Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
  Nyomtatóbarát verzió

Van-e megváltozott helyzet az életedben?
Van - és adok helyzetjelentést; van - de nem akarok beszélni róla; 100%  100%  [ 3 ]
...nincs - és ezért nincs mit mondanom 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 3

Helyzetjelentés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 20:16 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Azért próbálkozom ezzel az "új" témával, mert arra gondoltam, talán éppen a "MIÉRT jöttél közénk?" kérdéskörébe illeszthető be a meglevő topicok közül a leginkább stílszerűen az
ide jöttem... és m o s t mi van velem.
Gondolok azokra, akik rég jártak egykor "használt" témájuk közelében...
vagy egyáltalán rég jártak magán a Fórumon,
...vagy azokra, akikben megváltozott az indok, a kezdeti "amiért idejöttem"-ről a jelenlegi "amiért itt vagyok"-ra...és mondjátok csak el bátran, hogyan is van ez.
De gondolhattok bármi másra is, ami csak veletek, körülöttetek történt, amiért úgy érzitek: "helyzet van" - vagy éppen: m e g v á l t o z o tt - és küldjetek helyzetjelentést magatokról.
Meg még önző is leszek... :wink: ...s rögtön magamról írok:
Úgy estem ide közétek, mint F 1-es elefánt a kanyarba telepített porcelánboltba, nagy svunggal, nagy elánnal (nagy pofával - nagy pofáraesésekkel... :wink: :oops: )
Mindebből tanulva azon gondolkodom: nem jobb helyzet lenne-e az, ha csak akkor nyitnám ki "pici számat" :wink: - amikor szíveskedtek megkérdezni?
Így legalább tanulnék és gyakorolhatnék is olyasfajta önuralmat, amit eddig nem cselekedtem.

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Van több topik is, amelyikben lehetne kérdéseket feltenni egymásnak. Nem örvendett nagy népszerűségnek ez a beszélgetési forma, általában egy-két kérdés után" leült" a topik. Bizonyára kevés újságírói véna szorult a jelenlegi fórumozókba, nem tudtunk elég provokatív kérdéseket kreálni.
Nem tagadom, hogy bennem időnkét fel-feltör a gondolat, hogy de jó is lenne valakiket kérdésekkel megostromolni,- s nemcsak kizárólag az itt fórumozókra gondolok- de aztán különböző okok miatt ez mindig hamvába holt ötletnek bizonyul.
Sokkal természetesebb, ha a téma szólítja meg az embert, s úgy válaszol.
De ha kész vagy a vallatószékbe ülni, hát tehetünk egy kísérletet. Azt a szabályt szem előtt tartva, hogy aki valamilyen kérdést feltesz, ugyanarra válaszolnia is kell majd, ha rákerül a sor.

Még annyit, hogy a kezdeti szavazásnál az első mondatot kettőnek kellene venni: 1. Van - és adok helyzetjelentést;
2. van - de nem akarok beszélni róla
3. ...nincs - és ezért nincs mit mondanom


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 20., péntek 23:41 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Kedves Erika!
A szavazás már úgy maradt...(én nem tudom átszerkeszteni - de eleve <ám elrendelés nélkül...> úgy gondoltam, hogy HA van v.kinek helyzete, az 1. - akár beszél róla, akár nem; és 2. ha úgy érzi, hogy nincs <különleges, szóra érdemes> helyzete.)
Ha gondolod - lehet "vallatószékes" topic is, (bevallom én önként vállalt "bevalló/bevállaló-székes" gondolatkörben képzeltem - de valójában bármire felhasználható: amire a k a r j u k is használni... ha tehát kérdezni van kedved: hajrá! :wink:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 21., szombat 07:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Miskolczy József írta:
bevallom én önként vállalt "bevalló/bevállaló-székes" gondolatkörben képzeltem -



nagyon jó gondolat, ha belevágsz,remélhetőleg a jó példát mások is követik majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 21., szombat 10:01 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Nos, mivel "helyzet van" - tudniillik mára "Bevállaltunk" egy közel egyházmegyei szintű ifit (olyan 6-7 gyüli ifis csapata, de most van 10 óra, 11-kor már tudni fogom, kb. hányan jönnek - és vas. "munkanap") ezért hétfőnél hamarabbra aligha vállalhatok be bármit is :wink:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 21., szombat 16:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Áldott szolgálatot kívánva türelmesen megvárjuk a hétfőt. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 17:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Amíg várakozunk a hozzászólásodra, József, eszembe jut, amit gyakran ismételtünk egy kedves barátunknak, akinek nem volt erőssége, hogy betartotta volna a megbeszélt időpontokat.:-vagy a napot vagy az órát mondd- 8)
..tehát abban megegyeztünk, hogy hétfőn írsz, csak az maradt le, hogy melyik hétfőn?
:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 18:11 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Erika! :)
megjegyzése teljesen jogos :oops:
azonban, ha már ez a h.jelentés topic, akkor jelentem: helyzet van = az a
nemszeretem helyzet hogy kamaszkorú számítógépem kamaszkorú alkatrészei sorra kamaszodnak meg (nagyjából szombat óta harcolok a rendszeremmel, hogy methető legyen - most jutottam el oda, hogy újra...elindult (hogy üzemel-e, az csak hosszabb távon látszik meg...)
és annak, hogy nem rohanok ama boltokba, ahonnan a gyermekeim részére 30 e Ft összegből egy jó szintű P 4-es gépet össze tudtam dobni, annak egyetlen oka: januárban kaptam utoljára fizetést...ez is egy helyzet :cry:

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 19:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Húha! ez nagyon nehéz helyzet :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 19:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Miskolczy József írta:
annak, hogy nem rohanok ama boltokba, ahonnan a gyermekeim részére 30 e Ft összegből egy jó szintű P 4-es gépet össze tudtam dobni, annak egyetlen oka: januárban kaptam utoljára fizetést...ez is egy helyzet :cry:


Ahogy a nagy emberek szokták mondani:

tetszettek volna a kapcsolati tőkét kamatoztatni, akkor nem tetszene panaszkodni! Ja persze ha finnyásak vagyunk, és erkölcsre meg hasonlókra hivatkozunk, akkor magukon az Isten sem tud segíteni! :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 21:49 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
[quote
Ahogy a nagy emberek szokták mondani:

tetszettek volna a kapcsolati tőkét kamatoztatni, akkor nem tetszene panaszkodni! Ja persze ha finnyásak vagyunk, és erkölcsre meg hasonlókra hivatkozunk, akkor magukon az Isten sem tud segíteni! :wink:[/quote]

Na Ya! Csakhogy ilyenfajta Nagy (Fehér) Emberek(? :wink: ) dolgával kapcsolatban meg azt lehet megjegyezni - lehet, hogy rajtuk tud(na) segíteni - de NEM AKAR!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 24., kedd 21:58 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Helyzet:
ad 1./ http://www.tirek.hu/galeria/mutat/10630/?hir=30081
- itt (lesz :cry: ) majd valamikor fényképes(?)((megígérve már van...fénykép még nincs))beszámoló - kezdemény - arról, ami azon a bizonyos 21-i szombaton Tiszakesziben történt.
ad 2./ gépem kezd túlélni (bár csak a telepítő lemezzel tudom bebootolni, így viszont müxik) - de ez most a gyerekek itthoni gépe, XP alatt- ahová Linuxról nem tudok közvetlenül áthozni (nincs itthoni hálózatom) dolgokat, tehát vlsz. holnap fogom feltenni a "téma-ajánlót" + a kezdő áhítatot + a Thoma Laci előadás-vázlatát (mindent, ami írva vagyon...)
ad 3./ a depis topic alatt fogom részletezni "magam" - itt csak jelzem, hogy ez is a helyzetem része, oldódóban...
ad 4./ legyetek szívesek rontani(! :wink: ) a helyzetemen, kíváncsi kérdések tömkelegével...

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 25., szerda 15:17 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
http://www.tirek.hu/galeria/mutat/10630/?hir=30081 - inkább még egyszer - a fentiben is javítottam a linket - itt már tényleg van 19 kép - az utolsó a Lámpás csoporté (benne mindkét lányunk+további kesziek...)
Picit visszatérve a "helyzet"-re:
nekem nem újdonság - Tiszapalkonyán pl. nyaranta csordogált nagyon véknyan a fenntartás - ott nyár végi, ősz eleji hónapok teltek esetleg fizu nélkül - a dolog annyira közkeletű probléma (és nem csupán volt...), hogy pl. az Abaúji egyházmegye megyei bérfizető pénztárt hozott létre a lelkészek ilyen jellegű gondjainak áthidalására. Náluk működik - a mi megyénkben ez "nem fontos" (kinek??)
Van - trianoni határainkon kívül - olyan hely(ek) - ahol állami fizetést kapnak a lelkészek: némely Mo-i kollégák "sárguló" fejjel nézik őket - én meg nem értem kedves magyar citrom :wink: kollégáimat: itt az iskola, amelyiket állami pénzből - a normatívából - lehet "üzemben tartani" - tessék megnézni, hogy az aállami pénz mekkora állami beleszóltást hoz magával Mo-on, és máris meg lehet becsülni, mekkora "jótétemény" lenne nekünk a m. állami fizu bevezetése - az volna csak az igazi "helyzet", nem a kis idejű fizetés nélkül maradás...arról nem is beszélve, hogy a magyar államcsőd még mindig nem hárult el, és az aztán padlóra tenné az egyházak állami pénzeit!
Helyzet tehát van, nem reménytelen - de nem is a legjobb...bár Jézus sem anyagi létbiztonságot, kényelmet, luxust igért, hanem azt, hogy ha őt üldözték, akkor tanítványait is üldözni fogják!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 25., szerda 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2009. márc. 07., szombat 23:14
Hozzászólások: 222
Tartózkodási hely: Tiszakeszi
Át lett szerkesztve a keszi híradás:
http://www.tirek.hu/hir/mutat/30081/
ez most már helyes, és 19 képes album tartozik hozzá!

_________________
Salom aléhem - mijjószéf :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 27., péntek 14:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves József!

Bárcsak mielőbb megoldódna az anyagi helyzeted, de addig is a sok fiatalt látva, eszembe jut, amit Jézus mondott a tanítványoknak: Van nékem eledelem....az én eledelem az, hogy annak akaratját cselekedjem, aki elküldött engem, és az ő dolgát elvégezzem- /János 4:32,34/- jó látni munkálkodásodat az eledelért, ami megmarad.
/és kicsi a világ!..van ismerősöm, méghozzá közeli, a képeken :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség