

Igaz ez a mai világban azért nem tetszene sok embernek, mert nem a gyors meggazdagodásról szól.

Üdv cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség