Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 13., szerda 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Adni, nem pedig kapni
„Ingyen kaptátok, ingyen is adjátok!” (Máté 7,13)


Két elméletet különböztetünk meg a pénzzel kapcsolatosan. Az első a Sátáné. Mindenkinek ugyanazt mondja, amit Krisztusnak mondott: „Mindezt neked adom, ha leborulva imádsz engem” (Máté 4,9).
A második elmélet Krisztusé. „Add el minden vagyonodat, oszd szét a szegényeknek…azután jöjj, és kövess engem” (Lukács 18,22). Az elsőt az önzés, a másodikat az önzetlenség motiválja.
Az első középpontjában a kapzsiság, a másodikéban Isten áll. Az első a világra tekint, a második az örökkévalóságra. Az első csődbe sodor, a második meggazdagít.
Mondd el nekem, mit gondolsz a pénzről, és én megmondom neked, mit gondolsz Istenről, mert ez a kettő szorosan összefügg egymással. Az ember szíve közelebb van a pénztárcájához, mint bármi máshoz.
Megdöbbentő tény, hogy az utóbbi néhány év alatt az amerikaiak tízszerte többet költöttek fényűzésre és lényegtelen dolgokra, mint jótékonysági és vallási célokra. Ez több, mint hideg statisztika. Magyarázatot ad egy névleges keresztény/keresztyén ország sekélyes és felszínes vallásos hitére.
A Szentírás azt tanítja, hogy egy kis ideig sáfárai vagyunk mindennek, amit szerzünk. Ha visszaélünk vele, mint a talentumát földbe ásó ember, Isten legsúlyosabb ítélete vár reánk.
Az elkövethető legsúlyosabb bűnök egyike a hálátlanság. A szomorúság és a bajok közt is olyan sok áldás és öröm van az életben, ami Isten kezéből származik.
Maga az élet, a veszélyektől való menekülés, aminek életünk minden pillanatában ki vagyunk téve, egészségünk minden területe, szabadságunk minden órája, minden örömünk, az a képességünk, hogy látunk, hallunk, beszélünk, gondolkodunk és tervezünk – ez mind Isten kezéből származik.
Még a szeretetre való képességünk is Isten ajándéka. Azzal mutatjuk be köszönetünket, hogy visszaadjuk Neki egy részét annak, amit nekünk adott. Mit tettél mostanában Isten iránti hálád kifejezéseként mindazért, mit érted tett és most is cselekszik?


„Szemeimet a hegyekre emelem” (Elmélkedések az év minden napjára) – május. 13.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 29., hétfő 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 03., szombat 21:51
Hozzászólások: 32
Bűn az, ha jó érzés, mikor Isten rajtam keresztül segít, mutat meg valamit másoknak? Mármint, nem önmagában az, hogy az illető így valamiben nyugalmat lel, vagy éppen praktikus dologban kap könnyebbséget, hanem az, hogy mindez rajtam keresztül történt meg...?!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 02., csütörtök 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
KW_Ana írta:
Bűn az, ha jó érzés, mikor Isten rajtam keresztül segít, mutat meg valamit másoknak? Mármint, nem önmagában az, hogy az illető így valamiben nyugalmat lel, vagy éppen praktikus dologban kap könnyebbséget, hanem az, hogy mindez rajtam keresztül történt meg...?!



--Hát,... eléggé "én-szagú" a kérdés,- de ha Istennek adunk hálát azért, hogy használt és hasznára lehettem valakinek,- elkerülhető az "önelégültség" csapdája.


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 03., péntek 05:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nos... akkor egy "én-szagú" Pál-idézet:

Pál apostol írta:
Gal 4,13. Tudjátok pedig, hogy testem erőtelensége miatt hirdettem néktek az evangyéliomot először.
14. És megkísértetvén testemben, nem vetettetek meg, sem nem útáltatok meg engem, hanem úgy fogadtatok, mint Istennek angyalát, mint Krisztus Jézust.
15. Hová lőn tehát a ti boldogságotok? Mert bizonyságot teszek néktek, hogy ti, ha lehetséges volt volna, szemeiteket kivájván, nékem adtátok volna.


fantasztikus érzés ESZKÖZnek lenni :)

még egy dolgot szeretek MAJDNEM-ennyire: FELESLEGESNEK lenni :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 03., péntek 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Tiszta és mély öröm- C.Eichhorn

"Azon örüljetek, hogy neveitek fel vannak írva a mennyben."
Lukács 10,20


"Mindaz, ami az Úr Jézus ereje által rajtunk keresztül történik, távolról sem
olyan értékű, mint ami bennünk és rajtunk megy végbe a KEGYELEM folytán."


-Amikor a 72 tanítvány visszatért első missziói útjáról, különösképen annak örültek,
hogy még a gonosz lelkek is meghátráltak szavuk elől.- Jézus azonban egy maga-
sabb rendű és tisztább örömre mutat rá.- A gonosz lelkek kiűzésénél könnyen az
"önelégültség" érzése léphetett fel -- hogy olyan nagy dolgokat vittek véghez.-
Ez hamarosan gőggé és becsvággyá fejlődhet...

-Abban az örömben, hogy a nevem fel van írva a mennyben, már nincs meg a
becsvágy önző mellékíze. -Itt megtapasztalom a meg nem érdemelt kegyel
met, amelyért Istennek még az örökkévalóságban sem tudok eléggé hálát adni."
("Isten mühelyében" kivonat)

--A fenti írást 09.06.04-én tettem fel a Kezd.Isten topicba.- (ott nagyobb terjede-
lemben)

-A magam részéről C. Eichhornnal értek egyet.- Helyesebben:Jézus igéjével! :)


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 03., péntek 22:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...és nem Pállal?

érdekes...

én Jézussal IS egyetértek... sőt... Pál esetében is VELE értek egyet (ha már muszáj ilyen "én pálé, én apollósé, én meg Krisztusé" kisarkításra válaszolnom):

Pál írta:
[Fil. 3.7] De ami nekem nyereség volt, azt én a Krisztusért kárnak tartottam,
sőt bizonyos, hogy mindent kárbaveszni hagyok Uramnak, a Krisztus Jézusnak mindent felülmúló ismerete mellett, kiért az egész mindenséget kárbaveszni hagytam, és szemétnek tartom, hogy a Krisztust megnyerhessem
és őbenne találjon az Isten, minthogy nincs nekem a törvény alapján felépített saját igazságosságom, hanem a Krisztusban való hiten át szerzett, Istenből születő, hiten alapuló igazságosságom,
hogy megismerjem őt, feltámadásának hatalmát, a szenvedéseiben való közösséget, hogy életem az ő halálához hasonló alakot öltsön,
ha így valami módon eljuthatnék a halottak közül való első feltámadásra.

_________________
/mT


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2009. júl. 03., péntek 23:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 03., péntek 23:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:

fantasztikus érzés ESZKÖZnek lenni :)


--Lk 10,20 válaszom erre a sorra vonatkozik, - nem Pál apostol szavaira. Az az
idézet itt nem helyénvaló.- A maga helyén hiteles.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 03., péntek 23:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
12. Mert a ki magát felmagasztalja, megaláztatik; és a ki magát megalázza, felmagasztaltatik.
13. De jaj néktek képmutató írástudók és farizeusok, mert a mennyeknek országát bezárjátok az emberek előtt; mivelhogy ti nem mentek be, a kik be akarnának menni, azokat sem bocsátjátok be.


...Az az idézet itt nem helyénvaló (mivel én idéztem...).- A maga helyén hiteles.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 04., szombat 06:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
KW_Ana írta:
Bűn az, ha jó érzés, mikor Isten rajtam keresztül segít, mutat meg valamit másoknak? Mármint, nem önmagában az, hogy az illető így valamiben nyugalmat lel, vagy éppen praktikus dologban kap könnyebbséget, hanem az, hogy mindez rajtam keresztül történt meg...?!

--Hát,... eléggé "én-szagú" a kérdés,- de ha Istennek adunk hálát azért, hogy használt és hasznára lehettem valakinek,- elkerülhető az "önelégültség" csapdája.


Ennek a kérdésnek nem én-szaga van, hanem alázat-illata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 04., szombat 07:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 04., szombat 17:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Idézet:
KW_Ana írta:
Bűn az, ha jó érzés, mikor Isten rajtam keresztül segít, mutat meg valamit másoknak? Mármint, nem önmagában az, hogy az illető így valamiben nyugalmat lel, vagy éppen praktikus dologban kap könnyebbséget, hanem az, hogy mindez rajtam keresztül történt meg...?!

--Hát,... eléggé "én-szagú" a kérdés,- de ha Istennek adunk hálát azért, hogy használt és hasznára lehettem valakinek,- elkerülhető az "önelégültség" csapdája.


Ennek a kérdésnek nem én-szaga van, hanem alázat-illata.



-"Visszatére a hetven tanítvány örömmel, mondván: Uram, még az
ördögök is engednek nekünk, a te neved által."
-"Ő pedig monda nékik: Látám a Sátánt, mint a villámlást lehullani az égből.
Íme adok néktek hatalmat, hogy a kígyókon és skorpiókon tapodjatok, és az
ellenségnek minden erején és semmi sem árthat néktek."
"De azon ne örüljetek, hogy a lelkek néktek engednek,-
hanem inkáb azon örüljetek, hogy a ti neveitek fel vannak írva a mennyben."
Luk 10,17-20 (Károli)


-A tanítványok tele vannak örömmel, jó érzéssel, hogy még az ördögök is en-
gedtek nekünk !----Aztán észreveszik magukat,- és gyorsan hozzáteszik: a
te neved által.-

Jézus látja, hogy mi van a szívükben.- Nem rója meg őket önteltségükért,
csak szelíden figyelmezteti,- nehogy még mélyebbre csússzanak.-- Emlékezteti
őket, hogy ki adott nekik hatalmat és erőt...

-Sőt az útat is megjelöli a "tiszta és mély örömhöz".- "Abban az örömben, hogy a
nevem fel van írva a mennyben, már nincs meg a becsvács önző mellékíze. Itt nem
én magam cselekszem, hanem megtapasztalom a meg nem érdemelt kegyelmet,
amelyért Istennek még az örökkévalóságban sem tudok eléggé hálát adni."
C.E.

-Ez nem ridegség szerintem,- csak a "pszüché és a pneuma ÖRÖM" közti óriási
különbség.- Amikor nemcsak "jóérzés öröm" tölt el, hanem "ujjong az én lelkem"
Megtartó Istenemben. Lk 1,47


L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 05., vasárnap 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Az élet számunkra csak mint bűnben fogant, bűnnel átitatott élet jelenik meg, és valószínű, hogy ebben a földi életben a mi bűnös énünket soha nem tudjuk kivonni a saját életünkből. A hívő ember élete nem abban különbözik a hitetlenétől, hogy benne nincs bűn, hanem hogy észreveszi azt, és küzd ellene. Ez az alázat. Ha valakiben felmerül a kérdés, hogy jól van-e így, ahogy gondolom, érzem - ez alázat.

Erőt a hívőnek mindenekelőtt az adhat, hogy amikor rálát valami bűnre az életében, és ott van előtte a minta, hogy "légy ilyen", "tedd ezt", nem úgy érti, hogy neki magának kell megfeszítenie minden erejét, hogy olyanná váljon, amilyenné nem tud, hanem ígéretként hallja a felszólítást: "ilyen leszel", "ezt fogod tenni", mert Isten Szent Lelke végzi el benned. Ezekbe az ígéretekbe érdemes fogózni, készpénznek venni beteljesülésüket és hálát adni értük Istennek. A Bibliát ilyen ígéretek lelőhelyeként olvasni a legnagyobb öröm a világon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 05., vasárnap 14:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
nemosinex írta:
Az élet számunkra csak mint bűnben fogant, bűnnel átitatott élet jelenik meg, és valószínű, hogy ebben a földi életben a mi bűnös énünket soha nem tudjuk kivonni a saját életünkből. A hívő ember élete nem abban különbözik a hitetlenétől, hogy benne nincs bűn, hanem hogy észreveszi azt, és küzd ellene. Ez az alázat. Ha valakiben felmerül a kérdés, hogy jól van-e így, ahogy gondolom, érzem - ez alázat.

Erőt a hívőnek mindenekelőtt az adhat, hogy amikor rálát valami bűnre az életében, és ott van előtte a minta, hogy "légy ilyen", "tedd ezt", nem úgy érti, hogy neki magának kell megfeszítenie minden erejét, hogy olyanná váljon, amilyenné nem tud, hanem ígéretként hallja a felszólítást: "ilyen leszel", "ezt fogod tenni", mert Isten Szent Lelke végzi el benned. Ezekbe az ígéretekbe érdemes fogózni, készpénznek venni beteljesülésüket és hálát adni értük Istennek. A Bibliát ilyen ígéretek lelőhelyeként olvasni a legnagyobb öröm a világon.



Idézet
KW_Ana írta:
Bűn az, ha jó érzés, mikor Isten rajtam keresztül segít, mutat meg valamit
*****------------------------*******************************
másoknak? Mármint, nem önmagában az, hogy az illető így valamiben nyugalmat lel, vagy éppen praktikus dologban kap könnyebbséget, hanem az, hogy mindez rajtam
-----------------------------------------------------------------*************
keresztül történt meg...?!
********---------------


Idézet válasz
--Hát,... eléggé "én-szagú" a kérdés,- de ha Istennek adunk hálát azért, hogy használt és hasznára lehettem valakinek,- elkerülhető az "önelégültség" csapdája.


Jelen válasz
----"Bűn az" - kérdésben benne van, hogy érzi: valami nem egészen stimmel.
Nem tudja eldönteni, bűn-e, de sejti, hogy igen.
----"mindez rajtam keresztül történik" ---kétszer, hangsúlyozottan


-Úgy éreztem, azt akarja tudni, hogy "bűn-e" vagy sem.- Válaszom: "eléggé én-
szagú" azt jelenti: bűnné lehet...DE HA ISTENNEK ADUNK HÁLÁT.... ELKERÜL-
HETŐ AZ "ÖNELÉGÜLTSÉG" CSAPDÁJA.

-----Szerintem, más szavakkal, de Te ugyanezt mondtad fenti leveledben. :)

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 05., vasárnap 15:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
bűn az, ha folyton arra várok, hogy majd máson keresztül munkálkodik az Úr (ha elrejtem a Tőle kapott kincseket)
és bűn az, ha nem okoz örömet, ha valaki megtér, vagy erősödik a hitében, vagy tisztul az élete

szerintem

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. júl. 05., vasárnap 16:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fontos kérdéseink
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 05., vasárnap 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
-Sőt az útat is megjelöli a "tiszta és mély örömhöz".- "Abban az örömben, hogy a nevem fel van írva a mennyben, már nincs meg a becsvágy önző mellékíze. Itt nem én magam cselekszem, hanem megtapasztalom a meg nem érdemelt kegyelmet, amelyért Istennek még az örökkévalóságban sem tudok eléggé hálát adni."C.E.


Ez olyan jó, ha így van a mi életünkben is. De az a gyanúm, hogy inkább arról szeretünk beszélni, hogy milyeneknek kellene lennünk ahelyett, hogy milyenek vagyunk, és a kettőt gyakran összekeverjük. Persze, lehet, hogy csak én vagyok úgy, hogy a pneumatikus gyakran keveredik bennem a pszichikussal, lehet, hogy másnak ezzel nincs gondja.

Őszintén megvallom például, hogy bár nagyon zavar magamban az, ami az Anát is zavarja, hogy jól esik, ha rajtam keresztül segít az Úr valakin, és persze észbe kapok és hálát adok, mint a tanítványok, mégis legközelebb ugyanúgy érzek. Néha úgy gondolom, hogy lesz majd idő, amikor ez is megváltozik, máskor meg olyan hihetetlennek és távolinak tűnik a változás. Irigylem azokat, akiknek nincsenek ilyen problémáik.

Üdv szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1097 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség