Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
http://szivlapat.blog.hu/2009/04/23/a_vihar_kozeledik_homofob_kampanyfilm_az_usa_bol
Ez másfélmillió dollárba került. Csak úgy lazán. (De hogy kit győznek meg miről, azt nem vágom).
(Ezt csak nagyon zárójelben, mert nem ide tartozik: kíváncsi lennék, egy ilyen ismeretterjesztő és valóban segítő honlap mennyiből jött ki: http://ex-gay.fw.hu/ )

Nem világos, hogy akkor most mi mellett vagy ellen szóltál.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 12:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hadd emeljek szót a trollok védelmében!!

a trollok NEM buták!!

csak - szilikon-alapú létformák lévén - a mi városi körülményeink között túlmelegszik a szilikon-agyuk! (pláne most, a harmincakárhány fokban!!!) :D

egy városi troll, ha gondolkodni akar, bevonul egy hűtőházba!!

amúgy eddig csak az orkokat hallottam szidni, ez valami új :):S

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 13:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Most jól értem, azok a trollok, akik csinálnak egy antibuzi reklámfilmet, vagy szerepelnek benne?
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 13:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
akik csinálják :D

(az én trollológiám meg amúgy TerryPratchett c. kedvenc íróm korongvilágának információin alapul :D)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 14:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nemigazán értettem a szöveget, így aztán nem tudom, hogy mennyire lehet hatásos ez a film. Másfél milla odakint semmi.

Én mindenesetre egy ezrest beadnék egy olyan film készítésére, amely a menetrendszerű szivárványfelvonulás előestéjén lenne vetítendő és amelyben egy korrekt előadásban a legjobb művészeink, közéleti embereink hitet tesznek a férfi-nő párkapcsolat mellett, megemlítve, hogy az a bizonyos büszkeség legkevésbé sem illetheti a felvonuláson beteges módon résztvevőket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 15:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mármint forintot, nem dollárt. Szóval 1000 Ft-ot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 15:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Eeyore írta:
http://szivlapat.blog.hu/2009/04/23/a_v ... az_usa_bol
Ez másfélmillió dollárba került. Csak úgy lazán. (De hogy kit győznek meg miről, azt nem vágom).
(Ezt csak nagyon zárójelben, mert nem ide tartozik: kíváncsi lennék, egy ilyen ismeretterjesztő és valóban segítő honlap mennyiből jött ki: http://ex-gay.fw.hu/ )


Hát! Ez a film leginkább arról a szép farizeusi hozzáállásról győz meg (akarata ellenére), hogy ezekkel az emberekkel aztán ilyen az életben sosem történhet meg, sem a fiukkal, sem a lányukkal, de még a szomszédjukkal sem. Kérdés: a farizeusság genetikailag öröklődő betegség vagy a körülmények által felszínre dobott és kitenyésztett hajlam? Az hogy így is bűn meg amúgy is, nem kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 17:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erre a farizeusi dologra miből következtetsz? Én nemigazán értem a szövegeket, te nyilván igen...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 17:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Küldöm a fordítást:
- Itt vihar készül!
- A felhők sötétek, a szél erős!
- És én félek!
- Az azonosneműek házasságáért harcolók egy részének köszönhetően a kérdés messze túllépte a meleg párok életét.
- Ezek az én életembe is be akarják hozni a kérdést!
- Elveszik a szabadságomat!
- Kaliforniai orvos vagyok, akinek választania kell a hite és a munkája közt.
- Massachusettsi szülő vagyok, aki tehetetlenül nézem, hogy az iskola azt tanítja a fiamnak, hogy a melegházasságok rendben vannak.
- De a melegházasságokért harcolók valahogy nem elégszenek meg azzal, hogy az azonosneműek éljenek úgy, ahogy akarnak.
-Ezek meg akarják változtatni az én életemet is.
-Nem lesz választásom!
-A vihar közeledik.
-De mi reménykedünk! Egy minden hitvallást (felekezetet) és fajt (bőrszínt) egyesítő szivárvány-egyesület szeretetben fog össze, hogy megvédje a házasságot. Látogassa meg a nationformarriage.org-ot. Csatlakozzon hozzánk!

üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 18., kedd 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Azé' lehet erről másképp is beszélni. A napokban olvastam Adrian Plasstól:


Idézet:
Kedves Craig!
Egyik barátom, aki történetesen homoszexuális és hívő, a poklok poklát járta meg, amikor megtérését követően lelkigondozót és hathatós segítséget keresett az Egyház legkülönbözőbb berkeiben. A kezdetleges receptek és leegyszerűsített elméletek nemcsak hogy nem használtak – némelyikük egyenesen rémisztő volt. Mostanra, hála Istennek, megtalálta azokat a fórumokat (sic!) és embereket (sic!), akik reményt nyújtanak számára; ezek tudniillik vele magával foglalkoznak, és nem csupán személyisége egyik aspektusával.
Ez a jézusi módszer.
Nem ártana talán magunkba szállni, mielőtt előre gyártott közhelyekkel válaszolnánk mások mélységesen komoly problémáira. A következő levél nagy butaság, és mégis…

Kedves Craig!

Először is, hadd mondjam el, mennyire értékelem, hogy beavattál engem egy ilyen kényes természetű és személyes jellegű problémába. Csak reménykedem, hogy tudok valamicskét segíteni neked!
Craig, valami olyat fogsz most hallani, ami talán meglepő lesz számodra. Erősen kétlem, hogy te lennél az egyetlen személy a gyülekezetben, aki harsonát tart az otthonában. A legfrissebb és talán megbízható kutatások azt igazolták, hogy huszonöt brit férfi közül legalább egy birtokában van valamilyen rézfúvós hangszernek, és a te gyülekezeted igen nagy. Éppen ezért merem állítani, hogy nem te vagy az egyetlen.
És most hadd tegyek egy személyes vallomás! Ez egy bizalmas levél, nyilván megérted hát, hogy szeretném, ha a következő dolog köztünk maradna. Tudod Craig, néhány évvel ezelőtt megörököltem egyik idős nagybátyám vagyonát, akit csak alig ismertem. Amikor megérkeztem Brendon bácsi házába, hogy átnézzem a dolgait – amelyek immár az én tulajdonomat képezték -, felfedeztem, hogy nemrég elhunyt nagybátyám maga is tartott otthon, titokban, egy rézfúvós hangszert. A szóban forgó tárgy látványát – számomra ismeretlen okokból – egyszerre találtam visszataszítónak és elbűvölőnek. Minden erkölcsi elvemet félredobva az ajkaimhoz emeltem a hangszert (minek szépítsem a dolgot, Craig?), és teljes erőmből belefújtam, az meg olyan elementáris erővel szólalt meg, hogy eloszlatta néhai nagybátyám hálószobájának csendjét.
A bűntudat olyan felejthetetlenül tapadt rám, akár egy búvárruha.
Aztán, amikor hazaértem, leültettem a feleségemet a konyhában, két kezét a kezembe fogtam, és amilyen tapintatosan csak tudtam, közöltem vele, hogy mostantól egy rettenetes tuba tulajdonosa vagyok..
Clarissa és én jó házasokhoz illően megbirkóztunk a problémával, és azt hiszem, őszintén mondhatom, hogy ma már igenis ura vagyok a helyzetnek. A tubám mindig is meglesz, ám ama emlékezetes nap óta soha de soha nem hozam ki a lomos szobából.
Én, Craig, örököltem a rézfúvósomat, és egyesek szerint máshogy nem is lehet ilyesmihez hozzájutni. Leveledben teszel említést a harsonád eredetéről, de ami engem illet, meg vagyok győződve felőle, hogy sem az ifjak, sem az idősebbek nem kizárólag hagyaték útján merülhetnek bele efféle szenvedélyekbe. (Egyszer lelkigondoztam egy botfülű nyugdíjas urat, aki bizony lopta a tenorszaxofonját.)
Craig, hadd térjek ki a legfontosabbra: senki sem kárhoztat téged és mást sem azért, mert van egy harsonád, és nagyon vágysz játszani rajta, ám ha valóban zenélni kezdesz, az már bűn! Mert hiszen a bűnöst szeretjük, de a harsonáját gyűlöljük, nemde? Ne hagyjuk, hogy félrevezessenek minket egyesek, akik nyiltan fúvószenekarokat alakítanak, melyekkel készek kiállniaz egész gyülekezet elé! Te is, Craig, és én is erősek maradunk, s egy nap majd megtudják a többiek is, micsoda hálával tartoznak nekünk kitartásunkért.
Szeretettel: egy jó barátod és társad az önmegtartóztatásban


Hát így. Én nem olvastam vagy hallottam soha józanabb és emberségesebb viszonyulásról ebben a nehéz témában. Adrian Plasst azért is szeretem, mert nemcsak a melegek (nem buzik!), hanem a farizeusok számára is vannak jó tanácsai.
Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 02:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Persze, így is lehet.
Az a baj ezzel (nálunk is), hogy ilyen szintre van lerántva ez az egész kérdéskör. Ezért nem lehet erről (sem) normális szavakkal beszélni. De miért kell ezt itt (is) propagálni, hacsak nem azért, mert még kimondani is olyan élvezetes?

n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 09:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Tényleg nem értelek benneteket. A felnövő, fiatal gyermek azon közösségi ideák szerint szocializálódik, amelyeket fiatal korában megismerhet. Ilyen értelemben a szülői nevelés mellett más közösségekből kapott impulzusok is nevelik a gyermeket.

Részemről egy agresszív kisebbség véleményterrorjának kiteljesedését látom abban, hogy a véleménymonopóliummal rendelkező média és minden más, az oktatás, a művészetek, a tudomány is minden erővel azon van, hogy a másként szexuáló embereket mint teljesen normális viselkedésű embereknek állítsa be a gyermek előtt, sőt mint a legtermészetesebb mintaként mutassa azt be neki. Ezt egyfajta természetellenes szellemi erőszaknak tartom. Az általatok is belinkelt klip is mutatja ennek a véleménymonopóliummal rendelkező, világszerte hatalmi helyzetben navigáló közösségnek az erejét, a gátlástalanságát:

http://www.youtube.com/watch?v=0OgYuTBg ... re=related

Ha összehasonlítom Eeyore az általad pocskondiázott szelíd hangú reklámfilmet és ezt a gátlástalan mocskot, amelyet másodszorra kopiztál be, nem is értem, hogy miként is merülhetett fel benned az a kritika, amivel itt éltél ezzel a filmmel szemben.

Nos, igen, az itt felmutatottak is egyértelművé teszik, hogy én is az a farizeus vagyok, akit a Nemosinex megjelöl. Valóban félek ettől a véleménymonopólium által vezérelt erőszaktól és a mögöttes illegitim hatalomtól. Féltettem a gyerekeimet, illetve ezután már az unokáimat fogom inkább félteni a megrontóktól. Messzemenően támogatom azokat, akik ezzel a rengeteg közéleti emberrel készült klipben is felmutatott iránnyal szemben fellépnek. Ezt egyáltalán nem tartom bűnnek Nemosinex, a bűnt én máshol látom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 09:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Figyelj, nem kell feltétlenül farizeusnak lenned ahhoz, hogy ne érts velük egyet.
Csak embernek kell tekintened őket is. Mi haszna van annak, ha elzárkózol ez elől a létező probléma elől, vagy a gyerekeid elől elrejted, hogy van ilyen. A gyerekeid úgyis elsősorban Tőled tanulnak, s ha úgy élsz, ahogy beszélsz, nagyon nincs mitől félned. Mi haszna annak, ha az egyházak az orrukra csapják az ajtót a melegeknek, akik aztán ilyen indulatokkal fordulnak a keresztények ellen, mint az Eeyore által belinkelt videón, ahelyett, hogy befogadnák, és szeretettel vennék körül, és lelkigondozással segítenének rajtuk.
Mindig az a legkönnyebb, ha elzárkózunk. De ez NEM a jézusi módszer.
Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 09:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Itt nem a "keresd a nőt", hanem a keresd a hatalmat mondás érvényesül. POLITIKATUDOMÁNYI SZEMLE 2004. 3. szám 19:

Pokol Béla írta:
A banki-pénzügyi hatalom
erõs pozíciói az Egyesült Államokban a szellemibb jellegû
funkcionális alrendszerekben a konkurens tõkéscsoportokkal
szemben, a társadalompolitikai és jogi alrendszerét is lényegesen
át tudták alakítani az 1960-as évektõl kezdõdõen. A kongresszusi
és tagállami törvényhozásokban ugyanis – minden közvélemény-
befolyásoló fölényük ellenére – a banki-pénzügyi hatalom
embercsoportjai nem tudtak tartós elõnyt kiharcolni, és a
számukra kívánatos társadalmi változtatásokat a törvényhozáson
keresztül nem tudták elérni. A masszív amerikai konzervatív
többség, a fennállóhoz ösztönösen ragaszkodó kisemberek
sok-sok milliós tömege a választások útján és az így létrejövõ
törvényhozási többségben gátat jelentettek a szellemi-kulturális
szférákban hegemón helyzetben lévõ banki-pénzügyi hatalom
változtatási tervei elõtt. Ennek megkerülésére már az 1900-
as évek elején felmerült az a stratégia, hogy az alkotmányba felvett
alapjogokra támaszkodva célszerû az egyes kisebbségeket
leválasztani a masszív amerikai többségrõl, és bírói úton létrehozni
az egyes kisebbségeket a többséggel szembefordító változtatásokat.
Az ACLU-t (az Amerikai Polgárjogi Uniót) így
hozták létre 1910-ben a banki-pénzügyi körök, és eleinte a legnagyobb
kisebbség, a feketék védelmét állították középpontba,
megalakítva az ACLU segítségével a „Színesbõrûeket Támogató
Országos Szövetséget” (lásd Epp 1998: 3–13). Alkotmányos
alapjogokra hivatkozó perek tömegét indították, és fokozatosan
egy perlési politikai szférát alakítottak ki a törvényhozási változtatások
helyett. Az így kialakított perlési stratégiával aztán a
feminista, majd a homoszexuális-leszbikus mozgalmak terjedését
támogatták, új és új kisebbségekre hasítva a korábban egységes
amerikai többséget, majd a hajléktalanok, az állatvédõk,
a vakok, a süketek, a mozgáskorlátozottak és mind újabb kisebbségi
csoportokat szervezõ mozgalmakat segítettek a pénzügyi
körök „emberjogi” alapítványai (lásd Sarat/Scheingold
1998). Az óriási médiaháttér, a filmipar, a könyvkiadás bankipénzhatalmi
ellenõrzése nagy publicitást és pozitív tálalást
adott ezeknek a fejleményeknek. Ezek következtében átalakultak
néhány évtized alatt az amerikai jogrendszer és a politikai
akaratképzés útvonalai, illetve a törvényhozásból jórészt a bírói
tárgyalótermekbe került át a társadalmi csoportok politikai
küzdelme. „Politics by other means” (Politika más eszközökön
keresztül) – fogalmazta meg néhány éve kiadott könyvében az
amerikai politológus szerzõpáros a változás lényegét (lásd
Lowi/Ginzburg, 1999).
De ennek révén átalakult a jog is, és a jogot kevésbé a törvények
szövege hordozza ma már az Egyesült Államokban, hanem
az alkotmányos alapjogok és az ezeket konkretizáló morálfilozófusok
monográfiái. Mely utóbbiak pedig az egyetemi szférában
a banki-pénzügyi hatalom alapítványainak kegyeltjei és a milliós
példányszámú napilapjaik és tv-magazinjaik sztárjai sok-sok
millió nézõ elõtt. Ezek a fejlemények átnyúltak az 1990-es évek
közepe óta Közép-Európába is, és az amerikai banki-pénzhatalom
alapítványai, tudományos ösztöndíjai, könyvkiadóik és hegemón
helyzetbe került könyvterjesztõ hálózataik az általuk
szponzorált „emberjogi” intézményeket hozzák kedvezõ helyzetbe
éppúgy politikai céljaik miatt, mint az otthoni, amerikai
társaikat.
Mindezek a hatások és összefüggések tehát rejtve maradtak
az eredeti luhmanni funkcionalista rendszerelmélet keretei között,
és ezért a társadalmi realitás lényeges összefüggéseit ez
nem tudta feltárni. Ezért volt szükséges a Polányi Károly kettõs
gazdaság elemzésével korrigált marxi elmélet néhány kiinduló
pontjának beemelésére, és az össztársadalomban a dominanciáért
a tõkéscsoportok között folyó küzdelmet elemezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Üzlet, gazdaság, pénz, pénzszerzési lehetőség
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 19., szerda 09:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Figyelj, nem kell feltétlenül farizeusnak lenned ahhoz, hogy ne érts velük egyet.
Csak embernek kell tekintened őket is. Mi haszna van annak, ha elzárkózol ez elől a létező probléma elől, vagy a gyerekeid elől elrejted, hogy van ilyen. A gyerekeid úgyis elsősorban Tőled tanulnak, s ha úgy élsz, ahogy beszélsz, nagyon nincs mitől félned. Mi haszna annak, ha az egyházak az orrukra csapják az ajtót a melegeknek, akik aztán ilyen indulatokkal fordulnak a keresztények ellen, mint az Eeyore által belinkelt videón, ahelyett, hogy befogadnák, és szeretettel vennék körül, és lelkigondozással segítenének rajtuk.
Mindig az a legkönnyebb, ha elzárkózunk. De ez NEM a jézusi módszer.
Üdv
n.

Hát elérkezett ez a nap is, hogy Rosta mestert meg kell, hogy védjem ezen a portálon.:-)
Először is előző beírásának minden mondatával egyetértek.
Továbbá egy szóval sem mondta, hogy nem nézi embernek a buzikat, azt sem mondta, hogy az elzárkózik a probléma elől, csak annyit mondott, hogy egyáltalán nem baj ha a homolobbi teljespályás propaganda hadjáratával szemben elhangzik a homonyomulókról némi igazság is az Írás függvényében.
Annyit még megjegyeznék, hogy ez az Üzlet pénz gazdaság topic és a homo témákat valahol máshol kellene megbeszélni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 56 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség