Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 23., szerda 08:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
ÉLETÜNK BIZONYSÁGTÉTELE

„A betegeket is kivitték az utcákra, ágyakra és fekvőhelyekre tették le őket, hogy ha arra jár Péter, legalább az árnyéka vetődjék rá valamelyikükre.” (Cselekedetek 5,15)


Az emberek fölismerték, hogy Péter szolgálata erőt hordoz magában. Amerre csak ment, betegek gyógyultak meg. Nem csoda, ha az emberek árnyékába akartak kerülni! Hatalmas befolyással volt rájuk.
Mindegyikünk vet valamilyen árnyékot. Akár akarjuk, akár nem, befolyásoljuk azoknak az embereknek az életét, akikkel kapcsolatba kerülünk. Herman Melville ezt írta: „Nem élhetünk csupán önmagunknak. Életünk ezernyi láthatatlan szállal van összefonódva más emberekével, és ezeken a láthatatlan idegpályákon cselekedeteink elfolynak tőlünk mint indítékok, s mint következmények térnek vissza hozzánk.”
„Te evangéliumot írsz, üzenetet, mindennap egy fejezetet; a cselekedetek által, amit teszel, szavak által, amiket mondasz. Az emberek pedig olvassák, amit írsz, akár becstelenséget, akár igazságot. Mondd csak, milyen a rólad elnevezett evangélium?”
John Wesley mondta egyszer: „Anyámtól többet tanultam a keresztyénségről, mint Anglia összes teológusától.”
Kijózanító, ha tudomásul vesszük, hogy amikor ránk néz valaki, közben azt gondolja: „Tehát ilyen a keresztyén ember.” Ezt mondhatja talán fiúnk vagy lányunk, barátunk vagy szomszédunk, tanítónk vagy tanítványunk. Mi vagyunk számára a mintakép, az eszménykép. És gondosabban megfigyel bennünket, mint ahogyan gondoljuk. Életünk a hivatásban, a gyülekezetben, a családban; imaéletünk – mindez mintát jelent más számára, amit utánoz. Azt akarja, hogy az árnyékunk rá essen.
Általában azt gondoljuk, hogy az árnyék teljesen jelentéktelen dolog. De az a szellemi árnyék, amit másokra vetünk, nagyon is valóságos! Ezért fel kell tennünk magunknak a kérdést: Ha egyszer mindazok élete, akikkel érintkezésbe kerültem, az ítélet elé kerül, akkor a velem való érintkezés örömüket vagy szenvedésüket szaporítja?
Robert G. Lee írja: „Amik vagyunk, amit mondunk, és amit teszünk, annak másokra gyakorolt hatását éppúgy nem tudjuk megakadályozni, mint azt, hogy a testünk a napsütésben árnyékot vessen. Amik önmagunkban vagyunk, az torzítás nélkül meglátszik kifelé is. Olyan a másokra gyakorolt befolyásunk, hogy ahhoz képest a puszta beszéd vagy a meggyőző erő gyönge eszközök csupán.”


William MacDonald : Ösvényem világossága – július 23.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. dec. 16., kedd 13:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
GYÓGYÍTÓ KONFERENCIÁK?

„Áldjad lelkem az Urat, és ne feledd el, mennyi jót tett veled! Ő… meggyógyítja minden betegségedet.” (Zsoltár 103,2)

Isten egyik ószövetségi neve: „Jahve-Ráfé”, ami azt jelenti; „Az ÚR a te gyógyítód” (2Móz 15,26b). Isten az, aki meggyógyít bennünket.
Olykor a hihetetlenül erős védekezőrendszer (immun – M.Z.) által gyógyít meg bennünket az ÚR, amelyet a testünkben helyezett el. Ezért mondják gyakran az orvosok: „A legtöbb dolog másnap reggelre jobbnak látszik.” Néha orvosság vagy műtét által gyógyít. Dubois, híres francia orvos mondta egyszer: „Az orvos bekötözi a sebet, de Isten az, aki meggyógyítja.” Olykor csodálatos módon gyógyít. Ezt tudjuk az evangéliumokból, de személyes tapasztalatunkból is. Isten azonban nem mindig akar meggyógyítani bennünket. (Ezt valahogy az ún. karizmatikus keresztyének nem hajlandóak tudomásul venni. Pedig a betegség „elutasítása, a hitből fakadó gyógyulás törvényszerűnek gondolása” nem más, mint istenkísértés! – M. Z.) Mert, ha ez így lenne, ha szükségszerű, látványos gyógyulás menne végbe mindannyiszor, akkor volnának olyan emberek, akik sohasem öregednének és halnának meg. De előbb vagy utóbb mindenki meghal – míg az ÚR viszza nem jön. Isten nem vette el Pál testi szenvedéseit sem, megajándékozta azzal a kegyelemmel, hogy el tudja őket viselni (2Kor 12,7-10).
Általában nézve, minden betegség a bűn következménye. Ha sohasem létezett volna bűn, nem volna betegség sem. Olykor a betegség az ember valamely bűnének a következmény. Például az alkoholizmus májbetegséget okoz. A dohányzás rákkeltő, a szexuális vágyak túlhajtott kielégítése olykor nemi betegséget okoz. (Ez egy félreérthető megfogalmazás. Amit ki nem mondottan taglal, az sokkal inkább a paráznaság, a házastársi hűtlenség eredménye, amely „átlagos” megélés mellett is létrejön – M. Z.) A harag gyomorfekélyt okozhat (s tegyük hozzárokonítással; a zúgolódás, az önsajnálat depressziót hoz létre. – M. Z.). Sátán rosszindulatú betegséggel sújtotta Jóbot (Jób 2,7), holott Jób a legigazabb ember volt a Földön (Ld. Jób 1,8; 2,3). A Sátán görbített meg egy ismeretlen asszonyt (ld. Lk 13,11-17). És ő volt Pál esetében a „tövis” (ld. 2Kor 12,7). A Jn 9,2-3 beszél egy vakon született emberről, akinek szintén nem tulajdon bűne okozta a betegségét. Epafroditosz súlyosan megbetegedett, de nem bűn miatt, hanem az Úrnak való fáradhatatlan szolgálata következtében (ld. Fil 2,30). Gájusz pedig, bár szellemileg egészséges volt, testileg mégis megbetegedett (ld. 3Jn 2).
Végül hozzá kell tennünk: ha nem gyógyulunk meg, ennek nem az az oka, hogy túl kevés a hitünk (pedig a karizmatikusok éppen ezt hangoztatják! – M. Z.). Csak, ha Isten határozottan megígérte, hogy meggyógyít minket, akkor igényelhetjük hittel a gyógyulást. Egyébként hagyjuk a dolgot a mi élő, szerető Istenünkre, és imádkozzunk azért, hogy legyen meg az Ő akarata.

William MacDonald: Ösvényem világossága – december 16.

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. jan. 23., péntek 22:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.refpasaret.hu/pasaretmp3/200 ... vas18h.mp3

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 07:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Literaty írta:
Indu írta:
Kedves Literaty,

A közvetlen előtte lévő hsz-re írtam. Röviden összefoglalva erre:

Exrefis:
Idézet:
A keresztényeknek hatalom adatott halottak feltámasztására is. Az apostolok támasztottak is fel halottat. A kereszténység állapotát az jellemzi, hogy ezekből az ígéretekből mennyit tud megvalósítani.


Eeyore
Idézet:
Akik halottakat támasztottak - nos, a Bibliában az CSAK Péter és Pál voltak, valamint Illés és Elizeus. Senki több, és nem hiszem, hogy ezen kellene a hitet mérni.


Azért volt számomra fontos, hogy ezt az igét beidézzem, mert hiszem, hogy ha a hívők egy kicsit összeszedik magukat, akkor ott nagyon nagy dolgok is történnek, történhetnének - a mi korunkban is. (mindezt nem leszűkítve a halott feltámasztásra)
Üdv:
Indu


Értem Kedves Indu.
Lehet, hogy egy más topickban kéne ezt megtárgyalnunk, lehet, hogy még nekem is lenne hozzá egy két gondolatom.


Nos ide hoztam a témát, örömmel beszélgetek erről!

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 08:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
A filmek topikba tettem egy linket, ami ennek a topiknak a témájához szorosan kapcsolódik.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 08:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Akkor elsőként itt hozzászólva.
Az én mondandóm lényege az volt, hogy a kereszténység ma, mélyen lehetőségei, ígéretei alatt teljesít.
Az etalon olyasmi lenne, hogy az igehírdető árnyékában is meggyógyulnak a betegek, halottak támadnak föl, raklap számra viszik el a tolókocsikat és mankókat az istentiszteletekről és ennek megfelelően kívánatos föddé válik az Egyház, ahová tömegével térnek meg az emberek.
A valóság az, hogy a legtöbb felekezet kiszáradt kút, ahol nem tudnak inni a juhok.
van egy-két hely, ahol csordogál valami (ahová én járok az is ilyen szerintem), aminek nagyon örülhetünk, de ezekből a kutakból vastag sugárban kellene ömleni a vízeknek.
És ez az erőtlenség, gyengeség minden témában visszaköszön.
Föld sójának, világ világosságának, hegyen épített városnak kellene lenni, ami a világnak ad, megízesíti, megvilágosítja, táplálja. Támogatja a világot és az erőtleneket. Helyette mi van? Állami támogatások után nyüszítenek az egyházak és erőlködnek, hogy bizonygassák, hogy ők mennyire hasznosak a társadalomnak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 08:45 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kiváncsi vagyok Literaty milyen irányba fogja mozdítani a témát. Igazából én nem a karizmatikus - nem karizmatikus irányból gondoltam ehhez közelíteni, hanem az ébredés irányából. Termékenyebb vitát szül sztem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem ez nem is karizmatikus/nemkarizmatikus kérdés.
Most felejtsük el, hogy ez egy irányzat jelzője is egyben.
A kereszténységnek karizmatikusnak kell lenni. Adatott számára a Szentszellem kilenc ajándéka, azt kellene használni.
Én sem szeretnék kar./nonkar irányba vitázni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bocs, hogy visszakérdezek (ezzel feltárva tudatlanságomat :) de a Lélek gyümölcseire (Gal 5,22) gondolsz itt, vagy másra gondolsz itt?

(Mert a gyümölcs irány, az nagyon kedves lenne nekem, igazából a Fórumtali téma folytatása bizonyos tekintetben.)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
Bocs, hogy visszakérdezek (ezzel feltárva tudatlanságomat :) de a Lélek gyümölcseire (Gal 5,22) gondolsz itt, vagy másra gondolsz itt?

(Mert a gyümölcs irány, az nagyon kedves lenne nekem, igazából a Fórumtali téma folytatása bizonyos tekintetben.)


nem ;)

ex nem a galata5-re, hanem az 1kor 12-re gondolt:)

a kettő viszont ÖSSZETARTOZIK :O

2Móz 28,34. Arany csengettyű, meg gránátalma, arany csengettyű, meg gránátalma legyen a palást peremén köröskörül.

a "csengettyű" (lásd még 1Kor 13:1) és a "gránátalma" EGYÜTT kell(lene), hogy jelen legyen a palást peremén...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
Ex, hagyjuk a halottak feltámasztását. Én abban reménykedtem, a beszélgetés a betegek gyógyításáért való ima irányába tolódik el. A tapasztalataidat szívesen elolvasnám.


már megint "más helyett válaszolok"... ez van... ;)

saját privátomat másolom be, nem ex tudta nélkül, hanem kifejezett BIZTATÁSÁRA :D


net2rist írta:
Téma: Vajon igaz-e az összeesküvéselmélet?

exrefis írta:
Eeyore!
Lefolyó kidugítás is történhet csodával, de ahhoz különleges helyzetnek kell lenni, amikor az ember már tehetetlen és csak Isten segítségével van megoldás.
Velem már történt ilyen.
ex


...


IGEN, ha halottfeltámasztás nem is, de EGYÉRTELMŰ CSODA sok-sok történt körülöttünk is, a legdurvábbat mondom:
hatodik emeletről kiesett egy srác... az akkori gyülekezet (ifi) imádkozott érte... a srác TELJESEN MEGGYÓGYULT (nem adtak neki semmi esélyt a dokik)

pleiades (pásztorom, akkori ifivezető) azt mondja, hogy AKKOR annyira közeli "ráutalt" viszonyban volt Istennel, hogy azóta se ...

de azért IGYEKSZÜNK visszajutni oda :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi, Net így tippeltem én is. Egyszerűen csak nem találtam meg mind a 9-et az ajándékokból, mert pár sorral lejjebb kezdtem olvasni, a Lélek gyümölcseiről meg tudtam, hogy 9 és ettől volt konfúzus a fejemben :) De most megtaláltam mind.

Szóval a fórumtalira visszautalva, az ajándékot a gyümölcs hitelesíti. Vagyis nekem az jön le, hogy a gyümölcs sokkal fontosabb, mint az ajándék. Mert ajándékom nem biztos, hogy van valamire, (Pl. Pál nem kapta meg az ajándékot, hogy a testébe adatott tövis elmúljon) de ez nem hitelesítette a hitét. A gyümölcs viszont kötelező tartozék.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
Köszi, Net így tippeltem én is. Egyszerűen csak nem találtam meg mind a 9-et az ajándékokból, mert pár sorral lejjebb kezdtem olvasni, a Lélek gyümölcseiről meg tudtam, hogy 9 és ettől volt konfúzus a fejemben :) De most megtaláltam mind.

Szóval a fórumtalira visszautalva, az ajándékot a gyümölcs hitelesíti. Vagyis nekem az jön le, hogy a gyümölcs sokkal fontosabb, mint az ajándék. Mert ajándékom nem biztos, hogy van valamire, (Pl. Pál nem kapta meg az ajándékot, hogy a testébe adatott tövis elmúljon) de ez nem hitelesítette a hitét. A gyümölcs viszont kötelező tartozék.


PONTOSAN!!!

a kettő viszonya valahogy úgy van, mint a karácsonyfán az arany dió, meg az almafán az alma!

az "ajándék" egy FELAGGATOTT valami: nem a FÁRÓL mond valamit, hanem a DÍSZÍTŐRŐL!! a fa - ha kellően buta - lehet BÜSZKE rá, de KÖZE nem sok van akkor se a díszéhez :)

a GYÜMÖLCS viszont a FÁBÓL NŐ KI!! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
net2rist írta:
ex nem a galata5-re, hanem az 1kor 12-re gondolt:)

a kettő viszont ÖSSZETARTOZIK :O




Igen, összetartozik: a lelki ajándék nem öncélú, azért van, hogy aki kapta, azzal szolgáljon:Efézus 4:11-16

És Õ adott némelyeket apostolokul, némelyeket prófétákul, némelyeket evangyélistákul, némelyeket pedig pásztorokul és tanítókul:

A szentek tökéletesbbítése czéljából szolgálat munkájára, a Krisztus testének építésére:

Míg eljutunk mindnyájan az Isten Fiában való hitnek és az Õ megismerésének egységére, érett férfiúságra, a Krisztus teljességével ékeskedõ kornak mértékére:

Hogy többé ne legyünk gyermekek, kiket ide s tova hány a hab és hajt a tanításnak akármi szele, az embereknek álnoksága által, a tévelygés ravaszságához való csalárdság által;
. Hanem az igazságot követvén szeretetben, mindenestõl fogva nevekedjünk Abban, a ki a fej, a Krisztusban;

6. A kibõl az egész test, szép renddel egyberakatván és egybeszerkesztetvén az Õ segedelmének minden kapcsaival, minden egyes tagnak mértéke szerint való munkássággal teljesíti a testnek nevekedését a maga fölépítésére szeretetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Kedves Erika!

köszönöm az egyik kedvenc igémet :)

és nem bírom ki, hogy be ne tegyem a kedvenc fordításomban:

Idézet:
[Ef. 4.11-16] Ő volt az is, aki némelyeket apostolokul rendelt, némelyeket prófétákul, némelyeket örömhirdetőkül, némelyeket pásztorokul és tanítókul
a szentek helyreigazítására, kiszolgálás munkájára, a Krisztus testének építésére,
míg csak mind el nem jutunk a hitnek és az Isten Fia megismerésének egységére, míg férfiasságunk bevégzetté nem lesz, s a Krisztussal való teljes beteltség korának mértékéig el nem jutunk,
hogy ne legyünk tovább kiskorúak, kiket hullámok sodornak el, s a tanítás akármi szele találomra ide-oda hajt, úgy ahogy azt az emberi szeszély és ravasz tévelygők fogásai diktálják,
ellenkezőleg, igazságban élve, szeretetben járva, nőjünk bele minden ponton abba, aki a fej, a Krisztusba,
kiből kiindulva az ízek összeillesztésével, a kölcsönös szolgáltatás mindenféle kapcsán át összekötöződve, amin minden egyes tag saját mértékében munkálkodik, végzi a test a test növekedését szeretetben saját felépítésére.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség