Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Szerintem nem értetted meg a lényegét sem az én beírásomnak, sem a hvg cikknek.
Konkrétan.
A HVG cikke nem kevesebbet állít, mint, hogy a keresztények személyisége torzul, egyénisége eltűnik a tanítások és első sorban a házasság előtti szex tiltásának következtében. Nem elég jártasak a szex területén mát tini korban, ezért sivár a szexuális életük.
Mindezek fokozottan igazazak az "újdonsült" kisegyházakban, de a kereszténységre általánosságban húzza rá.
Ez ugye alapból nem igaz, de amiért idehoztam, mert ez sokkal sértőbb mint "jöjjön el az én országom" jelszó.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 20:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A HVG cikke nem kevesebbet állít, mint, hogy a keresztények személyisége torzul, egyénisége eltűnik a tanítások és első sorban a házasság előtti szex tiltásának következtében. Nem elég jártasak a szex területén mát tini korban, ezért sivár a szexuális életük.
Mindezek fokozottan igazazak az "újdonsült" kisegyházakban, de a kereszténységre általánosságban húzza rá.
Ez ugye alapból nem igaz, de amiért idehoztam, mert ez sokkal sértőbb mint "jöjjön el az én országom" jelszó.


A kérdés, hogy egy keresztyén ettől elhatárolódik, vagy sem?
Én akkor is bűnnek tartom, ha valaki a szexuális szabadosságot tanítja, ha Fideszes és nem kívánom nem bűnként említeni és nem kívánok a "kisebb bűnök - nagyobb bűnök" vitájába belemenni, mert ez nem az üdvösség útja.

Olvasd el, hogy Pálhegyi Ferenc mit tanít a szexuális életről, mint egy valaki a történelmi egyház képviselője közül, mint egy megtért hívő ember.
És köszönöm, hogy általános támadásnak látod ezt az írást, én is így gondolom!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Erre hoztam példának egy sokkal sértőbb cikket, amire ezredannyira sem cuppant rá senki hívő oldalról.
Amit én látáshiánynak, aránytévesztésnak tartok.


Ezért nem működik ez a fórum keresztyénként, mert egy bűnt egy másik bűnnel akarok/akarunk kiütni.
A mérleg egyik serpenyőjében ott egy bűn, erre mi a másikba teszünk egy "nagyobbat" s így tovább. (párt, felekezet, férfi, nő, stb)
Így nem is épül Isten Országa, sőt!

Nincs kis bűn és nincs nagy bűn.
A legkisebbb bűn is halálos! A legkisebb bűnért is Jézus Krisztusnak meg kellett halnia, hogy a benne hívő megmeneküljön.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 08., vasárnap 23:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 17:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem sértődtem meg. :-)

Ex szerint az a bűn, hogy ezt a szabályozást kigúnyolta egy cikk a HVG-ben, mire az evangélikusok ezt feltették a honlapjukra, ezzel kívánva lejáratni a HGY-et.
Szerintem is gáz volt az a cikk és az evangélikusok reagálása se megnyugtató. (egyébként maga Isten "szeretné" szabályozni a hívők nemi életét is, egyszer mondta egy lelkész, hogy úgy szeretkezz, mint ha Jézus ott ülne az ágyad szélén, így közeledj a feleséged/férjed felé, vagy a nemi életedbe nem engeded be az Urat? De ez nem ennek a topicnak a témája)

Amire én utaltam, hogy úgy vagyunk együtt, hogy ha valamelyik oldalon előjön egy hiba, vétek, bűn, akkor gyorsan előrángatunk a másik oldalról valamit (ez sajnos rám is jellemző, de nem kéne ennek így lenni).
Ez "normális" a politikában, a világban, de nem normális egy keresztyén közösségben, mert ez nem üdvözít.
A bűntől ilyen formában nem lehet megszabadulni.

Erre gondoltam....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
pauler írta:
A mérleg egyik serpenyőjében ott egy bűn, erre mi a másikba teszünk egy "nagyobbat" s így tovább.

Pauler, nem értem. Ha a hvg cikk arról szólt, hogy a ker. egyházak szigorúan szabályozzák a hívek nemi életét, ez miért nagyobb bűn, mint valami más. Sőt - miért bűn egyáltalán? (Szerintem nem kellett volna miatta ennyire megsértődni.)

pauler írta:
Nem sértődtem meg. :-)

Ex szerint az a bűn, hogy ezt a szabályozást kigúnyolta egy cikk a HVG-ben, mire az evangélikusok ezt feltették a honlapjukra, ezzel kívánva lejáratni a HGY-et.
Szerintem is gáz volt az a cikk és az evangélikusok reagálása se megnyugtató. (egyébként maga Isten "szeretné" szabályozni a hívők nemi életét is, egyszer mondta egy lelkész, hogy úgy szeretkezz, mint ha Jézus ott ülne az ágyad szélén, így közeledj a feleséged/férjed felé, vagy a nemi életedbe nem engeded be az Urat? De ez nem ennek a topicnak a témája)

Amire én utaltam, hogy úgy vagyunk együtt, hogy ha valamelyik oldalon előjön egy hiba, vétek, bűn, akkor gyorsan előrángatunk a másik oldalról valamit (ez sajnos rám is jellemző, de nem kéne ennek így lenni).
Ez "normális" a politikában, a világban, de nem normális egy keresztyén közösségben, mert ez nem üdvözít.
A bűntől ilyen formában nem lehet megszabadulni.

Erre gondoltam....

Gyerekek! :)
Tényleg ennyire nem értitek? Mi ez a tök mellébeszélés? :)
Ki beszél itt kissebb-nagyobb bűnről? Ki beszél itt szabályozásról?
Nem a szabályozást gúnyolták ki, hanem azt mondták, hogyha valaki szexuális területen Isten útján jár az egy szerencsétlen lelki kripli lesz.
Ez egy sértés és ehhez képest a "jöjjön el az én országom", az kismiska.
Nem egy súlycsoport. És nem érzékelitek. Nincs semmiféle serpenyő egyet ide- egyet oda. Mindkettőt hitetlenek követték el keresztények ellen, csak a fajsúlyuk más.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 19:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ki beszél itt kissebb-nagyobb bűnről?


Idézet:
ehhez képest


Idézet:
Nem egy súlycsoport


Idézet:
csak a fajsúlyuk más


A következmény viszont ugyan az.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
exrefis írta:
Mindkettőt hitetlenek követték el keresztények ellen, csak a fajsúlyuk más.
üdv
ex



-"...mondom nektek, hogy MINDEN HASZONTALAN SZÓRÓL, amelyet
kimondanak az emberek, számot fognak adni az ítélet napján."Mt 12,36


Jézus különbséget tesz a bűnös szavak közt a FAJSÚLYUK szerint ?-

Milyen alapon, milyen tanítás alapján állítod ezt ? A keresztyén tanítás
Jézus megítélése szerint mondja: Nincs kis bűn, meg nagy bűn,- csak:
BŰN.-

-És ha Te különbséget teszel "fajsúly" szerint, akkor valóban a mérleg
egyik serpenyőjébe teszed az egyiket, a másikba a másikat,- ahogy
Pauler kifejtette.

Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 20:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Idézet:
Ki beszél itt kissebb-nagyobb bűnről?
Idézet:
ehhez képest
Idézet:
Nem egy súlycsoport
Idézet:
csak a fajsúlyuk más
A következmény viszont ugyan az.

Jaaaj! Ne mááá'!
Az üdvösség szempontjából nincs kicsi meg nagy, de itt nem erről van szó. Minden más ügyben a Biblia is különbséget tesz cselekedetek között.
üdv
ex


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára exrefis 2009. márc. 09., hétfő 21:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 20:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ex, én arra gondolok, hogy úgy akarjuk az '"egyik oldal bűnét" megsemmísiteni, hogy oda állítjuk a másik oldal tetteit. (kisebb, nagyobb és hogy mi alapján azon valóban évekig lehet fórumozni)
És így nem szűnik meg a bűn.

Erre gondolok, ez rossz út!

Egy jó utat ismerek a bűn elleni harcban.
A bűnt bűnnek kell nevezni függetlenül mindentől és el kell fogadni az Úr Jézus haláláért adott bocsánatot.
Másként nekem még nem sikerünlt megszabadulnom egyetlen bűnömtől sem.

Erre gondolok, hogy a bűnnel szemben egy másik bűnt állítunk és ezzel akarjuk kioltani az előzőt.
De ezzel csak növekszik a bűn....

Példa, előkerült az SZDSZ káromló beszéde, erre te hoztad a HVG káromlását és erre lehetne hozni megint valamit és így mehetne ez a végtelenségig, de ebből nem lesz szabadulás.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 21:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Péter!
Csakhogy itt nincs szó egyik oldal bűne, másik oldal bűne dologról.
Itt mindkét alkalommal ugyanaz az oldal szenvedte a másik oldal bűneit.
Csak a pitiáner dologra nagy felháborodás volt a reakció, a sokkal súlyosabb sértést észre sem vettétek volna ha nem szólok.
Ez a látáshiány, aránytévesztés esete, amin legalább érdemes lenne elgondolkodni, mert egyszer súlyos döntéshelyzetbe lesz hozva a kereszténység, és a megtéveszthető nem látókat be fogja csapni egy kedves szépnek látszó eszme, rendszer, ember, gondolat.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 09., hétfő 21:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
exrefis írta:
Kedves Péter!
Csakhogy itt nincs szó egyik oldal bűne, másik oldal bűne dologról.
Itt mindkét alkalommal ugyanaz az oldal szenvedte a másik oldal bűneit.
Csak a pitiáner dologra nagy felháborodás volt a reakció, a sokkal súlyosabb sértést észre sem vettétek volna ha nem szólok.
Ez a látáshiány, aránytévesztés esete, amin legalább érdemes lenne elgondolkodni, mert egyszer súlyos döntéshelyzetbe lesz hozva a kereszténység, és a megtéveszthető nem látókat be fogja csapni egy kedves szépnek látszó eszme, rendszer, ember, gondolat.
üdv
ex


Akkor fogalmazzunk úgy, hogy a mások oldal "kisebb" bűnét tompítani szeretnéd a másik oldal "nagyobb" bűnével, mentséget keresve számukra az "egyik" oldallal szemben?

Így jobb?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 07:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Eeyore!
Mint mondtam a cikk arról szól, hogy azokat a keresztényeket, akik Isten igéje szerint élnek szexuális kriplinek, lelki sérültnek, egyéniséget vesztett zombinak állítja be, vulgárisan fogalmazva. Ez hazugság.
A válasz cikk pedig nem állítja sehol, hogy keresztényeknél minden tökéletes, ahogy te állítod.
Persze keresztényeknél is vannak mindenféle problémák, de egyáltalán nem mindegy, hogy milyen arányban.
Ma a házasságok 50% válással végződik.
A HGy-ben ez az arány pár éve 2% körül, vagy alatt volt.
Azt nem tudom, hogy becsülték meg, de az tény, hogy a keresztény házasságok lényegesen jobban működnek. De tegyük fel, hogy sokat romlott azóta a helyzet és ez ma már 10% (nem tudom, hogy mennyi), akkor is ötször jobb helyzet mint az átlag.
Van egykét hatalmas tévedés a világban, amit viszont axiómaként kezelnek.
Az egyik ilyen, hogy a szexuális élet csak akkor lehet jó, ha előtte kipróbálják egymást a felek, a házasság előtti szexmentesség meg szinte biztos kudarc.
Mondják ezt annak ellenére, hogy a szexuális forradalom egyáltalán nem ebbe az irányba hatott, hanem abba, hogy soha nem volt ennyi tönkrement házasság, szexuális probléma, perverzitás, és ennyi kiégett ember már fiatalon.
Ezzel szemben van olyan felmérés amely az állapította meg, hogy a keresztény családokban sokkal jobban élvezik a szexet mint a világiakban, a nőknek átlagosan többször van orgazmusa. És ez valódi felmérés, nem 18 fiatal meginterjuolása ráadásol az állításaik kiforgatásával, célként az előfeltételezések igazolását állítva.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 18:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Majd csak megértem, mire vagy kíváncsi. :)
Nem értem miért kellet volna külön beszélni a házasságon kívüli passzívakkal?
Isten azt várja el, hogy házasságon kívül ne éljenek az emberek szexuális életet.
A házasságok állapota arról tanuskodik, hogy ez nem tesz rosszat a később kötendő házasságoknak.
A tanulmány azt is feltételezi, hogy a szexmentesség torzítja az embereket, de ez csak egy igazolatlan feltételezés. Azt viszont tudjuk, hogy az ilyen-olyan kapcsolatok torzító sérüléseket okoznak az embereknek.
Ami megfigyelhető keresztény körökben, nem csak a hitgyüliben, hogy sok párkereső van kevés találkozási ponttal, ennek következtében sok egyedül álló. Ez igaz de nem ez volt a téma, hanem, hogy ezek, hogy érzik magukat szexmentesen.
Várom további kérdéseidet. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 14., szombat 18:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most március 14 előtt éppen aktuális Petőfi, aki megmondta az ő zseniális precizitásával, hogy "virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyiljon, ha jön a kikelet". Magyarul, az ember biológiai természete nem a házasság időpontjához alkalmazkodik, az emberben a szexuális késztetés a kikelettől függ. Ha az eljött, akkor bennünk ott van a késztetés, akár van házasság akár nincs.

A problémát még csak fokozza, hogy ez a kikeleti dátum egyre korábbra datálódik a mai gyerekeknél, így bizony a szexuális élet megkezdése egyre korábbi időpontra tevődik házasságtól függetlenül. És ezek a mai gyerekek sokszor nagyon korán kezdenek szexuális életet élni.

Ennek persze nem örülünk, de be kell valljuk, hogy bizony sokan vagyunk keresztyének, akik házasság előtt is éltek nemi életet, nem szüzen mentek a házasságba. Meg kell mondjam, hogy rólad ugyanezt feltételezem Exrefis, szinte bizonyos vagyok ebben. Ez esetben kicsit pofátlannak tartom valami magasabb erkölcsi piedesztálról számonkérni másokon azt, amit te sem tartottál be. Ha ez mégsem így volt, akkor félrenéztem a dolgot, és bocsánat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség