Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Problémák a fórum használata során
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 23., szombat 10:08 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
Többen jelezték, hogy belépés után nem tudnak hozzászólást küldeni, újra be kell lépni stb. Több ilyen esetet teszteltem, egyszer sem jelentkezett a probléma nálam az adott felhasználó ligonját használva sem.
A probléma lehetséges oka (részlet a GyIK-ből):

» Mit csinál a „Fórum sütik törlése”?
Ez a funkció törli az összes phpBB3 által küldött sütit. A sütik feladata az azonosítás, illetve a beléptetés, valamint – ha a fórum tulajdonosa beállította – a hozzászólások olvasottságának követése és ehhez hasonló funkciók. Ha problémáid vannak a belépéssel vagy a kilépéssel, a sütik törlése segíthet.


Elképzelhető, hogy a régi fórumhoz tartozó elmentett sütik kavarják meg - kliensoldalon - a fórum használatát.
Az akció böngésző-függő, az adott böngésző helpjében meg lehet nézni a módját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 16., kedd 16:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szia Admin!

Néhány kérdésem lenne, ha van egy kis időd. Ezek a google meg egyéb robotok már a korábbi fórumokon is vizsgálódtak? Jó ez nekünk? Ezek hogy működnek? Teljesen automatikusak, vagy valamilyen rend szerint irányítják őket? Csak azért kérdem, mert van amikor viszontlátom a közösséget, egyes tagokat a google-ben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 07:53 
Site Admin
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 22., kedd 15:36
Hozzászólások: 301
Tartózkodási hely: Budapest
A robotok (vagy BOT-ok) folyamatosan "olvassák" a netre felkerülő tartalmat, legyen az személyes honlap, hírportál, fórum, vagy bármilyen más tartalom.
Azért teszik ezt, hogy ha valamit meg szeretnél találni egy kereső program (Google, stb.) segítségével, akkor tudjanak releváns találatokat szolgáltatni a keresőszavak alapján.
Ez roppant kellemetlen lehet, ha pl. egy terrorista csoport nyilvános felületen egyezteti a következő akcióját, de nem gondolom veszélyesnek semmilyen nyiltan vállalható tartalom esetében. Célunk és reményünk, hogy a Parókia portál esetében nem merülnek fel ezzel kapcsolatos aggályok.

A robotok tevékenysége algoritmusokon alapul, a munkában nem vesznek részt emberi erőforrások.

admin


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 08:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ha jól értem, adott esetben még reklámot is szolgáltatnak a portálnak. Ez tényleg nem árt... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 17., szerda 15:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A teológia rovatban az arcképtár topic-ba próbáltam beírni, de lehetetlen, mert rettentően be van lassulva. Eeyore linkjére próbáltam reagálni, de nem tudtam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 02., csütörtök 18:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Két-három-négy napja nem tudtam belépni csak az első oldalig, de a fórumba már nem engedett be a rendszer. Az én gépemben van vajon a hiba, vagy büntiben voltam?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 09., csütörtök 10:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
El sem hiszem, megint beengedett a rendszer. Már másodika óta próbálkozom és most sikerült. Igaz mozzillával és nem explorerrel.

Tanulság, hogy akit valami miatt nem enged be a rendszer, az próbálkozzon más programmal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 24., péntek 08:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
rosta írta:
El sem hiszem, megint beengedett a rendszer. Már másodika óta próbálkozom és most sikerült. Igaz mozzillával és nem explorerrel.

Tanulság, hogy akit valami miatt nem enged be a rendszer, az próbálkozzon más programmal.

Nem is gondoltam volna, hogy ilyenen is múlhat....

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 24., péntek 17:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Debizony nagyon fontos, hogy milyen böngészőt használsz. Például tegnap este is hiába próbáltam a felvi honlapján az egyetemi felvételi pontszámokat explorerrel levenni, esélyem sem volt. Amikor mozillával próbálkoztam, rögtön bejöttek a pontszámok.

Nekem hatos explorerem van és ez már nagyon kutya. A lányom véletlenül, a program unszolására feltette a hetes explorert ezelőtt egy fél évvel, ami után aztán nem indult a net és még számos baja volt a gépnek. A gyerek nem tudta, hogy mi is a probléma, de miután szépen levezettük a dolgot, letöröltem a hetes explorert és mozillát tettem fel helyette, minden gond megoldódott.

Nem fizetnek érte, nekem tényleg jobban működik. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hiszek Neked
HozzászólásElküldve: 2009. júl. 26., vasárnap 22:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. júl. 11., szerda 11:56
Hozzászólások: 148
rosta írta:
Debizony nagyon fontos, hogy milyen böngészőt használsz. Például tegnap este is hiába próbáltam a felvi honlapján az egyetemi felvételi pontszámokat explorerrel levenni, esélyem sem volt. Amikor mozillával próbálkoztam, rögtön bejöttek a pontszámok.
Nem fizetnek érte, nekem tényleg jobban működik. :)

Hiszek Neked teso, biztos úgy van.
Köszönöm, hogy leírtad ezeket.
Gondolom, a net--szolgáltatón is múlik.

_________________
Az Isten útja tökéletes, az Úr beszéde színigaz. Pajzsa mindazoknak, akik hozzá menekülnek (Zsolt.18.31)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 29., szombat 18:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Idézet:
Soha nem volt ennyire veszélyes az internet
2009. augusztus 28. 17:46, Péntek - Berta Sándor


IBM X-Force Security csapata által készített jelentés szerint biztonsági hibáktól, hiányosságoktól és kockázatoktól hemzseg a világháló.

A csoport szakértői mindenekelőtt arra hívták fel a figyelmet, hogy az előző év hasonló időszakához képest az idei esztendő első felében robbanásszerűen nőtt a káros hivatkozások száma. A növekedés mértéke 508 százalékos. A legnagyobb problémát az jelenti, hogy ezek a linkek már nem csak a kártevőket tartalmazó oldalakon találhatók meg, hanem gyakorlatilag bármelyik blogban, az online keresők használatakor, a fórumokban és az online magazinok oldalain összefuthatnak velük a felhasználók.

A módosított hivatkozások célja, hogy hozzáférést szerezzenek a különböző rendszerekhez, hogy ott adatokat manipulálhassanak. "A riportban leírt és megfigyelt trendek arra mutatnak, hogy az internet egyfajta vadnyugat lett, ahol senkiben sem bízhatnak az emberek" - jegyezte meg Kris Lamb, az X-Force csoport vezetője. A kutatók tapasztalatai alapján rendkívüli módon megnőtt a kártevőket tartalmazó, módosított PDF fájlok és webes alkalmazások száma. Mindezt jól bizonyítja, hogy az idei esztendő első felében a szakemberek több káros PDF fájlt találtak, mint tavaly egész évben.

Növekedés volt megfigyelhető az úgynevezett SQL-injektálásos támadások számának tekintetében is. 2008 negyedik negyedévéhez képest az idei első 3 hónapban 50 százalékkal nőtt az ilyen akciók száma. Az utóbbi 3 hónapban pedig a kétszer annyi SQL-támadást regisztráltak, mint idén január és március között. "Elértünk egy olyan pontot, amikor már gyakorlatilag minden oldalra potenciálisan veszélyforrásként és minden internetezőre potenciális áldozatként kell tekintenünk. A veszélyek összeadódása pedig erősíti a bűnözői tevékenységekben rejlő lehetőségeket" - tette hozzá Lamb.

Szerencsére vannak pozitív jelek is. A szakember elmondta, hogy a felhasználók felismerték az adathalász-támadások veszélyeit és még a technikai dolgokban alig jártas személyek is tudják, hogy a webet bűnözők is igyekeznek kihasználni a saját céljaikra. A céljuk többek között a gyanútlan áldozatok banki adatainak megszerzése és azokkal való visszaélés.

Az IBM X-Force Security csoportja 1997 óta katalogizálja, elemzi és kutatja a világhálós veszélyeket és kockázatokat. A szakemberek eddig 43 000 biztonsági hibát és kockázatot katalogizáltak, ezáltal létrehozták a világ legnagyobb ilyen jellegű adatbázisát
.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 20., vasárnap 19:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves admin !

Új "gubancot" jeleznék.- Többször előfordult már velem, hogy a hsz-t nem
tudtam elküldeni,- a visszalépegetések se használtak.- Amikor viszont az elő-
nézetre linkeltem, bejött egy figyelmeztető ablak,- miszerint "Új hozzászólás
érkezett, amit érdemes figyelembe venni" - és leközli azt, ami közben érkezett.
--Idáig még csak, csak - akár kedves figyelemnek lehetne venni. De a baj
ott kezdődik, hogy miután elolvastam, vagy nem... nem lehet tőle megszaba-
dulni, folytonos visszatérően ez jelentkezik... és nem tudom a saját hsz-mat
elküldeni.-
-Elég kínos dolog ez, mert egyáltalán nem biztos, hogy figyelembe akarom ven-
ni ahhoz, amit én már véleményként megírtam... Miért a gép diktál nekem, hogy
mit tegyek !?
-A legfontosabb, hogyan lehet tőle megszabadulni, ? hogy végre a sajátomat el-
küldhessem ?

Köszönettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 07:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a "táncrend" a következő:

- kiCopy-zod a hozzászólásodat
- visszamégy a témához
- bekattintod újra az Új Hozzászólás gombot
- beCopy-zod a kimentett szöveget
- Elküld


...ennyi


(én hasznosnak találtam az "új hozzászólás érkezett" figyelmeztetést, mert ha idézet nélkül reagálok valamire, és mire "felkerül a lapra", már nem a reagálni kívánt hozzászólás alatt van, mert "közbejött valami", akkor figyelmeztet időben, hogy MÉGISCSAK idézzem a hozzászólást :) )

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
net2rist írta:
a "táncrend" a következő:

- kiCopy-zod a hozzászólásodat
- visszamégy a témához
- bekattintod újra az Új Hozzászólás gombot
- beCopy-zod a kimentett szöveget
- Elküld


...ennyi


(én hasznosnak találtam az "új hozzászólás érkezett" figyelmeztetést, mert ha idézet nélkül reagálok valamire, és mire "felkerül a lapra", már nem a reagálni kívánt hozzászólás alatt van, mert "közbejött valami", akkor figyelmeztet időben, hogy MÉGISCSAK idézzem a hozzászólást :) )


---Heló ! Net2rist ! - Végre, hogy "előkerültél" ! :)
Még a "visszalépegetős" jótanácsodért is tartozom a köszönettel !!! - hasznos !!!
(most pedig azért idéztem be az egész szövegedet,-"" nehogy közbejőjjön valami"")

--A táncrended pedig fenomenális ! - Dehát honnan tudhatja ezt az "titkot" egy
hozzám hasonló tudatlan "cilike" ? -
-Mindenesetre NAGYON KÖSZÖNÖM !!! - de továbbra is "feleslegesnek" tartom ezt
a túlzott "előzékenységet", ami "beleront" az ügyembe :o és "táncrendre" kény-
szerít...persze, az is igaz, hogy általában (mondhatni:előrelátóan) idézettel szoktam
kezdeni... :wink:

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Problémák a fórum használata során
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 21., hétfő 19:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
upsz :O

MÁSODIKRA megértettem a hozzászólásod végét


viszem még valamire :D :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 29 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség