Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 17:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Drága Cilla!

nem tudom, hogy rossz vagy jó hírrel szolgálok, amikor leírom: egyáltalán nincs tervbe véve a TE kitiltásod.
Ha úgy gondolod, hogy most nem akarsz bezélgetni, megértem, nekem is vannak ilyen hallgatós időszakaim- magam miatt, a fórum miatt- de aztán még csak itt vagyok. úgyhogy majd hamarosan gyere!
Én nem szoktam itt megmondani a frankót, de most bátorkodom saját példámon illusztrálni, mi a jó a fórumban?

Amikor az egyetemen megismert barátnőmnek elsírom időnként: mi a szösznek tanultam annyit, ha most semmi hasznát nem veszem, mindig leföldel egy mondatával: így legalább megismertük egymást- nos, ha más jó nincs is a fórumon, az, hogy annyi sok mindenkit megismertem, köztük Téged is-már megérte, hogy itt voltunk.
Úgyhogy, várunk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 18:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Drága Cilla!

Nagyon fogsz hiányozni.
Remélem, nem fog gúnyolódásnak hatni, ha ezt ideidézem:

1Pét 1:5 Akiket Isten hatalma őriz (-egy helyőrséggel-, megvéd) hit (bizonyosság, meggyőződés, hitvallás, hűség) által az üdvösségre (megmenekülésre), amely készen van (vár), hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen (lelepleződjék).

1Pét 1:6 Amelyben örvendeztek (ugrál az örömtől, ujjong), noha most kissé, ha meg kell lenni, szomorkodtok különféle kísértések (próbára tevés, próbatétel, a gonoszság megtapasztalása által, ingerlés provokáció által) között (sokféle, sokrétű kísértés miatt),
1Pét 1:7 Hogy a ti kipróbált (megbízható, megpróbált) hitetek, ami sokkal becsesebb (értékesebb) a veszendő, de tűz által kipróbált (megvizsgált, jóváhagyott) aranynál, dicséretre (magasztalásra), tisztességre (megbecsülésre, tiszteletre) és dicsőségre (megbecsülés; dicsőséges ragyogás) méltónak találtassék a Jézus Krisztus megjelenésekor (lelepleződésekor);

1Pét 1:8 Akit, noha nem láttatok, (mégis) szerettek; akiben, noha most nem látjátok, de hisztek [benne], kibeszélhetetlen (kimondhatatlan) és dicsőült örömmel örvendeztek (ugrál az örömtől, ujjong)

Isten áldjon!

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 19:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Testvérem Cilla, itt mindenki szeretettel visszavár, efelől nem lehet kétséged.

Valamelyest megértem az elbizonytalanodásodat. Amikor nem a szép szavak simogatják az embert, hanem a hideg valóság üt arcon, akkor nincs ott a fórum, a Parókia, hogy segítsen a nehéz helyzetben. Akkor pótcselekvésnek, luxusnak tűnik a fórumozás. A teendők, gondolatok lefoglalják az embert, Istennel pedig közvetlen imával lép kapcsolatba az ember, és nem fórumozás során próbálja szép szavakba önteni, hogy nagy gáz van. Megértelek, mert ismerem ezt az érzést. Tudom, hogy ez nem jelenti a fórumozók, a fórum minősítését, főleg nem jelenti a hitbéli elbizonytalanodásodat, csupán a helyzetet jellemzi.

Nem akartam igét írni, mert sokkal szebbeket, okosabbakat ismersz, mint én. Nem a hitedre, hanem az előtted álló feladatokra idézem az alábbi igét:

Lk 11,9 Én is azt mondom nektek: kérjetek, és adatik, keressetek, és találtok, zörgessetek, és megnyittatik nektek.

Azért néha néz bele a privibe. Lehet most érdemesebb lesz mint eddig.

Szeretettel várunk vissza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 19:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Láttam egy ilyen filmet (Ifjúsági műsor), a belinkelteket nem néztem meg.
Olyan fiatalokat látni, akik igyekeznek betartani a törvényt, Jézus szavai szerint tenni, de NÉLKÜLE! A forgatókönyv nekem ezt mutatja a fiatalokról nem akarok ítélni, mert nem ismerem őket.

Nincs ÉLŐ URUK,.... még.

Van aki ismeri a feltámadottat, mert SZEMÉLYESEN találkozhatott már Vele!

Őket az Úr minden kísértésen, próbán, harcon át elvezeti a mennybe.
Aki egyszer belépett már Isten Országába, az nem eshet ki onnan, mert az Úr őrzi a bárányait!
Mert Ő megígérte és ez nem emberi ígéret!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 23:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Nagyon köszönöm Mindenkinek a kedves szavakat!

Majd jövök addig is ölellek Titeket szeretettel cilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Yuotube-ról
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 25., szerda 17:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2795
Tartózkodási hely: Magyarország
Az interneten, a Youtube-on látható:

http://www.youtube.com/watch?v=Q4f_UNMNONA

.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a "fú, a csúnya kegyetlen zsidók" c. Eeyore-nézetet azért PICIT szeretném árnyalni:

http://www.mno.hu/portal/607765

egy pici apróság, amit azért fontos észrevenni:

"nézték, ahogy véres kereszteket vágnak az áldozatokba"

merhogy:

"A Szíria által megszállt Libanonban már hét éve polgárháború folyt, amelyben a maronita keresztény falangisták Izrael szövetségesei voltak."

a "zsidók bűne" itt az volt, hogy nem akadályozták meg a KERESZTÉNYEK barbár vérengzését...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 11:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
net2rist írta:
a "fú, a csúnya kegyetlen zsidók" c. Eeyore-nézetet azért PICIT szeretném árnyalni:



Az egészben csak az a randaság, hogy megint tendenciózusan félrebeszélsz. Eeyore egy pont ugyanolyan idézetet tett közzé, mint te, sőt szerintem még jobban keresztyén elleneset, mint az mno cikk. Innen kezdve a "fú, a csúnya kegyetlen keresztyének" c. Eeyore-nézetet kellene emlegetned, nem pedig zsidózással kellene töltened Isten drága idejét.

Ebből következik, hogy vagy félreolvastad Eeyore filmismertetőjét valami okból, vagy más ismertetőt olvastál, vagy direkt kevered....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 11:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... ezexerint a helyes olvasat:

"szegény szerencsétlen zsidók, még a keresztények bűneiért is őket bántják"

elnézést, félreismertelek téged és Eeyore-t...

:S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 11:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mivel minden beszólásod rólad szól elsősorban, így ha válaszolnak rá, akkor valójában másként szól az idézeted: "szegény net2rist, mindig mindenért őt bántják".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 11:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
??????

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 17:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Eeyore írta:
http://port.hu/pls/w/GENERAL.article?i_area_id=2&i_article_id=9803
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=95818


láttad?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 18:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 13., péntek 19:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
net2rist írta:
({)

(})
"Véletlenül" láttam. Szép, kegyetlen film, és nagyon egyszerű üzenete van - zsidónak, kereszténynek, mindenkinek. Bár nekünk Babits már elmondta mintegy száz éve. Ti. hogy "vétkesek közt cinkos, aki néma."
üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 16., hétfő 09:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tegnap este az M1-en megtnéztem a Hídembert. Már láttam vagy 8 évvel ezelőtt, de akkor nem tűnt fel, hogy ekkora nagy film. Bereményinek ez az alkotása besorolódott a nagy klasszikusok közé, nem tudtam otthagyni a tv-t, pedig csak a film elejét akartam megnézni.

Gondolom DVD-n meg lehet kapni. Ajánlom mindenkinek, én magam is megveszem, ha látom valahol.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 367 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség