Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Következő
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
illetve ROSSZUL jött ki!!

(egyszer majd lehet, hogy írok egy könyvet a kereszténység (téves) bibliaértelmezéseiből adódó személyiségtorzulásokról... van bőven... ebben az esetben is ERRŐL volt szó)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 11:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
illetve ROSSZUL jött ki!!

(egyszer majd lehet, hogy írok egy könyvet a kereszténység (téves) bibliaértelmezéseiből adódó személyiségtorzulásokról... van bőven... ebben az esetben is ERRŐL volt szó)

Nekem így ül a dolog. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 20:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Boglárka írta:
....
A repedezett kúttal kapcsolatos igét úgy idéztem, hogy nem ismertem Larry Crabb írását. Nem voltam tag soha karizmatikus gyülekezetben sem, így a „vadkarizmatikus” tanokhoz sincs közöm.

B.


hmmm... egy tipikus előítéletes viselkedést viszont sikerült bemutatnod...

oké, hogy én "vadkarizmatikus" vagyok (bár meglepne, ha ezt olyan állítaná rólam, aki ISMER is...), de hogy Larry bácsi...

ilyen alapon Terry Pratchett is vadkarizmatikus, ha én olvasom...

huhhh....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 12., csütörtök 21:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Boglárka!

Larry Crabb-et meg kell ismerned, ő nagyon bejönne neked, mert nekem is nagyon bejön amiket ismerek tőle :*: (Dec. nem jársz Bp-en? Léci léci.)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 07:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Eeyore írta:
Boglárka írta:
ha ez az elmélet igaz, akkor a hűség értelmetlen. Mert az ösztöntárgyat idővel lecseréli az ember.
Kedves Bogi, Pálhegyi Feri bácsi nyilván olvasott ilyen szakirodalmat, én sosem. Ismerem pl. Csernus Nő és Férfi könyvét. A Nőben nem ellenzi, sőt tulajdonképpen támogatja a válást. De nem azért, hogy a nők szabadon kiélhessék a szexuális ösztöneiket; haem mert nagyon sok nő dependens, nem hajlandó önmagáért felelősséget vállalni. Inkább a maradék személyiségét is feladja, csakhogy ne kelljen szembenéznie a saját problémáival. Tehát Cs. I. a felelősségválllalást, a személyes helytállást, a lelki érettséget, önállóságot szorgalmazza.
A Férfi könyvben pedig nagyon is kárhoztatja a felelelőtlen szexelést. Azt is a felelősségválallás hiánya amiatt.
Bár ez nem kifejezett párterápia, de nincs benne szó szabad ösztönkiélésről.


Kedves Eeyore, sokféle /ateista szemléletű/ pszichológiai irányzat van, a pszichológusok válogathatnak belőle, hogy ők épp melyiket képviselik.

Egyébként nagyon elmentünk a beszélgetésben a pszichológia irányába, és ennek a topiknak egyáltalán nem ez a témája. Ha továbbra is foglalkoztat a téma, nyiss neki egy új topikot, mondjuk "Keresztyénség és pszichológia" címmel.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 07:16 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
"Egy gondolat bánt engemet:"

Hogyan lehet azonban egy keresztyén pszichológus, vagy egy pszichológus keresztyén? A kettõ egymást kizáró fogalom.

Nagy kár, hogy nem ezzel kezdte a tanulmányt, mert akkor végig sem olvasom. Merthogy ismerek keresztyén pszichológusokat, még ausztráliait is. 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 07:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
net2rist írta:
Boglárka írta:
....
A repedezett kúttal kapcsolatos igét úgy idéztem, hogy nem ismertem Larry Crabb írását. Nem voltam tag soha karizmatikus gyülekezetben sem, így a „vadkarizmatikus” tanokhoz sincs közöm.

B.


hmmm... egy tipikus előítéletes viselkedést viszont sikerült bemutatnod...

oké, hogy én "vadkarizmatikus" vagyok (bár meglepne, ha ezt olyan állítaná rólam, aki ISMER is...), de hogy Larry bácsi...

ilyen alapon Terry Pratchett is vadkarizmatikus, ha én olvasom...

huhhh....


Kedves Net2rist,

annak, amit írtam semmi köze az előítélethez, csupán a tényeket rögzítettem. Amikor Eeyorenak írt hszólásomban idéztem a repedezett víztartókkal kapcsolatos igét, te felvetetted, hogy a repedezett kútról Larry Crabb is írt - én pedig csupán arról világosítottalak fel válaszomban, hogy nem onnan vettem, amit írtam, mivel nem olvastam még.
Aztán ugyanabban a hszólásodban említetted, hogy az írásom "vadkarizmatikusságra" emlékeztet. Erre én csupán tényekkel válaszoltam: "Nem voltam tag soha karizmatikus gyülekezetben sem, így a „vadkarizmatikus” tanokhoz sincs közöm".

Szóval a gyanúsítás, hogy "előítéletes", amit írtam, minden alap nélküli. Lehet érteni, és félreérteni a dolgokat...

Mindettől függetlenül érvényes az, hogy a fórumon nem a másik ember személyét kell elemezni, hanem az adott témáról beszélgetni.

Amúgy neked is javaslom, hogy ha pszichológia témája továbbra is érdekel, lehet új topikot nyitni (mert ennek a topiknak nem ez a témája) és ott folytatni erről a beszélgetést.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 07:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
- Amit meg akarok tartani magamnak – azon a téren támad le a Sátán.
- Mi az, amin csüng a szíved? Bármi is az, akadály a megszentelődésben. Talán azért hallgat az Isten, mert valamire „rákötöződött” a szíved.
- Sok hívőnek az a baja, hogy a bűneit odaadta, de önmagát nem.
- Van-e valami, aminek számomra most nincs súlya? (pl. az imádkozó életem), mert Isten egyszer számon kéri rajtam
- Isten csodáit mi akkor látjuk meg, amikor az emberi lehetőségek elvesztek
- A hittel kért imádság forrása a szükség, gyümölcse a békesség
- Ami az életünk szenvedése - az lehetőség az Istennel való szoros kapcsolatra
- Isten ajándékait ne szorítsuk magunkhoz (gyermek, társ stb.), hanem tudjuk visszaadni neki – akkor áldja meg
- A keresztyén nem arra van elhíva, hogy saját magát hordozza; ne legyünk „csiga-keresztyének” (ti. a csiga a saját házát hordozza).
- Aki Lélek szerint jár, az vállal a másik terheiből
- Aki inthető, az válik alkalmassá mások intésére!
- Legjellemzőbb ránk a megnövekedésre való hajlam (a bukott angyal vonásai). A szolga számára a legnagyobb kísértés és kár a megnövekedés
- A leghumánusabb köntösbe csomagolt ördögi segítséget sem szabad elfogadni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 08:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Boglárka írta:
net2rist írta:
Boglárka írta:
....
A repedezett kúttal kapcsolatos igét úgy idéztem, hogy nem ismertem Larry Crabb írását. Nem voltam tag soha karizmatikus gyülekezetben sem, így a „vadkarizmatikus” tanokhoz sincs közöm.

B.


hmmm... egy tipikus előítéletes viselkedést viszont sikerült bemutatnod...

oké, hogy én "vadkarizmatikus" vagyok (bár meglepne, ha ezt olyan állítaná rólam, aki ISMER is...), de hogy Larry bácsi...

ilyen alapon Terry Pratchett is vadkarizmatikus, ha én olvasom...

huhhh....


Kedves Net2rist,

annak, amit írtam semmi köze az előítélethez, csupán a tényeket rögzítettem. Amikor Eeyorenak írt hszólásomban idéztem a repedezett víztartókkal kapcsolatos igét, te felvetetted, hogy a repedezett kútról Larry Crabb is írt - én pedig csupán arról világosítottalak fel válaszomban, hogy nem onnan vettem, amit írtam, mivel nem olvastam még.
Aztán ugyanabban a hszólásodban említetted, hogy az írásom "vadkarizmatikusságra" emlékeztet. Erre én csupán tényekkel válaszoltam: "Nem voltam tag soha karizmatikus gyülekezetben sem, így a „vadkarizmatikus” tanokhoz sincs közöm".

Szóval a gyanúsítás, hogy "előítéletes", amit írtam, minden alap nélküli. Lehet érteni, és félreérteni a dolgokat...

bocsánatot kérek, tényleg én értettem félre! sőt: ha a saját beírásomat elolvasom, akár AZT IS félre lehet érteni, nem világos, hogy Larry bácsi hogy jön a vadkarizmatikusokhoz...

szóval SAJNÁLOM, ezt nagyon benéztem :S
Boglárka írta:

Mindettől függetlenül érvényes az, hogy a fórumon nem a másik ember személyét kell elemezni, hanem az adott témáról beszélgetni.

a másik ember NÉZETE (és ezen keresztül a személyisége) ÓHATATLANUL betüremkedik a beszélgetésbe, nem "tényállítások vitája" folyik, kicsit furcsa is lenne...
mindazonáltal NAGY HIBA, ha nem az számít, AMI elhangzik, hanem AKI mondja...
ezért örültem pl. annak, hogy eeyore-ral egy-két kérdésben teljesen egyet tudok érteni...
Boglárka írta:
Amúgy neked is javaslom, hogy ha pszichológia témája továbbra is érdekel, lehet új topikot nyitni (mert ennek a topiknak nem ez a témája) és ott folytatni erről a beszélgetést.

B.

őszintén szólva itt most "nem én kezdtem", te hoztad szóba az önmegtagadás-önelfogadás témát :)
de bennem is felmerült a "költözés", ha a moderátor "átpakol" minket, megköszönném :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 09:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Idézet:
- Sok hívőnek az a baja, hogy a bűneit odaadta, de önmagát nem.
Erről írtam már korábban csak nem tudom hol.
A hívők, életük átadásán mindig csak azt értik, hogy a bűneiket átadják (elhagyják), de az nem igazán átadás. Ha egy picsit is komolyan gondolja valaki a megtérését, akkor a bűnait szívesen átadja tenger mélyére vetés céljából.
A élet átadása az Úrnak viszont nem ez jelenti, hanem éppen a aszámunkra kedves jó és fontos dolgok átadása, teljesen bízva az Úrban, hogy ezekből ami tényleg fontos az vissza fogja adni. És itt meg is érkeztünk Ábrahám atyánkoz(hitben), akinek élete legfőbb kívánságát legnagyobb ajándékét kellett feltenni az oltárra bízva Istenben és az ő szavában.
Belegondoltam, hogy egy vaskalapos felekezi hitvédő mikor tenné le vajon kedvenc teológiáját az oltárra? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Re:
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 13., péntek 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
net2rist írta:

Őszintén szólva itt most "nem én kezdtem", te hoztad szóba az önmegtagadás-önelfogadás témát :)
de bennem is felmerült a "költözés", ha a moderátor "átpakol" minket, megköszönném :)


Kedves Net2rist! Eszembe sem jutott ujjal mutogatni, ki kezdte, mert nem ez a lényeg. Csak azt kértem, hogy akit érdekel továbbra is a pszichológia téma, az nyisson ennek egy topikot, mert ennek más a témája.
Viszont ha már szóba hoztad a kezdést, az igazság kedvéért pontosítok: a topik témájához illően a „Hitépítő gondolatok” beírását „kezdtem”, és abban volt egy mondat, amit valaki kiemelt, és arra reflektált, amiből aztán kiindult egy beszélgetés, aminek hamarosan a pszichológia és keresztyénség kérdése lett a témája.

Most is azt mondom: lehet folytatni, csak kérem, hogy egy másik topikban. Ide pedig azok írjanak a továbbiakban, akik hitépítő gondolatokat vagy történeteket írnak be. Köszönöm!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 14., szombat 07:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
- A szolga sorsa, útja olyan, mint a juhnak a legelő : élnek belőle, táplálkoznak belőle és közben tapossák
- A legnagyobb szolgálat a másik felé a tiszta lelkiismeret, mert csak így tudja eljuttatni Isten Igéjét a másik ember felé – nem tant mond el, hanem életet
- Az Istennel való jó kapcsolat, a belülről vezérlés feltétele a jó lelkiismeret
- A meggyökerezett hit tudja vállalni a nyomorúságokat, az Ő útját.
- Az igazi szolgálat és a szenvedés mélyen összetartozik!
- A reménység fontos tényező a hitéletben. A Sátán éppen ezért ebben igyekszik elbizonytalanítani, a belső késztetést az útra akarja elfojtani.
- Minden világvallás sötétben tapogatja Istent, Jézus Krisztusban Isten felgyújtotta a villanyt: ilyen vagyok!
- Imádság: először kérni kell Istent, hogy emeljen magához, az Ő gondolati szintjére, akkor tudok majd megfelelően imádkozni.
- Nem az elbukás a gond, hanem az, ha benne maradok, és nem fordulok Istenhez


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 14., szombat 11:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Pszichológusok vagy keresztyének?


Mielőtt rám borítanátok az asztalt (úgysem sikerülne, hisz nem vagyunk azonos helyen), meg fogom magyarázni a provokatívnak tetsző címet.
Még bőven katolikus koromban vettem fel a kapcsolatot Gyökössy Endrével. Elbűvölt közvetlensége nagy tudása, líraisága (költői vénáját még Ady Endre is nagyra tartotta – anno). Amikor írásait, könyveit dedikálta, s barátjának titulált, teljesen rajongójává lettem. Már halálát követően, megtérésem mentén (Közben? Alatt? Után?) halottam, hogy egy ízben, rádióadásban (a Danubiuson volt rendszeres műsora) valamilyen lelki problémára azt mondta:
- pszichológusként azt mondanám…
- viszont lelkészként az a véleményem…
Eléggé elbizonytalanodtam. Hát nem egyféle az ember? S ha gyöngyhalász vagyok, akkor „utazok” az üveggyöngyre is..?
Később, amikor már megtért állapotomban újra olvastam a Magunkról magunknak című alapkönyvét, megdöbbentem néhány dolgon. Egyet ide is másolnék:
A 12.-ik oldalon ez olvasható:
Millió éveken át élt pl. tűz nélkül és a barlang sötétjében az ősember, pszichéjébe így beleégett a villogó szemektől, a rágcsálóktól, egértől, patkánytól, a sötétben neszező lépésektől való félelem. És a huszadik század kutató orvosnője maga sem érti, miért fél otthon a pincében az egértől, holott a laboratóriumban nyugodtan kísérletezik vele. Azért fél, mert valami megrázkódtatás következtében „berobbant” egy komplexusa, vagyis feltört a psziché mélyéről egy évmilliókkal ezelőtt még indokolt, de ma már indokolatlan félelem. Az ilyen berobbanások arra mutatnak, hogy tudatos énje nincs harmóniában a tudattalanból feltörni akaró tendenciákkal, ezért ott olyan feszültség keletkezett, hogy annak hirtelen oldódásai felborítják a tudat logikus gondolatvilágát és emberileg indokolható érzésvilágát.

Hát ez igen durva. Még, ha csupán idézi Gyökössy Jung gondolatmenetét, akkor is, mint hívő lelkésznek el kellett volna határolódnia a kimondatlanul is evolúciót valló elmélettől. „A hallgatás, beleegyezés”. Igaz, manapság a Biblia fundamentalista szemlélete igen sok lelkész, teológus számára túlhaladott.. A gyermeki hitnek viszont – amit az Úr elkíván követőitől – nem az.
Az orvosnő nyilván azért nem fél kísérletezéskor az egerektől, mert azok kiszolgáltatottan, bezárt biztonságban vannak és nem szabadon szaladgálva, váratlanul botlik beléjük. A kiszámíthatatlanság félelmet generál. És hogy nincs évmilliós, kollektív tudattalan, amiben „begyakoroltuk volna” a félelmet, arra bizonyság, hogy a kisgyerek, aki „még nem szokott rá” - nem fél…

Hogy a pszichológia nem hogy segíti, hanem zsákutcába viszi a hitet, az exegézist (=bibliai szövegértelmezés), arra egy másik példa hadd következzen a könyvből:

Idézet a 31.-ik oldalról:
A mélylélektan arra a következtetésre jutott, hogy pszichikus energiánknak csak 2o-4o %-át használjuk fel egy hosszú életen át, a többit még (vagy már?) nem tudjuk bevetni, ezért kárba vész.
Ha ez így van, Jézus némely csodás tettét talán meg is érthetjük. Hogy azt mondta a bénának: „Megbocsáttattak a bűneid”, „Neked mondom, kelj fel, fogd az ágyadat és menj haza!” – és az hazament, vagy a sorvadt kezűnek; „Nyújtsd ki a kezedet! Erre az kinyújtotta, és meggyógyult a keze.
Jézus felszabadította – mintegy felrobbantotta – ezeknek az embereknek a tartalék pszichikus energiáit, amelyek szétáradva tüstént gyógyítottak. Ami az emberben végbemehetett, az legalább valamelyest így érthető. De hogyan tette ezt Jézus? Ez a csoda maga Jézus. Ő a CSODA, aki hozzá tudott férni a psziché általunk hozzáférhetetlen tartalékaihoz.

Bravó! Ez aztán a döbbenetes felfedezés!! Az Úr Jézus lélektani hozzáértése számára az se maradhatott rejtve, hogy a négy napja halott Lázárban vannak még rejtett, pszichikus energiák, amiket a felszólításra mozgásba is hozott a, amikor azt mondja: „Legyen a ti hitetek szerint!” Ez egyben azt is jelenti, hogy annak mértéke, nagysága, vagy éppen hiánya szerint.

Bizony, hogy nem erre céloz Jézus. Mert „hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni.”
Ez az „istennektetszés”, ez a hit, ami Jézus jóváhagyásával elnyeri jutalmát. (Hiszen Ő maga állította, hogy aki hisz, nálánál nagyobb csodákat visz véghez – nyilván Benne és Általa. Semmi olyan nincs, ami számunkra hozzáférhetetlen).

Czövek Olivér, református lelkész sok évvel ez előtt kiadott egy könyvet. Címe a Pszichológia a mérlegen. Ebben megtudhatjuk, hogy a legtöbb pszichológus maga is deformált személyiség volt. Nem ritka az okkultizmus soraikban. Sőt.

Miután Gyökössy bevallottan Jungot favorizálta, nézzük meg, mi tudható róla:
,Démon volt bennem és végső fokon mindig ez döntött. Túlszárnyalt engem, és ha kíméletlen voltam, ez azért történt, mert ez a démon szorongatott. Soha nem tudtam megállni az egyszer elért mellett, tovább kellett sietnem, hogy víziómat utolérjem… Sok embert meghökkentettem, mert amint észrevettem, hogy nem értettek meg, az eset számomra el volt intézve. Nem volt türelmem emberekhez – pácienseimet kivéve. Mindig követnem kellett azt a belső törvényt, ami rám tört és nem engedett szabad választást..’

„Valóban nem lehet az alkímia titokzatossággal körülvett mestersége Jung pszichológiájának ,történeti alapja’. De kimutatja a közös okkult forrást. Jung okkult álmai, észrevételei és tapasztalásai a démonvilág manifesztációi. Hálát adhatunk Istennek érte, hogy ezek nem tartoznak az Ő múlhatatlan világához. Paracelsust, vagy valódi nevén Theophastus von Hoheneim-et (1493-1541) Johann Trittheim kabalista és spiritiszta szerzetes vezette be az okkultizmusba. Ezenfelül jós is volt (asztrológus, tenyérjós és kristálynéző), és úgy össze tudta keverni az orvostudományt a mágiával, mint senki más. Paracelsus például gyakorolta egy betegség okkult átvitelét egy álltra vagy növényre és ezt elnevezte ,szimpátiagyógyítás’-nak. Ezt a Paracelsust Jung nagyra tartotta. Rossz útmutatót választott benne magának.”

Talán ennyi is elég a következtetés levonásához: ki, kire épít, honnan és miből meríti
“szaktudását”…



Ami pedig Pálhegyi Ferencet illeti, vele áttételesen volt saját tapasztalatom. Közel tíz éve, a romokban heverő házasságom, a magam tehetetlensége (nyilván bűnössége is, megtéretlenül) arra késztetett, hogy írásban tájékoztassam az állapotokról, előzményekről, körülményekről – és tanácsot kérjek tőle. 5 oldalas, kézzelírott level let belőle. (Nem, mintha grafológiára szántam volna, vélhetően nincs is ilyen tudománya). Talán másfél hónap telt el, esetleg több – válaszmentesen. Kinyomoztam a telefonszámát, felhívtam, s bátorkodtam rákérdezni. Zavarban volt, említette, hogy igen, rémlik a levél, bonyolult problémára emlékezteti, de majd igyekszik valamit válaszolni. Valahogy “nem jött össze”…

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Hitépítő gondolatok, történetek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 14., szombat 12:55 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
A témának csináltam egy topicot.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hitépítő gondolatok
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 15., vasárnap 06:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
- „…hirdesd az evangéliumot” Neked szól ez? Ha nem tudod az óemberedet elengedni, hanem kényezteted, akkor nem! Hajlandó vagy kitenni az életedet az ütésnek? Jeremiás miután hirdette Isten Igéjét, mindenhonnan a pofonokat kapta
- Az óember szövetségese az ördögnek
- Minden ember Istennek egy kedves gondolata.
- Anyánk méhétől fogva elhívott bennünket, Ő nem csalódik bennünk, bármit követünk is el, mert tudja, mit várhat tőlünk.
- Isten Igéje tükör: megláthatom magam benne
-Betlehem. Jézus beköltözött a mi istálló szívünkbe, hogy Isten szent templomává tegye
- Az édeni fa hűségpróba volt
- Az igazi imádság Istentől – Szent Lélek által – indul ki.
- Forrás: Jézus. Minél távolabb kerülünk a forrástól, annál szennyesebb a víz…
- Ne én akarjam kiharcolni az igazságot, hanem hagyjam az Úrra
- Jézus ad a pihenésre időt, csak az a gond, hogy sokszor az ember akkor pihen, amikor dolgozni kellene, és akkor dolgozik, amikor pihenni kellene
- Ne öld meg az igét (ha megszólít, de elengedem a fülem mellett)
- Az Isten által rendelt társ sem tökéletes!
- Az ördög jelenlétét mindig a gőg jellemzi, Isten jelenlétét az alázat!
- Nekünk nem a boldogságot kell keresni, hanem az Úr dicsőségét hirdetni
- Kritizálás. Rombolom magamat és a környezetemet – ez válaszfal lehet Isten és közöttem, és nehezíti az imádkozást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 614 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 41  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség