Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 10:24 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Eeyore!
Reggel neki kezdtem, hogy megírjam Neked a válaszom. Már írtam vagy 1 oldalt, mikor kivágott a rendszer, ammár az enyészetté vált. Meg se próbálom újra leírni szépen, így csak gondolatjelekkel:
- Nem hiszek Istenben, így nem is gondolom azt, hogy a mennyország miatt kapaszkodnék fel a hegyre. Ezt a metafórát a vallásokra és vallásos emberekre értettem. Saját magamra viszont úgy, hogy fejlődni kell, mindenkinek van életútja, amit végig kell járnia, ami hasonílthat a vallásos emberek törekvéseihez. Pl a jó keresése, a tudás, bölcsesség megszerzése. Röviden: fejlődni, jobbá válni. Ez is "felfelé" irányul, de nem bibliailag fel, hanem morálisan, erkölcsileg, bölcsességileg fel. Csak az indittatásunk más.

- Nem keresek vallást magamnak, nem ezért érdeklődöm a vallások után, hogy megtaláljam az "istenem". Egyszerűen csak érdekelnek különféle kulturák, eszmék, tanítások.

- OlvasGATOM a Bibliát. Azért nem merem leírni, hogy olvasom, mert Neked az teljesen mást jelent, mint nekem. Úgy tudnám a különbséget a legjobban árnyalni, hogy nekem a Biblia "csak" egy könyv, nem pedig Szent Írás. Neked történelem, nekem meg egy ókori írás, amit ókori emberek írtak, ókori eszmékről. Amúgy szeretek olvasni és szoktam is. :)

- Őszinte vagyok. Épp ezért ha nem szükséges, nem mennék bele teológiai vitába, mert akaratlanul is megbántanék itt embereket, holott ez áll tőlem a legtávolabb. Mivel olvasom, olvastam, így hidd el, van róla véleményem. Álszentség, hogy nem fejtem ki? Nem hiszem. És akármennyire is vésném kőbe, hogy ez a vélemény, csakis a sajátom és nem a hitedet szólom le, hanem egyszerűen csak nem hiszek a bibliba istenben, és ha létezne akkor beülnék az ellenzékhez, ezzel csak Téged bántanálak, és azt meg nem akarom.

- Ugye milyen klassz idézet? Ez az egyik kedvencem. :) Ha máshogy nem is, ezzel talán megértheted, hogy mit gondolok a keresztény tanításokról. Nem értek egyet és soha nem is fogok egyetérteni azzal, hogy ha valaki jó ember, de nem hisz, az a pokolba kerül. És ez az egy amiből nem engedek, és a síromig kitartok amellett, hogy ez rossz tanítás és ettől az egytől én soha nem lehetek vallásos, mert ez erős kitétel mindenhol, és ha én tévedek és Neked van igazad, akkor örömmel megyek a helyemre, ahová való vagyok. :)

De addig is: Áldás, békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 11:34 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Pe-ga-zus!
Ha nem hiszel Istenben ez is egy hit.
Egy szubjektív vélemény.

Jó, hogy olvasod a Bibliát, akár hogy is vélekedsz róla, mert a betű mögött a hitem szerint ott van a Szentlélek aki egyszer majd megtud szólítani.
Nem egy ateista van aki hitre jutott és más szemmel látott meg dolgokat.
Becsüllek, hogy lemerted írni a véleményed ezen a fórumon.
Kívánom, hogy Isten munkálkodjon benned!

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 12:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem értek egyet és soha nem is fogok egyetérteni azzal, hogy ha valaki jó ember, de nem hisz, az a pokolba kerül.


Mindenki hisz, a kérdés, hogy lehet-e valaki jó ember úgy hogy közben nem hisz Jézus Kristusban?
Abban a Jézus Krisztusban, aki az életét adta minden emberért, aki kész volt önmagát adni a jókért és gonoszokért egyaránt, aki szóba állt mindenkivel, aki nem volt képmutató, aki nem volt álszent, aki nem állt a gazdagok és előkelők párjára, aki kész volt egy leprást megérinteni, aki megmentett egy kurvát az őt megkövezni akaró képmutató papoktól, akinek fontosabb volt egy ember élete, mint egy disznónyáj?
Lehet-e valaki jó ember úgy hogy Őt elutasítja?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 12:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
pauler írta:
Idézet:
Nem értek egyet és soha nem is fogok egyetérteni azzal, hogy ha valaki jó ember, de nem hisz, az a pokolba kerül.


Mindenki hisz, a kérdés, hogy lehet-e valaki jó ember úgy hogy közben nem hisz Jézus Kristusban?
Abban a Jézus Krisztusban, aki az életét adta minden emberért, aki kész volt önmagát adni a jókért és gonoszokért egyaránt, aki szóba állt mindenkivel, aki nem volt képmutató, aki nem volt álszent, aki nem állt a gazdagok és előkelők párjára, aki kész volt egy leprást megérinteni, aki megmentett egy kurvát az őt megkövezni akaró képmutató papoktól, akinek fontosabb volt egy ember élete, mint egy disznónyáj?
Lehet-e valaki jó ember úgy hogy Őt elutasítja?


Van egy jó és rossz hírem egyszerre. (Kinek-kinek hite és ízlése szerint).
Isten a legfőbb fórum. Ha valami nem tetszik az Ő rendelkezése, parancsa ellenében - nincs kihez fellebbezni. Lehet durcálni, öntudatos igazságérzetre hivatkozni; az eredmény, az élet vagy halál nem változik.

Márpedig a Mindenható adta parancsba (egészen pontosan helyezte kilátásba az ember evidenciáit, ha Rá bízza magát)? hogy Ő az első, Őt kell szeretni mindenek felett, előtt, teljes valónkkal.
Jézus mondta - s Ő már csak tudta -, hogy senki sem jó, csak egyedül Isten. Tehát az, amit mi, illetve a világ jónak érez, gondol - az (tetszik vagy nem) Istennél még nem jelent önzetlenséget.
Emlékszünk a gazdag ifjúra?
Jó Mester! Így közelített Jézushoz, mert várta a vállon-veregetést, hiszen minden törvénynek eleget tett. (Legalábbis ő így tudta). S kiderült, hogy csak MAJDNEM.
A Majdnem Sátán egyik legnagyobb csalétke. Sokan ráharapnak, s rajta-vesztnek.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 13:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pe-ga-zus írta:
Nem értek egyet és soha nem is fogok egyetérteni azzal, hogy ha valaki jó ember, de nem hisz, az a pokolba kerül.

Kedves Peg!
Ebből a mondatból látszik, hogy a kereszténységet kultúrális ismeretterjesztő szinten, felszinen kapisgálod csak. Ezt nem bántásból mondom, sajnos keresztény kultúrkörben sem világos embereknek, hogy ez nagyon nem így van. Vagyis a mondatod tartalmaz egy nem igazolt illetve inkább cáfolt állítást, azaz, hogy vannak jó emberek.
A Biblia azt mondja, hogy Ádám Éva óta az ember eleve romlott természettel születik, nincs tehát jó ember.
Az üdvterv pedig arról szól, hogy ezeket az alpból rossz embereket is nagyon szereti Isten és készített számukra egy menekülési utat. Az pedig a Jézus Krisztus.
Tudom ezzel az a gondod, hogy szerinted vannak jó emberek. De ez valójában csak egy relatív értékrendben lehet igaz, az abszolut skálán nem.
Ugye azért más az az Isten, aki pokolra küldi a jóembereket és más az amelyik meg akarja menteni az oda tartókat. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hit kérdése, hogy az ember alapjában véve jó, vagy az Isten alapjában véve jó.
Mind a kettő nem lehet alapjában véve jó, mert akkor nem lenne közöttük harc.

Egy példázat erről, kinek milyen az igazsága, meddig terjed. (Istené és az emberé)

Máté Evangyélioma 20. rész
1. Mert hasonlatos a mennyeknek országa a gazdaemberhez, a ki jó reggel kiméne, hogy munkásokat fogadjon az ő szőlejébe.
2. Megszerződvén pedig a munkásokkal napi tíz pénzben, elküldé őket az ő szőlejébe.
3. És kimenvén három óra tájban, láta másokat, a kik hivalkodván a piaczon álltak vala.
4. És monda nékik: Menjetek el ti is a szőlőbe, és a mi igazságos, megadom néktek.
5. Azok pedig elmenének. Hat és kilencz óra tájban ismét kimenvén, ugyanazon képen cselekedék.
6. Tizenegy óra tájban is kimenvén, talála másokat, a kik hivalkodva állottak vala, és monda nékik: Miért álltok itt egész napon át, hivalkodván?
7. Mondának néki: Mert senki sem fogadott meg minket. Monda nékik: Menjetek el ti is a szőlőbe, és a mi igazságos, megkapjátok.
8. Mikor pedig beestveledék, monda a szőlőnek ura az ő vinczellérjének: Hívd elő a munkásokat, és add ki nékik a bért, az utolsóktól kezdve mind az elsőkig.
9. És jövén a tizenegyórásak, fejenként tíz-tíz pénzt vőnek.
10. Jövén azután az elsők, azt gondolják vala, hogy ők többet kapnak: de ők is tíz-tíz pénzt vőnek fejenként.
11. A mint pedig fölvevék, zúgolódnak vala a házigazda ellen,
12. Mondván: Azok az utolsók egyetlen óráig munkálkodtak és egyenlőkké tetted azokat velünk, a kik a napnak terhét és hőségét szenvedtük.
13. Ő pedig felelvén, monda azok közül egynek: Barátom, nem cselekszem igazságtalanul veled; avagy nem tíz pénzben szerződtél-é meg velem?
14. Vedd, a mi a tiéd, és menj el. Én pedig ennek az utolsónak is annyit akarok adni, mint néked.
15. Avagy nem szabad-é nékem a magaméval azt tennem, amit akarok? avagy a te szemed azért gonosz, mert én jó vagyok?
16. Ekképen lesznek az utolsók elsők és az elsők utolsók; mert sokan vannak a hivatalosok, de kevesen a választottak.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 14:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Exrefis!

Érdekes amúgy a megközelítésed, de ezzel még mindig ugyanott vagyunk, ahonnan elindultunk. Tehát, aki nem hisz, másban hisz, az megy a pokolba. De ez nem csak a kereszténységben van így, mert az Iszlám is ezzel fenyegetőzik. Az állításom továbbra is fennáll: ez - egy - rossz - tanítás - ! A leges legrosszabb.
Én tanításokról beszélek, hogy mire tanítja az embereket a Biblia. Sajnos nekem nem érv Ádám és Éva meséje, az sem érv, hogy állítja a Biblia hogy eredendően rossz természettel születünk. Én a valóságot látom és a tanítás rossz hatását az emberekre.

Ha össze tudnánk számolni, hogy hány élet esett áldozatul pontosan ilyen, vagy ehhez hasonló - bocsánat, bocsánat!!! elnézést, de - ostoba tanítások miatt, akkor bizony azt az eredményt kapnánk, hogy a kereszténység a legvéresebb vallás ezen a földön. Ez sajnos tény, történelem és a valóság egyben. Nincs mire fel büszkének lennünk.

Hidd el, én egy pillanatig sem tartok attól, hogy mert nem hiszek a Bibliai Istenben a pokolra jutok. De sajnos annyi buta ember van, akiket ezzel meg lehet vezetni, hogy ha emiatt megint háború lesz, akkor én nagyon-nagyon mérges leszek minden vallásfanatikusra!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 14:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Nos, ez itt a kérdés kedves Pauler. Lehet-e jó?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pe-ga-zus írta:
Én a valóságot látom és a tanítás rossz hatását az emberekre.
Megbeszélhetjük a valóságot is, az is Isten igéjét igazolja. :) (Bár számomra Ádám/Éva is valóság). De vegyünk egy minden napi tapasztalatot:
Egy gyereket soha nem kell a rosszra tanítani, az megy mindig magától. Abba kell nagy energiákat fektetni, hogy jó dolgokat is képes legyen csinálni. Ha nem nevelsz egy tündéri kisbabát, abból vadállat lesz. Ez a valóság. Ez azt mutatja, hogy eleve adott rossz természettel születik meg az ember, és magától csak tovább romlik.

Idézet:
Ha össze tudnánk számolni, hogy hány élet esett áldozatul pontosan ilyen, vagy ehhez hasonló - bocsánat, bocsánat!!! elnézést, de - ostoba tanítások miatt, akkor bizony azt az eredményt kapnánk, hogy a kereszténység a legvéresebb vallás ezen a földön.
Abban igazad van, hogy rossztanításoknak ideológiáknak rengeteg ember esett áldozatul, de nem a keresztény tanításoknak. Amit te annak vélsz, annak köze sincs a Bibliához, ezért volt szükség a reformációra és van szükség a folyamatos reformációra.
A katolicizmus a középkorra olyan mértékben megromlott, eltorzult, hogy annak köze nem volt a bibliai kereszténységhez. És gondold meg, hogy mi magyarok már csak ezzel a velejéig romlott "kereszténységgel" tudtunk megismerkedni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 15:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Szia!
Ez csak feltételezés. Nem tudhatjuk, hogy mivé válna egy gyerek, ha elszigetelten kéne felnőnie, emberi érintkezés, nevelés nélkül. Remélem is, hogy senki nem akarta még ezt, se pro, se kontra bebizonyítani! De az biztos, hogy mi tesszük olyanná a világot, amilyen.
Gyakran érzem úgy, hogy annyira próbálunk lemenni a probléma gyökeréhez, annyira túlokoskodunk, hogy már átássuk magunkat Új-Zélandig. :) Egyszerűen csak emberek vagyunk, emberek.

Keresztes háború? Hm? Inkvizíció? Mind a Bibiliát vették alapul. (a marhák, már ha engeded ezt a kis intermezzot. :) ) Antiszemitizmus? Biblia. Galileinek mázlija volt, hogy nem égették el.
Mostanra már fejlődtünk annyit, hogy nem kell félnie egy antropológusnak. És ez hatalmas fejlődés 400 év alatt.
Ha még létezni fog az emberiség 400 év múlva, még nem irtottuk ki magunkat és civilizációnkat, akkor kiváncsi lennék, ők majd mit fognak rólunk gondolni, mi mennyire primitívek leszünk majd a szemükben. Azt mondják majd, pfff.... 20 század, 6 millió zsidót öltek meg. 21. század, atomot dobtak Jeruzsálemre, mert nem fértek a bőrükbe, a marhák....

Tehát nem állítom, hogy nem fejlődünk, de kicsit csinálhatnánk gyorsabban is, mielőtt a történelem megismétli önmagát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 18:06 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Kedves Pegazus!
Olvasd Jézus életét és amit mondott.
Ez az igazi keresztyénség, a többi csak egy torz vallás, vagy esztelen vallási fanatizmus amely figyelmen kívül hagyja Jézus Krisztus tanítását és ethosát.
Nem a vallásban kell hinni, hanem Jézus Krisztusban őt kell követni.
Milyen Isten?
Olyan mint Jézus!
Úgy ahogy vagy, szeret téged, és az életét adta a bűneidért.

Szerinted ki Jézus?
Az akinek mondta magát?
Vagy hamis énképe lett volna, netán megőrült volna, hogy azt állította, hogy Ő Isten Fia, a világ megváltója?
Javaslom, hogy gondolkodj az Ő személyén és ne a keresztyénség, egyházak történelmi bűnein, amely tulajdonképpen nem is keresztyén(Krisztust követő), hanem vallásos torzulások sokan.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 18:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Ez csak feltételezés. Nem tudhatjuk, hogy mivé válna egy gyerek, ha elszigetelten kéne felnőnie, emberi érintkezés, nevelés nélkül.


Láttátok a "Legyek urát?" Olvasta valaki Móra Ferenc "Körtemuzsika" című történetét? Nekem igaz válaszok erre a kérdésre.

Idézet:
Nos, ez itt a kérdés kedves Pauler. Lehet-e jó?


Mi a jó? Mitől jó egy ember, mitől szerethető, mitől követhető?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 19:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
lehet jó!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 27., szerda 20:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Na, a Legyek ura. Azt is túl korán láttam. Borzalmas. Sose fogom elfelejteni, azt a sziklát....
De nem minden gyerek vált "állattá". Ezt ne felejtsd el. Egy gyerek JÓ maradt.

Eeyore, amennyit ebből felfogtam így hirtelen, az az, hogy az alfa szöge és a B egyenes távolsága az AM egyenes távolságától határozza meg, hogy mikor metszi és mikor nem metszi egymást két egyenes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Beszélgetés a különféle politikai témákról
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 28., csütörtök 07:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
igen, volt EGY aki jó maradt mind végig
a körtemuzsikát is ajánlom, rövid kis történet....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 480 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség