Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Re: Szégyen
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 21:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves Eeyore!

Olyan "tágölelésű" a leveled, hogy sok oldalnyi lenne a válasz. Ezért csak egyet
emelek ki, mely mintha egy nagy félreértésből adódna... részedről.

Idézet:
Erre újra és újra az a válasz, hogy az üdvösség az ige által van, az üdvösség az ige által van...


Részemről azért FONTOSAN HANGSÚLYOS, hogy az üdvösség az IGE ÁLTAL VAN,-
mert Jézus Krisztus, a testté lett Ige vállalta el a KERESZTEN a mi bűneinkért járó bűntetés helyettes áldozatát.És: "ELVÉGEZTETETT"- Ez az alapja megigazulásunknak és üdvösséges örökéletünknek, ha hittel elfogadjuk.-

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 22:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Kedves Eeyore !

Sajnálom, hogy ennyire nem tudjuk megközelíteni egymás gondolatmenetét.-
Ne haragudj,-a teljesen félreértett (félremagyarázott? :( ) érvekkel szembeállítani
a magamét,- olyan vitát szülne, amit kerülök.- A személyeskedésre utalok, amit
máris érzékelek.-
Ezért nem válaszolok,- de szeretettel és imádkozva gondolok Rád. :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 09., péntek 05:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Kérlek, írj le néhány esetet, amikor te személyesen és konkrétan megtapasztaltad Isten beavatkozását, munkáját az életedben.
És írd le, ezek miért voltak magasabbrendű, teljesebb átélések, mintha valakit az Úr a halálos ágyáról visszahoz az életbe.


pl nem tegnap este, amikor figyelmeztetett az Úr arra, hogy most ne beszéljek, hanem imádkozzak, mert abban a lelki állapotban nem lett volna jó a testvéremmel tovább folytatni a beszélgetést

A második dologban nem tudok segíteni, mert a hit dolgában nem tartok jónak semmilyen versenyzést, sőt nagyon károsnak ítélek meg minden ilyen dolgot.

Dicsőség az Úrnak minden gyógyításáért, szabadító munkájáért!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 09., péntek 17:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Jeremiás prófétálására nem tért meg senki, Ábrahám élete végén egyetlen pici földdarabbal rendelkezett, ahova eltemették.

Az IGE által ismerhető meg az Atya, az Ige pedig egyszer testé lett Jézus Krisztusban.
Az ÚRAT számtalan módon ismeri meg az ember, egy Fáraó történetét most olvastuk a Bibliában.

A lator a kereszten nem élt át gyógyítást, nem élt át csodát, nulla megtapasztalása volt arra nézve, hogy Jézus Krisztus gyógyítani tud, vagy csodát tud tenni, de mind az amit látott és halott Jézus Krisztuson/ról üdvözítő hitet adott neki.
Látta a szemmel nem láthatót.

Jézus Krisztus eljövendő királyságát.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 09., péntek 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tudom, hogy nem értem el még az üdvösségem célját, mert vannak dolgok, amiket még nem tudok, de tudni fogok és ez már hit.

A latornak volt megtapasztalása, találkozott Isten szeretetével.

A megtapasztalás az, amikor az Ige a Lélek által személyes üzenetté lesz, amikor az ember találkozik Jézus Krisztussal. (erről írtál te is az életedre nézve)

Az apostolok megtapasztalták Isten ÚR voltát Jézus Krisztuson keresztül, a Fáraó is megtapasztalta Isten ÚR voltát.
Van közötte különbség?
Szerintem van....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 09., péntek 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Hisz pont azt kérdeztem: mi a tudás és hit közti különbség.
Sokszor talán nincs különbség. De vannak esetek, és kellenek esetek, amikor van.


A HIT a reménylett dolgok VALÓSÁGA.
A lator esetében ez Jézus Krisztus eljövendő királysága.
Amit a két lator tapasztalhatott a Lélek nélkül, az pont az ellenkezője volt annak, amiről az egyik hit által bizonyságot tett.
A tudás a tömeg és a farizeusok tekintetében az volt, hogy vége ennek a mozgalomnak, mert a feje meghalt.
A másik lator tekintetében meg az volt, hogy ha Isten Fia vagy, szabadíst meg minket ettől a szenvedéstől és szabadítsd meg magad is. (mert aki Isten Fia, annak van hatalma, ez tudás)


Idézet:
pauler írta:
A latornak volt megtapasztalása, találkozott Isten szeretetével.

Hogyan?


Úgy, hogy megvetett létére, amikor mindenki együtt győlölte őt Jézussal - őt még lehetett is miért, hiszen valószínüleg komoly bűnei voltak - az Úr Jézus lehajolt hozzá. Hallhatta a testé lett IGÉT és láthatta is Őt és megszületett a bizalom a szívében, hogy megszólítja Őt, egy akkor számára legfontosabb kéréssel.

Idézet:
Egyébként mind a lator, mid az apostolok, mind a fáraó megtapasztalásában van közös vonás, ami miatt nyilvánvaló, hogy ugyanazt az Urat tapasztalták meg.


A fáraó sose tapasztalta meg Isten kegyelmét, mert soha nem érzett erre szükséget.
Örökre hiányos maradt az Istenképe.

Idézet:
Pl., ha megsimogatod a gyerekedet vagy ha megszidod, talán másik apa leszel közben? Nem, ugyanaz maradsz. És nem úgy viszonyulsz-e hozzá, ahogyan arra az adott pillanatban a gyereknek a legnagyobb szüksége van?


De, a gyermekeimmel így viselkedem.
De ha a gyermekem az ellenségemmé válik, akkor ha megszídom még jobban megutál, (bármennyire is érte teszem, hogy megvédjem őt egy nagyobb bajtól) ha ajándékot adok neki akkor meg eljátsza, hogy szeret, hogy még többet elvegyen tőlem és a testvéreitől és azt a maga szórakozására szétszórja.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 07:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Mit jelent ez a valóság, ha nem konkrét tapasztalást?


Mind a két lator tapasztalta Isten jelenlétét a testé lett IGE által.
Az egyik ebből a tapasztalásból reményt kapott a jövőre nézve a másiknak az volt fontos, hogy bármi áron tovább élhesse addigi életét.

Idézet:
A lator megérezte Isten jelenlétét; a többiek csak egy embert láttak a szégyenfán függeni.
De nem csupán ennyi: Isten jelenléte automatikusan bűnbánatra indította. Aki megtapasztalja Isten jelenlétét, ez biztosan bekövetkezik.
Jelen lehet Isten úgy is, hogy abból az ember semmit sem vesz észre - hiszen az Úr Isten minden pillanatban mindenhol jelen van.
De aki átéli, az egészen biztosan bűnbánatra jut. És ilyen szempontból mindegy, hogy gyógyulást él át, egy ige rázza meg, démonoktól szabadul, pénzt kap vagy álmot lát stb...


Az elejével teljes mértékben egyet értek (az Ige is erről számol be az Ószövetségi próféták és az apostolok elhívása kapcsán).
A második részében viszont más a látásunk. Én a reformáció tanítását tudom elfogadni, miszerint EGYEDÜL AZ IGE a Lélek megelevenítő munkája által képes elérni azt, amiről az idézet elejében írtál.
Gyógyítani (körzeti orvos), csodákat tenni (fáraó mágusai) a Jézus Krisztusba vettet hit nélkül is lehet.

Idézet:
Pauler, nem a befogadó oldaláról írtam. Az Úr mindenképpen az Úr, soha nem változik. A fáraóhoz ugyanaz az Isten szólt, mint hozzánk. És mindegy, a gyereked mit gondol rólad, te akkor is ugyanaz vagy.


A Biblia nem önmagában az Istenről szól, hanem az ISTEN-EMBER, EMBER-EMBER KAPCSOLATRÓL.
Ha a gyermekem nem tart az apjának, nem hiszi, hogy én vagyok az apja, akkor lehetek én a teremtésből fakadóan az apja, de a KAPCSOLAT szempontjából nem valósul meg mind az, ami egy szülő-gyermek kapcsolatra jellemző.
Mindegy lenne, hogy egy idegen mit gondol rólam és a gyermekemről, ha köztünk élő a kapcsolat.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 19:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
pauler írta:
A második részében viszont más a látásunk. Én a reformáció tanítását tudom elfogadni, miszerint EGYEDÜL AZ IGE a Lélek megelevenítő munkája által képes elérni azt, amiről az idézet elejében írtál.
Gyógyítani (körzeti orvos), csodákat tenni (fáraó mágusai) a Jézus Krisztusba vettet hit nélkül is lehet.

Pár hsz-sal korábban még ezt írtad:

pauler írta:
Dicsőség az Úrnak minden gyógyításáért, szabadító munkájáért!


Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
Továbbra is hiszem, hogy bűnlátásra, bűnvallásra, a bűnbocsánat elfogadására, az örök élet elfogadására egyedül az IGE és a Lélek munkája következtében jut el az ember. Krisztus áldozatának elfogadása hiányában nincs valódi gyógyulás.
Mert Krisztus két ajándékot hozott az emberiségnek. A bűnbocsánatot és az örök életet.
ÉS továbbra is dicsőitem az Úrat, minden gyógyításáért és szabadításáért, amit tett és tesz.

Idézet:
pauler írta:
Mind a két lator tapasztalta Isten jelenlétét a testé lett IGE által.

Nem, pauler. Mindkét lator látta Krisztust a kereszten. Sőt még sok ember látta. De Istenként csak az egyikük tapasztalta meg; a másik azért gúnyolta, mivel számára csak ember maradt. A hit tapasztalás. Meg kell tapasztalnunk Istent, különben csak tudásunk van róla.


ok, értelek
Az egyik lator feltételhez szabta, hogy Jézust Isten Fiának lássa. Kész lett volna felrúgni Isten emberiséget megmentő tervét a saját haszontalan életének a tovább folytatásáért, a saját bűnös életének a meghosszabbításáért.

Istent hiszem, hogy mindenki meg fogja tapasztalni, nincs senki az élők között, aki ne találkozna egyszer Vele személyesen.
Istennel, mint Atyával csak azok találkoznak, akik Krisztusban új életet kaptak, akik a váltságát elfogadták, akik meglátták azt, amit a lator a kereszten.
Jézus Krisztussal mindenki fog találkozni, az ellenségei is és azok is, akik várják Őt.

Idézet:
Nemrég pedig arról beszélgettünk, hogy a test és a lélek a Bibliában nem platóni, keleti értelemben vett, egymástól független entitások.


A testünk megváltása még nem történt meg. Ugyan abban a bűnös testben kezdődik egy új teremtés, amiben az ember korábban élt.
A megváltásból annyi van még hátra, hogy az Úr odaadja azt az új testet, ami már el van készítve, a megdicsőült test, amiről nagyon keveset beszél a Biblia.
A lényege, hogy olyan tökéletes, mint minden, amit nem fertőzött meg a bűn.

Idézet:
(Ép testben ép lélek.)


Láttam nagyon beteg lelkeket nagyon egészséges testben (persze hiszem, hogy az az egészséges test mulandó) és láttam nagyon beteg testben olyan lelket, ami erőt adott nekem, aki mellett jó volt lenni. (ma is)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 08:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Amilyen esetet a leginkább ismerek, ott a srác teljesen biztosan akkor imádkozott a barátnőjéért, amikor még semmit sem ismert a Bibliából. Csak el volt keseredve és féltette.
Azt érezte, hogy egy meleg takaró beburkolja. Ez mindig megismétlődött, amikor imádkozott - és a barátnője meggyógyult. Ezután tértek meg, később olvasták az igét.
Van egy ismerősöm, katolikus. Amikor a kisfia megszületett, olyan beteg lett a baba, hogy fél évig élet-halál közt lebegett, nem engedték ki a kórházból. Egyszer egész éjszaka imádkozott, azt kérte az Úrtól, gyógyítsa meg a fiát és akkor odaszánja neki az életét. Másnap reggel telefonáltak azorvosok, hogy végre rájöttek, mi baja a kicsinek. Ezután a nő még húsz évig "normál katolikus" volt; 20 évmúlva került a városba egy olyan ferences szerzetes, aki a megtérésről prédikált. Akkor változott meg alapjaiban az élete. De az Úr már húsz évvel korábban is segített rajta.


Nagyon fontos abban, amit leírtál a SZERETET. Amikor az ember annyira szereti a másikat, hogy kész Isten elé borulni, kész belátni gyengeségét, kész lemondani minden előjogáról, minden feltételről, kész megalázni magát, csak kaphasson gyógyulást a szerette.
Hány ilyen történetet olvasunk az Igében?!
És tudod hányszor segít így Isten olyanokon, akik előtte gyűlölték Őt, kinevették, semmibe vették, de egy-egy ilyen leborulásra válaszol.
Aztán mi történhet?
10 leprás esete!
Amit te leírtál, az két olyan eset, amit nagyon jó volt olvasni. Mert ezekben a "visszatért" leprást látom. Azt, akinek nem volt elég az, hogy megkapott egy ajándékot, hanem tudni akarta, hogy KITŐL kapta mind ezt.
És ez a találkozás viszont már csak úgy történhet, ahogy leírtad.
Ige és megtérés által.

Idézet:
pauler írta:
Láttam nagyon beteg lelkeket nagyon egészséges testben (persze hiszem, hogy az az egészséges test mulandó) és láttam nagyon beteg testben olyan lelket, ami erőt adott nekem, aki mellett jó volt lenni. (ma is)

Sőt mi több: az öregek mentális egészsége állítólag jobb, mint a fiataloké.
Ennek ellenére szerintem te is jobban szeretsz egészséges lenni mint beteg; és nem kívánod, hogy betegen egészségesebb legyen a lelked, mint most.
Bár ha úgy gondolod, hogy betegen egészségesebb lennél...


Nem volt öreg, akit tegnap láttam.
Isten jobban tudja, hogy mikor van hasznomra egy betegség. (Jób)
Mert még a betegség is az üdvösségét szolgálja azoknak, akik Krisztusban vannak.

Az Atya szeretete, a Fiú kegyelme és a Lélek közössége veled!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 11:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
...de természetesen naponként imádkozom betegek gyógyulásáért, bár tudnék megtérésekért is többet imádkozni (és ebben a magam feladatáért) és látnám nagyobb veszélynek és bajnak az Isten akaratával szemben élést, mint pl. egy rákot

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 14:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Eeyore!

Igyekszem egyre rövidebb lenni, mert az életem egyéb területe sorvad, azok, amiket az Úr rám bízott.
Nagyon nehezen kommunikálunk, nagyon sok idővel és energiával jutunk nagyon kis lépésekkel közelebb egymáshoz, tartok tőle erre az Úr nem hív....

Idézet:
Pauler, ha te imádkozol betegekért, akkor nem értem, mi a problémád? Miért ellenzed a betegekért való imát?


Nem ellenzem, kérlek olvasd el figyelmesen, amit eddig írtam, hol írtam azt, hogy nem szabad, TILOS a betegek gyógyulásáért imádkozni, sőt!

Idézet:
Remélem, nem csak a levegőbe imádkozol, hanem úgy, hogy abból valódi gyógyulás legyen...


A levegőbe való imádság nem imádság, az imádság lényege, hogy hiszem az ÚR hallja, amit mondok (nem biztos, hogy meg is adja, amit kérek, de attól még hallja), de ezt te is tudod, kár erre megint az időt tékozolni.

Idézet:
Akikről írtam, azért hittek az igének vagy a megtérésről való prédikációnak, mert előtte már megtapasztalták, hogy a világmindenség Ura képes beavatkozni az életükbe és olyat tenni, amire ember nem képes.


Erről is írtam már korábban, hiszem, hogy a csoda, mint a zene képes az IGÉT erősíteni. A csoda célja, hogy fel hívja az emberek figyelmét arra, hogy több a világ, mint amit látnak, DE....... és ezt már nem írom le, mert értelmetlennek tartom, mert annyiszor leírtam már.

Idézet:
1.Kor.2:1. Én is, mikor hozzátok mentem, atyámfiai, nem mentem, hogy nagy ékesszólással, avagy bölcseséggel hirdessem néktek az Isten bizonyságtételét.
2. Mert nem végeztem, hogy egyébről tudjak ti köztetek, mint a Jézus Krisztusról, még pedig mint megfeszítettről.
3. És én erőtlenség, félelem és nagy rettegés közt jelentem meg ti köztetek.
4. És az én beszédem és az én prédikálásom nem emberi bölcseségnek hitető beszédiben állott, hanem léleknek és erőnek megmutatásában:
5. Hogy a ti hitetek ne emberek bölcseségén, hanem Istennek erején nyugodjék.


Idézet:
2. Mert nem végeztem, hogy egyébről tudjak ti köztetek, mint a Jézus Krisztusról, még pedig mint megfeszítettről.
...
4. És az én beszédem és az én prédikálásom....


Kevés az ékesszólás úgy Istenről általában, mert a teológizálás nem gyógyít. Krisztusról kell beszélni, mint megfeszítettről.
Mit prédikált Péter, amikor annyian megtértek Jeruzsálemben?
TI FESZÍTETTÉTEK MEG JÉZUST! SAJÁT KEZETEKKEL!
Ezt hírdetted az ismerősödnek? Én nem merem sajnos még ezt úgy hírdetni, olyan tisztán, ahogyan ezt Péter megtette. :-(

Idézet:
A hit csakis Isten személyes megtapasztalására alapulhat. És az lehet gyógyítás is, de lehet akármi más.


Az üdvözítő hit az Igére (Jézus Krisztusra) épít és ebből aztán megtapasztalások lesznek.
Ha ebből a tanításból kimozdulnék elmennék valamelyik katolikus, vagy pünkösdi gyülekezetbe, de én maradok reformátusnak.

Idézet:
Ha ezzel egyetértesz (remélem) - akkor az nem világos, hogy min vitatkozunk?


A sorrenden.
Én azt hiszem, hogy az ember Atyához térését az Igén keresztül éri el, Ige nélkül nincs Istenhez térés, max. KERESÉS.
És az még nem megtérés, nincs szó bűnbocsánatról, örök kapcsolatról.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2009. okt. 11., vasárnap 14:32-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 14:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
VS.: Ismerek valakit, akit egy prédikációból egyetlen mondat győzött meg: Nem az egészségeseknek van szükségük orvosra, hanem a betegeknek. - Azt gondolta magában, ez igaz. Így lett keresztény.


IGEN, egyetlen IGE elég és a Lélek munkája!

Engem két dolog győzött meg. Az egyik a bűn valósága a saját életemben, a másik Jézus jósága, személye.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Örülök annak, hogy megtapasztaltad az Úr jóságát és Ex is megtapasztalta ezt, maradjatok meg Benne, az Ő kegyelmében!

Idézet:
Ezt az igét közvetlenül a tanítványok rangvitája előzi meg.


Pedig lehetne így is:

Fil 2,3 Semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál.

Mivel ez egyre kevésbé látszik megvalósulni a kettönk beszélgetésében (ebben benne vagyok vastagon én is) és a Lélek is egyre határozottabban jelzi, hogy nincs itt a helyem, szeretnék oda kerülni, ahol Ő akar látni.

Remélem Nála találkozunk:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 18:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nem tudom, te hogy vagy vele, de számomra Istent cselekedni látni nagyon különleges, egyáltalán nem hétköznapi dolog. Megdöbbentő és nehezen felejthető.


Számomra is, ebből élek, ez ad örömet.

És nem figymálom le a gyógyításait Jézus Krisztusnak, ilyet nem írtam sehol.
A másodrangú dolog arra vonatkozik, hogy Ő a test gyógyításánál még többet akar elvégezni az emberben és ne elégedjünk meg a test gyógyulásával, de tényleg annyiszor leírtam már ezt.....
Na mind1.

Azért köszönöm, mert erőt adott a beszélgetésünk, hogy vissza menjek oda, ahol a helyem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Szégyen
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A kérdéseidre igyekeztem válaszolni és már válaszoltam is, amennyire tőlem tellett.
Nem látom éretmét a további beszélgetésnek, még egyszer ÁLDÁS RÁD!

A gyerekek közben egymást ölik, amíg nem vagyok a helyemen, ha ezt sem érted, nem tudok mást mondani....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 119 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség