Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 11:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Indu írta:
...
Szóval a fórumtalira visszautalva, az ajándékot a gyümölcs hitelesíti. Vagyis nekem az jön le, hogy a gyümölcs sokkal fontosabb, mint az ajándék. Mert ajándékom nem biztos, hogy van valamire, (Pl. Pál nem kapta meg az ajándékot, hogy a testébe adatott tövis elmúljon) de ez nem hitelesítette a hitét. A gyümölcs viszont kötelező tartozék.


és ha már itt tartunk, folytatnám itt a privát-csevejt a gyümölcstermésről!!

Pál ugye a zsidóság és a kereszténység viszonylatában beszél a vadolajfa-szelíd olajfa kapcsolatáról

ugyanakkor Jézus is fontosnak tartja a szőlőtő és a vesszők viszonyát

az egész egy NAGYON DURVA "dupla beoltás"-sá kezd összeállni bennem:

Idézet:
Róm 11,17. Ha pedig némely ágak kitörettek, te pedig vadolajfa létedre beoltattál azok közé, és részese lettél az olajfa gyökerének és zsírjának;
18. Ne kevélykedjél az ágak ellenében: ha pedig kevélykedel, nem te hordozod a gyökeret, hanem a gyökér téged.


Idézet:
Ján 15,4. Maradjatok én bennem és én is ti bennetek. Miképen a szőlővessző nem teremhet gyümölcsöt magától, hanemha a szőlőtőkén marad; akképen ti sem, hanemha én bennem maradtok.
5. Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: A ki én bennem marad, én pedig ő benne, az terem sok gyümölcsöt: mert nálam nélkül semmit sem cselekedhettek.


és most jön a nagyon durva:

Idézet:
Jak 1,21. Elvetvén azért minden undokságot és a gonoszságnak sokaságát, szelídséggel fogadjátok a beoltott ígét, a mely megtarthatja a ti lelkeiteket.
22. Az ígének pedig megtartói legyetek és ne csak hallgatói, megcsalván magatokat.
23. Mert ha valaki hallgatója az ígének és nem megtartója, az ilyen hasonlatos ahhoz az emberhez, a ki tükörben nézi az ő természet szerinti ábrázatát:
24. Mert megnézte magát és elment, és azonnal elfelejtette, milyen volt.
25. De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.
26. Ha valaki istentisztelőnek látszik köztetek, de nem zabolázza meg nyelvét, sőt megcsalja a maga szívét, annak az istentisztelete hiábavaló.
27. Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól.


tehát:
1) be vagyunk oltva, mi, a VADolajfák/vesszők a SZELÍDolajfa-tőbe/szőlőtőbe (=Krisztus)
ÉS UGYANAKKOR
2) BELÉNK van oltva az Ige, azaz Krisztus!!

(DURVÁN ezt mondja Jézus is: "Maradjatok én bennem és én is ti bennetek")

a vad-természetünk következménye (lásd még áteredő bűn) a VADHAJTÁS
ugyanakkor ha KELLŐEN ERŐS a nemes oltvány, és NYESEGETVE VAN a vad rész: a gyümölcs JÓ LESZ!

Jakab NEM VÉLETLENÜL a gyümölcsöt emlegeti (teljesen konkrét "következmény-tetteket"), hiszen EZ MONDJA MEG, hogy a vadóc rész, vagy a nemes oltvány az, ami "hatalmon van", hiszen ez az, ami meghatározza a TERMÉSÜNKET

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 12:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Szóval a fórumtalira visszautalva, az ajándékot a gyümölcs hitelesíti. Vagyis nekem az jön le, hogy a gyümölcs sokkal fontosabb, mint az ajándék. Mert ajándékom nem biztos, hogy van valamire, (Pl. Pál nem kapta meg az ajándékot, hogy a testébe adatott tövis elmúljon) de ez nem hitelesítette a hitét. A gyümölcs viszont kötelező tartozék.

Kicsit másként mint Net, de végül is ugyanaz.
A gyümölcs a fát hitelesíti. A gyümölcs az nem az ajándékot hitelesíti, hanem a megajándékozottat abból a szempontból, hogy az ajándékokat hogyan hasznosítja (ld még girák, tálentumok).
Az ajándék az első sorban az ajándékozóról szól és csak kissebb mértékben az ajándékozottról.
Az ajándékok azért kellenek és csak itt most ebben az életben, mert különben magunktól nem tudunk jó gyümölcsöt teremni.
Megint más az öt szolgálati ajándék, amiről Erika idézte az igélt és Net az új fordítást, azok az egyház szolgálatára adattak.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 12:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, hagyjuk a halottak feltámasztását. Én abban reménykedtem, a beszélgetés a betegek gyógyításáért való ima irányába tolódik el. A tapasztalataidat szívesen elolvasnám.

Kedves Eeyore!
Én is gyógyultam meg mások imájára (NS imájára régóta tartó betegségből 19 éve) és az én imámra is gyógyultak meg mások.
De szerintem te már sok ilyen bizonyságot hallottál, nem hiszem, hogy olyan újdonságok ezek neked, vagy igen?
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 12:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ez a hitelesítés kérdés engem olyan szempontból foglalkoztat, hogy mint Net is említett egy esetet, ahol volt egy konkrét gyógyulás, de nem Istentől - vagyis, hogy lehet valami jónak látszó, de nem felülről. Erre mondta Net, hogy a gyümölcse megmutatta, hogy nem Istentől volt a gyógyulás. Nekem ez a magyarázat megnyugtatónak tűnt. Mert valamivel meg kell vizsgálni az ajándékot vagy annak vélt dolgot is.

Hogy egy másik példát hozzak, itt a fórumon (még az őskorban) megismerkedtem egy sráccal, akivel nagyon kellemes levelezést folytattunk, nagyon szimpatikus volt nekem is, és általában a fórumozóknak is. És mondta, hogy őt mindenki szereti, és ő is egyfajta magamhoz ölelem a világot, mindenkit szeretek érzésben él évek óta. Azt is elmondta, hogy egy konkrét halálhoz közeli élményben szerezte ezt a mindenkit szeretek érzést, ÉS tudja, hogy ezt nem Istentől, hanem sátántól kapta, akit szintén szeret... Nagyon-nagyon sokkolt akkor ez a levelezés, mert nagyon őszinte és jóravaló embernek ismertem meg.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 13:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Net a Krisztusban maradásról írt hozzászólásodhoz kapcsolódóan még hadd faggassalak tovább. Ehhez kapcsolódik az a könyv is, amit a másik helyen propagáltam. Annyit már megértettem, hogy ahhoz hogy gyümölcsöt teremjünk, nem szakíthatjuk le magunkat naponta a szőlőtőről. Vagyis át kell engedni az akaratunkat naponta. Erre azt írja a könyvben a szerző, hogy kialakult egy belső hallása, amiben egyfajta vezetés alatt van - sok konkrét tapasztalatot leír, hogy pl fát vágott, és erős késztetése volt, hogy menjen át a fa másik oldalára, de onnan nehezebb volt a vágás, meg nem látszott értelme, de érezte, hogy ezt Isten mondja neki. Átment, és kicsivel később a fa kiszakadt valahogy a földből, és ha nem ment volna át, meghalt volna. Ezek hiteles vezetések nekem. (még sok ilyen történet füzére a könyv tulképpen.) És megújító a hitéletre nézve, ha tényleg folyamatosan figyelünk erre a belső hangra, és kapcsolatban is vagyunk Istennel, tehát van mit meghallanunk.

A kérdés, ami nagyon piszkál, hogy szét lehet-e jól választani, hogy Isten késztet dolgokra, vagy saját magam. Ami azért nem mindegy.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 15:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
erre van egy "telitalálatos" igehelyem a kedvenc (egyik kedvenc ;)) fordításomból:

[Róm. 12.1-3] Esengek hozzátok, testvéreim, hogy testeteket az isteni irgalmasságon keresztül állítsátok oda élő, szent, Istennek kedves áldozatul, ez legyen a ti istentiszteleti szolgálatotok, mely az igének megfelel.
Ne idomuljatok ehhez a korhoz, hanem megújult értelemmel alakuljatok át, hogy azt próbálgassátok, hogy mi az Isten jó, kedves és tökéletes akarata.
A nekem adott kegyelmen át azt mondom tehát mindenkinek, aki köztetek van, hogy elméjét ne jártassa a magas dolgokon azon felül, amiben járnia kellene, hanem azon járjon az elmétek, hogy hogyan kell viselkednetek, józanul, kinek-kinek úgy, ahogy Isten a hit mértékét kiosztotta.

kiváló dolog (???) azon agyalni, hogy egy tű hegyén hány angyal képes táncolni (mint tudjuk, 17 a helyes válasz), de SOKKAL hasznosabb, ha azt értem meg: elvállaljak-e egy pluszmunkát/plusz szolgálatot?
vagy: mi a legnagyobb akadálya a hatékonyságomnak?

NEM azt jelenti a fenti ige, hogy "ne agyajjá, mert úgyis kevés vagy hozzá!"
hanem azt, hogy "az IGAZÁN FONTOS dolgokra koncentrálj!!" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 16:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az agyhalál 10 percen belül tönkreteszi az agyat, ha ennyi ideig nem kap az agy oxigént, utána kóma. Halál után öt órával a belső szövetek felszakadnak, csak egyes sejtek működnek már, szervezetként semmi.

Részemről megnézném magamnak azt, aki egy 5 órás tényleges halottat feltámasztana...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ez embereknél lehetetlen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hát igen. Én is attól tartok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 16:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
És az erről szóló bibliai történeteket sem hiszed el? Vagy ha elhiszed, akkor ott ezt a problémát mivel magyarázod?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 17:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Gyök alatt mínusz egy.

A komplex számokra, ezen belül az imaginárius számra hivatkozom ilyenkor:
http://hu.wikipedia.org/wiki/A_komplex_ ... Dt%C3%A1sa

Idézet:
" … Ilyen, hogy »négyzetgyök minusz egy«, nem létezhet…. Csak éppen az az érthetetlen, hogy mégis számolhatunk imaginárius vagy más ilyen képtelen értékekkel és végül mindennek ellenére reális értéket kapunk eredményül…Hát nem olyan ez, mint egy híd, amelynek csak első és utolsó pillére van, a pillérek között pedig semmi, és te mégis olyan biztonsággal mégy át rajta, mintha nem kellene a folyóba esned? Én mindenképp csalást szimatolok az ilyen számításban, ahol csak hipp-hopp, ott legyek, ahol akarok… És a legkísértetiesebb számomra a matematikának ez az ereje, amely csakugyan átvisz minket a nem létező hídon, anélkül, hogy lezuhannánk róla."

(Robert Musil: Törless iskolaévei, Európa Könyvkiadó, 1980, 101. lap)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 08., kedd 19:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Isten a 4 napos hullát (és reménység szerint az ezer éves halottat is) fel tudja támasztani. Ez bizonyos értelemben tényleg gyök -1 az embernek.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 07:31 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Úgy érzem, hogy néhány dolog keveredik
Ha a véleményemet szeretném elmondani akkor ez valahogy így fest összefoglalva:

- Isten szuverén azt tesz amit akar, azt gyógyít meg akit akar, olyan lelki ajándékot ad amilyen jónak tetszik neki.
- A csodatevés nem tartozik a keresztyénség odaszánásának fokmérői közé.
- Isten kegyelmi ajándékokat ad, úgy ahogy akarja és ez főleg nem a jel ajándékokban nyílvánul meg(de megteheti ha akarja).
- Amit az apostolok tettek azt egy bizonyos céllal tették, nem hiszem, hogy lemásolhatók.
- Tévtanítás az ha valaki azt mondja, hogy a jólét, totális egézség ugyanúgy hozzátartozik a megváltottsághoz mint a bűnbocsánat. ha ez hiányzik a hitével van gond.
- Isten ma is megtud gyógyítani, de ez nem úgy igaz, hogy csak aki kéri azt mind meg is teszi ha eléggé hiszünk. A test nincs megváltva. Egyetlen ember sincs aki tökéletesen egészségesen marad, ha másnem öregszik és végül meghal, már ez is betegség maga az öregedés.
-Lehet imádkozni a betegért, hogy meggyógyuljon és Isten meg is teheti, csak ez nem fokmérője a hitnek, ha mégse gyógyul meg.
Aki bűnbocsánatot kér hitből annak mind meg is adja(tehát e kettő nem összevonható)
-A keresztyéneknek ébredésre van szükségük, ez a szívbéli hozzáállás megváltozása elsősorban ami továbbgyűrűzik.
-Embereknek meg kel térni, de óriási tévedés párhuzamosan a gyógyulásukat és a jólétüket is hírdetni.
Az ún. jólét evangéliuma téves. Nem ez az evangélium.
-Komolyan felháborító az, hogy egyes evangélisták a bűnbocsánatot hírdető evangéliumra fél evangéliumként tekintenek.
-Nem hiszem, hogy egyetlen keresztyénnek is ma dolga lenne a fizikálisan meghaltak feltámasztása, mankók röpdöstetése, vagy az apostoli csodák megismétlése.
Ezeknek mind céljuk volt az apostolok sem tettek mindig csodát.

Nos, röviden ennyit, sok dolog van ami egyenként is óriási téma.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 08:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Literaty,

Minden pontoddal egyetértek. Ezek jutottak hozzá eszembe:

1. - hiszen még Pált sem gyógyította meg

Ezékiást pedig meggyógyította halálos betegségéből, 15 évet kapott még. Gyógyulása hírére Babiloni követek jönnek. Ezékiás minden kincsét gazdagságát megmutatja nekik. Megkérdezi Ésaiás próféta:
"Mit láttak a te házadban? Felele Ezékiás: Mindent láttak, a mi csak van az én házamban, és nem volt semmi az én tárházamban, a mit nékik meg ne mutattam volna. Akkor monda Ésaiás Ezékiásnak: Halld meg az Úrnak beszédét: Ímé eljő az idő, a mikor mindaz, a mi a te házadban van, és a mit eltettek a te atyáid e mai napig, elvitetik Babilóniába, és semmi sem marad meg, azt mondja az Úr. És a te fiaid közül is, a kik tőled származnak és születnek, elhurczoltatnak és udvariszolgák lesznek a babilóniai király udvarában."

Tehát messziről eljönnek a gyógyulása hírére, erre ő minden kincsét megmutogatja (ahelyett, hogy inkább Istenről beszélne) a Babiloniak pedig vérszemet kapva vissza is jönnek, hogy ezeket a kincseket megszerezzék. Ki tudja, hogy alakul, ha inkább meghal ott Ezékiás... Ezt azért írom, hogy nem biztos, hogy jó nekünk extra időt kérni az Úrtól, inkább Isten akaratának megértése, keresése ami a javunkra van.


2. - inkább a szorosan Istennel járás képesít, hogy észrevegyük az életünkben Isten működését
4. - én úgy értettem meg, hogy Jézus közvetlen eljövetele előtt lesz a Szentléleknek második kiáradása, tehát lesz egy nagy végső evangéliuhirdetés, amit szintén jelek és csodák követnek

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 08:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ez a jólét evangélium azért is furcsa nekem, mert Krisztus követéséhez nekem pont nem a gazdagság, hanem a szegénység, egyszerűség tartozik. A gazdagás inkább veszélyforrás az üdvözülésre nézve.

"De mindazok is, a kik kegyesen akarnak élni Krisztus Jézusban, üldöztetni fognak."

"Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békességet bocsássak e földre; nem azért jöttem, hogy békességet bocsássak, hanem hogy fegyvert."

Pont azon szoktam gondolkodni, hogy az, hogy ilyen nagy békességben, jólétben élünk, nem negatív fokmérője-e a hitbeli állapotnak, hiszen, ha felbuzdult Krisztuskövetés lenne, az üldözést váltana ki, hiszen Sátánt is meg a világi hatalmakat is zavarná. Az, hogy nem zavarja, talán azt jelenti, hogy nem sok vizet zavar a mi hitünk...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség