Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 08:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedvenc mondásom, egy indonéz evangélistától hallottam:

"ha az ember nyomás alatt van: a SZIVE nő! ha jólétben: a HASA!"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 10:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nekem a csodákkal kapcsolatban eszembe jut egy mondás, nem tudom, kitől származik:
"A csoda nem ad hitet, de a hit látja a csodát ." Istennel járva sok csodát láthattam meg, ami lehet, hogy egy külső szemlélőnek akár meg is magyarázható volt,/azért ha hívő embernek elmondtam, könnyes szemmel rezonált, s szintén látta a csodát/ a lényeg, hogy engem a Krisztus követésében erősített meg- volt, hogy szárnyakat adott, amikor én magamtól lépni sem tudtam volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 11:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Nekem a csodákkal kapcsolatban eszembe jut egy mondás, nem tudom, kitől származik:
"A csoda nem ad hitet, de a hit látja a csodát ."

Én se tudom, hogy ki mondta, csak az a biztos, hogy nem a Bibliából van, mert az mást mond.

Idézet:
"Azért sok időt töltöttek ott, bátran prédikálva az Úrban, ki bizonyságot tesz vala az ő kegyelmének beszéde mellett, és adja vala, hogy jelek és csodák történjenek az ő kezeik által."

Tehát éppen nyomatékul a hit erősítésére adta isten a jeleket és csodákat.
És ma is azzal tesz bizonységot a beszéde mellett.
Egy fülnek tetsző mondást is meg kell vizsgálni az igével és ha ott ellenkező példa van, akkor legalább is nem kell nagy elméleteket építeni rá.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 09., szerda 15:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi Eeyore a kiigazítást, így valóban helytállóbb: a csoda nem biztos, hogy hitet ad, ...

Ex, egyébként nem vagyok csodaellenes- ha az Úr csodával is nyomatékot ad az elhangzott Igének, dicsőség legyen neki érte! csak ne a csodán legyen a hangsúly.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 13:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ex, őszintén kiváncsi vagyok a véleményedre a szegénység, üldözés stb témában. (És esetleg arról is, hogy mit szóltál a Net által küldött 2. előadásról, ami szintén ezt a témát pedzegette.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
huhhh... mit küldtem én? most már megnézem! :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 13:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bocs, kicsit zanzásítottam, szóval ebben a hsz-ben összemostam az itt taglalt jólét-evangélium kontra üldözés, szegénység vonalat az ott (is) taglalt nem szíre-szóra eldobjuk a mankót témával. Ami szintén nem a jólét-evangélium vonalat támogatta, ahogy megértettem.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 14:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
így már világos...

jómagam is kíváncsi lennék a "health and wealth"-féle MAGYARÁZATÁRA pl. ennek az igének:

[Jn. 16.33] Ezeket azért beszéltem el nektek, hogy bennem békességetek legyen. A világban szorongatástok lesz, de bízzatok: A világ legyőzve áll alattam."

Károli szerint:
Azért beszéltem ezeket néktek, hogy békességetek legyen én bennem. E világon nyomorúságtok lészen; de bízzatok: és meggyőztem a világot.

megnézem most már a görögöt is :)

thlipdzisz = nyomás-teher-üldözés-baj

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 16:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Bocs, kicsit zanzásítottam, szóval ebben a hsz-ben összemostam az itt taglalt jólét-evangélium kontra üldözés, szegénység vonalat az ott (is) taglalt nem szíre-szóra eldobjuk a mankót témával. Ami szintén nem a jólét-evangélium vonalat támogatta, ahogy megértettem.

Kedves Indu!
Még nem volt időm meghallgatni a kérdéses prédikációt, úgyhogy egyelőre csak azt tudom neked mondani, amire az eddig hallottak alapján meg magam az ige alapján jutottam. A jólét és az üldözés elfér egymás mellett. Hogy mást ne mondjak, azt nem nagyon lehet cáfolni, hogy a szétszórt zsidóságot 2000 éven át üldözték, mégsem ezért irigylik és gyűlölik őket az antiszemiták, hanem azért mert általában gazdagok, általában a társadalmak felső rétegéhez tartoznak, noha a középkorban mindent megtettek, hogy kirekesszék őket a gazdaság fősodrából. Nem engedték földhöz jutni őket, ezért lenézett kereskedelemmel iparral és pénzügyekkel voltak kénytelenek foglalkozni. Az eredmény az lett, hogy az ő tevékenységök vált a fősodorrá. A pöffeszkedő feudális arisztokrácia rendre eladósodott náluk és azok nagyon sokszor a számlarendezést pogromokkal oldották meg. Tehát a kettősség jól elvan egymás mellett.
Pl.a Hitgyülit a rendszerváltás után is rengeteg üldözés érte, de az irigyei nem ezt szokták irigyelni, hanem azt amire ez idő alatt jutott.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Továbbá.
Isten jó. És mindig jót akar az Ő gyemekeinek.
A betegségek a szegénység nem jó, a Biblia szerint (de szerintem se :D ).
A szegénység evangéliuma nem evangélium.
A jólét jó, áldás. A szegénység, a szenvedés rossz.
Ez szerintem nem vitás, de van egy nem elfejtendő dolog.
A jólét kontra szenvedés itt a földön nem az első számú kérdés. Az első tétel: keressétek Isten országát, ha esik, ha fúj. Ebben a keresésében lehet szenvedés és rossz időszak is, de annak ellenére menni kell előre.
A keresőknek Isten megígérte, hogy betölti a szükségleteit, gyermeke nem lesz kenyérkéregető. Megáld, hogy legyen miből segíteni a szegényeken stb.
Csak arról tudok bizonyságot tenni, hogy így is működik. Dicsőség és hála az Úrnak! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 16:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Ex,

Köszönöm a válaszod. Csak pontosítás kedvéért, ha valaki keresztényként és egész életében nélkülöz, és üldözve van, akkor a te meglátásod szerint valamit rosszul csinál - vagy ez belefér a "rossz időszak, amikor menni kell előre kategóriába" ? Mert amit a zsidóságról írtál, mindenképpen az érem egyik oldala, letagadhatatlanul. Ha az érem másik oldalnak ott lehet egy Isten lelki áldásait nem nélkülöző, de szegény, és üldözött keresztény, akkor valószínűleg ugyanazt gondoljuk, csak más szpontból közelítjük.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 16:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Kedves Ex,

Köszönöm a válaszod. Csak pontosítás kedvéért, ha valaki keresztényként és egész életében nélkülöz, és üldözve van, akkor a te meglátásod szerint valamit rosszul csinál - vagy ez belefér a "rossz időszak, amikor menni kell előre kategóriába" ? Mert amit a zsidóságról írtál, mindenképpen az érem egyik oldala, letagadhatatlanul. Ha az érem másik oldalnak ott lehet egy Isten lelki áldásait nem nélkülöző, de szegény, és üldözött keresztény, akkor valószínűleg ugyanazt gondoljuk, csak más szpontból közelítjük.

Üdv:
Indu

Amit írtam, az általánosságban jön le az igéből, a konkrét eseteket pedig csak a pontos tények ismeretében lehet megítélni. Az apostolokat üldözték elég rendesen egy kivételével mindegyiket megölték és ha a Szentszellem vezetése nélkül a natúr igae alapján vizsgálod (nézzünk az életük végére) akkor nem túl jó példaképek mégsaem mondhatjuk, hogy valamit nagyon elrontottak.
A szegény és üldözött, de "Isten lelki áldásait nem nélkülöző" keresztény üdvösségével nincs semmi baj.
Mint mondtam a jólét nem az első számú kérdés, az üldözést megúszására pedig nincs is ígéret.
Vannak nem üdvösségi kérdések, ígéretek és áldások, amelyek csak itt a földön érvényesek és van rájuk szükség. Egyszerűen csak lehetőség, amit át lehet venni saját érdekből, továbbá vannak olyan ígéretek, amit azért igényelni is kellene és át is kellene venni, mégpedig azokak, amik mások segítségére is vannak.
De én pl nem tartom azt valami nagy érdemnek, ha valaki a szegénységet szereti éppen ezért nem is lesz áldott és ezzel egy csomó embert megfoszt a potenciális adományaitól.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 10., csütörtök 21:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Indu, ugyan nem az én véleményemet kérdezted a "jóléti evangéliumról"; de eszembe jutott egy ige, amiről pont ma kérdezett valaki. Nos, az ige:
Idézet:
Máté 16:21. Ettől fogva kezdé Jézus jelenteni az ő tanítványainak, hogy néki Jeruzsálembe kell menni, és sokat szenvedni a vénektől és a főpapoktól és az írástudóktól, és megöletni, és harmadnapon föltámadni.
22. És Péter előfogván őt, kezdé feddeni, mondván: Mentsen Isten, Uram! Nem eshetik ez meg te véled.
23. Ő pedig megfordulván, monda Péternek: Távozz tőlem Sátán; bántásomra vagy nékem; mert nem gondolsz az Isten dolgaira, hanem az emberi dolgokra.
24. Ekkor monda Jézus az ő tanítványainak: Ha valaki jőni akar én utánam, tagadja meg magát és vegye fel az ő keresztjét, és kövessen engem.
25. Mert a ki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; a ki pedig elveszti az ő életét én érettem, megtalálja azt.
26. Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?
27. Mert az embernek Fia eljő az ő Atyjának dicsőségében, az ő angyalaival; és akkor megfizet mindenkinek az ő cselekedete szerint.

Eeyore! Ez az ige nagyon fontos dologról beszél, de abszolut nem rímel a most tárgyalt témára.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 11., péntek 13:47 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Szerintem nagyon egyszerű:
MINCS jóléti evangélium!

Sem a gazdagság, sem a jólét, sem a siker, sem a totál egészség stb... Nem tartozik Isten Újszövetségi ígéretei közé, mint ami elvehető, ha el akarom.
Egy egy hamis evangélium, amivel a nyugati jóléti világba lehet operálni.
Megtéveszteni tömegeket elvonva a lényegről a figyelmet.

Idézet:
De én pl nem tartom azt valami nagy érdemnek, ha valaki a szegénységet szereti éppen ezért nem is lesz áldott és ezzel egy csomó embert megfoszt a potenciális adományaitól.

1. Ex, ez egy olyan kijelentés ami számomra visszatetsző.
A szegények immár nem is csak hitetlenek, hanem felelősek is, hogy másokat megfosztanak, mert szeretik a szegénységet.
Ki szereti a szegénységet? Ha valaki a pénzbeli gazdagságot, egészséget mint áldás fokmérőjét és elérhetőségét hírdeti Krisztus evangéliuma részeként az tévtanító.
Nem az ítéli el az Ige aki szereti a szegénységet(ilyet mondani is marhaság)
Hanem akik szeretik a pénzt:
1Ti 6:10 Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme

Nem erény ha úgymond hitből meggazdagszik, inkább a megelégedést tanítja:
1Ti 6:6 Valóban nagy nyereség a kegyesség megelégedéssel,
1Ti 6:7 mert semmit sem hoztunk a világba, nem is vihetünk ki semmit belõle.
1Ti 6:8 De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele.

2. Az áldott messze nem jelent fizikai gazdagságot. Ez egy teljes tévedés.
Az újszövetség nem keverendő az ószövetség Izráelnek tett ígéreteivel.

3. Isten hagyhat szegénységben, avagy adhat gazdagságot.
Engedhet meg betegséget, vagy gyógyíthat meg belőle.

1Ti 6:6 Valóban nagy nyereség a kegyesség megelégedéssel,
1Ti 6:7 mert semmit sem hoztunk a világba, nem is vihetünk ki semmit belõle.
1Ti 6:8 De ha van élelmünk és ruházatunk, elégedjünk meg vele.
1Ti 6:9 Akik pedig meg akarnak gazdagodni, kísértésbe meg csapdába, sok esztelen és káros kívánságba esnek, amelyek az embereket pusztulásba és romlásba döntik.
1Ti 6:10 Mert minden rossznak gyökere a pénz szerelme, amely után sóvárogva egyesek eltévelyedtek a hittõl, és sok fájdalmat okoztak önmaguknak.
1Ti 6:11 Te pedig, Isten embere, kerüld ezeket.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ki mondhatja magáról,hogy ő Jézus követője ?
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 11., péntek 14:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ámen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség