Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 17:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szerintem a barom, az barátom, én nem is tudok mást feltételezni, ezért csak nevettem egy nagyot!
:*:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 18:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Szerintem a barom, az barátom, én nem is tudok mást feltételezni, ezért csak nevettem egy nagyot!
:*:


De milyen rosszul eshet, ugye, még akkor is, ha csak egy elírás!

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 19:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
pauler írta:
Szerintem a barom, az barátom, én nem is tudok mást feltételezni, ezért csak nevettem egy nagyot!
:*:

Én is jobban örülnék ennek a verziónak. :)
Majd jön Figyelő és helyreigazít.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 23., csütörtök 19:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Igen, még egy elírás is nagyon rosszul eshet.
Egy nem szándékos bántás, hát még ha szándékos....
:-(

De nekem egyértelmű, hogy az előbbiről van szó!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 07:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Mindent megérdemlek "nakizásomért".

Ti is, legalább annyit, hogy kinevessétekek magatokat, s engem 8)

Nem is javítom ki, hadd lássa az utókor, mi mindent lehet elkövetni barátilag.

Felrázás után használandó: BARÁTOM az Exrefis, továbbra is.. :)



Hiába, no - résen kell lenni, mert már a gép sem barát, képes átverni azza, hogy lehegyja az "át"-ot, s ezzel majdnem átkot hoz a fejemre :D :*:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára figyelő 2009. ápr. 24., péntek 11:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 08:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
én nem ismerem B-t személyesen, de számomra attól hogy valaki nagycsaládos, keresztyén olmpikonként olyat mond amit itt idéztetek tőle, nagyon elszomorít és egy jelenséget juttat az eszembe. egyre gyakoribb, hogy valaki az élet egy területén sikereket elérve úgy gondolja (és ami a rosszabb mások úgy gondolják róla) az élet más területein is joga és kötelesége "megmondania a tutit". így van már nekünk messiamisztikus (nem elírás!) szívsebészünk, operaénekesünk, színiigazgatónk, sportolónk stb. számomra egy kijelentés igazságtartalma független attól ki mondja, ez a római pápa (vagy egy ref. püspök) szájából is felháborító közösség ellenes izgatás marad ebben a formában. alkalmas mindennemű neonáci "továbbfejlesztésre" és alapot szolgáltat rengeteg, a kimondója által egyébként biztosan helytelenített cselekedet végrehajtására. aki egy sportágban rendkívüli teljesít az amúgy is minimum kétesélyes pszichológiailag. a végletekig elszánt, önmagával szemben kérlelhetetlenül maximalista ember az én szememben inkább félelmetes és idegen, mint példakép. nem szeretnék sem a gyermeke sem családtagja lenni. ha pedig még hívő is, félelmeim hatványozódnak....

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 09:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker, készíts vele egy riportot, hátha feloldódnak félelmeid. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 10:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Mindent megérdemlek "nakizásomért".

Ti is, legalább annyit, hogy kinevessétekek magatokat, s engem 8)

Nem is javítom ki, hadd lássa az utókor, mi mindent lehet elkövetni barátilag.

Felrázás után használandó: BARÁTOM az Exrefis, továbbra is.. :)

Na akkor megnyugodtam. :)
Van akitől nem venném fel, de tőled különösen rosszul esett volna.
barátod
exrefis :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 11:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Bár a félelmet nem kell hatványozni szerintem, de egyébként a többiben teljesen egyetértek Sztalkerrel.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker, ha megkérhetlek, kicsit magyarázd el, ezt hogy érted, /mielőtt én is elkezdek tőled félni/:

a végletekig elszánt, önmagával szemben kérlelhetetlenül maximalista ember az én szememben inkább félelmetes és idegen, mint példakép. nem szeretnék sem a gyermeke sem családtagja lenni. ha pedig még hívő is, félelmeim hatványozódnak....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 11:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Sztalker, ha megkérhetlek, kicsit magyarázd el, ezt hogy érted, /mielőtt én is elkezdek tőled félni/:

a végletekig elszánt, önmagával szemben kérlelhetetlenül maximalista ember az én szememben inkább félelmetes és idegen, mint példakép. nem szeretnék sem a gyermeke sem családtagja lenni. ha pedig még hívő is, félelmeim hatványozódnak....

Nem Sztalkertól kell félned, kedves Erika. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 11:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Idézet:
a végletekig elszánt, önmagával szemben kérlelhetetlenül maximalista ember az én szememben inkább félelmetes és idegen, mint példakép. nem szeretnék sem a gyermeke sem családtagja lenni. ha pedig még hívő is, félelmeim hatványozódnak....


Ez inkább megítéli a magunk "langyos keresztyénségét", ami inkább vallásosság, semmint Krisztus-követés, hiszen, ha nem maximalista valaki keresztyénségében, akkor megalkuvó, s mit kezd a Legyetek tökéletesek felszólítással, meg a szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent figyelmeztetéssel...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 12:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
Idézet:
a végletekig elszánt, önmagával szemben kérlelhetetlenül maximalista ember az én szememben inkább félelmetes és idegen, mint példakép. nem szeretnék sem a gyermeke sem családtagja lenni. ha pedig még hívő is, félelmeim hatványozódnak....


Ez inkább megítéli a magunk "langyos keresztyénségét", ami inkább vallásosság, semmint Krisztus-követés, hiszen, ha nem maximalista valaki keresztyénségében, akkor megalkuvó, s mit kezd a Legyetek tökéletesek felszólítással, meg a szentség nélkül senki sem láthatja meg Istent figyelmeztetéssel...

Kedves Figyelő Barátom!
Nincs azzal baj, ha a kereszténységben vagy maximalista, de a fenti idézet éppen nem a kereszténységbeni maximalizmusról szól, hanem egyéb, pl. sportbeliről.
Én pl. már sokszor hallottam afféle buzdítást, hogy az odszánt sportolókhoz meg szurkolókhoz hasonlóan kell a kereszténységben is igyekezni meg lelkesedni. Ezzel egyet is értek. De aki az egyik dologban maximalista az nem lehet a másikban. :)
Sztalker az idézetben, szerintem arra utal, hogy egy dologban megszállottan igyekvés nem teljesen egészséges mert inkább pótszernek, pótcélnak tűnik a valódi cél követése helyett.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 14:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Kicsit vitázni vagyok kénytelen.
Van egy magnófelvételem Balczó egyik előadásáról. Éppen azt a mai sportolói hozzáállást kifogásolja nagyon, ami életre-halálra szól. Vagy győzni vagy meghalni. Mindez abban érhető tetten, ha valaki győz, valaki gólt rúg - hatalmasan ünnepelteti magát, önkívületben, artikulátlan hangokat hallat (gondolom a hatalmas feszültség robban).
Ő éppen a sport szépségét, szerényen elviselt győzelmeket, s nem tragédiának megélt vereségeket hiányol... :shock:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. ápr. 24., péntek 18:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Stalker, én is tanácsolnék egy riportot, szívesen meghallgatnám...

Figyelő, a nevetés annak szólt, hogy el sem tudom képzelni, hogy Ex-et valaha is így szólítsd.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 93 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség