Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Re: Szégyen
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 22., kedd 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:
Drága Loisz; ha te más síkon mozogsz, úgy mindegy. De ha mégis tudnánk beszélgetni, annak örülnék.


Kedves Eeyore!
Zavarba hoztál,... hiszen nem a személyed miatt nem akartam jobban "belemászni"
a vitába, hanem a "más sík miatt".- Ugyanis, Te tantételeket idézel, vagy állítasz
fel. Ezeket egymáshoz viszonyítod és szűröd le a véleményedet.-

Én pedig igei alapon szeretném "megérteni" valamennyire az adott témát. Tehát az
igét igéhez viszonyítva, ill. magyarázva.

-Csak egyet ragadok ki példaként:(elszúrtam az idézést, ezért csak emlékezetből)
Azt írod kb. 'az első emberpárnak nem lehetett bűntudata'... Ezt sokféleképen alá
lehet támasztani klf. tantétellel.-

-Ezzel szemben én igei magyarázatot keresek, és találok. - "Mert amikor a pogá-
nyok, akik nem ismerik a törvényt, természetes eszük szerint cselekszik azt...
Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe." Ró 2,14- 15.


-Számomra ebből egyértelmű az Ádám "bűntudata",- hiszen az csak világos, hogy
Isten "parancsolt" valamit, és ő megszegte.- A további levezetést már korábban
írtam...

-Ezért gondolom "parttalannak" a kétféle alapálás szembeállítását.-
-Álláspontom, - meglehet "együgyű", de az "EGY-ügyüséget" vállalom a filozófálás
helyett.

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 23., szerda 21:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:

Légy szíves, ha válaszolsz, arra válaszolj, amit írtam, nem pedig arra, ahogyan azt érted. Tudod, a Szent Szellem nem forgatja ki mások szavait (hogy idézzem a Rostával való beszélgetésedet). Vagy szerinted a Szent Szellem által magyaráztad a szavaimat?



-Átmentél személyeskedésbe,- sajnálom, de részemről most befejeztem.

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 23., szerda 23:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Eeyore írta:

Idézet:
Azt, hogy nem a bűnt szégyellték, azért igaz, mert egyrészt nem volt számukra világos, hogy bűnt követtek el, nem ismerték azt a fogalmat, hogy bűn;



Kedves Eeyore!
Nem hiúsági kérdés,- csak az egyértelműség kedvéért, egyformán értelmezzük-e
ezt a kiemelt mondatodat, amire azt írtam, fejből összefoglalva:" szerinted nem volt
BŰNTUDATUK.-"
--Azt, hogy "nem a bűnt szégyellték..." hogy kellene másként értelmezni ?

Erre idéztem: "De az Úristen kiáltott az embernek és ezt kérdezte: Hol vagy ?
Az ember így felelt: Meghallottam hangodat a kertben és MEGIJEDTEM...
Károli szerint: MEGFÉLEMLÉM...1.Móz 3,9-10
--- Ennek alapján értelme-
zem, hogy a bűneset első következménye: a FÉLELEM. -- (De persze ez nem az
én kitalációm, mintha olyan "nagyokos" lennék,--- előttem jóval megállapították ezt
már hivatott teológusok.


Idézet:
elrecsak valami furcsa hiányérzetük lett, amit (helytelenül) a ruhátlansággal azonosítottak; persze a körülkötő sem volt elég, muszáj volt a fák mögé is jtezni, de az sem segített.


-Ezt a magyarázatot nem tudom honnan veszed,- erre mondtam: filozófálás.-

-A bűnbánat témát nem érintettem.

- Fentiek alapján a további mondataidat nem értékelem, az kifejezettem a szemé-
lyeskedés körébe tartozik és semmi alapja nincs részemről.

- Mindezt abban a reményben írtam le, hogy kitűnjék,- semmiféle igeellenes kijelen-
téssel nem éltem feléd.-

Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 24., csütörtök 11:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Legyen Neked a Te hited szerint.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 24., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"own it up" mondja az angol...

rímel arra, amit elmondasz

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 24., csütörtök 12:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Szóval az, aki szégyelli magát, pont a szégyenérzet miatt nem hajlandó, nem képes olyan lépéseket tenni, amik kirántanák a szégyenből. Mert akkor egy darabig még fájdalmasabban merülne bele a szégyenbe, és úgy érzi, erre képtelen, inkább oda se néz; és ha ő elfordítja a fejét saját szégyenéről, talán mások sem látják meg rajta. Ez hasonló helyzet, mint vizsga előtt – talán történik valami csoda, talán nem kell szembenézni azzal, ami olyannyira szorongató; pedig nincs csoda, muszáj keresztülmenni azon, amit ember a legszívesebben elkerülne. Hasonló helyzet a bűnvallás is: muszáj pont azzal foglalkozni, amit az ember a legszívesebben eltitkolna, elrejtene, amiről szívesen elfelejtkezne. Szóval a szégyenkező deus ex machinára vár, ami kirántja a szégyenből, anélkül, hogy neki hozzá kellene érnie. De hát mi játszódik le ilyenkor az emberben? Miért annyira nehéz, hogy foglalkozzon a változással, hogy önmaga megoldja a helyzetét, hogy kikeveredjen a szégyenből? Ilyen helyzetben egy kívülálló sokszor ad tanácsokat, a kívülálló számára a helyzet egyértelmű, racionális, képes átlátni, hogy a-ból b-be hogy vezet út. Miért olyan nehéz ezeket a tanácsokat egy szégyenkezőnek elfogadnia? A tanácsok hallatán a szégyenkező úgy érzi, számára egyáltalán semmi sem világos, összezavarodik, nyomást érez és hogy hangyák mászkálnak a fejében, csak arra gondol, hogyan menekülhetne. A tanácsokra rögvest kifogásokat gyárt, esetleg támad, csakhogy lerázza a segítőt magáról. Vajon miért? Próbálok példákat írni, hogy érthető legyen, miért olyan rémítőek a szégynekező számára a logikus tanácsok:


Kedves Eeyore idáig értem, ugyanakkor a példáid nem fedik előttem a szégyenkezés megszokott formáit, merthogy ezek ellen nincs mit védekezni, egy krachot nem lehet befolyásolni, ugyanakkor a személyes dolgokat nagyon is.

Számomra például kimondott szégyen volt, amikor a heti tárgyaláson az egyik tekintélyes fél direkt utazott rám, merthogy meg akarta mutatni a mérnököcskének, hogy ki is az Úristen itt és nem reagáltam jól. Sec perc alatt lerombolta az önbizalmam és még megjegyzéseket is tett rám. Innen kezdve a munka helyett az járt a fejemben, hogy miként fogom kivédeni a személyes támadást csütörtökön, amelyet ez a főnök sorozatban indított ellenem. Innen kezdve már csak töredék kapacitással voltam képes foglalkozni magával az általam előterjesztettekkel, magyarul valóban önbeteljesítő volt a vezető hozzáállása, nem voltam képes megfelelni a velem szemben támasztott követelményeknek. Ergó, jött a szégyenérzés és amit te itt leírsz, merthogy ez a tárgyalás heti rendszerességgel jött egymás után végtelen hosszú sorban. Sajnos ez a tapasztalat rányomta a bélyegét a többi tárgyalásaimra is, a végén tényleg bajban voltam. Nyilván azt hittem, hogy velem van a baj és képtelen vagyok megfelelni a követelményeknek, holott korábban elég jól csináltam ezeket.

Végülis egyfajta funkcionális szemlélet rántott ki ebből a bajból, amelyet úgy fogalmaztam meg magamnak a fentiek összegzése, megértése után, hogy ezeket a tárgyalásokat lehet személyes alapon nézni és lehet funkcionális alapon is nézni. Magyarul, ha személyes alapon tárgyalok, akkor a többi résztvevő személyes dolgaival foglalkozom, nem pedig magával a funkcionális kérdéssel, a tárgyalással, a tárgyalóval és a tárggyal. Elhatároztam, hogy nem érdekel a főnök, nem foglalkozom vele. Megfigyeltem, hogy ki milyen tárgyalási technikát használ, kidolgoztam a magamét, gyakorlatilag innen nem érdekelt bármilyen megjegyzése, teljesen korrekt és hivatalos viselkedésre, nyelvezetre váltottam. Egyszercsak azt vettem észre, hogy az agyi kapacitásom 100 %-val oldom meg a feladataimat, teljesen funkcionálisan kezelve a résztvevőket és a helyzetet.

Nem ellenséget láttam ezután a résztvevőkben, csupán egy tárgyalás célra törő munkatársait, akikkel együtt kell működnöm egy teljesen normális módon a közös célért. Ehhez a koccanás is hozzátartozik esetleg, de nem ez a lényeg, ez csak valamit mutat. Innen kezdve nem volt probléma, kezelni tudtam a személyeskedéseket is. És ezt az élet sok területén lehet alkalmazni és alkalmazzuk is. Tehát nem a személyeskedőt, például a harisnyádat kutatva vizsgálót kell látnod, hanem funkcionálisan egy utast, aki utazik hasonló jogosultsággal veled a metróban, akinek semmi köze ahhoz, hogy a te harisnyádon leszaladt a szem. Merthogy lehet, hogy te direkte leszaladt szemmel szeretsz utazni. Egyáltalán ki ő, hogy a te harisnyaszem lefutási szokásaidat bármiképpen, így ismeretlenül is meg merje akár gesztusilag is kritizálni?!

Az élet területén, amikor az általad felsoroltakkal szembesül az ember, akkor sokszor a személyesből hátra kell egyet lépni és az illetőnek valahogy másként kell megvilágítani a problémát. Ilyen volt ez a funkcionális megközelítés, amely az élet sok területén használható. Az ügyintézőkkel nyilván azért használtatják a funkcionális ügyintézést az ügyféllel, mert ez ad legkevesebb ütközésre lehetőséget és célirányos is. Ilyen módon az életben is érdemes funkcionálisan megközelíteni a személyes problémánkat. Például a velünk szemtelen ügyintézőnek fel kell hívni a figyelmét arra, hogy a pénzemért végezze a munkáját rendesen és nem zavarba jönni, ha személyeskedik.

Persze vannak más megközelítések is. Ilyen, amikor mondjuk a súlyprobléma megoldása helyett valakinek a lelki, szellemi erősségére világítunk rá, azt toljuk előtérbe. Sikerélményt adunk neki, és máris egy másik emberel állunk szembe, ha átérzi az igazadat.

Persze vannak esetek, amelyek betegesek, ezekre gyógyszert kell szedni, de utána rögtön párhozamosan sikerélményt kell adni az illetőnek. Helyesen más szemléletbe kell helyezni őt, bele kell tenni egy ígéretesebb perspektívába, más ok-okozati összefüggésbe, máshogy kell megfogalmazni a problémáját, a helyzetét, segíteni kell őt kioldani a görcseiből logikus érveléssel úgy, hogy hátralépünk és átfogalmazzuk a problémát érthetőbbre. Egy ilyen eszköz a személyesből a funkcionális szemléletbe való áttérés, ennek az alkalmazása a tapasztalatom szerint sokat segíthet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 24., csütörtök 12:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Eeyore írta:
...
:D Közben megtaláltam az "own it up" jelentését: "beismer" .
Mondd csak, net2rist, most megtudtál rólam valamit, amit idáig még nem írtam le neked? Ej-ej.
Azért köszi, hogy újfent ekkora bölcsességgel gazdagítottad a témát, Isten és a Biblia megismerését. Congratulation & thanks & reverence.



nos jól látod: EZÉRT a "kedvességedért" veszem rá ilyen vonakodva magamat, hogy írjak bármit is reakcióként ...

pedig nagyjából egyezik a véleményünk, például a HIÁNYt illetően... sőt... 3 alkalom hosszan beszéltem is egyszer ezekről az "alaphiányérzeteinkről"

mindazonáltal: az "OWN it up" nekem azért nagyon szemléletes, mert a szégyen megoldása a FELVÁLLALÁS, vagyis, hogy MAGAMÉnak fogadom el, nem mutogatok másra...

azt gondolom - lehet, hogy tévesen, nyilván - hogy ezzel hozzájárultam a dolog megértéséhez, akárcsak a múltkori szösszenettel a szégyen eredetéről...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 16:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
mindazonáltal: az "OWN it up" nekem azért nagyon szemléletes, mert a szégyen megoldása a FELVÁLLALÁS, vagyis, hogy MAGAMÉnak fogadom el, nem mutogatok másra...

ez annyira igaz, és nemcsak a szégyennel kapcsolatban. hihetetlen energiákat visz el tőlünk, hogy másnak akarunk látszani, mint akik vagyunk. szerintem adott esetben a hívő ember teologizálását, általánosítását és moralizálását is ilyen eltávolító, takargató eljárásnak tekinthetjük.
néha - elég ritkán - lehet azonban egy-egy olyan embert látni, aki lemondott a szégyen takargatásáról, és nem akar sem okosakat mondani, sem nagynak tűnni, egyszerűen nem is akar látszani (semmilyen értelemben). hihetetlenül üdítő az ilyen ember jelenléte. nyilván hosszú út vezethet idáig, de van egy sejtésem, hogy ez valahogy összefügghet azzal a szellemi harccal, amelynek során lerombolunk minden okoskodást és minden magaslatot, és foglyul ejtünk minden gondolatot a Krisztusnak való engedelmességre. ezt is jelenti a felvállalás, hogy ami magaslat van az életünkben, leromboljuk, és ami marad, azt elfogadjuk, legyen az akár a szégyen, kisebbrendűségérzés, bármi. nem könnyű feladat, tudatos munkát igényel. kínlódom vele magam is: egyik pillanatban azt kívánom, mindenki számára derüljön ki a totál hasznavehetetlenségem, alkalmatlanságom és aszociális voltom, másik pillanatban meg nincs erőm ehhez, és eljátszom, hogy nincs is semmi bajom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 17:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
nemosinex írta:
Idézet:
mindazonáltal: az "OWN it up" nekem azért nagyon szemléletes, mert a szégyen megoldása a FELVÁLLALÁS, vagyis, hogy MAGAMÉnak fogadom el, nem mutogatok másra...

ez annyira igaz, és nemcsak a szégyennel kapcsolatban. hihetetlen energiákat visz el tőlünk, hogy másnak akarunk látszani, mint akik vagyunk. szerintem adott esetben a hívő ember teologizálását, általánosítását és moralizálását is ilyen eltávolító, takargató eljárásnak tekinthetjük.
néha - elég ritkán - lehet azonban egy-egy olyan embert látni, aki lemondott a szégyen takargatásáról, és nem akar sem okosakat mondani, sem nagynak tűnni, egyszerűen nem is akar látszani (semmilyen értelemben). hihetetlenül üdítő az ilyen ember jelenléte.


Hát ez a másnak akarunk látszani, mint amik vagyunk, azért nem olyan egyszerű dolog, merthogy például egy keresztyénnél biblikus dologról van szó. Merthogy a munkahelyeden rögtön bajban vagy, hiszen amikor a református, hívő anyukáktól tanult szerény, másokat magad elé engedő stílusban állsz a dolgokhoz, akkor lőttek a karrierednek. Így utólag visszanézve látom, hogy egyes kollégáim csupán azzal, hogy mindig mindent jobban tudtak még akkor is, ha a digitális világban csak az analóg dolgokhoz értettek, szóval csak ezzel a hozzáállással iszonyú jól el tudták magukat adni mindig. Ha a sorban mindenkit magad elé engedsz az egy idő után baromira unalmas kezd lenni, merthogy nagyon ritka az olyan ember, aki hozzád hasonlóan gondolkodik. Ez a biblikus alapú másként látszódásnak a hátulütője, amit bevállalunk.

Valójában az embernek vannak olyan oldalai, amelyek gátlástalansághoz hasonlóak, ezeket csillapítják a biblikus tanítások, a moralizálás, teologizálás és egyebek. Nyilván felszabadító érzés az ember számára, amikor a pofátlan, gátlástalan, önző alaptermészete előjöhet és kormányozhatja az életünket, de ezt nyilván nem mindig engedhetjük meg. És ekkor jön elő a moralizálás, teologizálás, stb.

Az általad említett okosat mondani nem akaró ember is emberből van és neki is ott van az a bűnös, rossz természete. Közeli rokonom is volt ilyen. Ő nagyon odafigyelt arra, hogy mit mikor mond. Na és aki nem mond semmit az már bölcsnek is látszik alapon ebből jól jött ki mindig. Csak a halála után derült ki, hogy az ilyen embernek is meg vannak a rossz, sokszor bűnös döntései és cselekedetei. Legalábbis az én tapasztalatom szerint. Sokszor ez talán nem is látszik, hiszen a tekintélye ezt eltakarja, csak később derül ki, hogy hol is volt az eb elhantolva.

Én különben e tekintetben csak az Ószövetséget tudom előhozni a Példabeszédek könyvét, meg a Prédikátorok könyvét, merthogy itt is látszik egyfajta kettősség, amiről beszélünk. Valahogy úgy látom, hogy a két embertípust, a kétféle viszonyulást, viselkedést a két könyv jeleníti meg. Az állandóan moralizáló, teologizáló, okoskodó stb embert a Példabeszédek könyve, míg az önmagát feladó, nem túl okoskodó embertípust a Prédikátorok könyve mutatja meg nekünk legjobban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 19:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Eeyore!
Nem egészen a "káposzta a fejemre" gondoltam. Meg nem is azért mondtam, hogy sajnáljatok, bár nagyon izgi lenne magamról hosszasan nyafogni (legalább nekem izgi).
De részben igazad van, mert az előbb pl. arra gondoltam, milyen jó is lenne itthagyni ezt az egész földi hóbelevancot a sok képmutató okoskodásával, álproblémáival, mindennel. Tehát nyilván ilyen is van bennem, hogy szeretnék dolgokat megúszni.
Csak azt gondoltam elmondani, amit ma olvastam, hogy Isten nem épít természetes képességeinkre, nem olyat kér, ami könnyű a természetünknek. Ezért kell lerombolnia bennünk - a mi segítségünkkel - minden magaslatot, amit ellene építettünk, és minden gondolatunkat foglyul ejtenie a Krisztus iránti engedelmességre. Nyilván ezt a legnehezebb feladni, és óriási fegyelmet kíván, hogy ne össze-vissza minden marhaságon járassam az agyam. Pl. olyanokon sem, hogy én milyen jó vagyok valamiben, de az ellenkezőjén sem, vagyishogy nem tudok semmit. Egyáltalán átadni a gondolatainkat Krisztusnak, hogy azokat is ő irányítsa. Akkor biztos nem én leszek a legfontosabb ember a világon, legalábbis a magam számára. Akkor biztos csak azon gondolkodnék, ami jó és kedves Istennek.
Amikor azt kívánom, derüljön ki rólam, milyen vagyok, akkor, úgy érzem, ebbe a kerékcsapásba állok bele, még ha nehéz is testileg. Tehát nem azért elsősorban, hogy szánalmat ébresszek magam iránt. Bár persze azért is, részben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 19:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ha a sorban mindenkit magad elé engedsz az egy idő után baromira unalmas kezd lenni, merthogy nagyon ritka az olyan ember, aki hozzád hasonlóan gondolkodik. Ez a biblikus alapú másként látszódásnak a hátulütője, amit bevállalunk


Kedves Rosta!
Ott, ahol ezt a fentebb idézettet olvastam, ezt is írja:

"Urunk tanítását összefoglalva kiderül, hogy nekünk lehetetlen a tőle kívánt kapcsolatban élnünk vele, hacsak nem végzett bennünk természetfeletti munkát. Jézus Krisztus azt kívánja, hogy még zokon se vegye - elfojtva se legyen neheztelés tanítványa szívében, amikor zsarnokságba ütközik, vagy igazságtalanság éri."
(O. Chambers)
Jó magas mérce, amit szintén csak minden gondolatunk foglyul ejtésével tudunk teljesíteni.
Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 20:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
merthogy például egy keresztyénnél biblikus dologról van szó. Merthogy a munkahelyeden rögtön bajban vagy, hiszen amikor a református, hívő anyukáktól tanult szerény, másokat magad elé engedő stílusban állsz a dolgokhoz, akkor lőttek a karrierednek.

Ezzel nem értek egyet. Az ilyen anyuka egy téves világnézetet ad át a gyerekének és egyáltalán nem biblikus.
Isten nem lábtörlőnek hívta el az övéit. A kinek kinek adott tálentumokkal élni kell erre írásos parancsunk van.
A keresztények világosságnak és sónak vannak a világon segíteni és támosatni a világot és azt nem lehet betölteni álszerénységgel. Isten hatalmat és erőt adott a keresztényeknek a feladatuk betöltéséhez.
Ráadásul az egész gondolat azt sugallja, hogy csakis könyökléssel, becstelenséggel és taposással lehet sikeres valaki, ésszel tehetséggel szorgalommal nem. Ez nem igaz. Az igaz, hogy Magyarország sötét hagyományihoz ragaszkodva ma még az előbbiek vannak töbségben, de nem igaz, hogy becsületes úton ne lehetne boldogulni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 20:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Persze mindennek van egészséges határa.
De talán ezért van olyan furcsa tapasztalat, miszerint a hitetlenek őszintébbek - mert ők se fogják vissza a dühüket. (Ez persze csak általánosítás)


A szív teljességéből szól a száj.
Ha a szív nem változott semmit, ha a szív ugyan az a kemény szikla, akkor ott még nem volt találkozás Jézus Krisztussal.
Mennyi igazságtalanság ér naponta bárkit is. Mennyi meg nem értés, mennyi hátraszorítás, mennyi érdemtelen kiemelés, érdemtelen dícséret.
Hol találhatsz biztos pontot, hol találhatsz igaz bírót, olyat, aki szeret és ezért igazsággal és kegyelemmel teljes feléd?

A Krisztusban hívő ember legyen őszintébb, mint a világ!
Mit jelent a világ számára, hogy valaki őszinte?
Én azt élem, hogy ez azt jelenti, hogy bárkit képes bármikor megsérteni, megalázni, bűneivel szembesíteni, mind ezt keresetlen modorban önmaga felsőbbrendűségének a tudatában. "Mert én őszinte ember vagyok, nem olyan nyámnyila és képmutató, mint te." Én megmondom bárkinek, még ha bele is pusztul/pusztulok.

Mit jelent a hívő ember számára az őszinteség?
Az Isten előtti teljes nyitottságot, azt hogy látom mi vesz körül, hogy Jézus Krisztus világosságában ítélek meg helyzeteket, magam és a környezetem.
De ez még kevés, mert ez önmagában hasztalan, hiábavalóság.
Ezután jön a fontos kérdés, URAM MIT CSELEKEDJEK? Látom mi a pálya! Mi az én feladatom ebben a helyzetben?
Lehet az első szavak csak annyi, hogy "evezz beljebb a hajóddal, mert még csak ennyit kérhetek tőled". Többre még alkalmatlan vagy, DE ha "csak" ennyit megteszel tele lehet a háló.
Igaz nem tudod magad dícsérgetni, mert alig tettél valamit, de láthatod az Urat cselekedni, és tudd meg, ez az Út!

Olvasok egy könyvet és a parókiás éveim sok nyomorúsága előjött ez által.
Dr Joó Sándor írta a Hegyi beszédről. (felüdítő, azért, amit Nemosinex írt)
Tudjátok mit írt az imádságról?
Bemásolok pár sort, olvassátok el a teljes könyvet.

"Ne felejtsétek el, Isten egyre titokzatosabbá válik, egyre jobban eltünik, egyre érthetetlenebbé lesz az ember számára és a te számodra is, amikor vitatkozunk RÓLA.
Amikor mérlegeled a tetteit, dolgait, amikor témává lesz számodra az Isten.
És csodálatos módon egyre jobban megérted ezt a titokzatos Istent és minden útját, gondolatát és akaratát, amikor beszélgetsz VELE, amikor imádkozol."

Még egy gondolat a könyvből:
Jézus így kezdi a tanítását a hegyi beszédben:
"Mikor imádkozol...."
A könyv szerzője így írta:
"Mikor imádkozol?"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. szept. 25., péntek 20:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
rosta írta:
merthogy például egy keresztyénnél biblikus dologról van szó. Merthogy a munkahelyeden rögtön bajban vagy, hiszen amikor a református, hívő anyukáktól tanult szerény, másokat magad elé engedő stílusban állsz a dolgokhoz, akkor lőttek a karrierednek.

Ezzel nem értek egyet. Az ilyen anyuka egy téves világnézetet ad át a gyerekének és egyáltalán nem biblikus.
Isten nem lábtörlőnek hívta el az övéit. A kinek kinek adott tálentumokkal élni kell erre írásos parancsunk van.
A keresztények világosságnak és sónak vannak a világon segíteni és támosatni a világot és azt nem lehet betölteni álszerénységgel. Isten hatalmat és erőt adott a keresztényeknek a feladatuk betöltéséhez.
Ráadásul az egész gondolat azt sugallja, hogy csakis könyökléssel, becstelenséggel és taposással lehet sikeres valaki, ésszel tehetséggel szorgalommal nem. Ez nem igaz. Az igaz, hogy Magyarország sötét hagyományihoz ragaszkodva ma még az előbbiek vannak töbségben, de nem igaz, hogy becsületes úton ne lehetne boldogulni.
üdv


Jézus Krisztus azt tanítja, hogy hosszú távon az a sikeres, aki nem ül az első sorba, amikor új helyre érkezik, inkább hátrébb helyezkedik.
Ha ez az ember tényleg tehetséges és Istentől áldott, akkor előre fogják ültetni, mert HASZNÁRA LESZ a környezetének, áldott lesz körülötte az élet.
(pl. József)
Ha viszont előre könyökli magát, előre csörtet, akkor meg fogják alázni. Évek telhetnek el azzal, hogy iszonyú erőket és bűnöket fordít arra, hogy biztosítsa első helyét, de végül megaláztatik, mert vannak lelki törvények ebben a világban.
De ez hit kérdése, mert nem evilág szerint való gondolatok....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség